Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tuhast teemantiks.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Tuhast teemantiks.

Postitas:
Kägu

Kui tuhast teemantiks pressimine oleks sama odav kui tuhastamine, kas kasutaksite seda vöimalust? Ise olen möelnud, et oleks ju kena pärandada lastelastele vanavanemate tuhk (ehk siis tööstuslik teemant) ja jätkata seda nagu traditsioonina.. Samas pole ma yltse kindel kas ise tahaksin sellist teemantit kanda ehtena.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ise mõtlesid selle praegu välja we?
Geniaalne idee ju.

Miks mul peaks olema kodus kapi peal kalli lähedase urn, kui ma hoopis saaksin teda sõrmes igal pool kaasas kanda….
…ja ta oleks peaaegu igavene.
Isegi maja tulekahju puhul tuleks ta lihtsalt tuhast uuesti välja sõeluda.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ise mõtlesid selle praegu välja we?

Geniaalne idee ju.

Miks mul peaks olema kodus kapi peal kalli lähedase urn, kui ma hoopis saaksin teda sõrmes igal pool kaasas kanda….

…ja ta oleks peaaegu igavene.

Isegi maja tulekahju puhul tuleks ta lihtsalt tuhast uuesti välja sõeluda.

Jah, ise mötlesin sama abikaasast, kes önneks veel on elavate kirjas, aga vanusevahe on selline, et kui ma just rongi/trammi/lennuki alla ei jää, siis mees lahkub esimesena. Soome ja rootsi pakuvad sellist teenust, aga hind on tunduvalt kallim kui tavaline tuhastamine. Teine möte mis mul tuli, et kas ise tahaksin olla see teemant kellegi sörmes vöi siiski olla heidetud tuulde kusagil looduses (seadusega kooskölastatud kohtades loomulikult)

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sõrmes, kaelas ega käevõrus olla ei tahaks. Ega ka oma lähedasi kanda ehtena. Aga teemant võiks nt kodus karbis olla küll.
Ma just hiljuti matsin oma isa urni. Suur jama eakate sugulastega, mida, sa tahad isa ahju ajada, issand jumal, see tuhk ei tohi maa peale jääda, mingi laiali puhumise jutu peale oleks meil ilmselt mitu äkksurmast põhjustatud matust veel olnud.
Aga mina vihkan matuseid. Vihkan seda korraldamist, mingite inimeste kokku kutsumist, vihkan, et on mingid teised inimesed, kes ise ei korralda, aga tulevad mulle ütlema, kuidas tuleb korraldada. Mingi kõne, ühissöömine (kes kurat sellises olukorras veel süüa suudab?) jne jne.
Seega mulle meeldiks moonduda teemantiks ja jätta enda puhul see triangel ära. Oma lähedastega teeks ka nii. Aga nad poleks nõus nagunii, matused on ju elavatele vajalikud.
Kui suure teemanti sellest mõnest kilost tuhast saab? Vabalt varsti ongi nii kohustuslik, sest matmisplatsid saavad juba otsa ju.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Surnu koht olgu surnuaial, mitte elavate hulgas (karbis, sõrmes, kaelas). Ükskõik, missugusel kujul.

+8
-11
Please wait...

Postitas:
helevalge

Kas tuha pressimine on üldse võimalik, kuna teemant on puhas süsinik, aga tuhas on ainult karbonaatne süsinik ja muud kraami veel lisaks?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui tuhast teemantiks pressimine oleks sama odav kui tuhastamine, kas kasutaksite seda vöimalust? Ise olen möelnud, et oleks ju kena pärandada lastelastele vanavanemate tuhk (ehk siis tööstuslik teemant) ja jätkata seda nagu traditsioonina.. Samas pole ma yltse kindel kas ise tahaksin sellist teemantit kanda ehtena.

Ja poest müüdaks kohe näiteks kodutute tuhast tehtud teemante. Ostja ju vahet teha ei oska…

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas tuha pressimine on üldse võimalik, kuna teemant on puhas süsinik, aga tuhas on ainult karbonaatne süsinik ja muud kraami veel lisaks?

Ma ka korraks kahtlesin selles, kuna siiamaani olin arvanud, et seda tehakse hoopis metaanist jne teistest komponentidest, kust see C suure rõhu all kätte saadakse.
Aga mine sa tea.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

EI, see hakkaks kummitama!!!!

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

teemant : teemandi : teemanti
teemandid : teemantide : teemante
tuhast teemandiks

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

üldse

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mingi tegelane, kes gongureeris Tabasalu Gümnaasiumisse emakeeleõpetajaks ja soovis ka korterit saada, langes konkkurentsis välja ja kukus nüüd siin laamentama.

+9
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks see peaks olema sama odav kui tuhastamine? Teemandi ilu ja väärtus seisnebki selles, et see on kallim kui muud materjalid. Surnukehast selle tegemine peaks olema veel kallim kui tavaliselt toodetud või kaevandatud kivid. Kes see siis tahaks, et talle kallist inimesest valmistatakse mingi odav jubin, natuke nagu rüvetamine.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
helevalge

Ma vaatasin järgi, inimene kõigepealt söestatakse ja vähemalt pool kilo sütt pestakse happega läbi ning läheb vastavasse ahju-seadmesse, mis tekitab selle teemandi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

A palju maksab siis?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja poest müüdaks kohe näiteks kodutute tuhast tehtud teemante. Ostja ju vahet teha ei oska…

Sünteetilised teemantid ongi müügis ja väga odavad võrreldes loodusliku teemantiga. Kõik teemant lõiketööriistad kasutavad sünteetilisi teemanteid.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Surnu koht olgu surnuaial, mitte elavate hulgas (karbis, sõrmes, kaelas). Ükskõik, missugusel kujul.

Sellel pole kahjuks mitte ühtki loogilist põhjendust, miks see nii peab olema.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

On ikka: surnu ju roiskub ja meelitab kärbseid ligi, kui sa ta lihtsalt maa peale jätad. See teemandiks pressimine on ikka kallis lõbu.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

yltse

* üldse

Mina eelistan maamulda minna. Ei mingeid urne või surnuteemante läheduses.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga mina vihkan matuseid. Vihkan seda korraldamist, mingite inimeste kokku kutsumist, vihkan, et on mingid teised inimesed, kes ise ei korralda, aga tulevad mulle ütlema, kuidas tuleb korraldada. Mingi kõne, ühissöömine (kes kurat sellises olukorras veel süüa suudab?) jne jne.
Seega mulle meeldiks moonduda teemantiks ja jätta enda puhul see triangel ära.

Nii vihkamist täis inimene ei muutu kuidagi teemantiks. Ka otseses mõttes mitte.

Tead sa kedagi, kes jumaldab matuseid? Vähemalt väga armastab? Mida sinu vihksmisteadaandega tegema peaks? Oled selline inimene, kes peolauas ka suure häälega teavitab mida kõike ta ei söö?

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arvan, et Eesti on liiga väike selleks, et selline teenus saaks olla odav.

Siis ma mõtlen, et ühelgi inimesel pole ainuõigust teise inimese säilmetele, sest tavaliselt on lahkunul ka sõbrad, õed-vennad ja lapsed (tänapäeval veel liigagi tihti erinevatest abieludest, ning suhted ja läbisaamised keerulised), kes tahaksid teda mälestada. Ka siis, kui nende omavaheline suhe eluajal polnud alati hea. Nendel oleks väga veider leppida sellega, et armsa inimese säilmed on nüüd kellegi sõrmes kui omand.

Minul isiklikult tekiks veel see hirm, et äkki see lahkunust tehtud teemant või sõrmus kaob aja jooksul lihtsalt kuskile ära, ja see oleks üks väga inetu ja lugupidamatu lugu tema suhtes. Just nimelt tekib veel justkui moraalne kohustus see teemant üles leida peale vargust, tulekahju või õnnetust. Sõrmusena lahkunut kogu elu kaasas tundub ka morbiidne, pigem kannaks teda mälestusena oma mälus. Kui täesti tahta lahkunut endaga kaasas kanda, siis võib natuke tuhka segada tindiga ja tätoveerida see endale naha sisse. Sel juhul peaks seda kõigile jätkuma.

Pikk jutt, stt jutt: Parem ikka tuhk mida matta või tuulde visata, vastavalt kuidas lahkunu oma eluajal arvas või soovis. Siis oleks ka täidetud see, et “mullast oled sa võetud ja mullaks pead sa saama,” sest teemant ei hävine ju mitte iialgi.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii vihkamist täis inimene ei muutu kuidagi teemantiks. Ka otseses mõttes mitte.

Tead sa kedagi, kes jumaldab matuseid? Vähemalt väga armastab? Mida sinu vihksmisteadaandega tegema peaks? Oled selline inimene, kes peolauas ka suure häälega teavitab mida kõike ta ei söö?

Hahahaa, kädistajatädi on rääkinud. Sa ei pea minu teadaandega midagi pihta hakkama nagu enamuse infoga internetis. Teemantiks saab muuta kõik surnud hoolimata neid eluajal saatnud emotsioonidest või sellest mida nad söövad või ei. Mis peolauast sa sonid, ma aru ei saa, pärast matuseid on muidu peielaud, mitte peolaud. Minul pole nii või naa midagi teavitada, sest söön kõike.
Sina oled ilmselt selline inimene, kes kõiki arvustab ja pärast matuseid sõbrannadega kaagutab, mis kellelgi seljas oli, kas ikka nuteti piisavalt, kas kõne ikka oli kõlbulik ning peielaua söögid mälub ka tagantjärele läbi arutada. Aga ära pabista, teemantiks saad sinagi.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

mõtle, kui palju teemante oleks saanud koonduslaagritest aga kõik läks raisku

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

On ikka: surnu ju roiskub ja meelitab kärbseid ligi, kui sa ta lihtsalt maa peale jätad. See teemandiks pressimine on ikka kallis lõbu.

Sa oled kuu pealt või? Mismoodi see tuhk sul roiskub? Tänapäeval enamik surnuid kremeeritakse.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Leidsin ühe firma, kes sellega tegeleb.
https://www.lonite.com/cremation-diamonds-from-ashes/
Saad valida teemandi värvi ja lõiget, hind algab 1250 dollarist.
Mul poleks sellise ehte vastu midagi ja ka endal poleks teemandiks saamise vastu midagi, lihtsalt jube kahju oleks, kui see ehe kaoks.

0
0
Please wait...

Postitas:
lollakas

Leidsin ühe firma, kes sellega tegeleb.

https://www.lonite.com/cremation-diamonds-from-ashes/

Saad valida teemandi värvi ja lõiget, hind algab 1250 dollarist.

Mul poleks sellise ehte vastu midagi ja ka endal poleks teemandiks saamise vastu midagi, lihtsalt jube kahju oleks, kui see ehe kaoks.

Noo, see annab täitsa uue tähenduse väljendile “kallis kadunuke”.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Noo, see annab täitsa uue tähenduse väljendile “kallis kadunuke”.

Mismõttes? Sa kujutasid ette, et see on odavam, kui päris teemant osta we?
Loomulikult kallim.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hahahaa, kädistajatädi on rääkinud. Sa ei pea minu teadaandega midagi pihta hakkama nagu enamuse infoga internetis. Teemantiks saab muuta kõik surnud hoolimata neid eluajal saatnud emotsioonidest või sellest mida nad söövad või ei. Mis peolauast sa sonid, ma aru ei saa, pärast matuseid on muidu peielaud, mitte peolaud. Minul pole nii või naa midagi teavitada, sest söön kõike.

Sina oled ilmselt selline inimene, kes kõiki arvustab ja pärast matuseid sõbrannadega kaagutab, mis kellelgi seljas oli, kas ikka nuteti piisavalt, kas kõne ikka oli kõlbulik ning peielaua söögid mälub ka tagantjärele läbi arutada. Aga ära pabista, teemantiks saad sinagi.

Oh sa poiss, kui närvi läks?!
Vabandust, kui saba peale astusin!
Mis peielauda puutub, siis SINA peale oma matuseid ei saa seal enam midagi küsida. Peolauaga pidasingi PIDUSID silmas: nähtud neid, kes lauas kõvasti teada annavad mida nad ei söö. Ehk siis sinu pasundamine, kuidas sinukene matuseid vihkab, kuulub samasse kategooriasse.
Et siis tead kedagi, kellele matused meeldivad? Oleks täitsa huvitav lugeda (natuke õudne ka).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle isiklikult tundub, et lahkunu jäänustest meenete tegemine on kuidagi kohatu, olgu selleks tuhast teemant või sääreluust tehtud vurr.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mingi tegelane, kes gongureeris Tabasalu Gümnaasiumisse emakeeleõpetajaks ja soovis ka korterit saada, langes konkkurentsis välja ja kukus nüüd siin laamentama. [/quote]

Konkureeris
Konkurentsist
Laamendama

0
-3
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tuhast teemantiks.