Esileht Pereelu ja suhted Tuhat eurot mehe palk

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: Tuhat eurot mehe palk

Postitas:
Kägu

Meesterahva palk täistööaja eest tuhat eurot kuus kätte, kas see on teie hinnangul pigem võimatu või väiksemaks valetatud või siis on lihtsalt mingi kauge, teise sordi eesti osside teema?

+3
-59
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Meesterahva palk täistööaja eest tuhat eurot kuus kätte, kas see on teie hinnangul pigem võimatu või väiksemaks valetatud või siis on lihtsalt mingi kauge, teise sordi eesti osside teema?

Pakun, et teise sordi osside teema, selliste, nagu küsija isegi. Kui oled kullaotsija, siis on see muidugi väike summa, otsi edasi. Reaalne elu on siiski see, et see on hetkel täiesti ok palk, mille eest on võimalik ära elada. Seda küll juhul, kui mingit kullakaevajat või varasemast pärit lapsi (loe: laste ema) ülal pole vaja pidada.

+37
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu mees saab hetkel 1000 eurot kätte. Kui mõni vahetus satub riigipühale, siis pisut rohkem.

Eelmine töökoht läks n.ö koroonapankrotti nagu paljud teisedki sama valdkonna asutused. Mees otsis tööd ligi aasta – algul ütles ise pakkumistest ära,  kuna palk oli enamasti eelmisest kohast madalam. Siis tuli uus kriis peale ja kadusid need varasemadki saadaolevad kohad,  nii et lõpuks tuli leppida sellega, mida võtta oli.

Ja mees ei ole “mingi kauge, teise sordi eesti oss” – täitsa tavaline keskealine eesti mees,  kes varem keskastme juhina umbes  2,5 korda suuremat palka saama oli harjunud.

+37
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja kui väikeks sa enda palga talle valetad? Kui juba valetamiseks läks.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täiesti tavaline palk oskustöölise alal, ka meeste seas. Juhul kui sa pole ülikooli haridusega inimene või eri nišš spetsialist siis palgad ongi 1000-1400 eurot. Viimane number olles maximum tase mida väga heas olukorras saad kokku kaubelda. Need numbrid kuuluvad Tallinna alla, ei tea kuidas teistes piirkondades on.

+18
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas mees töötab stripparina? Või kuidas genitaalid ja palganumber täpselt seotud on? 1000eurot on enam-vähem eesti keskmine kätte saada, hoolimata sellest mis kellelgi püksis on.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja mees ei ole “mingi kauge, teise sordi eesti oss” – täitsa tavaline keskealine eesti mees,  kes varem keskastme juhina umbes  2,5 korda suuremat palka saama oli harjunud.

2500€ neto pole tavalised keskastme juhid-mutrikesed Eestis küll kunagi saanud.

Mõtle ise, kui kallis peaks olema see teenus, et selliseid palku suuta maksta. (see on tööandjale 4250€ kulu, mis teeb tunnitasuks miinimum 75€/tund)

Jah, perekoolikad saavad muidugi sellist palka pluss veel 5X otsa, aga see on pisut teine teema, sellega me hetkel ei arvesta. Sest perekoolikate äriidee jääb reeglina saladuseks ja ei ole tavaliselt reaalne.

+17
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sõltub erialast. Mõni “teise järgu oss”, kes nihverdada oskab, võib rohkemgi teenida. Päästjate keskmine aga vist sinna 1000 kanti jääbki. Kumb neist rohkem mees on, maitse asi. Vaata inimest, mitte ta palganumbrit.

+38
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viljandis 1700€ netos oskustöölisena esmaspäevast reedeni.

+3
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu mees saab hetkel bruto 1000€ kuus.

insener, 2 kõrgharidust.  oli aastaid keskastme juht, kaotas töö seoses asutuse reorganiseerimisega.  See asutus, kus ta nüüd töötab, oli üle pika aja AINUS asutus (üks väikefirma), mis oli nõus temale, 55+ vanuses meesterahvale, pakkuma mingilgi määral erialast tööd.
Oli vahepeal ca aasta töötu: kui kandideeris juhtivatele kohtadele, oli “liiga vana”, kui kandideeris madalamatele ametikohtadele (elektrik, tehnik), siis “ei kvalifitseeru, kuna on liiga kõrge haridusega”.

Enamik perekoolikaid vist ei tea, mida tähendab olla eesti tööturul 55+ vanuses ja erialast tööd otsida, kui enamiku personalitibide silmis on juba 45+ vanuses inimene ühe jalaga hauas.

+49
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu mees saab hetkel bruto 1000€ kuus.

insener, 2 kõrgharidust. oli aastaid keskastme juht, kaotas töö seoses asutuse reorganiseerimisega. See asutus, kus ta nüüd töötab, oli üle pika aja AINUS asutus (üks väikefirma), mis oli nõus tema, 55+ vanuses meesterahvale, pakkuma mingilgi määral erialast tööd.

Oli vahepeal ca aasta töötu: kui kandideeris juhtivatele kohtadele, oli “liiga vana”, kui kandideeris madalamatele ametikohtadele (elektrik, tehnik), siis “ei kvalifitseeru, kuna on liiga kõrge haridusega”.

Enamik perekoolikaid vist ei tea, mida tähendab olla eesti tööturul 55+ vanuses ja erialast tööd otsida, kui enamiku personalitibide silmis on juba 45+ vanuses inimene ühe jalaga hauas.

Kuidas, kuidas?! Siin teise teema all seletatakse kui ühest suust, et 50+ on just õige vanus elus kannapööre teha, peab ainult tahtmist ja pealehakkamist olema. Ja kõik, kes muud üritavad väita, ärgu virisegu nii palju.

https://foorum.perekool.ee/teema/kui-50-avastad-et-oled-elu-ara-raisanud/

+3
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga naise puhul on ok?

oleneb mis erialal mees töötab. Meditsiinis saab suurema palga vaid öötundide ja ületundidega.

Politsei ja  tuletõrje palgad on ka närused.

Telekomi ettevõtted maksavad ka suht 1000 euro piires. Kõik muu tuleb juba kliendile pähe määritud toodete eest.

ehitajad ongi mu arust põhilised suuremanutsu teenijad.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas, kuidas?! Siin teise teema all seletatakse kui ühest suust, et 50+ on just õige vanus elus kannapööre teha, peab ainult tahtmist ja pealehakkamist olema. Ja kõik, kes muud üritavad väita, ärgu virisegu nii palju.

sa võid ju kannapöörde teha, teha nt oma firma või minna doktoriõppesse või 3.ringile magistriõppesse või tööle kuhugi madalamale ametikohale (nt valvuritädiks, kui võetakse) või hakata kirjanikuks vmt, aga head sissetulekut sellisest kannapöördest reeglina ei tule.
üldjuhul tehakse sellist kannapööret siis, kui omal on aastakümnete jooksul kogunenud piisavalt sääste, millest saab vajadusel pensionieani ära vireleda või mis täiendavad seda kannapöördega saadavat 700-800€ sissetulekut, kui auto või kodu remonti vajab või kui mõni kodumasin üles ütleb. või on linnamaja ja maamaja, kolitakse elama maamajja ja linnamaja renditakse välja (lisasisetulek!) või müüakse maha.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teise järgu oss on see, kes sellist palka maksab, mitte normaalne tööinimene. Nõme on tööinimesi maha teha.

+23
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

sa võid ju kannapöörde teha, teha nt oma firma või minna doktoriõppesse või 3.ringile magistriõppesse või tööle kuhugi madalamale ametikohale (nt valvuritädiks, kui võetakse) või hakata kirjanikuks vmt, aga head sissetulekut sellisest kannapöördest reeglina ei tule.

üldjuhul tehakse sellist kannapööret siis, kui omal on aastakümnete jooksul kogunenud piisavalt sääste, millest saab vajadusel pensionieani ära vireleda või mis täiendavad seda kannapöördega saadavat 700-800€ sissetulekut, kui auto või kodu remonti vajab või kui mõni kodumasin üles ütleb. või on linnamaja ja maamaja, kolitakse elama maamajja ja linnamaja renditakse välja (lisasisetulek!) või müüakse maha.

Kannapööret ma 50+ vanuses küll teha ei soovita, aga see, kui lihtne on uut töökohta leida, sõltub ju tugevalt valdkonnast ja inimese oskustest ja kogemusest. Ühe 60aastase pärast tööandjad võistlevad, teine ei leia kuidagi tööd.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Päästeametnikud, politsei, kooliõpetajad – kõik nad saavad ca sellist palka.

Kullakaevajad – käige suure kaarega või kobige ise ka tööle. Kokku teenite 2000 ja sellega täitsa elab.

+12
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen 35 ja töövestlustel käies olen enamasti kõige vanem inimene ruumis. Õnneks olen harjunud oma aju pideva täiendamisega vormis hoidma ja pehkinud kännuks veel ei peeta ning tööle ka võetakse.

+2
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen 35 ja töövestlustel käies olen enamasti kõige vanem inimene ruumis. Õnneks olen harjunud oma aju pideva täiendamisega vormis hoidma ja pehkinud kännuks veel ei peeta ning tööle ka võetakse.

Mis su kommentaari mõte on? Kui jutt on 55-aastaselt tööotsimisest, siis milleks prääksuda siin, kuidas sind 35-aastaselt võetakse küll tööle?

+29
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu asutuses ongi brutopalk 1000 eurot. Ja peame tänulikud olema! Oleme ka.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eestis on 1000€ neto ok. Bruto 1170€  Hetke eesti kesmine bruto 1549, millest neto 1255€
Vahe on 255€ . Pole midagi hullu.

Ossid käivadki teisest eestist soome tööl ja teenivadki üle 1000€

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu abikaasal on kõrgharidus ja umbes samas suurusjärgus palk. Mis ma sellest nüüd järeldama peaks? 🙂

Kusjuures soovitaks vaadata peale palganumbri ka muid asju. Sõbranna mees saab poole suuremat palka, kuid töö on tal ka selline, et sisuliselt on sõbranna näol tegu üksikemaga. Ei kadesta teda.

Kui Sulle tundub, et peres on raha vähe, siis hakka ise rohkem teenima.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võimailik.
AGA see töö ei ole neil ka üldse mitte kerge. Mingi päästja (kes enamus ajast istuvad oma punkris ja ootavad kõnet), või kontoritöötaja tööge ei anna võrreldagi.

Hommikul lähed kohale ja nii – siit hakkad krohviga minema ja jõuad palju jõuad. KOGU aeg sama liigutus, kogu aeg sama nüridus.
Või astud plekkkatusele ja siit hakkad andma kuni sinnani. Ei mingit mikrolaineahju, kohvipause, sooja peldikut ega põnevaid vestlusi võõraste naistega suitsunurgas.

+3
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

2500€ neto pole tavalised keskastme juhid-mutrikesed Eestis küll kunagi saanud.

Lihtsalt korrigeerimiseks – saavad küll. Väikefirmas mitte, aga suures küll.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võimailik.

AGA see töö ei ole neil ka üldse mitte kerge. Mingi päästja (kes enamus ajast istuvad oma punkris ja ootavad kõnet), või kontoritöötaja tööge ei anna võrreldagi.

Hommikul lähed kohale ja nii – siit hakkad krohviga minema ja jõuad palju jõuad. KOGU aeg sama liigutus, kogu aeg sama nüridus.

Või astud plekkkatusele ja siit hakkad andma kuni sinnani. Ei mingit mikrolaineahju, kohvipause, sooja peldikut ega põnevaid vestlusi võõraste naistega suitsunurgas.

No ega sa ikka ehitaja tööst ka õiget pilti ei maali siin. Ega ehitus ei ole ainult üks liigutus, ja ongi maja valmis. Enne katusele astumist ja seal “andmist”, peab keegi selle katuse ehitama. Enne krohvi hõõrumist peab keegi ka vundamendi joonise järgi tegema ja hoone püsti panema. Armeerima ja valama ja paigaldama ja elektri ja veetorud panema. Ja nii edasi.-

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No ega sa ikka ehitaja tööst ka õiget pilti ei maali siin.

Et siis sinu jaoks oleks pidanud kõikide nende erinevate spetsialiseerumiste tööd täpse nimekirjana siia perekooli foorumisse esitama, et sinusugune midagi kobiseda ei saaks?

Pointi poleks ju olnud, mõte oli oluline.
Ja kui panekski kõik kirja, siis sa leiaks ikka et mingi “WC poti kuldaja” on puudu ja kukuks inisema.

AGa ka tema kuldab ainult oma WC potte ja muud ei oskagi teha. Samuti tüütu.

+3
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Juhul kui sa pole ülikooli haridusega inimene või eri nišš spetsialist siis palgad ongi 1000-1400 eurot

Sa ei ole vist Tartu ülikooli palkadega kursis? Kõrgharidusega inimesele on 1400 euri palka täiesti tavaline palk. Jah, paberil justkui ülikooli töötajate palka tõsteti aga raha juurde ei tulnud, mistõttu kätte saab ikka sama palju, tööd on ikka sama palju, ainult ametlikult on u. 0.75 kohta.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võimailik.

Reaalselt on jutt õige. Pole see ehitaja töö mingi meelakkumine. 10 aastat ehitusel töötamist jättis vaimsele tervisele karmi jälje ja ausalt öeldes läheksise ehitusele viimasel võimalusel.Tänapäeval saab tegelikuses vist igal alal 1000 euri kätte, kui sa natukene mõelda ja aega oskad planeerida. Isegi majahoidja tööga teenib selle sama summa kätte.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ebanormaalne väike palk

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ebanormaalne väike palk

Kullakaevajate jaoks on ükskõik milline palk ebanormaalselt väike…

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võimailik.

Reaalselt on jutt õige. Pole see ehitaja töö mingi meelakkumine. 10 aastat ehitusel töötamist jättis vaimsele tervisele karmi jälje ja ausalt öeldes läheksise ehitusele viimasel võimalusel.Tänapäeval saab tegelikuses vist igal alal 1000 euri kätte, kui sa natukene mõelda ja aega oskad planeerida. Isegi majahoidja tööga teenib selle sama summa kätte.

millised need alad siis on?

0
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Esileht Pereelu ja suhted Tuhat eurot mehe palk