Esileht Pereelu ja suhted Tuhat eurot mehe palk

Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Teema: Tuhat eurot mehe palk

Postitas:

ehitajad ongi mu arust põhilised suuremanutsu teenijad.

Võimailik.

AGA see töö ei ole neil ka üldse mitte kerge. Mingi päästja (kes enamus ajast istuvad oma punkris ja ootavad kõnet), või kontoritöötaja tööge ei anna võrreldagi.

Hommikul lähed kohale ja nii – siit hakkad krohviga minema ja jõuad palju jõuad. KOGU aeg sama liigutus, kogu aeg sama nüridus.

Või astud plekkkatusele ja siit hakkad andma kuni sinnani. Ei mingit mikrolaineahju, kohvipause, sooja peldikut ega põnevaid vestlusi võõraste naistega suitsunurgas.

Reaalselt on jutt õige. Pole see ehitaja töö mingi meelakkumine. 10 aastat ehitusel töötamist jättis vaimsele tervisele karmi jälje ja ausalt öeldes läheksise ehitusele viimasel võimalusel.Tänapäeval saab tegelikuses vist igal alal 1000 euri kätte, kui sa natukene mõelda ja aega oskad planeerida. Isegi majahoidja tööga teenib selle sama summa kätte.

Kui majahoidja kusagil kinnisvarahooldus- ja haldusfirmas, siis võib-olla isegi. Või siis ühes 300 korteriga majas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 17:32; 15.08 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tean ühte väga toredat 50+vanuses meest, kes töötab ühe väikelinna Maximas kaubapaigutajana ja saab palka ca 600 eurot. Tal on väike, päranduseks saadud maja, suure iluaiaga. Juhiluba pole kunagi olnud, sõidab jalgrattaga. Hobideks on lugemine, loodusfotograafia ja aiandus. Sõidabki jalgrattaga 25-30km eemal asuvasse metsa või rabasse pildistama..

Oli üle 20a abielus, siis lahutasid, põhjust ma pole uurinud. Lapsed täiskasvanud.

On seal Maximas töötanud juba peaaegu 10 aastat ja ütleb, et on oma tööga ja eluga rahul. Temal ei olevatki rohkem vaja, oma vähesed vajadused saab ta ka selle palgaga edukalt kaetud ning jagub säästmisekski. Maja on ahiküttega, vesi tuleb oma kaevust… internet ja elekter on ainsad püsikulud, aga palju ta üksi seda elektritki kulutab..

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meesterahva palk täistööaja eest tuhat eurot kuus kätte, kas see on teie hinnangul pigem võimatu või väiksemaks valetatud või siis on lihtsalt mingi kauge, teise sordi eesti osside teema?

masendav suhtumine!

mõtle oma sõnade peale siis, kui päästjate või kiirabi abi vajad ja palu oma rumalate ja põlastavate sõnade eest vabandust.

 

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meesterahva palk täistööaja eest tuhat eurot kuus kätte, kas see on teie hinnangul pigem võimatu või väiksemaks valetatud või siis on lihtsalt mingi kauge, teise sordi eesti osside teema?

masendav suhtumine!

mõtle oma sõnade peale siis, kui päästjate või kiirabi abi vajad ja palu oma rumalate ja põlastavate sõnade eest vabandust.

Siin küsiti hinnangut, mitte ei antud seda ise. Ikka lähtuvalt perekooli teemadest, kus käsitletakse elatist 2 ja enamatele lapsele ja väidetakse massiliselt, et mees varjab tulusid või peidab varasid, ja selliseid palgateemasid, kus räägitakse kui mitme kordset keskmist palka keegi või tema mees kätte saab ja kui kõrge on nende elementaarne elustandard. Nüüd paistab on sedasorti käod järsku kuhugi väga kaugele kadunud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd paistab on sedasorti käod järsku kuhugi väga kaugele kadunud.

Aga mis neil siia asja peaks olema? Nemad ei saa ju 1000 eurot palka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu mees teenib ka umbes 1000 kätte igakuiselt (Tallinnas) ja ma küll ei tunne, et see liiga vähe oleks. Oleme lastetud ja isegi kui mina peaksin tööst ilma jääma või otsustama koduseks jääda, siis 1000 euroga kuus elaksime ikka ära – tõsi, kindlasti mitte nii mugavalt nagu täna, aga arved saaks makstud ja nälga ka kindlasti ei jääks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, ei ole 1000€ normaalne, sinu jaoks. Ega sa muidu ei küsi sellist asja perekoolis!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meesterahva palk täistööaja eest tuhat eurot kuus kätte, kas see on teie hinnangul pigem võimatu või väiksemaks valetatud või siis on lihtsalt mingi kauge, teise sordi eesti osside teema?

Sa ei ole vist Tartu ülikooli palkadega kursis? Kõrgharidusega inimesele on 1400 euri palka täiesti tavaline palk. Jah, paberil justkui ülikooli töötajate palka tõsteti aga raha juurde ei tulnud, mistõttu kätte saab ikka sama palju, tööd on ikka sama palju, ainult ametlikult on u. 0.75 kohta.

Täpselt! Ülikoolides on just sellised palgad – ja selle kõige juures  on veel igasugu nõudmised: pidevalt peab täiendama oma kvalifikatsiooni, pead olema “rahvusvaheline” (st. soovitavalt töötanud välismaal, tegema koostööd välismaalastega jms.), peavad olema kraadid jne. jne.

Samas, kutsekoolist tulnud masinamees – traktori, ekskavaatori peal töötaja paneb suurema summa kuus tasku. Nii et nali naljaks, aga kui ülikoolis töötav mees, kellel alkoholiprobleemi pole, õpiks ümber mingi füüsilise töö tegijaks, näit. ehitajaks, traktoristiks või kopajuhiks – siis teeniks ta rohkem. No ja kumba peetakse rohkem “ossiks” – ikka ehitajat või traktoristi, eksole.

Ainult alkoprobleemiga või keskmisest kõvema peaga (ei ole võimeline näit. vähegi keerulisemat tööd ära õppima) meeste puhul see, jah, ei kehti, et füüsilise töö eest saab rohkem palka  – nemad saavad ehitusel mingi rutiinse liigutuse tegemise või prahikoristamise otsa, mille eest makstakse tagasihoidlikumat palka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ossid käivadki teisest eestist soome tööl ja teenivadki üle 1000€

Ei maksa üldistada. Sõltuvalt erialast teenib tippspetsialist Tallinnas ikka väga korraliku palka. Isiklikult ei tunne kedagi kes IT-alal alla 2500 neto teeniks. Enamus teenib isegi veel rohkem.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei maksa üldistada. Sõltuvalt erialast teenib tippspetsialist Tallinnas ikka väga korraliku palka. Isiklikult ei tunne kedagi kes IT-alal alla 2500 neto teeniks. Enamus teenib isegi veel rohkem.

Tean paljusid IT-alal töötajaid, ent 2500 neto küll 90% neist kätte ei saa. Su tuttavad on ilmselt vanemarendajad või kitsa ala spetsialistid. Juuniorarendaja vaevalt sellist summat näeb.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest perekoolikate äriidee jääb reeglina saladuseks ja ei ole tavaliselt reaalne.

Mitte ainult äriidee, vaid ka kogu amet/töökoht ise.
Ikka ollakse ühe häääästi kitsa eriala Eesti ainus superspetsialist…
Mul jääb ausalt öeldes fantaasiast vajaka, mis imeerialasid ja spetsialiste meil küll on või peaks olema (ja kus selleks õpitakse).

Teemasse: abikaasa ettevõtja, maksab endale 1000-1200€. Rohkem pole vaja.
Minult teine selline osa ja nii me kassiga koos kolmekesi elame nagu miškad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ossid käivadki teisest eestist soome tööl ja teenivadki üle 1000€

No mina olen kuulnud, et ka need kaks-suve-isaga-kuuri-värvinud “spetsialistid” teenivad oma jutu järgi ikka ulmelisi tuhandeid?

Tegelikult kes ikkagi siin hakkama ei saa, see lasebki jalga. Räägitagu palju tahes “inimväärsemast elukeskkonnast”, mille pärast siit minnakse, tegelikult on asi ikkagi selles, et siin ei ole omandatud korralikku haridust ja eriala ja siis minnaksegi mingile suvalisele erialatule tööle. Ma tegelikult ei saa sellest aru, aga lugesin kunagi mingit statistilist artiklit töötamiste kohta ja mäletan täpselt, et erialatuid mehi on 35-40% kogu tööealisest elanikkonnast. Naisi oli palju vähem ehk et naised ilka viitsivad mingi eriala omandada, mehed mitte.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte ainult äriidee, vaid ka kogu amet/töökoht ise. Ikka ollakse ühe häääästi kitsa eriala Eesti ainus superspetsialist… Mul jääb ausalt öeldes fantaasiast vajaka, mis imeerialasid ja spetsialiste meil küll on või peaks olema (ja kus selleks õpitakse).

Palun väga, minu sissetulek on 3200+ eur netos kuus. Töötan IT erialal. Õppida saab seda näiteks TTÜ-s. Ma ei ole mingi hästi kitsa eriala Eesti ainus spetsialist. Kujutan ette, et minu ametikohti võib olla Eestis suisa sadu või kes teab, äkki isegi tuhandetes. Küll aga ei ole ma juunior, vaid juba väga kogenud ja seetõttu kõrgelt hinnatud. Samas ma ei ole Perekoolis just aktiivne kasutaja, vaid olen siia sattunud ainult hiljuti kuna lähen varsti emapuhkusele ja üritan beebi asjadest ka natukene targemaks saada.

Samas ma mõistan miks tekib arvamus kes-küll-teenib-nii-palju,-sest-ma-ei-tunne-kedagi-kes-nii-palju-päriselt-teeniks. Üldjuhul meie sõprus- ja tutvusringkonnad koosnevad sarnastest inimestest. Seetõttu näiteks minu sõpruskonnas eranditult kõik mu sõbrad on sarnase kõrge sissetulekuga, sest nad kõik on samamoodi IT alal tööl ning kuna vanus ka sarnane, siis kõik on jõudnud juba kogenud spetsialisti faasi mis tagab selle kõrgema otsa sissetuleku. Kusjuures kõigil on väga erinev ametikoht IT-s, keegi ei tee sama tööd mis teine teeb. Seega pole vahet mis suunal areneda, tähtis on olla oma ametis väga hea.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seetõttu näiteks minu sõpruskonnas eranditult kõik mu sõbrad on sarnase kõrge sissetulekuga, sest nad kõik on samamoodi IT alal tööl ning kuna vanus ka sarnane, siis kõik on jõudnud juba kogenud spetsialisti faasi mis tagab selle kõrgema otsa sissetuleku.

Järelikult oled noor inimene. Kahjuks makstakse meie riigis palka vanuse järgi.

Meie peres on IT alal kõik: isa, ema ja laps. Ainus, kes sinu moodi palka saab, on laps, kelle teadmised IT alal on kõige värskemad ja kel kõige väiksem töökogemus sel alal.
Vanemad, kel rohkem kogemust ei teeni kahepeale kokku ka niipalju kui laps.

Mina olen terve elu ITd õpetanud (koolides, ülikoolides, minu palk pole pooltki lapse palgast. ja ei saa ka olema, sest it õpetamise eest meie riigis kahjuks ei maksta 🙁

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui loll teema.

Puudu on haridus, kohustused, perekonna koosseis, varasem töö ja tasu jne. Lisaks jah, 1000 kätte on normaalne, vaataks statistikat, mediaanpalka.

Mul on tööelu 20+ aastat, olen teeninud nii keskmisest enam kui ka suht s*tta palka, elus juhtub asju. Enamusel inimestel siiski ei ole 1 töökoht ja palk konstant, asjaolud muutuvad.

Kes teenib täna 700 võib 5 aasta pärast teenida 3000 ja vice versa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )


Esileht Pereelu ja suhted Tuhat eurot mehe palk