Esileht Kodunurk Tühi külmik haiseb

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Tühi külmik haiseb

Postitas:

Ostsin kasutatud külmiku ja pesin selle fairyga ja hiljem äädikalahusega puhtaks. Nüüd on see mul seisnud umbes kuu aega tühjana(voolu järgi ei ole) ja ilge hais on sees.
Mis seda haisu võib tekitada seal? Ja kuidas haisust vabaneda? Kas on lootust, et kui külmik kunagi vooluvõrku ühendada, siis sellist haisu ei teki enam?

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 19:00; 06.04 23:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleksid pidanud ukse lahti jätma, siis ei teki haisu.
Endal maakodus külmikuga sama lugu, puhtaks pestud, vooluvõrgust väljas, uks ka kinni ja kohe vastik hais sees.
Aga vooluvõrku pannes ei saanud küll õnneks enam aru, et haiseks.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uste ümber need kummiribad vaja puhtaks pesta.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 19:07; 06.04 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uste ümber need kummiribad vaja puhtaks pesta.

Kas see tõesti aitab? Ma olen sama asjaga hädas, uuest peast külmikud ei haise sedamoodi ju.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.04 19:09; 07.04 00:08; 07.04 00:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.google.com/amp/s/www.cnet.com/google-amp/news/leftovers-arent-making-your-fridge-stink-its-the-fridge-itself/

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 19:07; 06.04 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pese enne vooluvõrku panekut uuesti ära ja pane väikese kausiga kohvipaksu külmikusse nurka seisma, siis peaks klaar olema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olemas on ka spetsiaalsed külmkapi puhastusvahendid. Müüakse igal pool. Osad on ka professionaalseks kasutamiseks – nt kasutatud kodumasinate poed tarvitavad neid (muidu peletaksid lehkavad külmikud potentsiaalsed ostjad minema).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sool karbiga kappi, kohvipuru karbiga kappi, kortsus ajalehed kappi ja kapp loomulikult ise tööle.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pese uuesti üle ja hoia ust lahti, niikaua kui külmik pole vooluvõrgus. Seisnud õhk ja plastik läppub seal (samuti ju pesumasinaga, uks hoitakse lahti). Võid kasutada sidrunivett, panna külmiku põhja kausikese soodat või soola vms, mis haisusid imab, kohvipuru pigem lõhnab ise.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uste ümber need kummiribad vaja puhtaks pesta.

Kas see tõesti aitab? Ma olen sama asjaga hädas, uuest peast külmikud ei haise sedamoodi ju.

Loomulikult, ma puhastan iga kord kui külmkappi pesen ka need ribad ära. Mis siis, et silmaga midagi näha ei ole, puhastama peab ikka. Ütle nüüd, et sa ei puhasta pesumasina tihendusääri ka.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 22:05; 06.04 22:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis vahendiga neid kummitihendeid kõige parem pesta on? Äädikalahusega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutan sidrunihapet lahustatuna vees kangeks lahuseks, see ei haise. Puhastan niiske lapiga ja tõmmates ettevaatlikult laiemaks.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 22:05; 06.04 22:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tihendid on pestud.
Kui oli mul lahtiselt mitu nädalat peale pesu, siis ei haisenud, kinni panin mingiks ajaks, siis hakkas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 19:00; 06.04 23:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi hakkas, sest õhk ei liigu ja kogub endasse kogu külmkapi materjali ja muu lõhna. Lisaks on võimalus, mitte tingimata loomulikult, et kapi seintes on mikropraod kuhu koguneb mustus ja haiseb see.
Üldine umbse ruumi probleem. Soovitus hoida kapi uks lahti kui jääb kauemaks tühjaks on just sellepärast.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uste ümber need kummiribad vaja puhtaks pesta.

Kas see tõesti aitab? Ma olen sama asjaga hädas, uuest peast külmikud ei haise sedamoodi ju.

Loomulikult, ma puhastan iga kord kui külmkappi pesen ka need ribad ära. Mis siis, et silmaga midagi näha ei ole, puhastama peab ikka. Ütle nüüd, et sa ei puhasta pesumasina tihendusääri ka.

Sry, pole mitte kunagi tulnud selle peale, et neid tihendeid puhastada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.04 19:09; 07.04 00:08; 07.04 00:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tihendid on pestud.

Kui oli mul lahtiselt mitu nädalat peale pesu, siis ei haisenud, kinni panin mingiks ajaks, siis hakkas.

Et tihendite puhastamisest polnud mingit kasu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.04 19:09; 07.04 00:08; 07.04 00:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tihendid on pestud.

Kui oli mul lahtiselt mitu nädalat peale pesu, siis ei haisenud, kinni panin mingiks ajaks, siis hakkas.

Et tihendite puhastamisest polnud mingit kasu?

No polegi suurt kasu. Plastik lihtsalt hakkab haisema, kui õhk ei liigu. Nuusutage suvalist suletud plastikust kanistrit või kasvõi joogipudelit, ikka tekib sisse kopitanud lõhn.
Kui kapp ei tööta, hoia uks lahti. Pane midagi eeterlikke õlisid sisaldavat riiulile, kohvipuru või maitsetaimi vms.
Töötav ja külm kapp enam ei haise.
Kui keegi oma igapäevases kasutuses olnud “mittehaiseva” külmiku vooluvõrgust välja võtaks ja ukse nädalaks sulgeks, ei lõhnaks see ka enam meeldivalt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui keegi oma igapäevases kasutuses olnud “mittehaiseva” külmiku vooluvõrgust välja võtaks ja ukse nädalaks sulgeks, ei lõhnaks see ka enam meeldivalt.

Aga huvitav, et mõni pole sellest kuulnudki ja teeb lausa teema, et teada saada…?
Aga tõepoolest võiks TA poodi minna ja suletud ning uut plastkanistrit seest nuusutada.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Kodunurk Tühi külmik haiseb