Esileht Ajaviite- ja muud jutud tühjalt seisev maja, mida teeksite?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: tühjalt seisev maja, mida teeksite?

Postitas:
Kägu

sain päranduseks paar aastat tagasi maja, mis asub kolkas. maha müüa ma praegu ei taha, raha pole hädasti vaja ja lapsepõlvemälestused seotud selle kohaga.
mis teie sellega teeksite? annaks tasuta kasutada või on riskid liiga suured? mis üldse võib juhtuda majaga, kus sees ei elata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
yxikmees

RE: tühjalt seisev maja, mida teeksite?

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]sain päranduseks paar aastat tagasi maja, mis asub kolkas. maha müüa ma praegu ei taha, raha pole hädasti vaja ja lapsepõlvemälestused seotud selle kohaga.
mis teie sellega teeksite? annaks tasuta kasutada või on riskid liiga suured? mis üldse võib juhtuda majaga, kus sees ei elata.[/tsitaat]
Vargad varastavad aknad eest ja kogu metalli(pliit,ahi jne),pätid-poisikesed pistavad tule otsa,lumi vajutab katuse sisse jne.
Nii,et soovitav oleks maja maha müüa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teeksin maakodu endale sellest, kõpitseks ilusasti korda ja siis külastaks lisaks suvele ka nt talvel ja jõulude aeg. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleneb, mis seisukorras maja on? Kui maja on juba kehvas seisukorras, siis vast hullemaks ei lähe, kui kütmata seisab. Kui aga on korralik maja, mida siiani on alati köetud, siis võibolla võib kütmata seismine midagi paha teha?
Kas keegi sisse võtta, sõltub minu meelest eelkõige sellest, kas sul oleks võtta mõni usaldusväärne inimene? Aga siingi on olnud abipalveid naistelt, kes elavad vägivaldsete meestega koos, kuna pole kusagil elada. Võibolla mõni selline tahaks ajutist elupaika?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui pole võimalust talvel regulaarselt kütta, müüksin kindlasti maha. Muidu on mõne aasta pärast külma- ja niiskuskahjustused juba nii suured, et pole selle majaga enam suurt midagi teha ja osta ka keegi ei taha. Olen näinud, kui kiiresti mõne aastaga läksid mu vanaema majas toaseinad hallitama, kui enam igapäevast kütmist ei olnud (siiski käis mu isa iga mõne nädala tagant kütmas). Meie ei müünud ainult seetõttu, et vanaema elas veel, ehkki hooldushaiglas ja seisundi paranemist polnud ette näha.

Tastua kasutada anda mina ei riskiks (liiga palju on meedias olnud hoiatavaid lugusid sellest, kuidas keegi on sel moel head teha üritanud ja sellest ainult paksudesse pahandustesse sattunud). Erandiks võiks olla mõni hea tuttav, keda tõesti võib usaldada.

Minu jaoks oleksid ainukesed variandid kas müük või siis usaldusväärsed üürilised (aga siis on ikkagi teema, et peab ise vahel kontrollimas käima, jooksvaid probleeme lahendama ja muu omaniku vastutus).

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ma ei tea…, meil seisab ka siin üks tühi maja juba mitmendata aasstat. Pole talle lumi midagi teinud.
Pätid ja huligaanid võivad jah ehk midagi korda saata, kui maja eraldatud kohas.
Müümisega pole vaja alati kiirustada. Kindlasti on majal silma peal hoidmiseks ka muid variante. Siis peaks ju kõik suvekodud ka kiiruga maha müüma ja neid hooajaliseks kasutamiseks mitte hoidma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

suvekodu on olemas, kus igal nädalalõpul ja puhkustel käime, asub kodulinnale lähemal ka. kolmas majapidamine käiks mitmes mõttes üle jõu.
kardan seda, et kui teen head ja kellegi sinna elama võtan tasuta, et pärast ei saa teda välja? et pärast olen veel kurjategija, et kelleltki kodu võtan. aga muidu tahaks küll head teha, lihtsalt nii, et see karistamata jääks 😀
maja on minu mõistes halvas korras, aga vaadates kodutunnet, mitte kõige hullemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tasuta sisse kindlasti kedagi elama ei võtaks.
Kas pole mõnd sugulast, kes võiks seda suvekoduna kasutada ja käia muru niitmas?
Kui maja seisab 100% kütmata, siis ei juhtu temaga eriti midagi. Minu vanaema maja seisis 7a niimoodi, seal küll oli savikrohv seintel, see aitab niiskust reguleerida.
Kõige halvem maja tervisele ongi, nagu üks kägu ka eespool ära märkis, kütta ja lasta siis jälle täiesti maha jahtuda, kütta üles ja lasta jälle uuesti maha jahtuda. Kui kütad, siis küta, ja kui ei saa iga päev kütta, las seisabki kütmata.
Kuni mõtled, tee majale kindlasti vandalismi ja tulekahjuvastane kindlustus. See ei ole hirmus kallis, ning kui maja peaks ära põlema, saad taastamisväärtuses raha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kui pole võimalust talvel regulaarselt kütta, müüksin kindlasti maha. Muidu on mõne aasta pärast külma- ja niiskuskahjustused juba nii suured, et pole selle majaga enam suurt midagi teha ja osta ka keegi ei taha. [/tsitaat]

kui pole võimalust talvel pidevalt kütta, siis ei tohigi seda vahepeal teha. meie pere ostis 1990. a vana talumaja, kus viibisime vaid suviti ja senimaani ei ole mitte midagi hallitama läinud, pole mingeid niiskuskahjustusi ega midagi. maja tervisele on kõige olulisem, et ta oleks niiskuse eest kaitstud (korralik katus) ja et oleks ühtlane sisekliima, küttere¸iim.

kui maja ise on hetkel ok seisukorras, siis ei juhtu sellega mitte midagi, kui sügise tulekul temp järjest langeb ja kuni kevadeni seal keegi ei käi ega küta.
teine lugu on muidugi igasuguste pättidega, kes igale poole sisse pressivad, kõike varastavad ja lagastavad. kord murti meile sisse ja varastati elektripirnid laest ja söögiriistad ära, lisaks lõhuti paar akent ära, aga meil on siin hea naabrivalve ja sissemurdmisi vähe.
ämma suvila asub maantee servas suht inimtühjas kohas ja seal käiakse peaaegu iga aasta sees…

kui suvilaks ei taha ja maha müüa ka mitte, siis on variant leida korralikud üürnikud. üürileping peab olema põhjalik ja kuigi üürisumma võib olla sümboolne, on tähtis, et ei suhtutaks nii, et tulge ja elage lihtsalt. inimesed on võõra vara suhtes uskumatult hoolimatud…

Please wait...
Postitas:
Allotar

Kõige suurem oht ongi rüüstajad. Selleks ei pea maja isegi mitte eraldatud kohas asuma. Meil sugulastel rüüstati keset alevit asuv maja nii ära, et ainult imesta. Väliselt ei saanud midagi aru, teisel korrusel oli ainult üks aknaruut katki, aga seest oli pliit ja ahi maha lammutatud, seinu lõhutud jne. Ei teagi, kas otsiti \”varandust\” või mis. Eks mindi II korruse akna kaudu sisse ja siis elati ennast välja. Neil oli ümber maja tihe hekk ja palju põõsaid aias. Kui sinna koristama läksid, avastasid, et põõsaalused ja hekialune oli kellegi\”hea naabri\” prügimäeks. Muu hulgas oli sinna isegi tohletanud kaalikaid ja peete veetud. Ju keegi tühjendas keldrit…
Seega, teile endale ja ka majale on parem, kui otsustate midagi kindlat ära. Kas siis müük või pikaajalisele rendile andmine, kui endal koha pidamine üle jõu käib. Niisama \”poolripakile\” seisma jätta kindlasti ei tasu ja tasuta elupinnaks ei riskiks küll anda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kindlustaks ära ja põletaks talvel maha.Saaks korraliku hunniku pappi ja vaataks endale midagi ilusat poest selga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

brr, mul on suvila… kena väike talumaja, ka suht kolkas, st suurest teest eemal ja naabreid pole.

Muidu oli igatalvine teema, et varastati ära, kõik mis varastada andis, me lõpuks ei lukustanud ustki (sisenemiseks lõhuti alati aken).

Sel suvel oli seal vähem käimist ja hiljuti helistas jahimees, et keegi elab sees, et kas oleme teadlikud…. loomulikult pole…. käisime siis tiiru kohal, ahi köetud, lumi roogitud jne… no konkreetselt elabki keegi alaliselt seal ja pihta ka talle ei saa.

Ei oskagi midagi ette võtta, politsei ei tee ka midagi, et lõhutud pole, inimest pole… sisuliselt peame vist varsti ise luba taotlema hakkama, et oma majja minna:D (ok, ei ole naljakas)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui kedagi seal sees ei ole, siis on ju väga hea- ei ole vaja kedagi ka välja tõstma hakata. Laotage oma asjad laiali ja vahetage lukud ära. Uksed-aknad lukku, võõrad asjad trepi peale kastiga. Kui sealt edasi on sisse murtud, saab politseile teha sissemurdmise kohta avalduse.

Kindlustusraha eest tuleb kahjuks siiski taastada hävinenud eluhoone. Ilmselt oleks uut maja emotsionaalselt lihtsam müüa.

Please wait...
Postitas:
talent

[tsitaat]sain päranduseks paar aastat tagasi maja, mis asub kolkas. maha müüa ma praegu ei taha, raha pole hädasti vaja ja lapsepõlvemälestused seotud selle kohaga.
mis teie sellega teeksite? annaks tasuta kasutada või on riskid liiga suured? mis üldse võib juhtuda majaga, kus sees ei elata.[/tsitaat]

Tasuta elama? Miks?

Meil on situatsioon hetkel selline, omaniketa maja suht vähekäidavas kohas.
Varastagu siis, kui tahavad, küll karistada saavad need inimesed ka kunagi. Samas võidakse rüüstata ka kohas, kus rahvast palju ümberringi ja elu keeb.

Palju hullemad on minu arvates tundmatu taustaga üürilised. Need nagu oleksid \”korralikud\” inimesed, aga peale nende laga ja maksmata arveid saaksin siis \”boonusena\” JÄLLE pettuda inimestes? Ei, milleks. Käigu siis juba suvalised kujud, nendes pole eriti pettuda.

Mul on ka kinnisvara Eestist väljaspool ja tõesti – pigem maksan peale, aga üürilisi ei võta.
Maja, mis tühjalt seisab, tuleb nagunii 100% renoveerida ja ehk siis ongi kasulikum hoopis uus ehitada.

Kui niiväga kardad, palka 24/7 mehitatud ja salvestatav alve. Mina mõtet ei näe, sel juhul ka ei muretseks liialt. Väärtuslikuma tassiks minema ja uksed-aknad jätaks lahti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tasuta andmisest…
No mina olen ise pea tasuta elanud ühe sõbra korteris (maksin kommusid, sõber elas välismaal vahepeal) ja enda korteri olen ka andnud mingil ajal tasuta teisele sõbrale elamiseks (elasin ise teises Eesti otsas). Vaatan, et Eesti inimesed on ikka nii petta saand ja kibestunud – kellega te suhtlete, et teil sellised kogemused, ise olete ka sellised, kes kohe sõbral naha üle kõrvade tõmbate, kui vähegi saate?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui suvitamiseks kõlbulik koht, siis võiks mõtelda suveperioodil nädalate kaupa rendile andmisele. Mul Tlns mitu tuttavat peret, kel ainult linnakorter ja maakodu pole. Mõnedel on õnnestunud suvel maamaja rent ja üldiselt ma arvan, et pole väga raske nii ca 100¤ nädal rendile anda.
Kindlasti soovitan kindlustada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Müüks maha, sest teie puhul on ju ette näha, et te seda mingil moel kasutama ei hakka. Niisama laguneda lasta tundub kuidagi julm.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üüriks välja.

Please wait...
Postitas:
minemetsa

kus maja asub?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]No ma ei tea…, meil seisab ka siin üks tühi maja juba mitmendata aasstat. Pole talle lumi midagi teinud.
Pätid ja huligaanid võivad jah ehk midagi korda saata, kui maja eraldatud kohas.
Müümisega pole vaja alati kiirustada. Kindlasti on majal silma peal hoidmiseks ka muid variante. Siis peaks ju kõik suvekodud ka kiiruga maha müüma ja neid hooajaliseks kasutamiseks mitte hoidma.[/tsitaat]Meil ka selline maja seismas. Terve Eesti on neid vist täis. Müüa pole proovinud, aga vaevalt, et sest midagi saaks. Naabrid võibolla ostaks ära, et saaks oma maavaldust laiendada, muidu ei kujuta ette, kes seda tahaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üksikmees, sind visati mujalt välja, et sa siit jälle \”tuttavaid\” otsid ja OI, kui kriitiline-vihane oled! Juba mitmes teemas. Miks küll?

Maja 12a. tühjalt seisnud, natuke on rüüstatud, aga muidu OK, kelllegi välja ei üüri, tasuta veel vähem. Mida te veel ei taha?

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma ostan ära. kus asub ja mis maksab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleneb, mis on kolgas.
Meil seisab ka üks selline majake 4aastat huviliste puuduse tõttu. Tallinna mõistes oleks kindlasi kolgas, sest asub Kagu-Eestis. Kohalikus mõistes asub linna lähedal maal st. linnapiirist pool kilomeetrit. Haigla, toidupoed, lasteaed, kool – kõik jääb kilomeetri sisse. Tegelikult oleks mõnele noorperele ideaalne koht elamiseks ja korda tegemiseks, majas on suur köök ja kaks tuba. Puuduseks on see, et vett ei ole sees; kuid hea tahtmise korral on see võimalus majja sisse tuua, sest vahetult 3m majast on väga korralik puhta veega kaev. Teine puudus on WC- puudumine aga ka selle annab omanikul korraldada. Puuküte. Puukuur on olemas.
Plussiks oleks see, et kõik elutähtsad asutused asuvad 10minuti jalutuskäigu kaugusel; suurest teest on maja ca 30meetrit, seega lumevangi jäämise kartust ka pole. Maja ümber on mitu suurt põlispuud; paar marjapõõsast ning õuna- kirsi – ja ploomipuud. Võimalus on teha oma aiamaa; ruumi selleks on piisavalt. Pinna poolest võiks suure kasvuhoone püsti panna ja nt. maasikapeenraid rajada.
Müüks meelsasti aga nagu ikka, siis on ostja ja müüja hinnas alati \”käärid\” sees. Need paar huvilist, kes on olnud aja jooksul pakuvad 3x väiksemat summat, kui ise müügihinnaks on määraud ja samas ütleks, et müügihind ei ole üldse kõrge arvestades väga soodsat asukohta ning lisaks seda, et olemas on korralik õue-aiamaa + piisavalt pinda, et nt. mõni kõrvalhoone ise püsti panna ( saun näiteks).
Asukoha osas ka see plussiks, et võimalus on käia tervisespordikeskuses, ujulas – mis omakorda lisab ka selle, et seal on pesemisvõimalustega saun ja du¨¨iruumid. Ja nagu mainsin, siis vastavalt inimese võimalustele on täiesti võimalik du¨¨iruum majja sisse ehitada või siis maja külje alla saun pusti panna.
Teemaalgataja, meil õnneks ei ole selle aja jooksul midagi juhtunud, ei ole sees käidud ega muud sellist.
Keegi siin mainis, et ilmselt naabrid ostaks ära, et oma valdusi laiendada; nii ongi, et naabirid oleks huvitatud aga nende pakutav hind ei kutsu kohe kuidagi müüma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Äkki siis pakub keegi näiteks mulle?
Mul oleks seal vaja sees ka elada.
Pesemisvõimalusi vist palju loota?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täna lugesin Delfist,et kirjanikel on vähe kohti,kus pidu panna ja läbustada ja siis ka selle kõrvalt \”raamatut kirjutada\”.Nad küll rihivad rohkem välismaal olevaid maju ja kortereid aga ma usun,et kui tasuta kasutada annad siis nad on Eestis ka nõus seda kinki vastu võtma.Vaheludst on ju vaja ja ilmselt Käsmu loomekodu on juba nii ära läbustatud ja tüüdanud,et keegi ei taha sinna enam minna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Oleneb, mis on kolgas.
Meil seisab ka üks selline majake 4aastat huviliste puuduse tõttu. Tallinna mõistes oleks kindlasi kolgas, sest asub Kagu-Eestis. Kohalikus mõistes asub linna lähedal maal st. linnapiirist pool kilomeetrit. Haigla, toidupoed, lasteaed, kool – kõik jääb kilomeetri sisse. Tegelikult oleks mõnele noorperele ideaalne koht elamiseks ja korda tegemiseks, majas on suur köök ja kaks tuba. Puuduseks on see, et vett ei ole sees; kuid hea tahtmise korral on see võimalus majja sisse tuua, sest vahetult 3m majast on väga korralik puhta veega kaev. Teine puudus on WC- puudumine aga ka selle annab omanikul korraldada. Puuküte. Puukuur on olemas.
Plussiks oleks see, et kõik elutähtsad asutused asuvad 10minuti jalutuskäigu kaugusel; suurest teest on maja ca 30meetrit, seega lumevangi jäämise kartust ka pole. Maja ümber on mitu suurt põlispuud; paar marjapõõsast ning õuna- kirsi – ja ploomipuud. Võimalus on teha oma aiamaa; ruumi selleks on piisavalt. Pinna poolest võiks suure kasvuhoone püsti panna ja nt. maasikapeenraid rajada.
Müüks meelsasti aga nagu ikka, siis on ostja ja müüja hinnas alati \”käärid\” sees. Need paar huvilist, kes on olnud aja jooksul pakuvad 3x väiksemat summat, kui ise müügihinnaks on määraud ja samas ütleks, et müügihind ei ole üldse kõrge arvestades väga soodsat asukohta ning lisaks seda, et olemas on korralik õue-aiamaa + piisavalt pinda, et nt. mõni kõrvalhoone ise püsti panna ( saun näiteks).
Teemaalgataja, meil õnneks ei ole selle aja jooksul midagi juhtunud, ei ole sees käidud ega muud sellist.
Keegi siin mainis, et ilmselt naabrid ostaks ära, et oma valdusi laiendada; nii ongi, et naabirid oleks huvitatud aga nende pakutav hind ei kutsu kohe kuidagi müüma. [/tsitaat]

4 aastat ja huvilisi pole, ju siis myyd emotsiooni ja ebareaalsust. reaalsus ongi see, mida eelmised ostjatahtjad on pakkunud. ilmselt myyd veel 10, kui hinda ei langeta…tänapäeva mõistes on see maja ju null…ei yhtegi mugavust, elekter ikka on? kas elektripliidi ja pesumasina yheagselt saab võrku lylitada, ilma et korke välja lööks?

lihtsalt ärritab, olen ka kaua vaadanud maju vaikses kenas kohakeses, aga no ulmehinnad on…ausalt…keegi ei tahagi tasuta, aga mõned võiks ikka väga kriitiliselt oma hinnad üle vaadata…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleneb, mis on kolgas.
Asukoha osas ka see plussiks, et võimalus on käia tervisespordikeskuses, ujulas – mis omakorda lisab ka selle, et seal on pesemisvõimalustega saun ja du¨¨iruumid. Ja nagu mainsin, siis vastavalt inimese võimalustele on täiesti võimalik du¨¨iruum majja sisse ehitada või siis maja külje alla saun pusti panna.
Keegi siin mainis, et ilmselt naabrid ostaks ära, et oma valdusi laiendada; nii ongi, et naabirid oleks huvitatud aga nende pakutav hind ei kutsu kohe kuidagi müüma. [/tsitaat]

Kui Kagu-Eestis? Meie otsime juba varsti 5 aastat vist maamaja. Meie häda on muidugi see, et me otsime sellist maja, mille ümber oleks ikka rohkem kui 1000m2 maad, et saaks köögivilja ja viljapuuaia teha. Tihtilugu on müügis \”talumaja\” ja siis ümber krunt maksimaalselt 1200 m2. Sellise tikutopsikrundiga ei ole meil jälle mitte midagi peale hakata

Please wait...
Postitas:
Kägu

4 aastat ja huvilisi pole, ju siis myyd emotsiooni ja ebareaalsust. reaalsus ongi see, mida eelmised ostjatahtjad on pakkunud. ilmselt myyd veel 10, kui hinda ei langeta…tänapäeva mõistes on see maja ju null…ei yhtegi mugavust, elekter ikka on? kas elektripliidi ja pesumasina yheagselt saab võrku lylitada, ilma et korke välja lööks?

lihtsalt ärritab, olen ka kaua vaadanud maju vaikses kenas kohakeses, aga no ulmehinnad on…ausalt…keegi ei tahagi tasuta, aga mõned võiks ikka väga kriitiliselt oma hinnad üle vaadata…[/tsitaat]
Ei ole ulmehind:) Ja me ei olegi mitte kuskil portaalis müünud; ainult kohalikud teavad, et müüa soovin aga kuna sellekandi rahvas ei ole just eriti jõukas, siis ka ostjaid ei ole.
Elekter on täiesti olemas. Telefon oli samuti varasemalt sees aga kuna seal reaalselt ei ela, siis sai lastud välja lülitada.
Ja nagu ma mainisin, siis mugavusi tõesti ei ole aga sobibki neile, kes viitsivad ise need mugavused luua + kellele meedib/ sobib ahiküte ja kellele meeldib aiamaal möllata. Kes on loodud mugavustega korteriinimeseks, neile see loomulikut ei sobi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui Kagu-Eestis? Meie otsime juba varsti 5 aastat vist maamaja. Meie häda on muidugi see, et me otsime sellist maja, mille ümber oleks ikka rohkem kui 1000m2 maad, et saaks köögivilja ja viljapuuaia teha. Tihtilugu on müügis \”talumaja\” ja siis ümber krunt maksimaalselt 1200 m2. Sellise tikutopsikrundiga ei ole meil jälle mitte midagi peale hakata[/tsitaat]
Võin Sulle täpsemad andmed meili peale kirjutada; kui kontakti jätad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole ulmehind:) Ja me ei olegi mitte kuskil portaalis müünud; ainult kohalikud teavad, et müüa soovin aga kuna sellekandi rahvas ei ole just eriti jõukas, siis ka ostjaid ei ole.
Elekter on täiesti olemas. Telefon oli samuti varasemalt sees aga kuna seal reaalselt ei ela, siis sai lastud välja lülitada.
Ja nagu ma mainisin, siis mugavusi tõesti ei ole aga sobibki neile, kes viitsivad ise need mugavused luua + kellele meedib/ sobib ahiküte ja kellele meeldib aiamaal möllata. Kes on loodud mugavustega korteriinimeseks, neile see loomulikut ei sobi. [/tsitaat]

No anna aga minna siis ,pane pidid ülesse ja oota pakkumisi.Või tead ise juba,mis hinda tahad saada.Võibolla saad siin kiirelt ja soodsalt kohe maha parseldada.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud tühjalt seisev maja, mida teeksite?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.