Esileht Ilu ja tervis Tühjustunne õhtuti, kui enam ei tipsuta

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 139 )

Teema: Tühjustunne õhtuti, kui enam ei tipsuta

Postitas:
Kägu

Otsustasin, et jätan igaõhtuse tipsutamise maha. On teine nädal, aga aina raskemaks läheb, sest elust on mingi rõõm kadunud. See väike vein õhtuti oli nagu asi, mida oodata, nüüd seda enam ei ole – ja ma olen selgelt tujutum, kurvem, loium. Ka loodetud kaalulangust pole eriti palju veel näha, no natuke on, aga mitte piisavalt, et sellest vaimustuda. On keegi olnud sarnases olukorras? Mis tegite? Mingeid “leia hobi” või “otsi uus armastus” taolisi soovitusi pole vaja 🙂

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jätsin ka joomise maha ja midagi paremaks läinud pole. Ei ole kaalulangust, nahk parem vms. Tuju on pigem halvem. Uni on ainuke asi, mis on paremaks läinud. Võib-olla olid ootused liiga kõrged.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks maha jätsite? Olen ise samuti jooja. Ja ei näe seni, miks ma seda endale lubada ei võiks.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks maha jätsite? Olen ise samuti jooja. Ja ei näe seni, miks ma seda endale lubada ei võiks.

Mõtlesin, et kaal ehk läheb siis alla ja tuju rõõmsamaks, aga pole seda juhtunud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Söö porgandit.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Söö porgandit.

Hambad kuluvad ära! Parem läheks õue kõndima.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei joo  seoses kaalulangatemisega. Jätan õhtu viimaseks joogiks smuuti või teen ise jääteed (suhkruasendajaga), lisan sinna külmutatud marju ka.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli sama tunne, kui suitsetamise maha jätsin. Tundsin, et tükk minust on puudu ja ei osanud midagi enam teha oma uue vaba ajaga. Uus mina oli nagu sündinud. Väga harjumatu oli. Mina ehk soovitaks lihtsalt tegevust endale leida, kas jalutada, vaadata mõnda meelepärast sarja, lugeda vms ja mingi aeg ei saa enam arugi, kui oled uue olukorraga harjunud.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina saan sinust täitsa aru.

Vahepeal jätsin ka õhtuse veinitamise ära mingiks ajaks.

Uni läks palju kehvemaks – ärkasin öösel mitmeid kordi ja magama enam ei jäänud.

Kaal on õnneks kogu aeg olnud kaalukõvera alumisel piiril ja sellele see kuidagi ei mõjunud, kas jõin õhtul veini või mitte.

Näonahk ka ei muutunud kuidagi.

Trenni teen nagunii, aga just see õhtune aeg, kui enne magamaminekut veidi veinitada, on veiniga koos mõnusam. Eriti  veel pimedatel sügisõhtutel…

Aga olin ka kuidagi tujutum ja polnudki nagu millestki rõõmustuda enam.

Paarisuhe on korras, tööasjad kah, sinna see pole kuidagi mõjunud, kas juua õhtul veini või mitte.

Ja siis mõtlengi – et miks mitte? Käpuli ei joo ja igapäevaelu see kuidagi ei mõjuta.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuni su maks ei tööta. Ja siis ongi kõik.

Miks teil vastu und on vaja ttuju tõsta?

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuttav teema. Päris iga õhtu ei venitanud, aga siiski tihti. Mees annab ka eeskuju, võtab õlle või kaks. Peamine põhjus ära jätta olid kooliealised lapsed.  See pole eeskuju mida lastele näidata. Tõsine teema oli see jook millegagi asendada, sest no nii tühi oli see õhtune istumine. Ei saanud alguses üldse pihta, et kui tegevused tehtud ja jäänud selline vaba istumine teleka ees… Mida joovad inimesed kes ei joo alkoholi. Et joon teed, mahla, limonaadi. Appi kui harjumatu oli. Nüüdseks me siiski napsutame, aga oleme selle viinud paari õhtuni nädalas ja pigem nii, et lapsed magama läinud. Öelda, et selle mõne kuuga kus me peaaegu ei joonud siis paremaks tervises või välimuses midagi ei läinud. Kuna tarvitamine küll tihti, aga lahjat ja koguseliselt vähe siis hommikud olid samasugused. Eks endal veidi peas oli hirm ka, et mis hetkest siis enam ilma ei saa. Ei tule ju silti ette, et nüüd stopp.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei joo  seoses kaalulangatemisega. Jätan õhtu viimaseks joogiks smuuti või teen ise jääteed (suhkruasendajaga), lisan sinna külmutatud marju ka.

Kuidas see teemaga haakub? Ilmselt on nendel ikka mingi alkoholiprobleem, kes on loobunud. Mis siia puutub sinu smuuti ja et isegi marju paned sisse?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks maha jätsite? Olen ise samuti jooja. Ja ei näe seni, miks ma seda endale lubada ei võiks.

Olen teemaalgataja. Sest tahan kaalust alla lõpuks saada ja tervise pärast hakkas ka mure. Kogused ka pidevalt vaikselt kasvavad. Ja lõpuks – rahast hakkas kahju. Paarsada eurot läheb kuus alkoholile, ei ole ok. Eks hoian neid põhjusi ikka silme ees ja kannatan ära vast selle tühjustunde, vähemalt mõnda aega. Kui aga pikemalt miski seda tühjust täitma ei tule, siis ma küll ei tea, kas vastu pean. Mingit kirge oleks vaja, kirglikku tegevust või suhet, aga see ju ei tule käsu peale.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuttav teema. Päris iga õhtu ei venitanud, aga siiski tihti. Mees annab ka eeskuju, võtab õlle või kaks. Peamine põhjus ära jätta olid kooliealised lapsed. See pole eeskuju mida lastele näidata. Tõsine teema oli see jook millegagi asendada, sest no nii tühi oli see õhtune istumine. Ei saanud alguses üldse pihta, et kui tegevused tehtud ja jäänud selline vaba istumine teleka ees… Mida joovad inimesed kes ei joo alkoholi. Et joon teed, mahla, limonaadi. Appi kui harjumatu oli. Nüüdseks me siiski napsutame, aga oleme selle viinud paari õhtuni nädalas ja pigem nii, et lapsed magama läinud. Öelda, et selle mõne kuuga kus me peaaegu ei joonud siis paremaks tervises või välimuses midagi ei läinud. Kuna tarvitamine küll tihti, aga lahjat ja koguseliselt vähe siis hommikud olid samasugused. Eks endal veidi peas oli hirm ka, et mis hetkest siis enam ilma ei saa. Ei tule ju silti ette, et nüüd stopp.

Mitte midagi ei joo. Ei mahla, teed. Miks peab õhtul lisaks jooma või näksima?

Kui on janu, joon vett.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen see, kes kirjutas enda kohta ”jooja”. No olengi. Aastaid olen joonud igal õhtul. Kehakaal – ma joon kas purgi õlut või siis ka vahel muud alkoholi, aga jälgin, et kalorid mahuksid täpselt päevanormi sisse ära. Jah, sisuliselt asendan mingi smuuti või muu asja, mida võiksin õhtul juua, selle purgi õllega. Sest ma naudin seda rohkem kui smuutit. Ma ei jää sellest õllest purju, peale seda lähen kohe magama, mitte näiteks autorooli. Mida ma tõesti mõistusega kontrollin, on kogused. Vahel tunnen, et tahaks rohkem juua, aga kui on järgmine päev tööpäev, siis surun end tahtejõuga voodisse ja kõik, rohkem ei joo. Vähe rohkem võin juua reedel või laupäeval, tingimus on alati see, et järgmisel päeval saan rahus välja magada.

Ma ei tea, kas suudaksin sellest loobuda. Peamine on see, et ma ei näe, miks ma peaksin. Või keda ma sellega kahjustan.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovi mingi teine õhtune rahustav rutiin leida – näiteks kuum dušs ja piparmünditee. Proovi kõrvale hoopis nt raamatut lugeda. Alguses on sunduslik, mingi aeg muutub loomulikuks.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen see, kes kirjutas enda kohta ”jooja”. No olengi. Aastaid olen joonud igal õhtul. Kehakaal – ma joon kas purgi õlut või siis ka vahel muud alkoholi, aga jälgin, et kalorid mahuksid täpselt päevanormi sisse ära. Jah, sisuliselt asendan mingi smuuti või muu asja, mida võiksin õhtul juua, selle purgi õllega. Sest ma naudin seda rohkem kui smuutit. Ma ei jää sellest õllest purju, peale seda lähen kohe magama, mitte näiteks autorooli. Mida ma tõesti mõistusega kontrollin, on kogused. Vahel tunnen, et tahaks rohkem juua, aga kui on järgmine päev tööpäev, siis surun end tahtejõuga voodisse ja kõik, rohkem ei joo. Vähe rohkem võin juua reedel või laupäeval, tingimus on alati see, et järgmisel päeval saan rahus välja magada.

Ma ei tea, kas suudaksin sellest loobuda. Peamine on see, et ma ei näe, miks ma peaksin. Või keda ma sellega kahjustan.

Lihtsalt niisama, ilma hinnanguid andmata küsin, mida selline ühe purgi õlle tarbimine annab? Suminat pähe ei saa, lõõgastust ei saa, mingit emotsiooni ei tekita. Samas, on paras kaloripomm, väike teesillutus võimalikule sõltuvusele ja lisaks rahaline kulu (nädala peale tuleb ju üsna korralik summa).

Veel kord, ma ei taha kõlada manitseva tädina, vaid lihtsalt huvitab, et milleks tarbida midagi, millest mingit “kasu” ei ole.

Ma ise tarbin alkoholi regulaarselt – kord-paar nädalas. Aga ikkagi selleks, et vabaneda töönädala jooksul kogunenud pingetest. Et lasta oma sarved longu ja lõdvestuda. Ainult üks purk õlut seda ei tee. Täpselt parajas koguses õlut või veini (paras kogus sõltub palju ma olen enne söönud – kui olen söönud enne palju, siis kulub õlut või veini vastavalt rohkem) teeb seda küll. Aga seda teen alati ainult sel õhtul, kui järgmine päev on vaba. Tööpäeva-eelsel õhtul ei tarbi mitte kunagi.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuttav teema. Päris iga õhtu ei venitanud, aga siiski tihti. Mees annab ka eeskuju, võtab õlle või kaks. Peamine põhjus ära jätta olid kooliealised lapsed. See pole eeskuju mida lastele näidata. Tõsine teema oli see jook millegagi asendada, sest no nii tühi oli see õhtune istumine. Ei saanud alguses üldse pihta, et kui tegevused tehtud ja jäänud selline vaba istumine teleka ees… Mida joovad inimesed kes ei joo alkoholi. Et joon teed, mahla, limonaadi. Appi kui harjumatu oli. Nüüdseks me siiski napsutame, aga oleme selle viinud paari õhtuni nädalas ja pigem nii, et lapsed magama läinud. Öelda, et selle mõne kuuga kus me peaaegu ei joonud siis paremaks tervises või välimuses midagi ei läinud. Kuna tarvitamine küll tihti, aga lahjat ja koguseliselt vähe siis hommikud olid samasugused. Eks endal veidi peas oli hirm ka, et mis hetkest siis enam ilma ei saa. Ei tule ju silti ette, et nüüd stopp.

Tegelikult, õhtune teejoomine on küll päris hea asendustegevus. Eriti nüüd, talve tulekul. Keerad end mõnusalt teleka ette, sooja bleedi sisse. Istud perekoolis ja rüüpad aegajalt maitsvat ingveriteed.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks maha jätsite? Olen ise samuti jooja. Ja ei näe seni, miks ma seda endale lubada ei võiks.

Kui sul on lapsed, siis oleks põhjust küll ja veel. See on ikka eriliselt halb eeskuju lastele. Ka siis, kui ei jääda väga purju.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keerad end mõnusalt teleka ette, sooja bleedi sisse. Istud perekoolis ja rüüpad aegajalt maitsvat ingveriteed.

Alkoholipruukijale see pilt nüüd küll ahvatlev ei ole. Ega asi pole tegevuses, vaid mõnusas suminas peas. Ei soovi “bleedi” sisse keerata ega ingveriteed lürpida. Naljakad soovitused siin inimestelt, kes ise vist alkoholi üldse ei pruugi, veel vähem on neil sellest sõltuvus. Üks räägib, et jooge smuutit, pange marju sisse, teine soovitab ingveriteed. See ei ole ju alkoholisõbrale mingisugune ahvatlev alternatiiv, selles ongi probleem.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alkoholipruukijale see pilt nüüd küll ahvatlev ei ole. Ega asi pole tegevuses, vaid mõnusas suminas peas. Ei soovi “bleedi” sisse keerata ega ingveriteed lürpida. Naljakad soovitused siin inimestelt, kes ise vist alkoholi üldse ei pruugi, veel vähem on neil sellest sõltuvus. Üks räägib, et jooge smuutit, pange marju sisse, teine soovitab ingveriteed. See ei ole ju alkoholisõbrale mingisugune ahvatlev alternatiiv, selles ongi probleem.

Mina olen kägu, kes kirjutas ka kommentaari 11.20. Sealt võid lugeda, et ma tarvitan regulaarselt alkoholi ja üldiselt mõistan väga hästi, mida tähendab sõltuvus. Pean ka enda käitumist sõltuvuses olemiseks.

Naljakas soovitus või mitte, aga kui inimene kirjutab, et tal on vaja nagu see üks liigutus asendada teise sarnase liigutusega, rõhutamata, et sumin on siinkohal väga tähtis, siis võib olla tass ingveriteed omal kohal soovitus. Inimene küsib ju täiesti otse: “Mida joovad õhtuti inimesed, kes alkoholi ei joo?”. Sellest tegingi järelduse, et tal on tarvis lihtsalt teha seda harjumuspärast tegevust-liigutust mitte niivõrd seda suminat pähe.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keerad end mõnusalt teleka ette, sooja bleedi sisse. Istud perekoolis ja rüüpad aegajalt maitsvat ingveriteed.

Alkoholipruukijale see pilt nüüd küll ahvatlev ei ole. Ega asi pole tegevuses, vaid mõnusas suminas peas. Ei soovi “bleedi” sisse keerata ega ingveriteed lürpida. Naljakad soovitused siin inimestelt, kes ise vist alkoholi üldse ei pruugi, veel vähem on neil sellest sõltuvus. Üks räägib, et jooge smuutit, pange marju sisse, teine soovitab ingveriteed. See ei ole ju alkoholisõbrale mingisugune ahvatlev alternatiiv, selles ongi probleem.

Tihti aetakse segi sõltuvus ja harjumus. Tugeva iseloomuga on võimalik üks “sõltuvus/harjuvus” teise vastu vahetada. See nõuabki tugevat enesedistsipliini ja järjepidevust. Täpselt nagu olles 100kg on vaja suurt pingutust, et hakata tervislikuks ja näiteks jooksmas käima. See ei lähegi iseenesest, vaid lihtsalt on vaja ennast kontrollida ja sundida. Üks hetk muutubki asendustegevus juba normaalseks elustiili osaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuni su maks ei tööta. Ja siis ongi kõik.

Miks teil vastu und on vaja ttuju tõsta?

Et tuleks head unenäod loomulikult 🙂

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

#3864808: Mina olen see, kes kirjutas enda kohta ”jooja”. No olengi. Aastaid olen joonud igal õhtul. Kehakaal – ma joon kas purgi õlut või siis ka vahel muud alkoholi, aga jälgin, et kalorid mahuksid täpselt päevanormi sisse ära. Jah, sisuliselt asendan mingi smuuti või muu asja, mida võiksin õhtul juua, selle purgi õllega. Sest ma naudin seda rohkem kui smuutit. Ma ei jää sellest õllest purju, peale seda lähen kohe magama, mitte näiteks autorooli. Mida ma tõesti mõistusega kontrollin, on kogused. Vahel tunnen, et tahaks rohkem juua, aga kui on järgmine päev tööpäev, siis surun end tahtejõuga voodisse ja kõik, rohkem ei joo. Vähe rohkem võin juua reedel või laupäeval, tingimus on alati see, et järgmisel päeval saan rahus välja magada. Ma ei tea, kas suudaksin sellest loobuda. Peamine on see, et ma ei näe, miks ma peaksin. Või keda ma sellega kahjustan. Lihtsalt niisama, ilma hinnanguid andmata küsin, mida selline ühe purgi õlle tarbimine annab? Suminat pähe ei saa, lõõgastust ei saa, mingit emotsiooni ei tekita. Samas, on paras kaloripomm, väike teesillutus võimalikule sõltuvusele ja lisaks rahaline kulu (nädala peale tuleb ju üsna korralik summa). Veel kord, ma ei taha kõlada manitseva tädina, vaid lihtsalt huvitab, et milleks tarbida midagi, millest mingit “kasu” ei ole.

Vastan. Mulle lihtsalt meeldib õlu, meeldib ka muu alkohol. Maitse meeldib. Teisalt on see kindlasti ka lihtsalt harjumus. Natuke ka sotsiaalne tegevus ilmselt, istume mehega õllepurgiga teleka ees. Õlle kalorite sisaldus ei ole tegelikult nii suur kui arvatakse, kuigi unustada neid kaloreid muidugi ei saa. Jah, ma tean seda tunnet ka, et tahaks pingeid maha laadida – sel juhul läheb käiku väike kogus konjakit. (Kogus muidugi sõltub jälle sellest, kas järgmine päev on tööpäev või mitte. Kui ei ole, võin juua kerge joobeni.)

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovi mingi teine õhtune rahustav rutiin leida – näiteks kuum dušs ja piparmünditee. Proovi kõrvale hoopis nt raamatut lugeda. Alguses on sunduslik, mingi aeg muutub loomulikuks.

Kuuma duši all raaamtu lugemine on huvitav mõte!

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt niisama, ilma hinnanguid andmata küsin, mida selline ühe purgi õlle tarbimine annab? Suminat pähe ei saa, lõõgastust ei saa, mingit emotsiooni ei tekita. Samas, on paras kaloripomm, väike teesillutus võimalikule sõltuvusele ja lisaks rahaline kulu (nädala peale tuleb ju üsna korralik summa).

Veel kord, ma ei taha kõlada manitseva tädina, vaid lihtsalt huvitab, et milleks tarbida midagi, millest mingit “kasu” ei ole.

Ma ise tarbin alkoholi regulaarselt – kord-paar nädalas. Aga ikkagi selleks, et vabaneda töönädala jooksul kogunenud pingetest. Et lasta oma sarved longu ja lõdvestuda. Ainult üks purk õlut seda ei tee.

Sina tundud juba alkoholismile lähemal, kui sumina pärast jood. Veini või õlut saab juua ka maitse nautimiseks, mitte selleks, et see purju teeks.

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina tundud juba alkoholismile lähemal, kui sumina pärast jood. Veini või õlut saab juua ka maitse nautimiseks, mitte selleks, et see purju teeks.

Minu jaoks ei ole mitte ükski alkohoolne jook hea maitsega. Kui seda tarbida, siis ainult sumina saamiseks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina tundud juba alkoholismile lähemal, kui sumina pärast jood. Veini või õlut saab juua ka maitse nautimiseks, mitte selleks, et see purju teeks.

Ei ole ka ühtki alkohoolset jooki elu sees maitse pärast joonud. Väga paljud alkoholivabad joogid on palju parema maitsega. Ikka väike sumin on see, miks just alkohol meeldib. Õlu on veel eriti kohutava maitsega jook, seda ma ei joo isegi kerge alkoholiprobleemiga inimesena mitte kunagi.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Otsustasin, et jätan igaõhtuse tipsutamise maha. On teine nädal, aga aina raskemaks läheb, sest elust on mingi rõõm kadunud. See väike vein õhtuti oli nagu asi, mida oodata, nüüd seda enam ei ole – ja ma olen selgelt tujutum, kurvem, loium. Ka loodetud kaalulangust pole eriti palju veel näha, no natuke on, aga mitte piisavalt, et sellest vaimustuda. On keegi olnud sarnases olukorras? Mis tegite? Mingeid “leia hobi” või “otsi uus armastus” taolisi soovitusi pole vaja ????

See oligi ulmeraske! Mina asendasin oma igaõhtuse Sinebrichoffi gini purgikaljaga. Terve alus kalja oli kodus ja kui hirmus gini või veininälg tuli, luristasin kalja. Ikka kaua läks aega enne, kui ära harjusin, et õhtust veini/gini ei ole enam, pool aastat vist. Sellepärast ei julge ka enam libastuda, et tean, et teist korda ma sellega hakkama ei saaks.

 

 

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks ei ole mitte ükski alkohoolne jook hea maitsega. Kui seda tarbida, siis ainult sumina saamiseks.

Minul on üks alkohoolne jook, mida ma joon maitse pärast, sest selle maitse on tõesti hea. Džinn toonikuga. Mõni eriti kadakane džinn on väga maitsev.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 139 )


Esileht Ilu ja tervis Tühjustunne õhtuti, kui enam ei tipsuta