Esileht Lapse ootamine TÜK erakorraline naistenõuandla

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: TÜK erakorraline naistenõuandla

Postitas:

Mul täna rasedust 8+4 ja sümptomid kadunud, ei iivelda, rinnad ei valuta. Muidu terve raseduse vältel olnud päevade moodi valu emaka venimisest, enam pole seda ka 2 päeva olnud.. Kas keegi on käinud samadel põhjustel nö naistenõuandla EMO-s TÜKis? Kas nad saavad väga kurjaks kui nii väikse rasedusega paanikas naine tuleb sellise jutuga? Nii mures olen, ei tea mida teha..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka sümptomid kadunud, 9. rasedusnädal. Kui mul järgmisel nädalal arstiaega poleks, laseksin tasulise UH teha, oli vist 22 eurot. Või kirjutaksin ämmakale, arstile, kelle juures jälgimisel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küll TÜK’i kohta ei oska midagi rääkida aga äkki see rahustab sind veidi.
Mul ka kadusid kuskil 9.nädalal kõik sümptomid ära, kaasaarvatud nibud ei old enam absoluutselt valusad. Juba valmistasin ennast vaimselt ette et seekord nii. Nädala pärast oli mul raseduse tuvastamiseks aeg ning ei hakanud selletõttu kuskile varem minema. Arsti juures kõik täiesti korras, beebi siputas aktiivselt. Tunnused tulid tagasi paar päeva peale arstil käiku.
Mina arvan et ei ole mõtet muretseda, aga samas kui hirm tõesti suur siis mine tasulisse uh kontrolli 🙂

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.05 11:28; 21.05 07:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läheks kohale. Minul katkes 8+2 ja esimeseks häirekellaks olidki iivelduse kadumine ja enesetunne muutus üleöö heaks. Sul on õigus kohale minna ja eneserahu saada. Ega kodus paanitsemine parem pole. Loodan, et kõik on korras.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuskilt lugesin, et põhjendamatuid pöördumisi naistekliiniku emosse on kümnest kaheksa. Südamerahu huvides muidugi keegi ei keela sul minna emosse ja keegi sinuga seal ei pahanda. Võid enne valvearstile helistada ja nõu küsida.

Ürita ka mõelda objektiivselt, kas sa sooviksid raseduse keemilist poputamist kui loomulikult ei jää püsima? Mina ei sooviks, sest see võib tähendada loote nõrkust/väärarenguid jumal teab, millistes näitajates. Loodus on siiski targem mistahes ravimist.

Enda näitel võin ka öelda, et millalgi sellel ajal kadusid kõik sümptomid ja tulid iivelduse näol tagasi kolmandal, neljandal kuul.

Inimesed on muidugi erinevad, mõni tormab iga iiveldusega emosse ja mõni julgeb luumurruga alles poole päeva pärast minna.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kadusid 8+ nädalal sümptomid ära. 10+ nädalal tulid tagasi ja kestavad siiani ????

Samas jah, kui rasedus on mõeldud katkema, siis ta kahjuks katkeb. Su keha on tark ja üldjuhul kui rasedus vajab keemilist poputamist, siis juba varakult (mina sain säilitava ravi esimesega ja ei, laps polnud väärarenguga! Lihtsalt mu kollaskeha ei tootnud piisavalt progesterooni, et rasedus ilusti ja turvaliselt kasvada saaks). Sul on praegu rasedus juba nii kaugel, et varsti võtab platsenta hormoonide tootmise enda peale ja vaevalt, et nad midagi väga teha oskaks ja saaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kadusid ka umbes nii vist sümptomid ära, aga kordagi ei mõelnud, et nüüd järsku ei peaks rase olema??
Kui sul muid tunnuseid pole raseduse katkemiseks, nt nagu veritsus jms, siis milleks üldse vaevata pead.. arstile minek ju katkemist ei takista, kui see isegi peaks olema juba juhtunud?
Ma arvan, et rahulikumalt tuleks võtta seda asja:) emo-sse minnakse siiki erakorraliste probleemidega..

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.05 18:48; 23.05 22:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi teab, kui pikk on järjekord tasulisse UH-sse TÜK-is? Et kui ette helistada, kas saab sama päev, järgmine päev või paari päeva pärast alles?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.05 19:08; 22.05 08:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et ütle et sul tunnused kadunud ja mure on. Vast leiavad kuskile vahele ikka samaks päevaks aja

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.05 11:28; 21.05 07:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lähed, siis mine kohe hommikul avamise hetkel. Mind ei võetud esmapäeval rasedusaegse tugeva verejooksuga vastu, registatuuris ütles tädi, et teised naised ootavad hommikul 7st saati verejooksuga ja tema mind järjekorda registreerida nii ei saa (mina jõudsin peale kümmet).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praeguses olukorras ei usu, et saab tasulisse uh kliinikumis ruttu, pigem uuri erakliinikutest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Terve raseduse aeg ei olegi ühesuguseid tundeid. Arvan, et 99% tõenäosusega on sinuga kõik korras, aga võid ju selle 1% pärast EMOsse minna (mina ei läheks)…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

EMO on ikkaolukorraks, kui sa vajad vältimatut abi. Milles seisneb vältimatu abi vajadus, kui sul kusagilt ei valuta, verd ei jookse ega midagi, vaid vastupidi – sa tunned end igati hästi.

EMO ei ole koht, kus südamerahu saada.

Ära mine. Kui rasedus on katkenud, ega see EMO ei päästa midagi või mida sa arvad, et nad teevad?

EMO ei ole raseduse tuvastamise koht.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul hakkas määrima 7+ ja helistasin ämmaemanda nõuande telefonile, sain väga head nõu ja meelerahu. Tundsin kuidas inimene on huvitatud minu murest ja probleemist. Soovitan, kui vajate nõu kuidas käituda. Kui määrimist ei ole ja asi on tunnuste kadumises, siis näiteks erakliinikusse minna?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päevadelaadne valu peabki üle minema. Kui hiljem selline valu tagasi tuleb, siis on pohjust moelda, et mis toimub. Venimisvalu on alguses päevadelaadne, hiljem veidi teistsugune. Sümptomid võivad vabalt ära kaduda üleöò, suure tõenäosusega on nad sul varsti tagasi (vb juba on).

Soovitan Sul pigem rahuneda ja tegeleda enda emotsioonidega, raseduse ajal on ees palju neid hetki, mil mõtled, kas kõik korras. Iga kord ei saa emosse minna. Pigem on tegevust ärevusega, mis on arusaadav, aga sellega peaks tegelema.

Olukord on halb siis, kui sul hakkab verd jooksma.

Loomulikult enda meelerahuks, kui sa toesti tunned, et muud moodi ei suuda, mine tasulisse UH-sse. Aga suures plaanis peaksid usaldama iseennast ja enda beebit. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

EMO on ikkaolukorraks, kui sa vajad vältimatut abi. Milles seisneb vältimatu abi vajadus, kui sul kusagilt ei valuta, verd ei jookse ega midagi, vaid vastupidi – sa tunned end igati hästi.

EMO ei ole koht, kus südamerahu saada.

Ära mine. Kui rasedus on katkenud, ega see EMO ei päästa midagi või mida sa arvad, et nad teevad?

EMO ei ole raseduse tuvastamise koht.

Jagan arvamust. Ma saan murest aru, aga selliste ärevike pärast jäävad päriselt abi vajavad inimesed õigeaegselt abist ilma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi just ühes teises teemas ütles ülihästi – harju muretsemisega ära, ega see lapse sünniga paremaks ei lähe 😀 Nii on 🙂

– Endine ärevikrase ja praegune muretsejaema

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin korduvalt TÜK- i erakorralises. Mitte kordagi ei vaadatud viltu.
Mine ikka

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 23:38; 23.05 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin eile õhtul veel väiksema rasedusega TÜK-is EMO-s, 6+0 siis. Kuna eelnevalt peetumine olnud, siis olin määrimisega paanikas. Ja no pole veel hoolivamat ja paremat suhtumist saanud, kui eile seal. Muretsesid, uurisid ja lõpus ütlesid, et kui midagi on, tule kohe tagasi ja ära jää koju muretsema! See oli u 21 ajal õhtul, rahvast oli väga vähe. Minul oli kõik õnneks korras, pisikene süda lõi ja sain dupha peale.

Myy

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.05 19:08; 22.05 08:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin eile õhtul veel väiksema rasedusega TÜK-is EMO-s, 6+0 siis. Kuna eelnevalt peetumine olnud, siis olin määrimisega paanikas. Ja no pole veel hoolivamat ja paremat suhtumist saanud, kui eile seal. Muretsesid, uurisid ja lõpus ütlesid, et kui midagi on, tule kohe tagasi ja ära jää koju muretsema! See oli u 21 ajal õhtul, rahvast oli väga vähe. Minul oli kõik õnneks korras, pisikene süda lõi ja sain dupha peale.

Myy

Minul sama kogemus.
Öeldi, et selleks me siin olemegi, et aidata

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 23:38; 23.05 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui määrib, siis otseloomulikult tuleb minna kontrolli, see ongi erakorraline probleem. Aga see, et mõelda, et äkki ma ei ole rase, sest täna on parem olla kui eile.. noo ei ole erakorraline.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.05 18:48; 23.05 22:13;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Lapse ootamine TÜK erakorraline naistenõuandla