Esileht Sünnitus TÜK perepalat

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: TÜK perepalat

Postitas:

Tekkis küsimus seoses Tartu Maarjamõisa kliinikumi perepalatiga (TÜK)?
Kes on võtnud perepslati, oskavad ehk seda seletada!
Kliinikumi lehel on kirjas, et ööpäev maksab 40€, kuidas seda kogusummat lõpuks arvestatakse, kui ma usun, et 3.päeval kirjutatakse lõuna paiku välja, kui näiteks siis kas kirja läheb ikka terve ööpäeva tasu.
Varsti ise sünnitama ja tahaks perepalatit aga lõppsumma tundub suht karm aga kui see kuidagi ära jaotatakse, poleks vast väga hullu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pooliku päeva eest arvestatakse tundide kaupa juurde, ei pea terve päeva eest maksma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu Sind vaevalt keegi 3 päeva sees hoiab.
Kui õhtul sünnitad siis järgmise päeva lõuna paiku kirjutatakse Sind juba välja.
Rahvast on palju ja nad ei hoiagi enam üldse 3 päeva sees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartu haiglas jah ei hoita pikalt, mul õel olid põletikunäitajad veel ligi 200 ringis kui kirjutati välja kuna ruumi polnud. Anti kaasa kanged AB retsept ja kohe koju. Ilma, et oleks beebilegi korralik ülevaatus tehtud, st et beebi südamepuudulikus jäi neil märkamatta….
See muidugi oli veel siis kui Valga ja Põlva osakonnadavatud olid. Nüüd kui koormus veel suurem siis hoia ja keela. Ma ei tahaks ise küll Tartus sünnitada aga kahjuks ma siin elan ja ilmselt pole väga valikut… Eelmine laps sündis valga haiglas ja seal olin nn tavapalatis üksi ja 3,5 päeva sees…

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli selle aasta märtsibeebi ja meid hoiti küll 3 päeva sees.
Kas siis praegu jälle seal hullumaja ja sûnnitajaid palju? Märtsis oli ka muidugi, napilt saime peretoa, kõik oli puupüsti täis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartu haiglas jah ei hoita pikalt, mul õel olid põletikunäitajad veel ligi 200 ringis kui kirjutati välja kuna ruumi polnud. Anti kaasa kanged AB retsept ja kohe koju. Ilma, et oleks beebilegi korralik ülevaatus tehtud, st et beebi südamepuudulikus jäi neil märkamatta….

See muidugi oli veel siis kui Valga ja Põlva osakonnadavatud olid. Nüüd kui koormus veel suurem siis hoia ja keela. Ma ei tahaks ise küll Tartus sünnitada aga kahjuks ma siin elan ja ilmselt pole väga valikut… Eelmine laps sündis valga haiglas ja seal olin nn tavapalatis üksi ja 3,5 päeva sees…

Põlva sünnitusosakond on endiselt avatud ja jääb avatuks 2019 lõpuni! Valga on tõesti suletud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartu haiglas jah ei hoita pikalt, mul õel olid põletikunäitajad veel ligi 200 ringis kui kirjutati välja kuna ruumi polnud. Anti kaasa kanged AB retsept ja kohe koju. Ilma, et oleks beebilegi korralik ülevaatus tehtud, st et beebi südamepuudulikus jäi neil märkamatta….

See muidugi oli veel siis kui Valga ja Põlva osakonnadavatud olid. Nüüd kui koormus veel suurem siis hoia ja keela. Ma ei tahaks ise küll Tartus sünnitada aga kahjuks ma siin elan ja ilmselt pole väga valikut… Eelmine laps sündis valga haiglas ja seal olin nn tavapalatis üksi ja 3,5 päeva sees…

Milleks sellist jama ajada? Ära on tüüdanud see poliitiline hala Valga haigla ümber, nagu oleks tegu olnud mingi imedemaa ja Eesti parima sünnitusosakonnaga. Fakt on see, et keegi seal väga sünnitada ei tahtnud, enamik trügis ise ja vabatahtlikult Tartusse või Võrru.
Ja kui sa oled ainus naine kogu oskonnas kahe nädala jooksul, siis muidugi võib sind kui kaua tahes sees hoida. Ometi ei ole see mõistlik haigekassa raha kulutamine. Lisaks toob sellise osakonna kunstlikult elus hoidmine kaasa olematu meditsiinilise võimekuse ja kvalifikatsiooni kaotuse. Aastas ei tulnud 140 sünnitustki täis.
Põlva haigla sünnitusosakond ei ole suletud, see on järgmine sinu väljamõeldis. Nagu ka ilmselgelt see, et Tartus visati tänavale südamepuudulikkusega laps ja tema põletikus ema.

Oled mõne erakonna ullikeset kaitsja või tibuemme, keda peab nädal aega haigekassa raha eest haiglas poputama? Haigla ei ole sanatoorium, see on raviasutus ja ilma tervisliku põhjuseta peabki sealt võimalikult kiiresti lahkuma.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene laps sündis mõned aastad tagasi TÜKis. Kuigi osakond oli täis, saime siiski perepalati. Reaalselt tahtsin siiski üsna kiiresti koju saada. Kuna esimene sünnitus, ei tahetud lasta, pidin ikka veenma, aga kuna elasin praktiliselt kõrvalmajas ja olen ise arst, siis lubati siiski kuskil 30 tundi pärast sünnitust koju. Enne pidime kinnitama, et tuleme järgmisel päeval skriiningule ja kaaluma, ja mingi mure/kahtluse korral võtame kohe ühendust. Ei mingit väljaviskamist, nägime pigem vaeva, et koju saada.
Nagu keegi juba mainis, arvestati pooliku päeva puhul tunde, st ei pidanud maksma kahe terve ööpäeva eest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me olime 2,5 päeva perepalatis, maksime kahe päeva eest.

Ma arvan, et siin eespool on ühel käol mõisted sassis. Südamerike võib esimestel päevadel tõesti avastamata jääda. Minu pojal avastati ka alles kolmanda päeva hommikul kahin ja saadeti meid edasi lastehaiglasse. Seega kui tal oleks muidu kõik ok olnud ja me juba paari päevaga koju saanuks, oleks selle tõesti avastanud alles perearst esimeses kontrollis. Südamepuudulikkus vaevalt märkamata jääb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Sünnitus TÜK perepalat

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.