Esileht Ilu ja tervis tüki tunne kõris, larüngoskoopia

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: tüki tunne kõris, larüngoskoopia

Postitas:
Kägu

Tere,

kirjutan kuna juba 4.kuud on selline tüki tunne kurhus/kõris. Poob ja väga ebamugav. Kuna 4 kuud tagasi toimus mu elus väga raske sündmus,siis sellest ajast see algas. Algul rahustasin end et küllap on stressist, kuid…kas tõesti nii kaua? Sain kõrva-nina-kurguarstilt soovituse teha larüngoskoopia. Sinnani teen auru.. Kardan väga seda uuringut. Kas on väga hirmus? Ja millest tuleb tükitunne? Perearstile saan reedel alles…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli sama lugu, käisin uuringutel. Hästi pingerikas periood. Loomulikult kartsin kõige hullemat. Tulemus oli, et kurgus oli reaalselt imepisikene kuiv laigukene. Enam ei mäleta, mida arst ütles, millest see võis teha. Mingit sooja auru kästi teha, mitte kuuma. Ja kuristasin mingi õliga, mida pihustasin kurku. Üldse ei mäleta, mis see oli. Taruvaiguga miskit ehk. Igatahes arst soovitas. Ei mingit hullu ravimit. Püüdsin ka mõtteid mujale viia ja mitte pidevalt neelatada. Nädalaga sain lahti.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

PS mitte midagi ebameeldivat larüngoskoopiast ei mäleta, välja arvatud see, et keel tõmmati suust pikalt välja ja hoiti kinni. Ju siis oli vaja 🙂 Valus ei olnud.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul tekkis ka aastaid tagasi neelatades tükitunne kurku. Peeglist vaadates oli ka kurgunibu juures punni näha. Ootasin ka paar kuud, et äkki läheb üle. Ei läinud. Kujutasin juba vähki ette. Aga õnneks olid vaid põletikus kurgumandlid ja sellest tingitud lümfisõlme n-ö sopistus. Seda nägi juba nina-kõrva-kurguarst niisama peale vaadates. Mandlid ja see sopistunud osa lõigati ära.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks 4 kuud niisama oodata?  Võib närvidest olla. Samas kui ööse magada saad siis pigem närvidest see ei ole.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Las perearst kirjutab rahusti välja.(Xanax, Diazepeks) Kui võtad rahusti ära tüki tunne kõris kaob. Mul tuttav sõitis puhkusele soojale maale, seal äkitselt ei saanud enam neelata korralikult.Paanika missugune. Õnneks ühel grupi liikmel oli rahusti kaasas.Neelamisraskus kadus 1 tunniga.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

närvidest tekkiv tukitunne kestab kuni ärevuse lõpuni ja võib kesta kuid või aastaid

larüngoskoopia pole hull, nad pihustavad mingit tuimestavat ainet kurku

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Larüngoskoopia on köki-möki. Tehakse vastuvõtu ajal nö. läbivaatuse käigus, iaegi mingit eraldi aega ei pea kokku leppima. Vähemalt minul oli nii 10 aastat tagasi. Kurk tehakse tuimaks. Ma ka kartsin, sest mul on väga elav okserefleks, vahel on hammaste pesugi raske.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oli aastaid tagasi tükitunne kurgus, mis kestis peaaegu aasta aega. Käisin läbi kõikvõimalikud arstid, kelle valdkonda võis asi puutuda, aga midagi ei leitud. Aga lõpuks hambaarst leidis lõualuust suure mädakolde ja kui see oli ravitud, siis kadus ka tükitunne kurgus. Kas nende asjade vahel oli seos või mitte, seda siiski kindlalt ei tea.

0
0
Please wait...
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Ilu ja tervis tüki tunne kõris, larüngoskoopia