Esileht Kodunurk tulbid ei õitse

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: tulbid ei õitse

Postitas:

Mul on ca 2 aastat olnud tulbisibulad peenras ehk siis eelmine aasta kevadel õitsesid meie aias esimest korda, kuid sellel aastal tundub, et õitsema ei hakka, on ainult ühe lehevarre mullast välja pistnud ja nagu aru saan, siis mingit punga sinna lehevarre juurde enam tulemas ei ole. Oskab keegi öelda,mida olen valesti teinud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.04 09:02; 27.04 14:26; 27.04 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda, et oleksid pidanud nad ka välja kaevama ja sügisel mulda panema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 09:42; 27.04 11:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea välja kaevama. Mul ka üle eelmise aasta sügisel mulda pandud tulbisibulad, mis eelmisel kevadel õitsesid esimest korda. See aasta on kõigil nupud paistmas. Aga see kevad ma siiski kaevan nad välja. Mul ongi plaan üle aasta neid välja kaevata.
Aga miks teemaalgatajal õisi ei tule, ma küll ei tea. Ühe lehega ajavad end välja ainult hästi noored sibulad. Kui sul eelmine kevad õitsesid, siis peaks ju sibulamugul suur olema ja sealt kõrvalt peaks ajama ka juba ühelehega tulpe välja lisaks siis õiega tulpidele. Äkki mõni vesirott on neid sibulaid näksimas käinud? Või siis pole nad päris veel välja tulnud. Oota veidi kauem.
Või siis teine variant. Äkki sa eelmisel kevadel lõikasid tulbilehed liiga vara maha? Ootasid ikka sinnani, kuni lehed ära kuivasid ehk siis tegelikult poolde suveni? Tulbisibul kogub pärast õitsemist toitaineid oma sibulasse päris pikalt. Lehti ei tohi pärast õitsemist maha lõigata. Siis jäävadki sibulad nõrgaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 11:02; 27.04 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei pea välja kaevama. Mul ka üle eelmise aasta sügisel mulda pandud tulbisibulad, mis eelmisel kevadel õitsesid esimest korda. See aasta on kõigil nupud paistmas. Aga see kevad ma siiski kaevan nad välja. Mul ongi plaan üle aasta neid välja kaevata.
Aga miks teemaalgatajal õisi ei tule, ma küll ei tea. Ühe lehega ajavad end välja ainult hästi noored sibulad. Kui sul eelmine kevad õitsesid, siis peaks ju sibulamugul suur olema ja sealt kõrvalt peaks ajama ka juba ühelehega tulpe välja lisaks siis õiega tulpidele. Äkki mõni vesirott on neid sibulaid näksimas käinud? Või siis pole nad päris veel välja tulnud. Oota veidi kauem.
Või siis teine variant. Äkki sa eelmisel kevadel lõikasid tulbilehed liiga vara maha? Ootasid ikka sinnani, kuni lehed ära kuivasid ehk siis tegelikult poolde suveni? Tulbisibul kogub pärast õitsemist toitaineid oma sibulasse päris pikalt. Lehti ei tohi pärast õitsemist maha lõigata. Siis jäävadki sibulad nõrgaks.[/tsitaat]

Sa ise ka muidu aru said mida ütlesid või??

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 09:42; 27.04 11:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sa ise ka muidu aru said mida ütlesid või??[/tsitaat]tundub, et hoopis sul on aru saamisega raskused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sa ise ka muidu aru said mida ütlesid või??[/tsitaat]

Et siis, mis ma nüüd valesti ütlesin või mis segaseks jäi? Ma muidugi pole spetsialist, lihtsalt asjaarmastaja. Ega ma ka kõike ei tea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 11:02; 27.04 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise täiesti algaja ja pole kirjandust lugenud, aga aias ringi vaadates siis näen, et liiga külm kevad lilledele, päiksepaisteliste kohtades juba väiksed õied tulemas, kus päike eriti ei paista ka ainult lehed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures käisin täna ka veel oma tulbipeenraid üle vaatamas ja need tulbiotsad,mis olid justkui kasvult poole peal juba pikemat aega, neil tulpidel sibulad hallitasid ja mädanesid, kas niiskust liiga palju? Samas mulle tundub, et see soe aastalõpp,mis looduse segadusse viis ja osad lilled (tulbid, kellukesed,krookused)juba detsembris \”unest\” ärkasid, et see ikkagi kõikidele lilledele hästi äkki mõjunud ei ole?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.04 09:02; 27.04 14:26; 27.04 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei pea välja kaevama. Mul ka üle eelmise aasta sügisel mulda pandud tulbisibulad, mis eelmisel kevadel õitsesid esimest korda. See aasta on kõigil nupud paistmas. Aga see kevad ma siiski kaevan nad välja. Mul ongi plaan üle aasta neid välja kaevata.
Aga miks teemaalgatajal õisi ei tule, ma küll ei tea. Ühe lehega ajavad end välja ainult hästi noored sibulad. Kui sul eelmine kevad õitsesid, siis peaks ju sibulamugul suur olema ja sealt kõrvalt peaks ajama ka juba ühelehega tulpe välja lisaks siis õiega tulpidele. Äkki mõni vesirott on neid sibulaid näksimas käinud? Või siis pole nad päris veel välja tulnud. Oota veidi kauem.
Või siis teine variant. Äkki sa eelmisel kevadel lõikasid tulbilehed liiga vara maha? Ootasid ikka sinnani, kuni lehed ära kuivasid ehk siis tegelikult poolde suveni? Tulbisibul kogub pärast õitsemist toitaineid oma sibulasse päris pikalt. Lehti ei tohi pärast õitsemist maha lõigata. Siis jäävadki sibulad nõrgaks.[/tsitaat]

Jah, ootasin tõesti ära sinnani,kuni lehed olid juba kollased ja kergelt sikutades ise sibula küljest ära tulid. Ise arvasin samuti,et igal aastal neid välja kaevama ei hakka….on ju kirjutatud ka, et tulp võib paar aastat rahulikult ühes kohas olla ilma kaevamata. Aga järelikult pean siis ikka igal aastal suveks välja võtma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.04 09:02; 27.04 14:26; 27.04 14:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Kodunurk tulbid ei õitse

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.