Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tulemustasust ilma?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Tulemustasust ilma?

Postitas:

Kui ettevõte maksab 1 korra aastas tulemustasu(detsembris) ja ma jään enne näit sept sünnituspuhkusele. Kas mul on ikka õigus saada seda? Või on nii, et panustan samuti töösse selle ajani ja jään lihtsalt ilma tulemustasust?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.01 11:24; 02.01 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ju asutuse sisene otsus. Vaevalt, et perekoolis keegi sellele vastata saab.

Kas teil on suur asutus? Kas teil on oma personaliosakond olemas? Küsiks otse sealt.

Meie asutuses on nii, et tulemustasu, mis makstakse kord aastas, makstakse vaid sellele, kes on konkreetsel, väljamakse kuupäeval asutuse nimekirjas. Seega, kui päev enne lahkud, oled ka tulemustasust ilma. Kui inimene läheb sünnitus/lapsehooldus puhkusele, siis on ta asutuse nimekirjas edasi ning tal on õigus kõikidele hüvedele, mida asutus pakub.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.01 11:47; 02.01 12:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ju asutuse sisene otsus. Vaevalt, et perekoolis keegi sellele vastata saab.

Kas teil on suur asutus? Kas teil on oma personaliosakond olemas? Küsiks otse sealt.

Meie asutuses on nii, et tulemustasu, mis makstakse kord aastas, makstakse vaid sellele, kes on konkreetsel, väljamakse kuupäeval asutuse nimekirjas. Seega, kui päev enne lahkud, oled ka tulemustasust ilma. Kui inimene läheb sünnitus/lapsehooldus puhkusele, siis on ta asutuse nimekirjas edasi ning tal on õigus kõikidele hüvedele, mida asutus pakub.

Ja meil suht suur ettevõte ja muidugi küsin sealt aga lihtsalt tahan enda jaoks selgeks teha kas ja kuidas. Samas kui maksmise hetkel olen sünnituslehel siis ei tohiks ju tööandja poolt makseid mulle olla. Huvitabki just see, et kas sel juhul on õigus enne raseduspuhkust tulemustasu saada?

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.01 11:24; 02.01 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ju asutuse sisene otsus. Vaevalt, et perekoolis keegi sellele vastata saab.

Kas teil on suur asutus? Kas teil on oma personaliosakond olemas? Küsiks otse sealt.

Meie asutuses on nii, et tulemustasu, mis makstakse kord aastas, makstakse vaid sellele, kes on konkreetsel, väljamakse kuupäeval asutuse nimekirjas. Seega, kui päev enne lahkud, oled ka tulemustasust ilma. Kui inimene läheb sünnitus/lapsehooldus puhkusele, siis on ta asutuse nimekirjas edasi ning tal on õigus kõikidele hüvedele, mida asutus pakub.

Ja meil suht suur ettevõte ja muidugi küsin sealt aga lihtsalt tahan enda jaoks selgeks teha kas ja kuidas. Samas kui maksmise hetkel olen sünnituslehel siis ei tohiks ju tööandja poolt makseid mulle olla. Huvitabki just see, et kas sel juhul on õigus enne raseduspuhkust tulemustasu saada?

RSP ajal võib saada töötasu, kui seda makstakse RSP-le eelneva perioodi eest, ehk siis igasugu boonused ja tulemustasud on sellisel juhul lubatud, tööandja peab selle lihtsalt korrektselt vormistama. Seega esiteks uuri välja, kas sul on tulemustasu oodata, meie sinu ettevõtte reegleid ei tea kahjuks ????

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ka, kas sul on töölepingus tulemustasu kirjas või ei. Kui ei ole, siis ei saa sa midagi nõuda. Muidugi normaalne tööandja maksaks ikka

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina siiski arvan, et see on nii, nagu tööandja otsustab ja et sellist asja kuidagi seadusega ei reguleerita. Sellepärast on siin raske sellele küsimusele vastata.

Raseduspuhkusele kavatsed jääda septembris? Seega hetkel ei ole veel rasedust olemas?

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.01 11:47; 02.01 12:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rsp on nagu haigusleht, haiguslehel viibijale ju makstakse

Kui vahepeal on alanud LHP, siis sõltub kurjapandudreeglitest (nt mitu kuud arvestusperioodil töötasid, ntvperioodi alka 3 k ei arvestata vmt)  . Kui reeglid puuduvad, siud tuleb mängu võrdnr kohtlemine ja sellele toetudes peaks maksma vastavas proportsioonis/tulemusele. Samas võib määrata ka tulemuste arvestamise süsteem, et kui objektiivselt saab tulemust hinnata, kui töötasid nt 2 kuud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

boonusega, mida seadus ega leping ei reguleeri, on ettevôttel vabad käed ise otsustada. Oleks kena ja aus, kui makstaks, aga vôib juhtuda, et makstakse vaid neile, kes reaalselt tööl. Küsi personaliosakonnast.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie asutuses mulle ei makstud. Koju jäin augustis haiguslehele, tulemustasude saamine otsustatakse novembris, RSP-le jäin novembris. Leidsin, et oleks õiglane saada proportsionaalselt enda panustatud aja eest, mitte kogu summat, kuna seatud eesmärgid sel ajal täitsin, aga ei makstud midagi. Nüüd on asutuses kokkulepe, et makstakse vaid nendele, kes on sel hetkel reaalselt tööl. Tundub veidi ebaõiglane, aga noh…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa oled dekreedis siis võidakse maksta aga kui oled juba lapsehoolduspuhkusel siis ilsmelt mitte sest lhp ajaks on kehtiv tööleping peatunud.
Pigem arvan, et seda määratakse ja makstakse hetkel töötavatele inimestele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asutuses kus ma töötan mulle maksti sünnituspuhkusel olles eelmise kvartali tulemustasu, kui olin tööl reaalselt 2 kuud kolmest. Üldse ei oodanud ja väga meeldiv üllatus oli.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle maksti proportsionaalselt sel aastal tööl oldud aja eest. Samas meil makstakse boonust nendele ka, kes maksmise hetkel enam ettevõttes ei tööta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ettevõte maksab 1 korra aastas tulemustasu(detsembris) ja ma jään enne näit sept sünnituspuhkusele. Kas mul on ikka õigus saada seda?

On õigus saada juhul, kui töölepingus on kirjas,  et seda kindlasti makstakse.  Muul juhul mitte – on juhi otsus, kas ta töölt eemale jäänud inimesele midagi maksab (ja samamoodi võib ka otsustada tööl olevale inimesele mitte maksta, kui oodatud tulemust ei ole olnud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei maksta. Jäin sünnituslehele paar päeva enne tulemustasu laekumist ja olin ainus, kes ilma jäi. Summa oli muidugi naeruväärne, alla 30€, seega polnud midagi taga ka nutta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on küll naljakas firma, mis ei maksa tulemustasu inimesele, kes pea terve aasta töötas ja aasta lõpus lapsega kodus on. Lihtsalt nn preemiat muidugi on ok nii maksta, aga tulemustasu aasta tulemuse pealt küll mitte.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ettevõttes saavad tulemustasu ka lapsehoolduspuhkusel olevad inimesed juhul kui nendega on selleks aastaks tulemustasu leping sõlmitud. Leping sõlmitakse igal aastal jaanuari lõpuks. Tulemustasu makstakse märtsi keskel. Seega kui inimesega sõlmiti jaanuaris tulemusleping, aga ta näiteks septembris läks lpsehoolduspuhkusele, siis ta ikkagi saab tulemustasu järgmise aasta märtsis juhul kui maksmiseks vajalikud ühised ja personaalsed punktid tal täidetud on mingis mahus. Küll aga ei sõlmita temaga sellel ajal uusi tulemuslepinguid kui ta lapsehoolduspuhkusel on. Seega kui ta järgmise aasta jaanuari lõpuks tööl ei ole, siis temaga vastavat lepingut ei tehta ja tulemustasu ta ei saa enne kui naaseb tööle ja temaga uus tulemusleping tehakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tulemustasust ilma?