Esileht Päästenõustaja tuleohutus korterites

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: tuleohutus korterites

Postitas:

Elan korterelamus, kus kõikides korterites ja majas üldiselt suitsuandurid, mis on mingi keskusega lausa ühenduses. G4S teostab kohapeal ka pidevat kontrolli, et kas kõik toimib. Kui midagi juhtub, pidid majas kellad helisema hakkama, aga seoses sellega ongi küsimus, et meil kõigil ka tulekindlad korteriuksed ja tegelikult trepikojast sisse mingeid kellasid küll kuulda polnud, isegi, kui G4S kontrollimas käis. Miks ei tehta nii, et korteris sees ka mingi kell hakkaks helisema, sest trepikotta meie seda kella korterist küll ei kuule? Kas peaks endal olema korteri igasse tuppa ostetud veel lisaks oma suitsuandur, mis ka siis häire annaks? Meie pere põleks raudselt sisse, kui sellele keskusele lootma jääks, kuhu häire jõuab. Trepikojas on lausa mingi tabloo, mille pealt on siis näha, mis korteris tulekahju on ja kõik on ok, aga milleks selline süsteem, kui mina oma korterisse midagi ei kuule. Kas siis kui asi käes, jookseb päästeametnik mööda korteri uksetaguseid ja kolgib, et kas keegi veel kusagil sees on, kes neid kellahelinaid korterisse ei kuule? Kui G4S teostab kohapeal kontrolli ja nendesse anduritesse suitsu laseb, on kontrollitud, kas uste kohal need anduri tuled punast tuld näitavad, aga mismoodi see asi üldse toimib, vot ma aru ei saa ja kas peaks korteris sees ka mingi kell üürgama hakkama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.12 01:02; 20.06 23:57;
To report this post you need to login first.

Kuna teenust pakub G4S, siis tuleks nendega sellest probleemist rääkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päästenõustajalt mittemidagi ütlev vastus.

G4S hooldab tulekahjusignalisatsiooni ja selle käigus tõenäoliselt testitakse ka kellasid (kas kellad tööle hakkavad või mitte). Kui kellad tööle hakkavad, siis sellega nende roll justkui lõpeb. G4S ei paku muud teenust ja kuna lepingupartner on ühistu, siis see on eelkõige ühistu probleem – üks korteriomanik ei telli hooldajalt iseseisvalt nagunii midagi.

Tuleohutuspaigaldise lahenduse (sh. kellad) kooskõlastab uue hoone puhul Päästeamet. Tavaliselt nõutakse häirekellade puhul sellist arvu ja paigutust, et neid oleks hoone igasse nurka (igasse korterisse) kuulda.
Juhul kui tõepoolest sinu korteri läheduses asuv kell miskipärast ei tööta, peaks see hoolduse käigus välja tulema (kellade testi ja kõigi suitsuandurite kontrolli tehakse kord aastas).
Teistsugune probleem on siis kui võrreldes esialgse projektiga on tingimused muutunud – näiteks kellad on vaiksemad või korteritele paigaldatud tuletõkkeuksed on tõesti nii hea isolatsiooniga, et heli igasse korterisse kuulda ei ole. Sel juhul on tegelik olukord projektis kirjeldatuga võrreldes teine ja tuleks kellasid lisada (korterisse sisse ilmselt siiski paigaldama ei pea) ehk siis projekt ümber teha.

Edasiseks toimetamiseks pea nõu enda ühistu juhatusega ja selgitage välja, kas ainult teie korter on selline, kuhu midagi kosta ei ole või on selliseid kortereid veel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Päästenõustaja tuleohutus korterites

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.