Esileht Koolilaps Tuletõrjeõppus koolis

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 76 )

Teema: Tuletõrjeõppus koolis

Postitas:
Kägu

Lapse koolis korraldati täna tuletõrjeõppus. Kõik aeti õue, minu laps on algklassides. Kuna väljas on 10 kraadi ja laps pidi õues olema särgiväel ja ta on alles äsja haigusest paranenud, siis olen loomulikult mures. Täpselt ei tea, kaua ta siis seal õues pidi olema, laps ise ei oska ju aega hinnata. Igatahes ütles ta, et tal oli külm. Oleks ma teadnud, et selline asi võib tulla, oleks tal pusa kotti kaasa pannud, et siis paneb peale kui õppuseks läheb.

Ma pole varem kokku puutunud taolise asjaga.  Olen last kooli saates ikka kooli usaldanud, praegu olen aga üsna häiritud. Loomulikult saan aru, et kui päris tuleoht, siis ei ole aega külmetamise pärast muretseda, aga õppusel  laps ära külmetada on ju üsna kummaline või kuidas?

Millised on teie kogemused? Kas see ongi normaalne ja igalpool siis nii? Ja kas nii võib?

+9
-35
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, tuletõrjeõppuse täpne aeg ei ole ette teada, ka õpetajatele mitte, mõte ongi selles ju, et see peab osalejate jaoks ootamatult toimuma. Aga meil on kool siiski hoiatanud, kui lähinädalatel on õppus plaanis, just selleks, et lapsed ja vanemad teaksid dressikad/kampsunid vms selga/kaasa panna.
Seda ma ei tea, kes ja kus selle täpse aja paika paneb, aga mu lapse koolis oli see viimati esimese tunni ajal, poole 9 paiku – võimaluse korral võiks ju tegelikult selle veidi hiljem teha, kui õues juba soojem.
Vastuseks su küsimusele siis – jah, see on minu teada enam-vähem igal pool nii, on normaalne, nii võib ja nii ongi ette nähtud. Aga ma isiklikult arvan ka, et tuleks vähemalt üritada seejuures lapsi võimalikult vähe külmetada.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui koolilaps võib 10 kraadiga t-särgi väel õues istuda ja see on normaalne, kas siis lasteias võib ka olla, et tuletõrjeõppuse ajal 3-6 aastased lõunaune ajal aluspesus õue aetakse? Või koolis ujumistunnist otse basseinist ujumisriietes? Et oleks võimalikult tõetruu. Kuskil ju siiski on piir või kuidas?

Õppus peaks ju siiski olema nii korraldatud, et kellegi tervist ei kahjustata, eriti kui lapsed osalevad.

 

 

+11
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmisel aastal minu 2. klassi lapsel oli tuletõrjeõppus nii, et lörtsi sadas, lapsed olid kehalisest tulnud, alles veidi higised, ja enamik õhukestes särkides-teksastes-sandaalides, ei lubatud isegi õuejalatseid võtta. Laps totaalselt vappus külmast peale õppust ning enamikul polnud ka kuivi sokke jalga panna enam, sest kehkasokid olid niisked-higised ja teised sokid lörtsist läbi ligunenud.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmisel aastal minu 2. klassi lapsel oli tuletõrjeõppus nii, et lörtsi sadas, lapsed olid kehalisest tulnud, alles veidi higised, ja enamik õhukestes särkides-teksastes-sandaalides, ei lubatud isegi õuejalatseid võtta. Laps totaalselt vappus külmast peale õppust ning enamikul polnud ka kuivi sokke jalga panna enam, sest kehkasokid olid niisked-higised ja teised sokid lörtsist läbi ligunenud.

Karm. Kas jäi terveks? Kuidas sulle tundub, kas selline õppus õigustab ennast?

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapse õpetajale oli õnneks ikka teada antud, et tuleb õppus ja mis tunni ajal. Nii et õpetaja oli käskinud neil juba tunni alguses joped tooli seljatoele valmis panna ja botased jalga tõmmata. Väga normaalne minu meelest. Jah, läbi harjutada on vaja, aga mitte ebainimlikes tingimustes.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu meelest peaks koolil olema 2 valikut: kas teha õppus sooja ilmaga (kuigi ega ilma 100% ette ei tea ja igal ajal võib tabada ootamatu vihmavaling või tavalisest külmem või tuulisem ilm) või teatada vähemalt päeva täpsusega õppusest ette ja lasta lastel sel päeval väliriided kaasa võtta. Õppuse nimel ei peaks tõesti asjatult külmetama, sellel ei ole ju mingit mõtet ja samas pole ka mõeldav, et häire alates garderoobist läbi minnakse.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oh, mis hädakisa lahti. Pane siis oma võsukesele mõni dressikas kooli kaasa.

+6
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll helbekestel on ikka raske elu. Aga tagatud tuleohutust ikka tahate oma lapsukesele?

+10
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks on minu hinnangul tuleohutus lõpmata kordi tähtsam kui väike nohu.

Teiseks, kas teie lapsed istuvad ainult soojas toas ja õues käivad pambuks pakituna? Minu lapsed käivad pidevalt minu mõistes poolpaljana õues. Ei ole keegi neist seetõttu haigeks jäänud.

Nii õrn on tänapäeva inimene 🙁

+9
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie koolis on ka nii aga lapsed on õues mingi 5 min, õpetajad hoiavad klassi hästi puntras ja saadaval on mingid tekid.

Ei ole mingi maailma lõpp ja see, et natuke jahe hakkab ei too küll mingit surmatõbe. Tõesti lapsed muidu nt suvel külma ilmaga pool paljalt ei jookse?

Asja mõte on ju selles, et tähelepanu oleks evakuatsioonil mitte kotist riiete otsimisel. Kui 24 esimese klassi põnni hakkab kotist pusa otsima, siis nad suudavad seda päris kaua teha.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen nõus, et tuleohutus on tähtis.

Arvan ikkagi, et tervis on ka tähtis. Kui laps haigestub, on vanematel vaja töölt haigusleht võtta, laps jääb õppimises maha, korduvad haigestumised praegusel viirusperioodil nõrgestavad immuunsust, haigus võib jääda pikemalt vinduma jne.

Seega oleks loogiline, et õppuse korraldamisel mõeldakse läbi, mis saab edasi pärast kiiret evakuatsiooni. Ka päris tulekahju korral, mis võib juhtuda talvel miinuskraadidega, sooviks ma, et laps pärast tulekahjuohust pääsemist ei jääks kooli ette seisma ja ootama alajahtumist vaid on mingi plaan, mis saab edasi.

Võib lõputult arutada selle üle, et osa inimesi ja lapsi ongi külma suhtes tundlikumad ja nõrgema tervisega ja õrnad helbekesed ja vot, kuna minu laps käib vabatahtlikult praeguse ilmaga paljalt ringi ja ei jää haigeks, siis sinu laps on äpu, kui külmetab. Selline tänitamine ei vii kuhugi.

+11
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mis siis, kui lapsele jääb külmetamise pärast õppusest halb kogemus ja päris ohu korral, kui häire antakse näiteks vahetunnis, püüab kuhugi kõrvale hiilida ja mitte välja minna. Algklassilapsed ei mõtle väga loogiliselt alati.

Väga oluline oleks ikkagi selgitustöö ka nii lastele kui lapsevanematele õppuse korralduse ja läbiviimisreeglite kohta. Või teeb iga kool nagu heaks arvab? Osad lasevad jope vms valmis panna ja osa siis arvab, et pole see ilm nii külm ühti, küll välja kannatavad. Ja kui mõni nõrguke siis külmetabki, siis oma viga.

 

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmisel aastal minu 2. klassi lapsel oli tuletõrjeõppus nii, et lörtsi sadas, lapsed olid kehalisest tulnud, alles veidi higised, ja enamik õhukestes särkides-teksastes-sandaalides, ei lubatud isegi õuejalatseid võtta. Laps totaalselt vappus külmast peale õppust ning enamikul polnud ka kuivi sokke jalga panna enam, sest kehkasokid olid niisked-higised ja teised sokid lörtsist läbi ligunenud.

Karm. Kas jäi terveks? Kuidas sulle tundub, kas selline õppus õigustab ennast?

Minu oma jäi terveks, samas tema klassiõde haigestus, nende pere oli ka tagantjärele kõige pahasem – ma ise usun, et külmetamine on ohtlik siis, kui organism nagunii parasjagu mingi viirusega maadleb, niisama korraks külma saada pole hullu. Päev läbi märgade sokkidega olemine ja koolibussi ootamine ja paljudel pikk kojuminemine (elame maal) jälle tundub küll mulle ekstreemne ning ei pea õigeks, et neid õppuseid päris nii tehakse.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean omast kogemusest, et teinekord ei tee korralik külmetamine midagi hullu, näitek suvel hilisõhtul-öösel ka mõnikord sama külm kui praegu päeval. Samas jah, kui viirus kohal, võib teatavasti külmetamine organismi nõrgestada ja põhjustada koos viirusega haigestumise, millest organism muidu oleks võitu saanud. Praegu on hooajale kohaselt viirusi liikvel, paljud köha-nohused.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen nõus et õppus on oluline ja peaks olema võimalikult tõepärane. Kuid siiski peaks mõtlema ka sellele, et mitte lapsi haigeks külmetada. Minu arvates et olnud põhjendatud kogemus oma lapse koolis, kus esimese klassi lapsed pidid välja jooksma otse basseinist, ujumisriietes, märjana ja paljajalu päris tükk aega õues seisma. Mingid pleedid oli küll õlgadele antud, aga sügisese ilmaga märjana (ja märgade juustega) ja paljajalu õues seistes see palju ei päästa.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on ligilähedaselt sarnane teema arutelule, et kas rahuajal peaksid sõdurid õppustel surma saama. Minu arvamus on, et ei peaks.

Õppuse eesmärk on just nimelt elanikkonna kaitsmine ja kahjustuste vähendamine, mitte nende juurde tekitamine. Olles ise lapsevanem ja ka õpetaja, tean, mis on õppuste juures tänapäeva laste osas kõige tähtsam – tagada see, et lapsed kuuletuksid ja teeksid täpselt seda, mida täiskasvanud (õpetajad, päästetöötajad, politsei) neilt nõuavad. Et kui neile öeldakse: “Väljuge kiiresti klassiruumist ja suunduge õue!”, siis nad tõepoolest nii teeksidki, aga mitte ei poeks nt harjakappi peitu ega istuks seal naeru kihistades.

Õppustega tuleb saavutada eeskätt just nimelt see eesmärk – ehk siis et lapsed nõustuksid täiskasvanute sõna kuulama ja korraldusi täpselt täitma, mitte mingit omaloomingut harrastama. Laste psüühikat tundes kaldun uskuma, et õigus oli ühel siinsel kommenteerijal, kes kartis, et andes lapsele õppuselt negatiivse kogemuse (märja ja poolpaljana sügiseses õues seismine), võibki teinekord juhtuda, et kui tõsine oht käes, siis see laps peidab ennast ära ja keeldub välja minemast. Seega olen päri, et õppused tuleks läbi viia oskuslikult ja läbimõeldult ning laste külmetamist peaks võimaluse korral vältima.

Kui päris-õnnetuse ajal kõik lapsed ilusti õue on saadud ja nad sussidega hanges seistes koolimaja akendest väljahüppavaid leeke jälgivad, siis vaevalt neile selline pisiasi nagu külm enam väga meenub. Pealegi sõidavad siis ilmselt kibekiiresti kohale ka lapsevanemad ja teisedki aitajad ning lapsed saavad kiirelt abi ja soojad rõivad ülle.

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapse koolis korraldati täna tuletõrjeõppus. Kõik aeti õue, minu laps on algklassides. Kuna väljas on 10 kraadi ja laps pidi õues olema särgiväel ja ta on alles äsja haigusest paranenud, siis olen loomulikult mures. Täpselt ei tea, kaua ta siis seal õues pidi olema, laps ise ei oska ju aega hinnata. Igatahes ütles ta, et tal oli külm. Oleks ma teadnud, et selline asi võib tulla, oleks tal pusa kotti kaasa pannud, et siis paneb peale kui õppuseks läheb.

Ma pole varem kokku puutunud taolise asjaga. Olen last kooli saates ikka kooli usaldanud, praegu olen aga üsna häiritud. Loomulikult saan aru, et kui päris tuleoht, siis ei ole aega külmetamise pärast muretseda, aga õppusel laps ära külmetada on ju üsna kummaline või kuidas?

Millised on teie kogemused? Kas see ongi normaalne ja igalpool siis nii? Ja kas nii võib?

kas reaalse tulekahju korral oleks siis ka vaja ette teada, et homme kool põleb ja paned lapsele pusa kaasa?

 

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: center;”>

Aga sama hästi võiks ju küsida, et miks näiteks esmaabilursustel elustamist nuku peal õpitakse, võiks ju ikka emost mõne reaalse patsiendi valida? Päris õnnetuse korral ju ei hakka nukku elustama.</p>

Lapse koolis korraldati täna tuletõrjeõppus. Kõik aeti õue, minu laps on algklassides. Kuna väljas on 10 kraadi ja laps pidi õues olema särgiväel ja ta on alles äsja haigusest paranenud, siis olen loomulikult mures. Täpselt ei tea, kaua ta siis seal õues pidi olema, laps ise ei oska ju aega hinnata. Igatahes ütles ta, et tal oli külm. Oleks ma teadnud, et selline asi võib tulla, oleks tal pusa kotti kaasa pannud, et siis paneb peale kui õppuseks läheb.

Ma pole varem kokku puutunud taolise asjaga. Olen last kooli saates ikka kooli usaldanud, praegu olen aga üsna häiritud. Loomulikult saan aru, et kui päris tuleoht, siis ei ole aega külmetamise pärast muretseda, aga õppusel laps ära külmetada on ju üsna kummaline või kuidas?

Millised on teie kogemused? Kas see ongi normaalne ja igalpool siis nii? Ja kas nii võib?

kas reaalse tulekahju korral oleks siis ka vaja ette teada, et homme kool põleb ja paned lapsele pusa kaasa?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapse koolis korraldati täna tuletõrjeõppus. Kõik aeti õue, minu laps on algklassides. Kuna väljas on 10 kraadi ja laps pidi õues olema särgiväel ja ta on alles äsja haigusest paranenud, siis olen loomulikult mures. Täpselt ei tea, kaua ta siis seal õues pidi olema, laps ise ei oska ju aega hinnata. Igatahes ütles ta, et tal oli külm. Oleks ma teadnud, et selline asi võib tulla, oleks tal pusa kotti kaasa pannud, et siis paneb peale kui õppuseks läheb.

Ma pole varem kokku puutunud taolise asjaga. Olen last kooli saates ikka kooli usaldanud, praegu olen aga üsna häiritud. Loomulikult saan aru, et kui päris tuleoht, siis ei ole aega külmetamise pärast muretseda, aga õppusel laps ära külmetada on ju üsna kummaline või kuidas?

Millised on teie kogemused? Kas see ongi normaalne ja igalpool siis nii? Ja kas nii võib?

kas reaalse tulekahju korral oleks siis ka vaja ette teada, et homme kool põleb ja paned lapsele pusa kaasa?

Päris tulekahju korral annab tuli sooja. Tegelikult on ilmselt ka plaan, kuhu siis päris ohuolukorras lapsed viiakse, ilmselt neid kauaks õue külmetama ei jäeta, samuti on närvis inimesel adrenaliin kõrge ja see ehk aitab ka külmale vastu pidada. Ikkagi ei leia ma, et peaks olema sellised ekstreemsused nagu ujumistrikooga inimesed õues (miks sel päeval ujumistunde lihtsalt ära ei jäetud?) ja õhukestes pluusides lapsed õue kamandatud, kui mingit reaalset ohuolukorda pole.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Päris on päris ja õppus on õppus. Sõjaväelased  ka õppusel üksteist päriselt maha ei lase. Evakueerumist peaks saama harjutada ka nii, et ei pea külmetama.</p>
<p style=”text-align: left;”>Pisut vastuoluline ikka on, et kui lapse võib kehalisest vabastada, st et kool aktsepteerib, et tervislikel põhjustel laps ei pea õues jopega tunnis osalema ja siis selgub, et aga õppusel särgiväel õues seista on täitsa ok.</p>
 
<p style=”text-align: center;”></p>

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on päev õpetajatele teada olnud ja lastel on palutud joped sel päeval klassi kaasa võtta. Seda, mis kell õppus toimub, seda ei tea ei lapsed ega ka õpetajad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga õppuse point ongi ju see, et selline olukord võib tekkida äkki ja vahet pole, mis ilma ja riietusega.
Kas te siis eelistate, et laps ei oska evakueerida külmetamise hirmus ja jääb tulekahju/pommi/vms intsidendi ohvriks?

Külmetuse saab terveks ravida aga väga õnnetu õnnetuse puhul last ju tagasi ei saa. Pigem ennast päästa oskav, teadlik ja külmast lõdisev laps, kui kirst!

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  • Kui õppust teha ainult soojal ajal, siis on raskem õpetada, et k õ i k läheks otse välja, mitte garderoobi riiete järele.
  • Kui laps teab, et enne välja minekut võib jope selga panna (kui see on sel päeval klassis), siis võib tal tegeliku ohu korral ka tulla tahtmine garderoobi jope järele minna. See võib juhtuda nii, et õpetaja ei märka, sest õpetaja peaks minema kõige ees ja jälgima, et teekond on ohutu.
  • Keegi ei saa koolimajja peitu jääda, sest tunnis olnud õpetaja loeb väljuvad lapsed üle (ta ju teab, palju neid klassis oli). Igas koridoris on inimene, kes väljub viimasena ja kontrollib kõik ruumid, ka WCd ja koristusvahendite ruumi üle.
  • Kõikidel koolidel on ohuolukorra plaan, milles on kirjas, kuhu ja kuidas lapsed tulekahju korral edasi viiakse. Kooli juures õues ollakse ainult nii kaua, kuni kõik klassid on välja jõudnud ja kõik õues üle loetud.
+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen lapsena üleelanud  maja tulekahju Kalamajas. Ja ma hüppasingi õue öösärgis ja saabastes ja mingis jakis aga kaasa haarasin ranitsa, sest see tundus nii oluline. Väljas oli talv. Ma ei jäänud haigeks.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Kui eelmise väide 2 on õige, siis võib ka nii arutada, et väljas õppusel külma saanud lapsel võib tekkida mõte, et ta ei taha välja minna ja ta eraldub grupist ja läheb jope järele või tuleb tal mõni muu mõte, ja õpetaja ei märka. Kui väide 3 vastab tõele, peaks iga lapse kadumist, ükskõik kas ta mõtleb nii- või naapidi, ikkagi märgatama.</p>
 

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen lapsena üleelanud maja tulekahju Kalamajas. Ja ma hüppasingi õue öösärgis ja saabastes ja mingis jakis aga kaasa haarasin ranitsa, sest see tundus nii oluline. Väljas oli talv. Ma ei jäänud haigeks.

Ohuolukorras inimene on võimeline ennast kokku võtma, päris ohtu tajudes ei karda külma ega midagi. Kui aga koolis õppusest ette ei teatata (et ei saaks jopet võtta ja saaks õues külmetada), kas siis võib olla, et kõik on sassis, kunagi ei tea, kas on õppus või päris, ohutunne kaob. Mõni mõtleb, et ahh, jälle see õppus (enamasti ju ikkagi ei põle) ja ei teki päris ohuollukorraks vajalikku tunnet, et on vaja ennast elu päästmiseks kokku võtta.

Et evakuatsioon kiirelt sujuks, peab seda korduvalt harjutama, jopega saab seda teha mitu korda, jääb positiivne kogemus, tekib enesekindlus, et tean, mida peab tegema. Ja kui pole õues pidanud külmetama, ei oskagi seda karta.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga õppuse point ongi ju see, et selline olukord võib tekkida äkki ja vahet pole, mis ilma ja riietusega.

Kas te siis eelistate, et laps ei oska evakueerida külmetamise hirmus ja jääb tulekahju/pommi/vms intsidendi ohvriks?

Külmetuse saab terveks ravida aga väga õnnetu õnnetuse puhul last ju tagasi ei saa. Pigem ennast päästa oskav, teadlik ja külmast lõdisev laps, kui kirst!

Aga kas teie loogika siis on, et kui laps on õppusel külmast lõdisenud, et siis ta enam külma ei karda?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siiamaani pole nohu meie peres haiguseks peetud ja koolis käimist pole see seganud. Praegusel koroonaajal tulevad koolist kurjad kirjad, et ärge saatke nohuseid lapsi kooli. Kui kool hetkel ise korraldaks ürituse, mis soodustab laste haigestumist, siis oleksin küll kuri.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loen ja üldse enam ei imesta, et lapsed on vati sees kasvatatud.

Meie koolis oli tuletõrjeõppus ja osad lapsed olid sokkides õues. Miks? Lastel polnud vahetusjalanõusid. Siinset loogikat järgides peaks koolijuht enne õppust kontrollima, kas nunnupallidel on vahetusjalanõud, pusad? Mis õppus see on? Kui päriselt on tulekahju ja väljas sajab lörtsi, lähevad ju samuti need jalaõudeta lapsed sokkides õue. Õpetage parem lastele distsipliini ja harjutage end kanaema rollist välja.

+9
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 76 )


Esileht Koolilaps Tuletõrjeõppus koolis