Esileht Pereelu ja suhted Tulevane üksikema

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Tulevane üksikema

Postitas:

Kell oli palju, mees polnud veel koju jõudnud. Muretsesin, kurtis ennist, et peab katusele täna minema, kuid turvavarustust pole veel kohal. Helistasin.
Tema joob viina töö juures, kuidas koju 20 km kaugusele saab (auto töö juures, joomine ka), ei tea veel, ei huvita ka. Mulle helistamise peale ise ka ei tulnud.
Võibolla on see hormoonidest, 3,5 nädalase lapse kõrval kipuvad kõik emotsioonid äärmuslikud olema. Kuid kui koju jõuab ja kaineks saab, on minu jutt lühike ja konkreetne. Mul pole midagi üksikvanemaks olemise vastu, sest tean kindlalt, et see on kordades lihtsam, kui joodiku naine olla. Ütlen talle, et kui JÄRGMINE kord joob, arvestagu sellega, et otsigu sama soojaga uus elukoht ka. Mina kolin oma kodulinna tagasi lapsega, seal korter olemas, hetkel välja üüritud. Praegu elame ka üürikorteris, kulud langevad mul kolimisega ca 200-300 euri kuus. Just mul, seni olen ise hoolitsenud, et arved makstud oleks, tema poolt on söögiraha jm ostud. Sissekirjutus ja ka lasteaiajärjekord mul kodulinnas, sillad põletamata selles suhtes.

Kuna joomakaaslane on tema ülemus, siis ilmselt hakkab selline asi regulaarne olema. Minul oli lapsepõv alkohoolikust isaga, kuigi ta polnud vägivaldne vms, mäletan seda elektrit ja pinget ja abituse tunnet, mis õhus oli. Oma lapsele ma seda ei soovi. Ma ei hakka õiendama, keelama ega käskima, teatan talle, mis juhtub. Valik on tema teha. Tunded? Pole, sellistel tingimustel kindlasti mitte.

Selle monoloogi mõte nüüd. Võibolla ma ei kujuta täpselt ette, mida tähendab üksikvanem olla, esimene laps. Samas tean täpselt, mida tähendab alkohoolik peres. Ok, võimalik, et hetkel teen sääsest elevandi, kuna see on esimene jooming pea aasta jooksul. Kuid ma tean tema minevikku, seega leian, et ei pinguta üle. Nii palju, kui minusse puutub, olgu see ka viimane, parem eos juba piir panna sellisele asjale, kui pärast aastaid kaassõltlane olla.

Ilmselt kustutan selle teema ära natukese aja pärast, rohkem enda jaoks kirjutasin…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 19:41; 13.04 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

joodikuga ei ole tõsti mõtet koos elada. nii väikese lapse kõrvalt on sul muudaki teha, kui joodikut koju oodata. palju edu sulle ! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii tore on kuulata sellist kainet arutelu. Sa oled üks tubli naine:)
Sellisest naisest Su mees vaevalt ilma tahab jääda:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tekkis küsimus..

Kas mees on selle ühe joomingu pärast joodik või mis minevikus olnud on? Aasta jooksul üks kord alkoholi tarbimist tegelikult ei ole ju palju? Saan aru, et käitus inetult, sinule ja lapsele ei mõelnud, ei helistanud. Selles kõiges on sul väga õigus. Kui mees joomist ei jäta ja asi kordub mine kindlasti kodulinna, tundud targa jutuga naine olevat, leiad kindlasti parema mehe ja lapsele parema tuleviku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

… kõigest 9 kuud ja 3,5 nädalat tagasi oli kõige parem mees maailmas ja koivad laiali … jeerum küll latseke, kus su mõistus on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] … kõigest 9 kuud ja 3,5 nädalat tagasi oli kõige parem mees maailmas ja koivad laiali … jeerum küll latseke, kus su mõistus on?[/tsitaat]

Aus vastus: last tahtsin. Mehe suhtes mul illusioone pole. Tema ema küsis esimesel kohtumisel, et kas ma olen teda purjus peaga juba näinud. Juba siis pidasin mehega tõsise vestluse maha. Ta on ka minu isaga kohtunud ja oma silmaga näinud aastatepikkuse viinalembuse tulemust – \”kapsas\”, kellest enam kainenagi ühtegi seosega juttu välja ei võlu. Ta on teadlik minu seisukohast joomise suhtes, seega ei tule talle edasine üllatusena. Valik on puhtalt tema teha – meie või alkohol.
On üldse kellelgi suhte osas garantiid, et asi roosiline on aegade lõpuni? Ei ole. No vot. Jäingi rasedaks teadmisega, et tuleb, mis tuleb, muretsen siis, kui olukord käes.

Nüüd ongi. Olukord nr. 1 tudub mul rinnal hetkel. Olukord nr.2 joob kusagil ja ootan edasist temapoolset teema arengut.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] … kõigest 9 kuud ja 3,5 nädalat tagasi oli kõige parem mees maailmas ja koivad laiali … jeerum küll latseke, kus su mõistus on?[/tsitaat]

Aus vastus: last tahtsin. Mehe suhtes mul illusioone pole. Tema ema küsis esimesel kohtumisel, et kas ma olen teda purjus peaga juba näinud. Juba siis pidasin mehega tõsise vestluse maha. Ta on ka minu isaga kohtunud ja oma silmaga näinud aastatepikkuse viinalembuse tulemust – \”kapsas\”, kellest enam kainenagi ühtegi seosega juttu välja ei võlu. Ta on teadlik minu seisukohast joomise suhtes, seega ei tule talle edasine üllatusena. Valik on puhtalt tema teha – meie või alkohol.
On üldse kellelgi suhte osas garantiid, et asi roosiline on aegade lõpuni? Ei ole. No vot. Jäingi rasedaks teadmisega, et tuleb, mis tuleb, muretsen siis, kui olukord käes.

Nüüd ongi. Olukord nr. 1 tudub mul rinnal hetkel. Olukord nr.2 joob kusagil ja ootan edasist temapoolset teema arengut.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 19:41; 13.04 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ikkagi, miks sa just selle \”latentse joodikuga\” last tahtsid, äkki oleksid veel mõne normaalse mehe selleks leidnud?
Teemasse puutuvalt olen nõus, ega sellest mingit elu ei tule, kui mehel viinahimu nii suur, et kodu pole enam meeleski. Tundud asjalik naine olema, sul pole küll põhjust joomari kõrval känguda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõistan Sind hästi, minu isa muutus normaalsest inimesest padualkohoolikuks ca 10 aastaga. See oli kasvavale lapsele kohutav aeg: hirm, abitus, kodurahu puudumine, vajadus oma olukorda teiste eest varjata jne. Keskkool läbi, lahkusin kodust kohe ja surmkindla teadmisega, et teist sellist \”elu\” ma tulevikus enam ei ela. Olin samuti kindlalt otsustanud, et viinaarmastajast ei saa iial minu elukaaslast.Kahtlesin, kas sellist meest ongi, aga olin täiesti valmis ka üksi elama. Nüüd, pärast üle 20 aasta kestnud abielu võin kindlalt väita, et kui otsustad mitte suhelda viinavõtjatega, siis tulevadki Su ellu Sinu põhimõtetega inimesed ja neid on palju rohkem kui arvad.Ma pole oma abikaasat iial purjus näinud, samuti ei ole meie peresõprade hulgas ühtegi joodikut. Soovin Sulle jõudu ja meelekindlust Sulle sobivate valikute tegemisel. Naised peaksid joomise suhtes palju resoluutsemad olema. Mõelge ometi, kuidas Te oma abitusega lapsi vaimselt sandistate.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Pereelu ja suhted Tulevane üksikema

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.