Esileht Pereelu ja suhted Tüli hügieeni pärast

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Teema: Tüli hügieeni pärast

Postitas:

Mida teha, kui mees ei pese korralikult käsi? Vee alla paneb natukeseks, aga pole kindel, kas ta seepi kasutab.

Lisaks sellele, palusin tal praegusel ajal puhastada nutitelefoni vähemalt paar korda päevas. Ta vastas suhteliselt tõredalt, et ei kavatsegi seda teha.

Kuidas teha selgeks, et praegu on hügieen eriti oluline?

+11
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lahuta!

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka pean kogu aeg meelde tuletama. Ja see on nii nõme! eriti teha seda nii, et ei kõlaks tänitamisena. Nagu emme oleksin talle. Vahel jätangi ütlemata. Muidu ju nagu vägagi saab aru, et asi tõsine ja loeb ka ise lastele epistlit.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, mina unustan ka koguaeg käsi pesta, pole endale seda harjumust sisse saanud. Mees peseb küll, alati, mitte ainult praegusel perioodil. Ta vist ka veidi hädas minuga, kuigi enamasti ta ei näe, millal koju tulen ja kas pesen. Ei tule lihtsalt meelde. Peaks esikusse suure sildi üles panema, et mine käsi pesema, ehk siis tuleb meelde…

+8
-26
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et praeguses olukorras, kus surm pole üldse mitte võimatu, tasub pigem enda mehele emmet mängida kui ise ennast (ja lapsi) ohtlikku olukorda panna. Eks ta nõme ole, nagu mingi titega oleks suhtes, aga mis sa ära teed, kui täiskasvanud mees olukorra tõsidusest aru ei saa. Ma õnneks ei ela enda mehega koos ja kui ta tuleb minu juurde, siis minu kodus on minu reeglid (sh kätepesu). Praegu ta tuli üldse välismaalt, seega ma keeldun temaga kohutumast ja nüüd ta mängib solvunut, aga praeguses kriisisituatsioonis parem solvugu, kui et me koos maha sureme.

+10
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No võtke nüüd rahulikumalt. Mina küll ei pese endal koguaeg käsi. Pesen siis, kui olen nt poes käinud vmt. Aga kui ma käin lastega niisama õues, kindad on käes, siis ma tuppa tulles ei pea vajalikusk kohe käsi pesta. Ja kui ma olen terve päeva kodus nagu täna, siis ma pesen käsi ainult siis, kui vaja nagu nt peale wc-s käimist, söögitegemise ajal.

Ka oma lastelt nõuan käte pesu tavapärastel aegadel – õuest tuppa tulles, peale wc-d, enne sööki.

telefoni ekraani ei desinfitseeri ma isegi. Millega? Ma jäin isegi desovahendi ostmise mõttega liiga hiljaks 😀 Ja kuna keegi teine minu telefoni ei näpi ja see mul kuskil avalikutl ei vedele, siis telefon ei saa kuskilt mingeid muid pisikuid, mida mul juba enne ei oleks. Poes on mul telefon kotis, ka veel kontoris kohal viibides oli telefon kotis, koosolekutel käisin nagunii telefonivabalt jne

+14
-22
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 12:41; 17.03 10:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida teha, kui mees ei pese korralikult käsi? Vee alla paneb natukeseks, aga pole kindel, kas ta seepi kasutab.

Lisaks sellele, palusin tal praegusel ajal puhastada nutitelefoni vähemalt paar korda päevas. Ta vastas suhteliselt tõredalt, et ei kavatsegi seda teha.

Kuidas teha selgeks, et praegu on hügieen eriti oluline?

Aga need asjad oleks tulnud VAREM juba selgeks teha, kas tahad elada inimesega, kes ei pese käis. Noo mõtle natukene, millises saastas oled juba varem elanud. Eks nüüd tuleb siis kas leppida või tõesti leida võimalus ärakolida, kui väga kardad nakatumist. Sellised inimesed ei õpi enne kui lähedased haigeks jäävad raskelt, taibates, et see on toimunud nende pärast. Eks puhastad ise tihedamini kõike, mida mees katusunud , hakkad lapiga järgi kõndima.

+6
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kuidas teha töökaaslasele selgeks, et käsi peab pesema?
meil nimelt teatas üks, et temal tekitab meil töö juures vetsus olev seep kätele täpikesi ja tema seda kunagi kasutanud pole. sellepeale hakkas muidugi ülejäänutel seest keerama, sest me oleme kõik ca 10a siin koos külg külje kõrvel töötanud. aga nüüd koroona epdeemia ja kätepesu teema peale tuli see välja. lihtsalt muu jutu sees teatas. lubas enda seebi siia tuua juba eelmisel nädalal, aga pole toonud.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.03 14:52; 16.03 16:04; 16.03 17:10; 16.03 23:24; 19.03 16:53;
To report this post you need to login first.

lubas enda seebi siia tuua juba eelmisel nädalal, aga pole toonud.

Jube lugu.
Ja teie ei saa samuti kamba peale seda 49 senti kokku kogutud, et talle mingi sobiv seep sinna osta?

+10
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 15:57; 16.03 16:09; 17.03 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lubas enda seebi siia tuua juba eelmisel nädalal, aga pole toonud.

Jube lugu.

Ja teie ei saa samuti kamba peale seda 49 senti kokku kogutud, et talle mingi sobiv seep sinna osta?

aga kust meie teama, mis talle täppe ei tekita? see, mis aparaadis on, on niigi allergia jms vaba.
pealegi ei usu me mingit täpijuttu. ta ongi räpane inimene ka üleüldiselt. täpselt selline perekooli klassika – pesemine on kahjulik, sest hävitab naha kaitsekihi.

+15
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.03 14:52; 16.03 16:04; 16.03 17:10; 16.03 23:24; 19.03 16:53;
To report this post you need to login first.

aga kust meie teama, mis talle täppe ei tekita?

Pakun, et küsid.
Kodus ta ju ometi mingit kasutab ja peaks teadma.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 15:57; 16.03 16:09; 17.03 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kust meie teama, mis talle täppe ei tekita?

Pakun, et küsid.

Kodus ta ju ometi mingit kasutab ja peaks teadma.

ja sa arvad, et see küsimine ja kolleegidega raha kokkupanemine on nüüd see, mida me peaks tegema?
ega see seebiost tal raha taga ei seisa, 10a jooksul oleks ikka need sendid leidnud.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.03 14:52; 16.03 16:04; 16.03 17:10; 16.03 23:24; 19.03 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kuidas teha töökaaslasele selgeks, et käsi peab pesema?

meil nimelt teatas üks, et temal tekitab meil töö juures vetsus olev seep kätele täpikesi ja tema seda kunagi kasutanud pole. sellepeale hakkas muidugi ülejäänutel seest keerama, sest me oleme kõik ca 10a siin koos külg külje kõrvel töötanud. aga nüüd koroona epdeemia ja kätepesu teema peale tuli see välja. lihtsalt muu jutu sees teatas. lubas enda seebi siia tuua juba eelmisel nädalal, aga pole toonud.

ma ka ei kasuta üldiselt peale wc-s käimist seepi. so what?

+2
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 20:41; 17.03 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot see kätepesu värk häirib mind ka ja mul mees samasugune. Kogu aeg on häirinud, mitte ainult praegu koroonapaanika ajal. Mehe kätepesu näeb välja selline, et paneb käed korra vee alla ja pestud. Minuga kooselu ajal on hakanud vähemalt seepi kasutama, aga see näeb ka nii välja, et laseb seebi kätele ja sisuliselt kohe veega maha. Oleme ka sellel teemal nääklenud – mees ei kannata, et mina näägutan ja mina ei kannata kui ta tuleb poest vms avalikust kohast, laseb käed veega üle ja hakkab süüa tegema.

Kusjuures siin keegi tõi välja, et kolleeg ei pese käsi ja ongi räpakas. Mina oma mehe puhul ei saa öelda, et ta räpakas oleks. Pesemas käib ikka igapäevaselt, peale trenni/füüsilist tööd vms kohe pesema, koristab kodus, vahetab omal algatusel voodipesu, kannab puhtaid riideid, sh hoolitseb nende eest ise jne, aga just see kätepesu “kultuur” on puudulik. Kusjuures ma ei ole kunagi tähele pannud, kuidas mul ämma ja äia juures kätepesuga on. Arvan, et sellised harjumused on kodust kaasa saadud.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja sa arvad, et see küsimine ja kolleegidega raha kokkupanemine on nüüd see, mida me peaks tegema?
ega see seebiost tal raha taga ei seisa, 10a jooksul oleks ikka need sendid leidnud.

Mina näiteks arvan küll. Vahel on odavam järgi anda ja see seep ise ära osta. Vastasel korral ta ju ei pese ja siis teie peate sellega elama. Ei saa alati nii paindumatu olla, mõtle ennekõike enda heaolule. Kõiki sa ümber kasvatada ei jõua.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja sa arvad, et see küsimine ja kolleegidega raha kokkupanemine on nüüd see, mida me peaks tegema?

ega see seebiost tal raha taga ei seisa, 10a jooksul oleks ikka need sendid leidnud.

Mina näiteks arvan küll. Vahel on odavam järgi anda ja see seep ise ära osta. Vastasel korral ta ju ei pese ja siis teie peate sellega elama. Ei saa alati nii paindumatu olla, mõtle ennekõike enda heaolule. Kõiki sa ümber kasvatada ei jõua.

ma juba ütlesin, et asi pole rahas. meil on päris head palgad.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.03 14:52; 16.03 16:04; 16.03 17:10; 16.03 23:24; 19.03 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

telefoni ekraani ei desinfitseeri ma isegi. Millega? Ma jäin isegi desovahendi ostmise mõttega liiga hiljaks ???? Ja kuna keegi teine minu telefoni ei näpi ja see mul kuskil avalikutl ei vedele, siis telefon ei saa kuskilt mingeid muid pisikuid, mida mul juba enne ei oleks. Poes on mul telefon kotis, ka veel kontoris kohal viibides oli telefon kotis, koosolekutel käisin nagunii telefonivabalt jne

Kas sa kodust väljas olles ei kasuta mitte kunagi telefoni? Kui oled poes ja keegi helistab, siis ei võta telefoni vastu?

Ma arvan, et sa ise ei pruugi üldse fikseeridagi, kui teed mõne liigutuse, kus oled “poeste kätega” telefoni, prille või mõnd muud isiklikku asja puudutanud.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.03 09:26; 17.03 12:37; 29.03 11:33; 29.03 12:03;
To report this post you need to login first.

ma juba ütlesin, et asi pole rahas. meil on päris head palgad.

Just nimelt. Et asi pole rahas. Aga sina ei saanud sellest aru.

Point selles, et kui ikka terve kollektiiv paneb raha kokku, et sulle personaalset seepi osta, siis peab ikka VÄGA roostevabast selgrooga olema, et seda mitte vihjena võtta.

Keskmine perekoolikas hakkaks üldse selle peale nutma ja teeks perekooli teema. (et kuidas teil)
See vend ehk hakkab käsi ja ennast pesema.
Võibolla.
Töösisekorra eeskirjadesse kah ju suht imelik panna sisse punkt, et enne tööletulekut töötaja peseb ennast, vastasel korral vabstatakse töölt. Ja pärast WC-s käiku jne.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 15:57; 16.03 16:09; 17.03 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

telefoni ekraani ei desinfitseeri ma isegi. Millega? Ma jäin isegi desovahendi ostmise mõttega liiga hiljaks ???? Ja kuna keegi teine minu telefoni ei näpi ja see mul kuskil avalikutl ei vedele, siis telefon ei saa kuskilt mingeid muid pisikuid, mida mul juba enne ei oleks. Poes on mul telefon kotis, ka veel kontoris kohal viibides oli telefon kotis, koosolekutel käisin nagunii telefonivabalt jne

Kas sa kodust väljas olles ei kasuta mitte kunagi telefoni? Kui oled poes ja keegi helistab, siis ei võta telefoni vastu?

Ma arvan, et sa ise ei pruugi üldse fikseeridagi, kui teed mõne liigutuse, kus oled “poeste kätega” telefoni, prille või mõnd muud isiklikku asja puudutanud.

Mulle ei helistagi keegi 😀 Ja poenimekiri on mul alati paberil, seega jah, poes ma telefoni ei näpi…

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 12:41; 17.03 10:57;
To report this post you need to login first.

aga kuidas teha töökaaslasele selgeks, et käsi peab pesema?

meil nimelt teatas üks, et temal tekitab meil töö juures vetsus olev seep kätele täpikesi ja tema seda kunagi kasutanud pole. sellepeale hakkas muidugi ülejäänutel seest keerama, sest me oleme kõik ca 10a siin koos külg külje kõrvel töötanud. aga nüüd koroona epdeemia ja kätepesu teema peale tuli see välja. lihtsalt muu jutu sees teatas. lubas enda seebi siia tuua juba eelmisel nädalal, aga pole toonud.

ma ka ei kasuta üldiselt peale wc-s käimist seepi. so what?

mida sa siis teed? lihtsalt käed märjaks kraani all?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil pole ükski võõras käinud viis-kuus nädalat ja meie pole kodust väljas käinud 16 päeva. Tavaline kätepesu, tavaline hügieen. Viirust juurde ei näe kuskilt tulevat. Seega liigselt ei uhu ega desinfitseeri. Kummikindaid ja pudel desovaheldit on kodus med-sahtlis alati.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

telefoni ekraani ei desinfitseeri ma isegi. Millega? Ma jäin isegi desovahendi ostmise mõttega liiga hiljaks ???? Ja kuna keegi teine minu telefoni ei näpi ja see mul kuskil avalikutl ei vedele, siis telefon ei saa kuskilt mingeid muid pisikuid, mida mul juba enne ei oleks. Poes on mul telefon kotis, ka veel kontoris kohal viibides oli telefon kotis, koosolekutel käisin nagunii telefonivabalt jne

Kas sa kodust väljas olles ei kasuta mitte kunagi telefoni? Kui oled poes ja keegi helistab, siis ei võta telefoni vastu?

Ma arvan, et sa ise ei pruugi üldse fikseeridagi, kui teed mõne liigutuse, kus oled “poeste kätega” telefoni, prille või mõnd muud isiklikku asja puudutanud.

Mulle ei helistagi keegi ???? Ja poenimekiri on mul alati paberil, seega jah, poes ma telefoni ei näpi…

See jutt on sama nagu, et ma ei pese pärast vetsu käsi, sest ega ma palja käega ei pühi tagumikku. See, et vetsu veelaskmisnupp, prill-laua või potikaane äär, mida puudutad, võib olla kellegi teise väljaheite või mõne pisikuga koos, ei tule nagu pähegi.

Samamoodi kõlab jutt – minu telefonil pisikuid olla ei saa… Keegi teine su telefoni ei näpi, kuid on ülimalt võimalik, et su enda käed, millega sa telefoni puudutad, on kusagilt kellegi teise isiku pisiku üles korjanud. Täpselt sama kehtib mu meelest arvutiklaviatuuri ja hiire puhul. Ka juhul, kui need on ainult sinu enda kasutuses, tuleks neid aegajalt ikka puhastada ja desinfitseerida. Ja seda mitte ainult praegu, vaid ka nö “rahuajal”.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.03 09:26; 17.03 12:37; 29.03 11:33; 29.03 12:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kuidas teha töökaaslasele selgeks, et käsi peab pesema?

meil nimelt teatas üks, et temal tekitab meil töö juures vetsus olev seep kätele täpikesi ja tema seda kunagi kasutanud pole. sellepeale hakkas muidugi ülejäänutel seest keerama, sest me oleme kõik ca 10a siin koos külg külje kõrvel töötanud. aga nüüd koroona epdeemia ja kätepesu teema peale tuli see välja. lihtsalt muu jutu sees teatas. lubas enda seebi siia tuua juba eelmisel nädalal, aga pole toonud.

ma ka ei kasuta üldiselt peale wc-s käimist seepi. so what?

mida sa siis teed? lihtsalt käed märjaks kraani all?

Jaa, ma teen lihtsalt käed märjaks kraani all. Sooja veega, muuseas. Ma kirjutasin muidu “üldiselt”. St jah, ma kasutan seepi nt kaubanduskeskuste tualettides jne. Ka tööl üldiselt mitte. Ma ei ole pisukutefoob. Ikka veel ei ole. See viirus on kahjuks loterii. Inimesed võivad end lolliks minemiseni desinfitseerida ja siis ikka kuskilt kellegi just 10 minutit tagasi välja köhitud viiruse sisse hingata (eeldusel, et see püsib ca 30 min kuni 3 tundi õhus, nagu viimased andmed on).

+4
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 20:41; 17.03 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kuidas teha töökaaslasele selgeks, et käsi peab pesema?
meil nimelt teatas üks, et temal tekitab meil töö juures vetsus olev seep kätele täpikesi ja tema seda kunagi kasutanud pole. sellepeale hakkas muidugi ülejäänutel seest keerama, sest me oleme kõik ca 10a siin koos külg külje kõrvel töötanud.

10 aastat pole kellelgi mingit probleemi olnud! Tema kätepesu või pesematus pole teid mõjutanud. Järelikult pole tavaolukorras mingit mõtet kedagi kätepesu tõttu näägutada.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kuidas teha töökaaslasele selgeks, et käsi peab pesema?

meil nimelt teatas üks, et temal tekitab meil töö juures vetsus olev seep kätele täpikesi ja tema seda kunagi kasutanud pole. sellepeale hakkas muidugi ülejäänutel seest keerama, sest me oleme kõik ca 10a siin koos külg külje kõrvel töötanud.

10 aastat pole kellelgi mingit probleemi olnud! Tema kätepesu või pesematus pole teid mõjutanud. Järelikult pole tavaolukorras mingit mõtet kedagi kätepesu tõttu näägutada.

aga kust sa tead et ei ole? selle 10a jooksul oleme me kõik igasugu asju põdenud. Kuidas sa saad väita, et need pole pärit ühelt räpakollilt?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.03 14:52; 16.03 16:04; 16.03 17:10; 16.03 23:24; 19.03 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida teha, kui mees ei pese korralikult käsi? Vee alla paneb natukeseks, aga pole kindel, kas ta seepi kasutab.

Lisaks sellele, palusin tal praegusel ajal puhastada nutitelefoni vähemalt paar korda päevas. Ta vastas suhteliselt tõredalt, et ei kavatsegi seda teha.

Kuidas teha selgeks, et praegu on hügieen eriti oluline?

Päris hästi rääkis Vikerraadio “Peresaade” sellest, et kui naine kipub mehele emmeks (ehk käsutab ja õpetab), siis on suhe hukule määratud: https://vikerraadio.err.ee/1057890/peresaade-suhtlemistasandid-kui-uks-partner-raagib-teisega-kui-vanem-lapsega
Kui sa oma mehega tuttavaks said ja ta oma meheks valisid, siis sulle sobis see hügieenipuudus ja nüüd enam mitte? Hügieen on kogu aeg oluline olnud, mitte ainult nüüd.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teaduslikult tõestatud ju, et mees lühendab naise eluiga koos elades.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peaasi, et üldse peseb 🙂
Palju hullem oleks, kui ei pese hambaid või on muul moel hooletuse end jätnud – haisvad sokid, katkised hambad, rasvased juuksed.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on muidu igati puhtust ja hügieeni armastav mees, aga ma avastasin hiljuti õudusega, et tal on loll komme poes kõike näpuga torkida. Hinnasilte, kaupu… Enne nagu ei märganud sellist asja. Õnneks oli ta vähemalt pärast nõus desovahendiga käed üle tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

aga kuidas teha töökaaslasele selgeks, et käsi peab pesema?

meil nimelt teatas üks, et temal tekitab meil töö juures vetsus olev seep kätele täpikesi ja tema seda kunagi kasutanud pole. sellepeale hakkas muidugi ülejäänutel seest keerama, sest me oleme kõik ca 10a siin koos külg külje kõrvel töötanud. aga nüüd koroona epdeemia ja kätepesu teema peale tuli see välja. lihtsalt muu jutu sees teatas. lubas enda seebi siia tuua juba eelmisel nädalal, aga pole toonud.

Ostke talle eraldi seep kraanikausi peale. Miski allergiavaba vms. Tööandja pole ise selle peale tulnud?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )


Esileht Pereelu ja suhted Tüli hügieeni pärast