Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tüli naabritega ja mina olen arg:(

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 83 )

Teema: Tüli naabritega ja mina olen arg:(

Postitas:
Kägu

Elame perega korterelamus. Meil on 2 väikest last: kohe 3-aastane ja 6-kuune. Eelmisel suvel kolisid meie peale uued elanikud. Neil on ka koer, kes igal tööpäeva hommikul kohe, kui peremehed kodust tööle lähevad, hakkab uluma ja haukuma. See algab iga hommik kell 7.00 ja kestab umbes 1-1,5h. Päeva jooksul ulub koer mitu korda, kuni peremees/naine koju tulevad. Kunagi tegin siia teema, et mida teha, koer ulub ja lapsed (ka mina) ei saa magada. Soovitati minna neile ütlema, et ehk nad ei teagi, et koer ulub. Läksin. Rääkisin sõbralikult ära, lubati sõbralikult midagi ette võtta. Ostsid siis koerale mingi kaelarihma, mis piserdab sidrunit kui koer hakkab uluma/haukuma. Oli siis mingi kuu vaikus. Hakkas uuesti ulumine pihta. Läksin uuesti rääkima. Jälle sõbralikult lubati kaelarihm tagasi panna. Jälle mingi aeg vaikus. Siis kolmas kordki käisin peale mingit ulumiseperioodi rääkimas, lubati jälle rihm peale panna. Ma veel küsisin, et kas see koeral ebamugav ei ole, siis öeldi, et ei, et see lihtsalt mingi kaelarihm. Nii. Oli siis jälle mingi aeg vaikus ja kolm nädalat tagasi hakkas uuesti pihta: iga tööpäeva hommikul kell 7.00. Kui varem oli beebi pisike ja see ulumine teda ei häirinud, siis nüüd oli ta üleval kohe, kui koer pihta hakkas. Ja samuti ärkas 3-ne üles, oli viril, sest välja ei puhkanud. Mõtlesin siis, et kirjutan seekord lühikese kirja olukorrast, et ehk oleks võimalik taas see rihm panna, et lapsed ei saa välja puhatud. Lõppu panin ikka, et sõbralikud tervitused. Ja eile siis sõitis laps rattaga autoparkla teel (selline rahulik parkla, kust autode tulekut ja minekut on pikalt näha- sellepärast olime seal, et seal lumi asfaldilt ära sulanud) ja kukkus rattaga ümber. Nägime eemalt, et auto tulemas ja hakkasin last eemale sikutama. Me ei jõudnud veel korralikult äragi teepervele minna, kui autojuht vihaga meie lähedalt meist möödus ja meile ette keeras. Tuli siis koeraomanik autost välja ja ütles, et ma jälle kaebasin koera ulumise pärast. Siis ütles, et vaadake kuidas te ise elate. Küsis mult, et kas mu pea 3-aastane on haige (peast siis), et iga päev hommikul ja päeval ja õhtul jonnib ja karjub(tegelikult jonnib mul laps suhteliselt vähe). Küsisin siis, et mis tegema pean, kas suu teibiga kinni panema või kinni teda hoidma või mida? Sain vastuseks, et peab last õpetama, et jonniga midagi ei saa. Vastasin, et õpetangi ja et lapsed on erinevad. Siis hakkas mulle jahuma, et teda jubedalt häirib, kuidas me 2 korda nädalas dushi all käime ja laseme veel joosta 1-2 h ( maksame iga kuu vee eest 60 eurot). Et neile jubedalt kostub. Hakkas mulle õpetama, et kui shampooni pähe panen, siis pean vee seisma panema. Ütles, et esitas meie peale kaebuse majaühistule. Siis küsisin, et kas pean su peni ulumist iga päev kella 7-st kuulama, siis küsis, kaua ulumine kestab. Vastasin, et 1-2h ja ka päeva jooksul mõned korrad. Selle peale sain vastuseks, et see normaalne elu.
Ok, kui peni ulumine on normaalne elu, siis miks ei ole normaalne see, et me käime dushi all nii kaua kui tahame ja meie laps jonnib(vahel koputati meile radikale iga kord, kui laps nutma hakkas)?
Ja milles minu argus seisab on see, et ma ei julge minna ühistusse nende peale kaebama. Just see, et nende peni ulub, see ju pole normaalne, või on? Mis Teie teeksite sellises olukorras? Ta mõtleb arvatavasti, et kuna mu laps karjub ja nutab, siis võib ka koer uluda aga laps ja koer ei ole ju võrreldavad, või on?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Tüli naabritega ja mina olen arg:(

ühesõnaga jälle üks ajuhiiglane, kes arvab, et koer peaks olema targem, kui laps – koer peab aru saama, et korteris ei või häält teha, aga titt röökigu palju torust tuleb?! pane oma lõugajale ka sidrunirihm kaela, kui kasvatada ei oska! ega ikka ei ole küll nii, et kõik teised peavad elama kikivarvul, aga sinu ilalõuad võivad kogu maja ärkvele lõuata!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ühesõnaga jälle üks ajuhiiglane, kes arvab, et koer peaks olema targem, kui laps – koer peab aru saama, et korteris ei või häält teha, aga titt röökigu palju torust tuleb?! pane oma lõugajale ka sidrunirihm kaela, kui kasvatada ei oska! ega ikka ei ole küll nii, et kõik teised peavad elama kikivarvul, aga sinu ilalõuad võivad kogu maja ärkvele lõuata![/tsitaat]

Sina oledki see koeraomanik?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõige lihtsam on uurida kas teisi naabreid ka häirib ja siis koos midagi ette võtta.Ise elan samuti korter elamus ja ainult ühiselt on võimalik midagi saavutada.Kogu allkirjad ja siis pöördu ühistusse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

eks naabrid said vihaseks lõpuks ilmselt. isegi mõistlikud inimesed ja panid koerala haukumisvastase rihma kaela. aga eks nende koertega on nagu lastegagi – mõni on rahulikum ja vaiksem, teine lõugab tee mida tahad.
usun, et ka neil pole kerge sinu laste elamist taluda, nii et püüa aru saada.
ja kui soovitad neil koerast loobuda, siis kas ise oma lastest ka oled nõus loobuma?
kui korteris elada ei kannata, osta maja!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]ühesõnaga jälle üks ajuhiiglane, kes arvab, et koer peaks olema targem, kui laps – koer peab aru saama, et korteris ei või häält teha, aga titt röökigu palju torust tuleb?! pane oma lõugajale ka sidrunirihm kaela, kui kasvatada ei oska! ega ikka ei ole küll nii, et kõik teised peavad elama kikivarvul, aga sinu ilalõuad võivad kogu maja ärkvele lõuata![/tsitaat]
Võehh kui vastik ja õel kommentaar.Kas laupäevasel päeval ka see tujuke kohe nii halb peab olema? Teemaalgatajale- kui see ulgumine häirib ,siis loomulikult pöördu ühistu poole. Või siis tasub ka helikindlaid isolatsioonimaterjale vaadata- teie isoleerige lagi ja naabrid isoleerigu põrand ära kuna tundub ,et mõlemapoolsed hääled häirivad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ära ole arg, teemaalgataja! Selliste jobude, nagu sinu naabrimees on, vastu saab vaid julgusega.
Lähedki otsejoones majaühistu poole ja räägid oma värgi ära.
See naabrimees vingub ainult sellepärast, sest sina käid kaebamas koera ulumise pärast.
Ja kui midagi ei toimu siis ütle, et kutsud politsei ja lased koera minema toimetada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest võiksite mõlemad leplikumad olla. Ma usun, et nutva lapse hääl on naabrite jaoks sama tüütu kui sinu jaoks nende koera ulgumine/haukumine.

Võimalik, et naabrid võtsidki koeral rihma kaelast põhimõttel \”miks meil peab vaikus olema, kui altkorrusse tittedel täiest torust tõmmata lastakse\”:) Sest tavaliselt on ikka ju sedasi, et nii enda koera haukumine kui ka oma lapse jonnihääl tundub natuke mahedam, kui see tegelikkuses teiste kõrva kostab:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kutsu Võsapets. Nii palju maakalikke kirjavigu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] Ta mõtleb arvatavasti, et kuna mu laps karjub ja nutab, siis võib ka koer uluda aga laps ja koer ei ole ju võrreldavad, või on?[/tsitaat]

tekitavad suht sama kõva heli, seega on müratekitajatena võrreldavad ja isegi suht võrdsed lausa.
paraku pead aru saama, et sinu korterist tuleb samuti müra, mis naabreid häirib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei tea, missugused need linnalikud peenemad kirjavead siis on? Igas teemas on vaja oma nina püsti ajada ja inimesi maakateks sõimata. See kadakasakslus pole küll kuhugile kadunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei teagi, mida siis teha, kui sinu elu häirib teda ja tema elu häirib sind. Sul on õigustuseks lapsed, et nemad ju võivadki kõike teha, aga ilmselt on nendele nende koer sama tähtis kui su laps ja nad ei saa vahest aru. Sina käid neile ilmselt samamoodi närvidele ja ei ole millestki nõus taganema. Ma saan aru, et lapse jonni ei saa iga kord vältida, aga sa ei pea ju seal dushi all tund aega käima, kui see naabreid häirib, see on puhtalt sinu kius. Millega sa ise oled neile vastu tulnud. Võiksid rääkida ilusti, et sa ei lase enam veel nii pikalt joosta ja püüad lapsi mitte nutta lasta nii palju. Näita, mida sa ise oled valmis tegema kompromissi saavutamiseks. Praegu ma vaatan, et mitte midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küll on hea elada esimesel korrusel. All on kelder, paraku nii kõrvalt kui pealt korterist surid omanikud ära (üleval käiakse mõni kord aastas remonti vaid tegemas), teisel pool kõrval on pensionärid, kellega on ühine nn. elutoa sein.
Kusjuures mulle isegi veidi meeldib, kui peal tehakse nn. remondilärmi, see nagu väheke siis õigustab seda, kui mul lapsed näiteks öösel halvasti magavad ja nutavad. Leian, et kortermajas peabki arvestama asjaoludega, et lapsed nutavad, koerad hauguvad, keegi kuulab kõvemini muusikat jne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meid on 4 inimest. Kui me igaüks 15-20 minutit dushi all käime tulebki kokku 1h. Käime dushi all 2 korda nädalas. Kas seda on siis Teie meelest palju? Ja selle lapse jonni vaigistamisega on nii, et peale seda, kui meile hakati koputama, üritasin võimalikult palju lapse jonni vaigistada, keelasin tal karjuda, kuid ei saa ju alla 3-aastasel suud kinni panna(no ka vanemal mitte), et siis mina olen üritanud naabrite olukorda parandada, kuid nemad sõimavad mu last haigeks. Oleks võidud tulla rääkima, et neid häirib, kui vesi jookseb, kust krdi kohast pidin ma seda välja lugema. Aga ei, mindi ikka kohe kaebama. Mina üritasin sõbralikult asju ajada aga sain hoopis teistpidi vastu. Ja olengi maakas, oled rahul kirjavigade kallal iniseja?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Äkki peaks müra summutavad plaadid lakke panema. Ropp raha küll läheb aga tehke naabriga summa pooleks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tead meil sama jama. Selle vahega et see ei tule otse ülevalt vaid kusagilt diagonaalis. Ja see peni haugub ikka tundide kaupa kui pererahvast kodus pole. Mul juba närvid läbi! Ja pererahvale pihta ka ei saa, et ütleks, et see ei ole normaalne. Meile sünnib kohe-kohe ka laps ja ma ei kujuta ette, mis siis veel saam,a hakkab, kui ei saa üldse enam magada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kuulge, last ja koera ei saa võrrelda. lapse jonn on ikka mööduv nähtus. laps kasvab ja läheb lasteaeda, siis kooli, siis iseseisvalt elu elama ning vanemate hoole ja vastutuse alt välja, aga koera võttes on ju lollilegi selge, et tema eest tuleb vastutada ja hoolitseda kogu tema maise elu jooksul. kujutage ett olukorda 10 aasta pärast. lapsed käivad koolis, enam ei jonni, aga koer ulub ikka edasi kui on üksi jäänud.
ma oleks omanikule vastu põrutanud, et enne kui tema tuleb mind õpetama lapsi kasvatama, siis kõigepealt vaadaku üle oma koerapidamismeetodid. see koera ulgumine on ju ilmselge igatsuse a igavuse väljendus.

ma imestan, et kõik suhtuvad siin koera ulgu, kui normaalsesse nähtusesse. millises koera elu ja arenguetapis on koera ulgu normaalseks ja aktsepteeritavaks peetud?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Meid on 4 inimest. Kui me igaüks 15-20 minutit dushi all käime tulebki kokku 1h. Käime dushi all 2 korda nädalas. Kas seda on siis Teie meelest palju? Ja selle lapse jonni vaigistamisega on nii, et peale seda, kui meile hakati koputama, üritasin võimalikult palju lapse jonni vaigistada, keelasin tal karjuda, kuid ei saa ju alla 3-aastasel suud kinni panna(no ka vanemal mitte), et siis mina olen üritanud naabrite olukorda parandada, kuid nemad sõimavad mu last haigeks. Oleks võidud tulla rääkima, et neid häirib, kui vesi jookseb, kust krdi kohast pidin ma seda välja lugema. Aga ei, mindi ikka kohe kaebama. Mina üritasin sõbralikult asju ajada aga sain hoopis teistpidi vastu. Ja olengi maakas, oled rahul kirjavigade kallal iniseja?[/tsitaat]

Normaalne inimene käib iga päev du¨i all ja see ei peaks küll kedagi häirima 🙂 On ikka probleemid 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kõige lihtsam on uurida kas teisi naabreid ka häirib ja siis koos midagi ette võtta.Ise elan samuti korter elamus ja ainult ühiselt on võimalik midagi saavutada.Kogu allkirjad ja siis pöördu ühistusse.[/tsitaat]

Oot, kas ühistu saab kohustada ema lapsele troppi suhu panema või pannakse laps koguni lastekodusse?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

aga kutsu mingi loomakaitse selts kohale ja ütle et koer on pikad päevad üksi ja koer ulub üksindusest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]kuulge, last ja koera ei saa võrrelda. lapse jonn on ikka mööduv nähtus. laps kasvab ja läheb lasteaeda, siis kooli, siis iseseisvalt elu elama ning vanemate hoole ja vastutuse alt välja, aga koera võttes on ju lollilegi selge, et tema eest tuleb vastutada ja hoolitseda kogu tema maise elu jooksul. kujutage ett olukorda 10 aasta pärast. lapsed käivad koolis, enam ei jonni, aga koer ulub ikka edasi kui on üksi jäänud.

Vaata, 10 aasta pärast paugutavad need lapsed uksi, keeravad muusikakeskuse volüüminupu põhja ja veel veidi hiljem tüpsutavad autodega akende all.
Minu jaoks on küll lapsed ja loomad võrdselt tähtsad ja kasvatama peab mõlemaid!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kuulge, last ja koera ei saa võrrelda. lapse jonn on ikka mööduv nähtus. laps kasvab ja läheb lasteaeda, siis kooli, siis iseseisvalt elu elama ning vanemate hoole ja vastutuse alt välja, aga koera võttes on ju lollilegi selge, et tema eest tuleb vastutada ja hoolitseda kogu tema maise elu jooksul. kujutage ett olukorda 10 aasta pärast. lapsed käivad koolis, enam ei jonni, aga koer ulub ikka edasi kui on üksi jäänud.

Vaata, 10 aasta pärast paugutavad need lapsed uksi, keeravad muusikakeskuse volüüminupu põhja ja veel veidi hiljem tüpsutavad autodega akende all.
Minu jaoks on küll lapsed ja loomad võrdselt tähtsad ja kasvatama peab mõlemaid![/tsitaat]

vot just! sinu kirjeldatud olukorra tekkides on õigus naabritel vastu õiendada, aga mitte praegu. praegu on tegemist pigem kasvatamatu koera kui kasvatamatu lapsega. selles on vahe.

kõik me oleme olnud 3-aastased ja oma jonniperioodi üle elanud. väikelapse jonniperiood ei ole kohustuslik, aga seda esineb enamikel lastel ning see on kirjas igas väikelapse kasvatust puudutavas raamatus. nii nagu igas koerakasvatust puudutavas raamatus on kirjas, et koerad hakkavad üksi olles ulguma ja haukuma, kui nad tunnevad igavust ja igatsust.

vanemale lapsele saab selgeks teha, et uste paugutamine ja valju muusika kuulmine segab teisi, aga koer, vanusest hoolimata, ei hooma seda, et ta haukumine ja ulgumine teisi segab. selles rollis peab olema koera omanik. niiet, kui teemaalgataja on suutnud oma lapsed 10 aasta pärast kasvatada sellisteks, et nad arvestavad teistega, siis mis saab ikkagi koerast ja tema omanikust?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

oeh, meil naabril oli ka koer, ulgus iga paari tunni tagant nagu segane, no põhimõtteliselt igatses peremees vist.

peremees aga läks hommikul vara ja tuli õhtul 10 paiku. no ja siis kuts ikka iga paari tunni tagant nii 45 minutit ulgus, vahest rohkem, vahest tihemini.

nüüd pole teda juba üle aasta kuulnud, vb sai eluiga otsa.

ei saa mina aru, miks koera muretsevad inimesed, kellel koera jaoks aega ei ole. koer sai jalutada 5 minutit hommikul majaesisel muruplatsil ja õhtul sama teema. julm lihtsalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

võeh, aga no selline see korterielu on – sinu elukvaliteet sõltub otseselt sellest, kuidas sul naabritega vedanud on. ja ega korter polegi pidevaks elamiseks kõlbulik – see on pigem elu alustajatele variant kuni järje peale saamiseni. siis hakatakse ikka juba majavarianti vaatama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, sul kolmeaastane ja kuuekuune käivad ka kumbki 15-20 minutit dushi all? :O Nii, et vesi voolab pidevalt? Äkki peseks ennast tihedamini kui kaks korda nädalas ja selle eest lühemalt? Elu oleks kohe palju puhtam.

Aga koera ja lapse teemal ütleks, et paigaldage kahasse isolatsioon. Kui teid häirib nende koer ja neid teie lapse jonn (muide, teil veel teine peale kasvamas, kelle suuremad jonniperioodid alles ees on), siis tegelikult on täiesti võrreldavad olukorrad. Ja võiksite ühiselt midagi ette võtta.

19:25 käole: ega ikka ei ela küll kõik selle nimel, et kunagi \”majavarianti vaadata\”. Osadele täitsa meeldib kesklinnas elada näiteks ja see tähendab tänapäeval ikkagi korterit. Vähemalt suuremates linnades ei tule mul küll ette, et kesklinnas eramaju oleks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]oeh, meil naabril oli ka koer, ulgus iga paari tunni tagant nagu segane, no põhimõtteliselt igatses peremees vist.

peremees aga läks hommikul vara ja tuli õhtul 10 paiku. no ja siis kuts ikka iga paari tunni tagant nii 45 minutit ulgus, vahest rohkem, vahest tihemini.

nüüd pole teda juba üle aasta kuulnud, vb sai eluiga otsa.

ei saa mina aru, miks koera muretsevad inimesed, kellel koera jaoks aega ei ole. koer sai jalutada 5 minutit hommikul majaesisel muruplatsil ja õhtul sama teema. julm lihtsalt.[/tsitaat]

see vist kolis meie majja 😀 . meil koeraperemees tulebki kell 10 paiku töölt ja koer ulub/haugub iga paari tunnitagant.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laps lastekodusse ja koer varjupaika ning ongi rahu majas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole kummagi poolt. Koera haukumine on VÄHEMALT sama tüütu, kui tite kisa. Niiet pada söimab katelt, kas sulle ei tundu nii, teemaalgataja??
Mind isiklikult häirib vööraste laste kisa tunduvalt rohkem, kui koerte haukumine, kuigi olen ka ise ema.
Pange nüüd miinuseid, titemammad, kes arvavad, et nende tite kisa on körvupaitav heli…:S

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas Te tahaksite ärgata IGAL hommikul kell 7.00 selle tõttu, et kellegi koer ulub? Minu lapsed neid ei ärata, sest läheme enne neid magama ja tõuseme peale neid. Ja neile, keda häiris 2 korda nädalas pesemine dushi all ütlen, et kõik kehaosad, mis vajavad tihedamat pesu, saavad iga päev pestud, ei tee me keegi füüsiliselt rasket tööd, et higist üleni tilguks ja vajaks igapäevast üleni pesu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See pesemise jutt on ikka tase. Nüüd hakkavad naabrid määrama, kui tihti ja pikalt ennast pesta tohib? See veesolin läbi seinte või põranda on küll ikka nii üle paisutatud. See ei ole selline heli, mis kedagi nii kohutavalt häirima peaks. Ja kui häiribki, siis on naabrid sul tõesti napakad. See oli kiusujutt, mis ta sulle rääkis.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 83 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tüli naabritega ja mina olen arg:(

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.