Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tüli naabritega ja mina olen arg:(

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 83 )

Teema: Tüli naabritega ja mina olen arg:(

Postitas:
Kägu

RE: Tüli naabritega ja mina olen arg:(

majad on elamiseks inimestele, mitte koertele. koerad võivad elada eeskätt inimestele mõeldud majades, aga ainult sellisel juhul, kui nad ei sega inimesi.

et lapsed kisavad, see on elu paratamatus. selle vastu ei saa. ei ole võimalik kasvatada last, tal teipi suu peal hoides. on teatud asju, mida ei saa kuidagi vältida, nt et imik nutab. õnneks on see mööduv. küll aga on võimalik vältida seda, et koer häirib naabreid, nagu on ka võimalik vältida valju muusika kuulamist, rõdul ja trepikojas suitsetamist, trepikotta sittumist jne.

normaalne inimene niimoodi elabki – võimalikult vähe teisi segades. kui ikka koer ei oska normaalselt käituda, siis tuleb koeraga midagi ette võtta.

ei ole mõeldav, et inimesed hakkavad tegema järeleandmisi (oma magamisaegades näiteks) koera tõttu. järeleandmisi peab tegema siiski koer, ehk tema omanik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga hariv on vanemale paar sirakat piki hambaid anda ja raudpolt, et laps edaspidi enam ei kisa. Kusjuures mul pole aimu ka, mismoodi nad selle saavutasid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]majad on elamiseks inimestele, mitte koertele. koerad võivad elada eeskätt inimestele mõeldud majades, aga ainult sellisel juhul, kui nad ei sega inimesi.

et lapsed kisavad, see on elu paratamatus. selle vastu ei saa. ei ole võimalik kasvatada last, tal teipi suu peal hoides. on teatud asju, mida ei saa kuidagi vältida, nt et imik nutab. õnneks on see mööduv. küll aga on võimalik vältida seda, et koer häirib naabreid, nagu on ka võimalik vältida valju muusika kuulamist, rõdul ja trepikojas suitsetamist, trepikotta sittumist jne.

normaalne inimene niimoodi elabki – võimalikult vähe teisi segades. kui ikka koer ei oska normaalselt käituda, siis tuleb koeraga midagi ette võtta.

ei ole mõeldav, et inimesed hakkavad tegema järeleandmisi (oma magamisaegades näiteks) koera tõttu. järeleandmisi peab tegema siiski koer, ehk tema omanik. [/tsitaat]

Küll nüüd tuli ütleja välja 😀

Ja asi polegi siin niivõrd selles, et keegi kurdaks kellegi tite kisa üle, vaid selles, et teemaalgataja arvab, et tema lapse jonn ja naabrite häirimine on täiesti elementaarne, aga naabri koer neid häirida ei tohi. Kortermajas tuleb üksteisega arvestada. Ei saa nii, et naaber teipigu oma koera koon kinni ja teemaalgataja ju ometigi midagi ette võtta ei saa, et laps vait oleks. Minu meelest on teemaalgataja lihtsalt ülbe.

Dushiga võis tõesti naaber kiusu ajada. Samas kui mulle tuleks naaber näiteks kobisema, et mu pesumasina töötamine kostab talle läbi ja häirib teda, siis ma loeks ka ette kõik hääled, mida ma tema korterist kuulen ja mis mind häirida võivad – hetkel meenub näiteks naabri köhimine ja nende hommikune äratus mobiilis, millel nad lasevad lõpuni heliseda, üles ei tõuse ja see hakkab siis 5 minuti pärast uuesti tööle. Jne 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ja asi polegi siin niivõrd selles, et keegi kurdaks kellegi tite kisa üle, vaid selles, et teemaalgataja arvab, et tema lapse jonn ja naabrite häirimine on täiesti elementaarne, aga naabri koer neid häirida ei tohi. Kortermajas tuleb üksteisega arvestada. Ei saa nii, et naaber teipigu oma koera koon kinni ja teemaalgataja ju ometigi midagi ette võtta ei saa, et laps vait oleks. Minu meelest on teemaalgataja lihtsalt ülbe.

[/tsitaat]

kust sa loed teemaalgataja postitustest välja, et ta peab naabrite häirimist lapse nutuga elementaarseks?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei tea,kas on suurt vahet koera ulgumisel ja akna alla auto signalisatsiooni undamisel või karjuvatel parmattidel,või mingitel joodik naabritel,kes öö läbi jõuravad ja kaklevad jne.
Midagi pole parata,keda miski häirib see peab ise oma jalgu liigutama ja asukohta vahetama.

Selleks ongi välja mõeldud oma maja,oma talu paksu metsa sees või suure aasa veerel.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kust sa loed teemaalgataja postitustest välja, et ta peab naabrite häirimist lapse nutuga elementaarseks? [/tsitaat]

Sellest lausest:
Ta mõtleb arvatavasti, et kuna mu laps karjub ja nutab, siis võib ka koer uluda aga laps ja koer ei ole ju võrreldavad, või on?

Ehk: vaatamata sellele, et teemaalgataja laps karjub ja nutab, siis naabri koer ulguda ikka ei tohi. Kus see loogika siin on? 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Dushiga võis tõesti naaber kiusu ajada. Samas kui mulle tuleks naaber näiteks kobisema, et mu pesumasina töötamine kostab talle läbi ja häirib teda, siis ma loeks ka ette kõik hääled, mida ma tema korterist kuulen ja mis mind häirida võivad – hetkel meenub näiteks naabri köhimine ja nende hommikune äratus mobiilis, millel nad lasevad lõpuni heliseda, üles ei tõuse ja see hakkab siis 5 minuti pärast uuesti tööle. Jne :)[/tsitaat]

Loomapidamisega on küll sellised lood, et koera ulgumine ja seeläbi teiste inimeste elu häirimine on seadusega karistatav. Väikelapse kisa aga mitte. Inimene on tähtsam kui loom. Jah, nii ongi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ma ei tea,kas on suurt vahet koera ulgumisel ja akna alla auto signalisatsiooni undamisel või karjuvatel parmattidel,või mingitel joodik naabritel,kes öö läbi jõuravad ja kaklevad jne.
Midagi pole parata,keda miski häirib see peab ise oma jalgu liigutama ja asukohta vahetama.

[/tsitaat]

On küll parata. Kui loomapidaja ei suuda looma vaikselt pidada, tehakse talle vastav ettekirjutus selle kohta. looma pidamine korterelamus pole põhiseaduslik õigus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellest lausest:
Ta mõtleb arvatavasti, et kuna mu laps karjub ja nutab, siis võib ka koer uluda aga laps ja koer ei ole ju võrreldavad, või on?

Ehk: vaatamata sellele, et teemaalgataja laps karjub ja nutab, siis naabri koer ulguda ikka ei tohi. Kus see loogika siin on? :)[/tsitaat]

Laps on inimene, koer loom ja loomal pole võrdsed õigused inimestega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]

Selleks ongi välja mõeldud oma maja,oma talu paksu metsa sees või suure aasa veerel.[/tsitaat]

no mis suhtumine see on? ma tõesti ei saa aru sellisest ütlusest: kui sind häirib, siis mine metsa elama. miks peab normaalset, teistega arvestavat elukeskkonda igatsev inimene kuhugi mujale kolima? et siis rahurikkuja ei pea oma harjumusi normidega kohandama, hoopis rahurikkumise all kannataja peab, sest nagu näib, normiks ongi lärmamine, ülbamine, haisemine, lõhkumine, igal võimalikul moel teiste elu häirimine. hoopis sellistele peaks mingi omaette linnaosa looma, laamendagu siis seal rahus, niikuinii kõikjal omasugused ümberringi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
põrguline

on ikka erinevus koera ja lapse suhtes.
NB mul on koer, kass ja pooleteise aastane laps.
nii last kui ka koera, kassi on vaja KASVATADA.

jah kui mu lapsel tuleb jonnituur, siis lasengi tal jonnida, et tal ei jääks arvamust, et iga piuks, mis ta teeb toob temale soovitud tulemuse. see kõik on tuleviku nimel. samas aga koerte puhul saab see harjumuseks. koeri on vaja koolitada teisiti kui lapsi.

laps võtab õppust ja kasvab sellest välja. kui koera ei õpeta juba kutsika eas ja edaspidi omanikud jonni ajavad, et sinu laps jonnib siis võib mu koer ulguda, siis tegemist on vastutustundeta koeraomanikega. nad ei hooli koerast. ma teataks loomakaitseseltsile sellest… isegi kui koeral on elutingimused väga prod, siis ehk ehmatab seltsi külastus mõistuse pähe ja jõuab kohale, et ka koera on vaja kasvatada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lisan siia seda, et tõesti laps jonnib just seetõttu, kuna ma ei anan ta nõudmistele järele. Mis inimene mu lapsest kasvaks, kui ma teeksin kõik tema soovidele vastavalt peaasi, et ta koguaeg vait oleks ja teisi ei häiriks? Ja sellest saan absoluutselt aru, et see jonn teisi inimesi häirib, see häirib ka mind. Mis Te arvate, et ma naudin tema kisa ja nuttu? Ma lihtsalt kahjuks ei saa sinna mitte midagi parata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

http://www.tallinn.ee/est/lemmikloom/Koerte-ja-kasside-pidamise-eeskiri

4.3 häirimine on kaaskodanike igapäevaseid käitumisharjumusi takistav tegevus;

6. Looma pidamine ei tohi häirida avalikku korda ega teisi loomi. Loomapidaja vastutab looma poolt tekitatud kahju eest ka juhul, kui looma kasutatakse õigusvastase tegevuse takistamiseks.

7. Looma on keelatud hüljata, vigastada, abitusse seisundisse jätta, tekitada valu ja välditavaid füüsilisi ja vaimseid kannatusi, põhjustada looma hukkumist või panna toime muud looma suhtes lubamatut tegu.

Loe eeskirjad läbi, ja mõtle, kas koeraomanikul on kõik punktid täidetud. Suukorv, koeraga jalutamine ning väljaheidete üleskorjamine jne. Siit saad edasi minna. Juhul, kui sa pole Tallinnast, siis otsi oma valla vastavad eeskirjad üles ja uuri, mis seal loomapidamise kohta kirjutatakse.
See ei ole normaalne, et koer ei lase inimestel elada! Lapsed on elementaarne elu osa, ilma nendeta sureks inimkond välja. Koer seda küll ei ole.
Jõudu!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

viimasele-võtsid sõnad suust, just nii ongi

Please wait...
Postitas:
nodzu

looma pidamine korterelamus pole põhiseaduslik õigus.[/tsitaat]

Nõustun täielikult, kuna minu närve testib samamoodi meie korteri peal elav naabrite koer :S
See pidev klähvimine, kui keegi sealt korterist lahkub või tuleb on kõrvulukustav, sest siis lastakse peni lausa koridori kappama (koridor hästi kajab ka ) Nende korterist tuleva haukumise suudan veel kuidagi ära kannatada, kuigi ma ei taipa, kuidas neile meeldib elada selle pideva kisa sees ja ega koera ei keelata iial.
Kõige toredam on see, kui koer pannakse rõdule, siis on seda lõugamist terve tänav täis , sest koer haugub kõige ja kõigi peale ning kohe tundide kaupa. Suvel rõduust lahti hoida või üritades seda avada, toob kaasa kohe suure koera kisa…
Koera välja viies minnakse ainult välistrepini, siis keeratakse koerale selg, et nad ei näeks, kuidas nende tiburull üldtreppi virtsatab ja siis trambitakse tähtsate nägudega jälle tuppa.
Tõesõna ma vihkan neid naabreid ja vihkan seda koera. Naabritega rääkimine ei vii kuhugile, ülbete nägudega teatatakse, et nad ei panimaju eestit ,vene keeles rääkimisest pole nad ka kahjuks muhvigi jaganud,sest asi läheb ikka vanaviisi edasi…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie kortermajas elab kokku 9! koera ja see meie peal elava pere koer on ainuke, kes ulub. Kuidas siis teised koerad oskavad tasa olla?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hmmmm… ennevanasti oli seadus kortermajades loomapidamiseeskirjadest. Naabrid pidid allkirja andma, et loom tuleb majja. Kas see nüüd ename ie kehti?

Please wait...
Postitas:
nodzu

[tsitaat]Meie kortermajas elab kokku 9! koera ja see meie peal elava pere koer on ainuke, kes ulub. Kuidas siis teised koerad oskavad tasa olla?[/tsitaat]

Just ! Meie püstakus samamoodi elab oma 5-6 koera, probleem on ainult selle ühe koeraga, teised mind ei häiri absoluutselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida sa soovitaksid koeraomanikul ette võtta? Võib-olla on sul mõni hea mõte, mis naabritel pole pähegi tulnud. Kui minu koer päeval uluks, oleks ma täitsa kimbatuses. Magama ei taha sõpra panna, aga töölt koju jääda tema pärast ka ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mida sa soovitaksid koeraomanikul ette võtta? Võib-olla on sul mõni hea mõte, mis naabritel pole pähegi tulnud. Kui minu koer päeval uluks, oleks ma täitsa kimbatuses. Magama ei taha sõpra panna, aga töölt koju jääda tema pärast ka ei
saa.[/tsitaat]

Ma nende asemel kaaluks tõsiselt koerale kaaslase võtmist. Kui nad siia eelmisel aastal kolisid oli neil 2 koera. Teine oli kas haige vms ja pandi magama. Ehk see koer on terve oma elu olnud kaaslasega ja ei ole harjunud üksi olema. Aga see ei ole minu otsustada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

siis need koerad vb laulaksid duetti? A capella.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ta mõtleb arvatavasti, et kuna mu laps karjub ja nutab, siis võib ka koer uluda aga laps ja koer ei ole ju võrreldavad, või on?[/tsitaat]Täpselt nii ongi – ei ole mingit vahet, kas ulub naabri koer või titt. Täpselt sama häirivad on mõlemad, ja mingit vahet pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]siis need koerad vb laulaksid duetti? A capella.[/tsitaat]

🙂 Kusjuures võibki nii olla. Või kaklevad nii, et kisa taevani. See, et loom on harjunud kaaslasega, ei tähenda, et ta iga liigikaaslasega sobiks või lepiks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kunagi oli mingi inglise sari koerte psüholoogist, kes nö kasvatas koeri ümber ilusti käituma. kas eestis ei ole kedagi sarnast!
see koer, kes niimoodi ulub ja haugub tunneb ju ilmselgelt üksindust. samuti soovitan ühendust võta loomakaitsega. või kui naaber tuleb jälle lapse nutu ja du¨¨i sorina peale teile kaeblema siis võiksite mainida, et te kaalute loomakaitsega ühendust võtta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

no mis suhtumine see on? ma tõesti ei saa aru sellisest ütlusest: kui sind häirib, siis mine metsa elama. miks peab normaalset, teistega arvestavat elukeskkonda igatsev inimene kuhugi mujale kolima? et siis rahurikkuja ei pea oma harjumusi normidega kohandama, hoopis rahurikkumise all kannataja peab, sest nagu näib, normiks ongi lärmamine, ülbamine, haisemine, lõhkumine, igal võimalikul moel teiste elu häirimine. hoopis sellistele peaks mingi omaette linnaosa looma, laamendagu siis seal rahus, niikuinii kõikjal omasugused ümberringi. [/tsitaat]

Sellise suhtumisega nagu sul on tekibki Eestisse ka lõpuks getostunud linnaosad,kus koos elavad sinu mõistes elu põhjakiht.Mina seda varianti küll ei pooldaks.
Mina selgitan seda,et müra tekitajal ei ole probleemi ja ilmselt ka teistel tema ümber elavatel inimestel.Kui majas on üks pere või inimene,kellele on miskit vastukarva siis ei pea kogu maja elanikud tema soovide järgi painduma vaid tema peab sinna ise sisse sulanduma ja,kui see ei õnnestu siis lahkuma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On küll parata. Kui loomapidaja ei suuda looma vaikselt pidada, tehakse talle vastav ettekirjutus selle kohta. looma pidamine korterelamus pole põhiseaduslik õigus.[/tsitaat]

Elukoha valik on ka ilmselt selline õigus,mis ei tee kedagi sunnismaiseks.Alati on võimalik elukeskkonda vahetada,kui see ei rahulda enam inimese nõudmisi.
Selline kiusu ajamine ei vii nagunii mitte kuhugi välja.Ühtedel on loomad, teistel lapsed.Igaühele vastavalt tema soovidele ja huvidele.Mõni armastab taimi ülekõige ja on valmis kõike tegema,et neid kaitsta ja hoida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei saa tegelikult kummastki perekonnast aru. Me varem elasime korteris, siis kostis läbi seina väikelaste kisa, nüüd elame oma majas ja magamistoa akna taga karjub naabrite hiigelpeni. Aga ma ei ole osanud mitte kummastki ennast eriti häirida lasta. Jah, ma saaksin aru, kui keegi kuulaks muusikat nii, et mulle tuppa kostab või oleks peretüli vmt, siis ma läheksin ja paluksin vaiksemaks võtta. Aga laps ja koer – need on ju normaalse elutegevuse helid. Ja ükski neist ei kosta ju 24h. Inimesed võiksid olla natuke mõistvamad ja sõbralikumad üksteise suhtes, mitte iga pisiasja peale kõrri karata üksteisele.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sellise suhtumisega nagu sul on tekibki Eestisse ka lõpuks getostunud linnaosad,kus koos elavad sinu mõistes elu põhjakiht.Mina seda varianti küll ei pooldaks.
Mina selgitan seda,et müra tekitajal ei ole probleemi ja ilmselt ka teistel tema ümber elavatel inimestel.Kui majas on üks pere või inimene,kellele on miskit vastukarva siis ei pea kogu maja elanikud tema soovide järgi painduma vaid tema peab sinna ise sisse sulanduma ja,kui see ei õnnestu siis lahkuma.[/tsitaat]

See pere kolis siia majja peale meid, nii et nemad peaksid selle maja elu sisse sulanduma, mitte meie. Kas sa ei arva nii? Et ma kolin majja, kus on rahulik elu (nii oli ka korteri müügikuulutuses kirjas) ja siis pean hakkama mõne aja pärast harjuma uue naabri lärmaka eluviisiga?
Nemad oleksid võinud uurida, kuhu nad kolivad ja kui neile ei meeldi lastega pere läheduses elada, siis oleksid võinud otsida sobivama korteri. Ja ehk on veel siin naabreid, keda koera ulgumine häirib, kuid kes ei julge/taha midagi öelda ja vaikselt kannatavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mina ei saa tegelikult kummastki perekonnast aru. Me varem elasime korteris, siis kostis läbi seina väikelaste kisa, nüüd elame oma majas ja magamistoa akna taga karjub naabrite hiigelpeni. Aga ma ei ole osanud mitte kummastki ennast eriti häirida lasta. Jah, ma saaksin aru, kui keegi kuulaks muusikat nii, et mulle tuppa kostab või oleks peretüli vmt, siis ma läheksin ja paluksin vaiksemaks võtta. Aga laps ja koer – need on ju normaalse elutegevuse helid. Ja ükski neist ei kosta ju 24h. Inimesed võiksid olla natuke mõistvamad ja sõbralikumad üksteise suhtes, mitte iga pisiasja peale kõrri karata üksteisele.[/tsita

Üks asi on see, kui koer naabermaja hoovis haugub või ulub aegajalt. Teine asi on see, kui koer ulub ja haugub justkui kõrvaltoas IGA hommik kell 7.00 ja see äratab inimesed üles. Kas see on normaalne? Mõelge nüüd natuke, kas teil ei läheks närvid krussi, kui te ei saa ennast mitte ükski hommik korralikult välja magada? Päeval, minu poolest, võiks see koer ennast pooleks ulguda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina küll ei keelaks lapsel jonnida,laps peabki vahest jonnima,samuti üritaks ma eirata koera ulgumist kuidki see võib tõesti ebameeldiv olla sest mul ka naabritaksi ulub hommikuti kuid ma ei tee sellest välja,teades, et minu laps ka aeg ajalt paugutab uksi,karjub ja mürgeldab.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 83 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tüli naabritega ja mina olen arg:(

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.