Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tüli naabritega ja mina olen arg:(

Näitan 23 postitust - vahemik 61 kuni 83 (kokku 83 )

Teema: Tüli naabritega ja mina olen arg:(

Postitas:
Kägu

RE: Tüli naabritega ja mina olen arg:(

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sellise suhtumisega nagu sul on tekibki Eestisse ka lõpuks getostunud linnaosad,kus koos elavad sinu mõistes elu põhjakiht.Mina seda varianti küll ei pooldaks.
Mina selgitan seda,et müra tekitajal ei ole probleemi ja ilmselt ka teistel tema ümber elavatel inimestel.Kui majas on üks pere või inimene,kellele on miskit vastukarva siis ei pea kogu maja elanikud tema soovide järgi painduma vaid tema peab sinna ise sisse sulanduma ja,kui see ei õnnestu siis lahkuma.[/tsitaat]

mis getostumine? lähed natuke liiale. minusuguse suhtumisega ei teki küll mingeid getosid. getode tekkeks on ikka teised põhjused. ühiskonna põhjakihiks ei saa pidada muidu normaalset koeraga peret või kasvatamatute teismelistega peret või noori, kes elavad omapäi üürikas ja peavad seal 24/7 pidusid. nö põhjakiht – töötud, vähese haridusega eluheidikud, kes elul muud mõtet ei näe, kui juua ja kakelda – see on natukene teine teema. ei ole ka neid eestis nii palju, et neist mingi geto saaks tekkida.
siin on praegu aga küsimus moraalis ja teistega arvestamises. kui minusuguse suhtumisega inimesi oleks ülekaalus, kõik julgeks oma arvamuse avalikult ja ühiselt välja öelda, oleks hoopis rahurikkuja nurka surutud ning sunnitud enamiku nõudmisel alla andma. ja nagu sa panid tähele, koeraomanikud kolisid majja hiljem, kui teemaalgataja. niiet tõesti, kes siis kohanduma peaks?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

mis getostumine? lähed natuke liiale. minusuguse suhtumisega ei teki küll mingeid getosid. getode tekkeks on ikka teised põhjused. ühiskonna põhjakihiks ei saa pidada muidu normaalset koeraga peret või kasvatamatute teismelistega peret või noori, kes elavad omapäi üürikas ja peavad seal 24/7 pidusid. nö põhjakiht – töötud, vähese haridusega eluheidikud, kes elul muud mõtet ei näe, kui juua ja kakelda – see on natukene teine teema. ei ole ka neid eestis nii palju, et neist mingi geto saaks tekkida.
siin on praegu aga küsimus moraalis ja teistega arvestamises. kui minusuguse suhtumisega inimesi oleks ülekaalus, kõik julgeks oma arvamuse avalikult ja ühiselt välja öelda, oleks hoopis rahurikkuja nurka surutud ning sunnitud enamiku nõudmisel alla andma. ja nagu sa panid tähele, koeraomanikud kolisid majja hiljem, kui teemaalgataja. niiet tõesti, kes siis kohanduma peaks?[/tsitaat]

Sa ise on eelmises tekstis teatasid,et need müratekitajad ,joodikud jne tuleks eraldi linnaossa saata.Sealt siis saabki alguse getostumine.Seal enamasti elavadki koos inimesed,millised teemaalgatajat ja sind häirivad.
Vahet pole,kes kuhu ühiselamispinnal enne või pärast kolib.Kui majas on enamus oma olme ja oluga rahul siis liikuma peab see,kes nuriseb ja kobiseb.Enamuse elustiil on domineeriv.
Rahu ja vaikust saab hauas või paksu metsa sees omas majas-talus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa ise on eelmises tekstis teatasid,et need müratekitajad ,joodikud jne tuleks eraldi linnaossa saata.Sealt siis saabki alguse getostumine.Seal enamasti elavadki koos inimesed,millised teemaalgatajat ja sind häirivad.
Vahet pole,kes kuhu ühiselamispinnal enne või pärast kolib.Kui majas on enamus oma olme ja oluga rahul siis liikuma peab see,kes nuriseb ja kobiseb.Enamuse elustiil on domineeriv.
Rahu ja vaikust saab hauas või paksu metsa sees omas majas-talus.[/tsitaat]

Kas sa ei arva, et teised majaelanikud käivad äkki tööl ning lähevad sinna juba ennem seitset! Teemaalgatja on aga väikeste lastega kodune ning peab vbl tõesti ainukesena seda lärmi taluma. Mida iganes, kui naabrite koerapidamine on muutunud selliseks, et häirib teise majaelaniku normaalset elutegevust ning korduvatele märkustele ei reageerita, siis tuleb midagi ette võtta. Koer kortermajas ei ole elu loomulik osa. Mina teataks neist naabritest kui loomapiinajatest, kes tekitavad loomale hingelisi traumasi-igahommikuse hülgamise näol. Kindlasti leiaks koerapidajate käitumises kitsaskohti, mida ette kanda.
Teemaalgataja, sa võiksid leida võimaluse, et seda koera ulgu ja haukumist lindistada, ja ikka täies mahus. Võta julgus kokku ning käi ja küsitle naabreid, kas neid see häirib, kogu allkirju. Tegutse, on ju näha, et selle naabriga normaalsete inimeste kombel asju ajada ei saa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Teemaalgataja, sul kolmeaastane ja kuuekuune käivad ka kumbki 15-20 minutit dushi all? :O Nii, et vesi voolab pidevalt? Äkki peseks ennast tihedamini kui kaks korda nädalas ja selle eest lühemalt? Elu oleks kohe palju puhtam.

Aga koera ja lapse teemal ütleks, et paigaldage kahasse isolatsioon. Kui teid häirib nende koer ja neid teie lapse jonn (muide, teil veel teine peale kasvamas, kelle suuremad jonniperioodid alles ees on), siis tegelikult on täiesti võrreldavad olukorrad. Ja võiksite ühiselt midagi ette võtta.

19:25 käole: ega ikka ei ela küll kõik selle nimel, et kunagi \”majavarianti vaadata\”. Osadele täitsa meeldib kesklinnas elada näiteks ja see tähendab tänapäeval ikkagi korterit. Vähemalt suuremates linnades ei tule mul küll ette, et kesklinnas eramaju oleks.[/tsitaat]
minul on kombeks käia du¨i all IGA päev ja ikka nii 30 min korraga, arvan, no vahel ka vast vähem. aga ligunen seal ikka pikalt ja mõnuga. lastele ka sama komme külge harjunud. ja ei ole siin maailmas ühtegi väge, kes võiks tulla mulle ütlema, mitu korda mina omas kodus du¨i all tohin käia. minu du¨i all käik saab olla vaid minu isiklik asi. torud ja nende kostvus ühistu asi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Koerad kortermajades ON EBANORMAALNE!!!!!!!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan,et kui teemaalgataja hakkab loomakaitset sellele koeraomanikule kraesse saatma siis see hakkab talle lastekaitset külla saatma.Ega siis lapsekisa ikka ainult jonnist ka ei ole!:)
Selline üksteisel sarve saagimine võib lõpuks ikka ülikeeruliseks elu ühiselamises muuta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ma arvan,et kui teemaalgataja hakkab loomakaitset sellele koeraomanikule kraesse saatma siis see hakkab talle lastekaitset külla saatma.Ega siis lapsekisa ikka ainult jonnist ka ei ole!:)
Selline üksteisel sarve saagimine võib lõpuks ikka ülikeeruliseks elu ühiselamises muuta.
[/tsitaat]

Ja mis see lastekaitse teeb? 😀 Mis sa lollusi räägid! Nutt ja jonn on lapse arengu loomulik osa. Ma ei usu, et see tegelikkuses naabreid häirib, vaid see oli kaitse nö rünnaku eest, et oma koera ulgumist ja haukumist õigustada. Kuidas sa ükskord aru ei saa, et koerad ja lapsed, on kaks täiesti erinevat asja! Koer kortermajas, ei ole elu loomulik osa! Kui koerapidajad ei oska, ei taha, oma koera kasvatada, nii, et see teisi ei häiriks, siis ei tohiks neil üldse koera olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rahu ja vaikust saab hauas või paksu metsa sees omas majas-talus.[/tsitaat]

äh, sa võtad ka nii tõsiselt seda ühte lauset, mis polnudki mu jutu tuum ja nüüd võimendad seda mingi geto-teooriani.
kui inimene elaks majas, kus valdavaks ongi selline lärmav ja rahurikkuv elustiil, siis soovitaks muidugi kõik siin teemaalgatajale, et otsi endale esimesel võimalusel uus elukoht ja ma ei võtaks sõna moraaliteemadel. äkki sa ise elad sellises lärmajate majas ja püüad enda seal-elamist õigustada?
praeguses teemas ei ole ju selline olukord. seis on hoopis teine – inimene elas rahulikult oma elu, kuniks kolisid naabrid, kelle koer hakkas hommikuti ulguma. pole üldse asjakohane iga olukorra peale hädasolijale soovitada – kui ei meeldi, mine metsa elama.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina vahetasin aastaid tagasi korterit, kuna ülevalt naabrite juurest kostus pidevalt laste virisemist ja jonnimist. Peni ulumine pole võrreldav müraga, mida lapsed tekitavad. Koerast ma saan aru, et peremeest pole kodus ja ulub. Aga sellest ma ei saa aru, et ema-isa on kodus ja pidev virisemine ja jonn käib.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mina vahetasin aastaid tagasi korterit, kuna ülevalt naabrite juurest kostus pidevalt laste virisemist ja jonnimist. Peni ulumine pole võrreldav müraga, mida lapsed tekitavad. Koerast ma saan aru, et peremeest pole kodus ja ulub. Aga sellest ma ei saa aru, et ema-isa on kodus ja pidev virisemine ja jonn käib.[/tsitaat]
mina ei saa aru, miks jällegi koer ulub kui pererahvas on tööl. see ei ole minu meelest normaalne.

Please wait...
Postitas:
tiksik

Nonii, olgem ausad, müratekitajad on ju mõlemad, nii koer kui laps!
Kas ühel on suurem õigus lärmata, kui teisel?
Elan samuti korteris. Ülal ärkavad kassid-koerad kell 7 ja kukuvad ringi jooksma, siis läheb omanik rõdule suitsule. Mõlemal pool on väiksed lapsed, kes omavahel kaklevad ja jonnivad. On naabrimees, kes käib trepist nagu kari elevante! Esimesel korrusel klähvib peni alati, kui keegi mööda läheb. All korteri neiul käib külas kutt, kes armastab välju häälega rääkida ja rõdul suitsetada. Mõnest kodutülist ei hakka rääkimagi.
Ka mul on lapsed, õnneks jonnieast väljas, aga vahel lähevad riidu.
Keegi pole siin kellegi peale kaevanud. Miks? Sest öörahust hoiavad kõik kinni! Öösel on majas täielik vaikus, ok beebi nutt vahel, aga seda kuuleb ka harva.
Mis on mõte, jah ma kuulen naabreid ja eks nad kuulevad meid ka, aga nii kaua, kui öösel on vaikus, olen ma rahul!

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina ei saa aru, miks jällegi koer ulub kui pererahvas on tööl. see ei ole minu meelest normaalne. [/tsitaat]

Koer on üksi nelja seina vahel kinni. Olgem ausad korter ei ole normaalne koht koerale elamiseks. Eriti mitte tühi korter.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]tiksik kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nonii, olgem ausad, müratekitajad on ju mõlemad, nii koer kui laps!
Kas ühel on suurem õigus lärmata, kui teisel?
[/tsitaat]

kui korter asub elamus, siis on lapsel seal tõepoolest rohkem õigusi. elamu on esmajärjekorras siiski inimestele elamiseks mõeldud.
laps on inimene.

koer/hobune/elevant ja muud elukad, keda inimene ehk lemmikloomana pidada sooviks, on LOOMAD.

teemaalgatajal soovitan seda ulgumist lindistada ja igal laupäeval-pühapäeval \”väike hommikukontsert\” korraldada. ise võib ju lastega kodust ära minna.
ehk jõuab koeraomanikule kohale.
ära siis kõlarite võimsusega koonerda 😉

Please wait...
Postitas:
krokodill

Mina leian samuti, et koer ja laps ei ole sama pulga peal. Koerapidamiseks on olemas eeskirjad, mida tuleb järgida. Oma koera sita koristamine ei tekita millegipärast verist võitlust teemal, et kui inimene võib maha sülitada, miks siis koer ei või sittuda – ehkki vastikud on need ju mõlemad. Ja keegi ei ütle ka, et kui sulle mu koera sitt
ei meeldi, mine teist teed. Või teine näide – kui lahtiselt jooksev koer kedagi hammustab, kes siis süüdi on? Ega omanik ei saa ju midagi teha, eksole! Kellegi lemmikloom ei tohi teisi inimesi häirida ja punkt. Põhjendus, et varsti on su lapsed teismelised ja hakkavad kindlasti veel hullemat müra tekitama, on lihtsalt lapsik.
Antud teemas võiks lapse ja koera poolt tekitatud müra võrrelda, kui
1) koer hauguks ainult vahetevahel, nt kui keegi trepikojas käib (nii nagu laps jonnib aeg-ajalt) või
2) laps jäetaks üksi koju ja ta nutaks valju häälega tundide viisi (nii nagu antud loos koer).
Kas see viimane oleks ka teie arvates normaalne? Või saab koera/lapseomanik siiski sellist olukorda ennetada?
Pealegi jääb mulle arusaamatuks, miks seda sidrunirihma siis koeral kogu aeg kaelas ei hoita? Teemaalgataja ütles ju, et sellel on mõju olnud. Või peab neid vahetama ja see maksab raha? Jah, hobid nõuavadki raha, kas see on mingi uudis?

Ja veel – kas loomadest on ainult koertel-kassidel eriõigused või ikka teistel ka? Kui ma pean oma korteris hobust, ei saa ma teda ju ka kuidagi keelata ringi astumast. Ja kellele ei meeldi, koligu minema, nii jah? Või hobuse puhul eeskiri siiski kehtib, kuid koera puhul mitte?

Teemaalgataja, sulle on siin juba head nõu antud. Pane pea tööle ja mõtle midagi välja. Ja hoia meeles, et sinu arguse all kannatavad sinu lapsed. Sina vastutad nende eest, kuid nemad piinlevad, kui ei saa oma und täis magada. Aidata saad neid ainult sina.

/Endine koera-, praegune kassi- ja lasteomanik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma olen ise päris paljude lastega kokku puutunud ja endalgi hetkel 3 aastane laps aga 1-2 TUNDI pole need lapsed küll kordagi nutnud

LAPSE NUTT ON NORMAALNE MAX KUNI 15 MINUTIT !!!!
ja nii väikstel lastel on tavaliselt kas üks vanematest või hoidja olemas kes ka koheslt last maha rahustab.

endal on ka 2 koera ja kui ned lõugama pistavad on ikka päris õudne( õnnesk oma maja) ja kui käin lapsega kaugemal jalutamas nt naabri juurs ja keegi läheb sama aeg minu maja juurde on ikka lõugamine kuulda kuigi majade vahe on pea kilomeetr aga samas minu lapse kisa pole naabrid kordagi kuulnud, muideks mu koerad on toa koerad

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]ma olen ise päris paljude lastega kokku puutunud ja endalgi hetkel 3 aastane laps aga 1-2 TUNDI pole need lapsed küll kordagi nutnud

LAPSE NUTT ON NORMAALNE MAX KUNI 15 MINUTIT !!!!
ja nii väikstel lastel on tavaliselt kas üks vanematest või hoidja olemas kes ka koheslt last maha rahustab.

endal on ka 2 koera ja kui ned lõugama pistavad on ikka päris õudne( õnnesk oma maja) ja kui käin lapsega kaugemal jalutamas nt naabri juurs ja keegi läheb sama aeg minu maja juurde on ikka lõugamine kuulda kuigi majade vahe on pea kilomeetr aga samas minu lapse kisa pole naabrid kordagi kuulnud, muideks mu koerad on toa koerad[/tsitaat]

Kulla inimene, kust sa loed välja, et teemaalgataja lapsed 1-2 tundi nutavad???? Ja kui sina paned paika, et 15 minutit on normaalne, siis nii ongi? 😀 Kelle koerad sul siis lõppeks on, sinu või toa?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kulla inimene, kust sa loed välja, et teemaalgataja lapsed 1-2 tundi nutavad???? Ja kui sina paned paika, et 15 minutit on normaalne, siis nii ongi? 😀 Kelle koerad sul siis lõppeks on, sinu või toa?[/tsitaat]

Laps jonnib tõesti max 10-15 minutit, enamasti seejärel saan ta maha rahustatud. On päevi, kus ei ole mitte ühtegi jonni. Ja põhiline selle koputamise juures oli see, et koputama hakati IGA kord siis, kui laps alles ALUSTAS jonni.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
rotsik

Lapsed kasvavad jonnimise east välja. Kutsika niuksumine ehk ei häiriks kedagi? Igatahes oleks arusaadav kui ajutine nähtus. Kui aga koera isegi üritata vaikselt olema õpetada, kui täiskasvanud koer igal hommikul lõugab, siis see on võrreldav pigem sellega, kui täiskasvanud inimene lõugaks igal hommikul pool tundi jonnida suure häälega.
Ses mõttes ei anna jah võrrelda last ja koera.

Teiseks, koera selline ulgumine annab märku, et teda peetakse valedes tingimustes ja temaga ei tegeleta piisavalt. See aga on juba loomakaitse teema.

Kaeba igal juhul ühistule ja vaata mis saab. Ega hullemaks asi ikka ei lähe, kui juba nii jõhkralt sõimata said.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]rotsik kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lapsed kasvavad jonnimise east välja. Kutsika niuksumine ehk ei häiriks kedagi? Igatahes oleks arusaadav kui ajutine nähtus. Kui aga koera isegi üritata vaikselt olema õpetada, kui täiskasvanud koer igal hommikul lõugab, siis see on võrreldav pigem sellega, kui täiskasvanud inimene lõugaks igal hommikul pool tundi jonnida suure häälega.
Ses mõttes ei anna jah võrrelda last ja koera.

Teiseks, koera selline ulgumine annab märku, et teda peetakse valedes tingimustes ja temaga ei tegeleta piisavalt. See aga on juba loomakaitse teema.

Kaeba igal juhul ühistule ja vaata mis saab. Ega hullemaks asi ikka ei lähe, kui juba nii jõhkralt sõimata said.[/tsitaat]

Ei tea midagi, mees on jahimees ja veab siin suuri püsse edasi-tagasi. Igasuguseid inimesi on olemas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
rotsik

[tsitaat] [small]rotsik kirjutas:[/small]

Ei tea midagi, mees on jahimees ja veab siin suuri püsse edasi-tagasi. Igasuguseid inimesi on olemas.[/tsitaat]
Sellisel juhul tee avaldus politseisse. Et kardad oma elu pärast.
Ega see, et sa kaebamata jätad, ei lahenda olukorda. Ega muuda seda ohutumaks.

Please wait...
Postitas:
talent

Laps on inimene, koer loom ja loomal pole võrdsed õigused inimestega.[/tsitaat]

Maitea, a mu kassil on küll oluliselt rohkem õiguseid, kui inimestel. Näiteks tema võib oma juustud padja peale vedada ja ausa näoga magada, inimesed saaks sellise teo puhul kõvemaid detsibelle kuulda. Ja oma junne ei pea ta ära korstama, muudest kodutöödest rääkimata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

koerad kui lemmikud käivad lemmiklooma pidamise määruse alla, leiad selle ilmselt KOV lehelt. Kui sealse vastu rikutakse, siis võid kobiseda küll. Kui rikutakse seadusandlust siis võid kaevata kõrgemalegi kui vaid ühistu.
hea, et laste kasvatamise kohta pole säärast määrust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

KOV määrustega võite oma peput pühkida, kui jutt käib inimese eraomandis ehk korteris toimuvast.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Näitan 23 postitust - vahemik 61 kuni 83 (kokku 83 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tüli naabritega ja mina olen arg:(

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.