Esileht Pereelu ja suhted Tüli sisustuse pärast

Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )

Teema: Tüli sisustuse pärast

Postitas:

Ma ei saa eriti aru, kuidas 4 aastat abielus paaril võiksid veel olla kasutusel laused “elame minu korteris”?! Abielu möte ju ongi see, et kodu on ühine ja see tähendab ka seda, et see on ühist nägu, mitte et üks peab teise stiili 100% järgima.

Ma saan aru, et kodus võivad olla erinevad toad, mis on vastava stiili järgi kujundatud, aga et terve kodu vastab vaid ühe osapoole stiilile, siis teine seda küll ju koduks nimetada ei saa. Ehk on teil seal piisavalt ruumi-tube, et mees saaks oma elutoa endale ise kujundada. Või muretsege endale lõppude lõpuks üks ühine kodu.

Iseenesest on see äge sisustuslahendus – kas just kohe elutoas, aga köögis või kontoris on sellised nimekirjad seinal ju väga asjalikud…

Mulle ka arusaamatu. Me elame mehe majas, aga mees pole mitte iialgi midagi taolist maininud ega vastavalt käitunud…

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ka arusaamatu. Me elame mehe majas, aga mees pole mitte iialgi midagi taolist maininud ega vastavalt käitunud…

Mis siin arusaamatut on? Kui elatakse naise pinnal, siis ongi naise oma.
Ja kui mehe pinnal, siis on meie oma jne.
Pane kasvõi pk otsingusse “meie auto” ja vastuseid on palju. Kuigi, kõik saavad aru, et see on vaid mehe auto.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.10 07:16; 05.10 18:45; 06.10 08:01; 06.10 16:15; 06.10 18:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“To do” list kodus seinal on üks kõige totramaid asju, mida suudan ette kujutada.

sa kirjutasid pika loo, miks seda listi ei ole vaja, aga teemast sa ikka aru ei saanud.
mehel ei ole seda listi sinna vaja, talon vaja teada, kas naine teeks tema pärast järeleandmisi või mitte. Võibolla ongi seda ettekäändeks vaid vaja, kui naine nõus pole.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.10 07:16; 05.10 18:45; 06.10 08:01; 06.10 16:15; 06.10 18:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa eriti aru, kuidas 4 aastat abielus paaril võiksid veel olla kasutusel laused “elame minu korteris”?! Abielu möte ju ongi see, et kodu on ühine ja see tähendab ka seda, et see on ühist nägu, mitte et üks peab teise stiili 100% järgima.

Ma saan aru, et kodus võivad olla erinevad toad, mis on vastava stiili järgi kujundatud, aga et terve kodu vastab vaid ühe osapoole stiilile, siis teine seda küll ju koduks nimetada ei saa. Ehk on teil seal piisavalt ruumi-tube, et mees saaks oma elutoa endale ise kujundada. Või muretsege endale lõppude lõpuks üks ühine kodu.

Iseenesest on see äge sisustuslahendus – kas just kohe elutoas, aga köögis või kontoris on sellised nimekirjad seinal ju väga asjalikud…

Millest küsija aru ei saa? Elatakse naise korteris, mis oli naisel juba enne mehega tutvumist ja abiellumist. Juriidiliselt kuulub kodu naisele, sellest ka väljend “minu”.
Meie elame ka “minu” pinnal, ütleme selle kohta muidugi “meie kodu”. Kodu on mul olemas ammu enne abiellumist ja kuulub ainuisikuliselt mulle, ei ole ühtegi pangalaenu ega võlga. Varasuhteks on lahusvara ja põhjuseks mehe laps varasemast kooselust- meie moodus kaitsta end ja oma kodu selle lapse ema ja tema nõudmiste eest. Samuti tegin enne abiellumist ära testamendi ja pärijaks ei ole mees, taas põhjuseks mehe laps varasemast. Puudub igasugune huvi, et see laps mingi halva juhuse tõttu minu kinnisvara pärivate isikute ringi võiks sattuda.
Oma kodu oleme siiski kujundanud meie mõlema maitse järgi. Mehel on ka oma kinnisvara, mida rendime välja.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 17:10; 06.10 19:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Armas inimene,

loe oma lugu uuesti läbi. Loodetavasti mõistad, et su jutu esimene osa muudab teise osa ja sellega kaasneva küsimuse tähtsusetuks.

Sa oled investeerinud 5 aastat suhtesse inimesega, kes pole terve, kes ei näi vaatamata sinu kannatlikkusele ja arstide abile paranevat, ja kelle probleemid on ohtlikud sulle: vaimne vägivald üldiselt ajaga võimendub. Sellises olukorras inimene ei sobi elukaaslaseks. Lõpeta see suhe kohe ja anna endale võimalus armastada kedagi, kes on võimeline sind armastama, sinuga ühist elu ehitama ja no muuseas sisekujunduses rõõmsaid kompromisse leidma.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehel on ka oma kinnisvara, mida rendime välja.

Kas kõik panid tähele?
Mehel on.
MEIE rendime.

Aga elame MINU kodus.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.10 07:16; 05.10 18:45; 06.10 08:01; 06.10 16:15; 06.10 18:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehel on ka oma kinnisvara, mida rendime välja.

Kas kõik panid tähele?

Mehel on.

MEIE rendime.

Aga elame MINU kodus.

Mille peale siin minestada on?
Jah, rendime. Minul oli oma elamine varasemast ja mehel samuti. Meie kodu omanik olen mina ja mehe korteri omanik on mees (NB! me räägime juriidilisest poolest, eksole). Kodu, kus elame, on piisavalt suur ja vajadust oma kinnisvarasid müüa ja uut, “ühist” kodu osta meil ei ole. Seega puudub hetkel vajadus nn vaba raha järele ja müügi asemel on targem mehe korterit mitte müüa, vaid välja üürida. Juriidiliselt ühist kinnisvara ei soovi me soetada ka põhjusel, et mehel on varasemast laps ja kuni ta on alaealine, siis testamendist väljajätmise korral on tal õigus sundosale ja sellisest variandist me huvitatud ei ole. Ehk siis isegi juhul kui me oma 2 elamist müüksime, vormistaksime me mind ainuomanikuks vähemalt seni kuni see laps on alaealine. Praegusel juhul on sellel lapsel õigus osale mehe korterist.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 17:10; 06.10 19:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ma sain õigesti aru, et inimene sisustab 35-ruudust korterit ÜLE 10 AASTA? Kui palju seda antiiki sinna mahub või mismoodi?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väike märkus, et tavaliselt, kui naine kolib mehe juurde, siis eeldavad vaikimisi kõik, et naine peab kohe saama mehe omatava kodu sisustamises ja muid kodu puudutavates asjaoludes kaasa rääkida ja ka oma tahtmist saama, sest tegemist ju ometi perega ja kodu on ühine. Kui mees ei luba, siis mees on siga, kellest tuleb kohe lahku minna.

Antud teemaalgatus hea näide topeltstandarditest.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ma sain õigesti aru, et inimene sisustab 35-ruudust korterit ÜLE 10 AASTA? Kui palju seda antiiki sinna mahub või mismoodi?

Hmm, korralik antiik on ikka väga kallis….

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väike märkus, et tavaliselt, kui naine kolib mehe juurde, siis eeldavad vaikimisi kõik, et naine peab kohe saama mehe omatava kodu sisustamises ja muid kodu puudutavates asjaoludes kaasa rääkida ja ka oma tahtmist saama, sest tegemist ju ometi perega ja kodu on ühine. Kui mees ei luba, siis mees on siga, kellest tuleb kohe lahku minna.

Antud teemaalgatus hea näide topeltstandarditest.

Masendav on hoopis see, et kõik eeldavad, et naine on kohustatud seda mehe kodu kohe sisustama ja korrastama hakkama ja kui ta selle sisustuse rahule jätab, siis polekski nagu õige naine.

Aga teise asjana – igal pereliikmel võiks ikkagi olla majapidamises oma ruum, oma kapp ja riiul, oma laud ja koht, kus olla ja ennast mugavalt tunda. Hetkel jääb mulje, et teemaalgataja kodus teemaalgataja mehel sellist kohta pole. Lahkuminek olekski õige variant. Ühiseid lapsi neil selle 30 ruutmeetri peal loodetavasti ju ei ole.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 22:21; 14.10 22:43;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )


Esileht Pereelu ja suhted Tüli sisustuse pärast

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.