Esileht Pereelu ja suhted Tulin nüüd ära, aga ei suuda edasi

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 124 )

Teema: Tulin nüüd ära, aga ei suuda edasi

Postitas:
Kägu

Olen teile kirjutanud. Saanud nõu. Minu teemade märksõnad on olnud- Vägivald, vaimne vägivald, alkohoolik, lapsed, beebi.
Juhuts nii, et viimane piir sai täis ja lahkusin peaaegu nädala eest spontaalselt kodust. On kriisiaeg ja ma olen kodust ära. Tunnen sellist viha enda mehe suhtes, tunnen sellist ahastust ja kurbust enda elu suhtes. Ja olen täiesti suutmatu midagi teha. Istume üksinda ühes kontaktivaba teenust pakkuvas võõrastemajas ja ma ei tea, mis saab. Ma lihtsalt ei tea. Tahaks ainult nutta, aga ei saa ja see ei aita edasi ka.
Mees muidugi kutsub koju tagasi, veel pole sõimama hakanud, vaid proovib heaga. Raha on kohe otsas, ideid pole. Ma päriselt tahaksin enda elu lõpetada, aga lapsed vajavad mind, ma ei saa seda teha. Vanemad ei mõista, sõbrad ei saa aidata, ei taha kellelegi halada ka. Tööle ei saa minna imiku kõrvalt. Oleksin pidanud kauem suutma mehega koos elada, aga ei suutnud, lahkusin spontaalselt vägivalla keskelt, asjugi pole õieti kaasas. Poodi ka lastega ei saa minna, selleks pean abi paluma. Täielik maailmalõpu tunne. Kui ma tagasi lähen, siis ma ju ainult kinnitan talle, et see on okei, mis ta teeb… aga ma kohe murdun ja lähen tagasi, sest mida muud ma teen? Okei, saaksin raha laenata, aga mille jaoks? Ma muudkui lappan kortereid ja vaatan, aga ma ei suuda otsustada, mis saab, mida teha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Otsi peavari kuskil naiste varjupaigas. Seal saad ka psühholoogilist abi ja tuge, sul on aega oma elu joonele seada. Ära mine tagasi, isegi kui see tundub kõige kergem või ainus tee. Olen selle tee läbi käinud ja väga raske on olnud. Aga see oli ainuõige.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Me muidugi ei tea kõik olulisi asjaolusid.
Kui sul on imik, siis on ju sissetulek? Kui vanemad on olemas, siis peaksid siiski proovima neid mõistma panna, kas see on tõesti täiesti võimatu?
Tegelikult, kui sul kohe raha otsas ja tõepoolest ei ole kusagilt abi saada (nii kiiresti ei leia sobivat üürikat ka ja raha ju ka pole selle jaoks?), siis mina leian, et kui ikka mingit abi ei oska välja mõelda, siis mine praegu tagasi. Kuid mine tagasi vaid ühe sihiga – organiseeritult ära tulla.
Koroonakriis leeveneb, poes saad käima hakata. Sina rahuned, lapsed on kaetud-toidetud, sul on elukoht. Siis samal ajal vaikselt kogud raha ja otsid üürika. Tasakesi, rahulikult, sihikindlalt tegutsed. Mehele mitte piiksugi. Mitte mingil juhul ei lase mehel ennast uuesti ära moosida, kuid esialgu oled vait kui hiireke, tasane, kasvõi seksid, kui vaja, see ei võta sult tükki küljest, sest see kõik on vajalik eesmärgi nimel. Tead, on ütlus – EESMÄRK PÜHITSEB ABINÕU.
Ja siis lähed. Ongi korras.
Muidugi, kui see vägivald oli FÜÜSILINE, siis sa tagasi minna ei saa. Kas on füüsilist ohtu, seda pead ise teadma, mina ei tea. Sel juhul minu soovitus tagasi minna ja äraminek planeeritult teostada ei kehti. Minu soovitus kehtib vaimse vägivalla kohta, kus lastele ega sinule füüsilist ohtu ei ole. Kui on füüsiline vägivald, pead minema varjupaika, kui raha otsa saab ja kui vanemate või sõprade juurde ei saa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ära anna alla ja ära mine tagasi! Ära üldse võta ta kõnesid vastu, et ta saaks kutsuda. Varsti hakkab tulema mingit mula sealt, et sa ei saa nagunii hakkama ja ma võtan lapsed ära. Ära usu! Saad küll hakkama ja keegi ei võta lapsi ära.
Kas kõik lapsed on sinuga? Poodi saab lastega minna küll. Jah, pole soovitav, aga ka mitte keelatud ja kui häda käes siis muidugi lähed poodi lastega, mitte ei istu toas näljas.
Ära aja endale seda p%&@a, et oleksin pidanud suutma koos elada? WTF? Arvad, et keegi annab sulle vägivalla kannatamise eest auhinna? Vastupidi, sa oled tugev inimene, et suutsid ära tulla. Ja sa ei ole kodust ära, sa oled hoopis poolel teel päris oma koju.
Vaata nüüd, siin on info kriisiabi telefoni kohta
https://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/et/ohvriabi-ennetustoo/116-006-ohvriabi-kriisitelefon
Helista sinna ja nad aitavad sul välja mõelda, mis edasi teha.
Ja vaata, krt, et sa mehel end ümber rääkida ei lase!

Aa, ja, selle minust eelmise vastaja plära ära ka kuula. Mingi ohoh on endale netiühenduse saanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõige raskema osa tegid ära, tubli. Lohutan sellega, et ükski aeg ei ole päriselt see kõige parem aeg äraminemiseks aga selle minemisega ongi see lugu, et tuleb lihtsalt minna ja mitte tagasi vaadata. Seda paremat aega minekuks ei oleks tulnud, kui oleksid oodanud. Tead ise ka, et kui tagasi lähed, kahetsed – seda korrutagi endale.

Laena siiski raha ja otsi üürikorter, liiguta end kasvõi odavamasse linna ümber. Ja elatisnõue tuleks sisse anda, see võib rahalist seisu leevendada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mehe kodu? Kui ikka ühine, siis koli lastega koju tagasi, võta vanemad -sõbrad appi ja kupata hoopis mees kodunt minema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palun pöördu koheselt! sotsiaaltöötaja poole või naiste varjupaiga poole või kriisitelefoni poole. Meil ON Eestis sellisteks olukordadeks abi olemas.
Väga tubli, et ära tulid – sinu elu sinu eluks, aga oma laste elusid pole mõtet igaveseks rikkuda jäädes sellise mehega kokku. Enesetappu ei tasu teha, sest meil ON süsteemid sinu aitamiseks. Kahtlemata vajad ka teraapiat, kuid SOS kõigepealt. Kui kuhugi asutusse ei julge pöörduda, kirjuta kasvoi(ma anun!) näiteks Elumuutvad abistajad adminnidele(Facebookis) kes suudavad ka adekvaatset nõu anda.
Tegutse, tegutse, tegutse! See hoiab elus ja vaimse krahhi alguses eemal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mehe kodu? Kui ikka ühine, siis koli lastega koju tagasi, võta vanemad -sõbrad appi ja kupata hoopis mees kodunt minema.

Kui kodu on ÜHINE, siis ei saa keegi kedagi kuskile kupatada!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elatis lase välja määrata koheselt. Sul mitu last, saad täitsa arvestatava summa. Vanemad ei mõista – räägi silmast silma, küll hakkavad mõistma, vägivalda ei laseks ükski vanem oma lapse vastu kasutada. Ma ei tea küll, kui kaugel ja suures elamises need vanemad elavad, aga vb saad alguses nende juures maanduda.

Vägivaldse mehe juurde tagasi minna on väga ohtlik – ta saab julgustust sellest ja võib veel hullemini hakata terroriseerima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me muidugi ei tea kõik olulisi asjaolusid.

Kui sul on imik, siis on ju sissetulek? Kui vanemad on olemas, siis peaksid siiski proovima neid mõistma panna, kas see on tõesti täiesti võimatu?

Tegelikult, kui sul kohe raha otsas ja tõepoolest ei ole kusagilt abi saada (nii kiiresti ei leia sobivat üürikat ka ja raha ju ka pole selle jaoks?), siis mina leian, et kui ikka mingit abi ei oska välja mõelda, siis mine praegu tagasi. Kuid mine tagasi vaid ühe sihiga – organiseeritult ära tulla.

Koroonakriis leeveneb, poes saad käima hakata. Sina rahuned, lapsed on kaetud-toidetud, sul on elukoht. Siis samal ajal vaikselt kogud raha ja otsid üürika. Tasakesi, rahulikult, sihikindlalt tegutsed. Mehele mitte piiksugi. Mitte mingil juhul ei lase mehel ennast uuesti ära moosida, kuid esialgu oled vait kui hiireke, tasane, kasvõi seksid, kui vaja, see ei võta sult tükki küljest, sest see kõik on vajalik eesmärgi nimel. Tead, on ütlus – EESMÄRK PÜHITSEB ABINÕU.

Ja siis lähed. Ongi korras.

Muidugi, kui see vägivald oli FÜÜSILINE, siis sa tagasi minna ei saa. Kas on füüsilist ohtu, seda pead ise teadma, mina ei tea. Sel juhul minu soovitus tagasi minna ja äraminek planeeritult teostada ei kehti. Minu soovitus kehtib vaimse vägivalla kohta, kus lastele ega sinule füüsilist ohtu ei ole. Kui on füüsiline vägivald, pead minema varjupaika, kui raha otsa saab ja kui vanemate või sõprade juurde ei saa.

Segane nõuanne. Inimene on lõpuks suutnud põgeneda ja sa soovitad tagasi minna???
Teemaagataja, palun helista naiste varjupaika, sealt saad professionaalset nõu. Kui sa lähed tagasi, saab kõik veel hullem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida tähendab, et vanemad ei mõista? Ei mõista, et pidid vägivaldse mehe juurest lastega lahkuma? See pole ju võimalik, äkki olid emotsionaalne ja said valesti aru. Proovi uuesti seletada, kõige parem lahendus oleks nende abi, eelkõige eluaseme osas. Saad jalad alla, lähed omaette.
Kindlasti ära mine tagasi. Sa ei kujuta ette, kui rõõmsaks sa mu teed, et julgesid selle sammu astuda. Iga selline eneseületus tuleb kasuks eelkõige sulle, aga ka kõigile teistele, kes kannatavad mehe terrori all, aga pole endas veel leidnud julgust midagi muuta. Ole enda üle uhke!
Kui vanemad ikkagi ei toeta, siis mine varjupaika. Ära kuluta raha kuskil hotellis, see on absurd. Meil on selleks abi ja teenus olemas. Kasuta seda!
Tööle ei pea keegi lapse kõrvalt minema, sul on ju VH+lastetoetused, ma eeldan? Kohe nõua ka elatist. Sa saad hakkama, edu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

See tunne on täiesti tavapärane. Läheb üle. Kunagi oled uhke enda üle, aga rahuliku eluni võib minna veel aastaid. Kindlasti ei tohi tagasi minna. Võid mõne meessoost sõbraga või isaga minna osade asjade järele, mis lastele vaja. EElnevalt väga hea nõu antud, et helista naiste varjupaika ja räägi mure ära, nad aitavad edasi, neil palju kogemusi selles vallas. Kordan, et palun ära mine tagasi!

Kus piirkonnas asud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naiste varjupaik pole vaid öömaja. Neil terve süsteem abivajajatele ja edasiliikumiseks. Helista kohe ja uuri. Võib olla on sul eestis mingi kindel oma piirkond või koht, kuhu sa plaaniksid elu muutmiseks suunduda või kus olla. See kõik on nüüd võimalik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvatavasti ongi elatud nii, et suhted vanematega sassis ja kriitilised. Vanematel ehk tütre valikute pärast kõrini ja häbi, et tütar ei suuda pereelu elada.
Ikka naiste varjupaika tuleb minna. Seal ehk turgutatakse spetsialistide abil elule. Elatise osas püüa mehega kokkuleppele jõuda, aga vähetõenäline, et seda suudad. Ametlik asjaajamine võtab kuid ja elatist lähiajal ka olulisel määral vähendatakse, nii et ka sellele ei saa oma elu üles ehitada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui kodu on ÜHINE, siis ei saa keegi kedagi kuskile kupatada!

Saab küll. Eelisõigus elukohta jääda on lapsi kasvataval vanemal.

Avaldus politseisse vägivalla kohta
Taotlus kohtule mehele lähenemiskeelu kohaldamiseks

Naine jääb lastega pere alalisse elukohta ja mees lahkub, samas tehakse kokkulepe, mis ajaks toimub elukoha müük või lepitakse kokku elukoha hüvitamise tingimused.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänud nõu andmast. Pisarad tulevad silmi kui loen. vanematele ma ei julge nii otse rääkida. Varjupaika ei julge ka helistada, kui ma rääkima hakkan, siis hakkan vist lihtsalt nutma ja jäängi nutma. Ja minu kogemused ei ole nii hirmsad kui teistel
kannatavatel naistel. Tundub ebaõiglane või naeruväärne vist turvakoju minna. Pealegi kui mees sellest teada saab, siis ma ei tea, mis siis saab, ta läheb kundlasti marru. Ma kardangi teda hetkel välja vihastada. Asju oleks vaja küll, aga ma ei julge neile järgi ka minna, veel vähem mingi meessoost isikuga, ma ei tea, mis siis saaks. Isa on ka mehe poolt pigem, ta on ka vägivaldne, et teda ka kaasa võtta ei saaks 🙁 Sellepärast neilt otseselt toetust ei saagi, nende jaoks on see ok suhe, ema on kannataja rollis.
Hostelis olemine on tõesti raha raiskamine, ma tean. Aga see on parem ma usun lastele kui turvakodu, kus palju emasid lastega koos.
Olgu, tänan veel kord, saan tõesti vist aru, et tagasi minemine ei ole hea. Oh, kui ma oleks ainult aastakese saanud veel kodus elada, oleks jõudnud tööle minna. Jah, miinimum vh ja 2lapse toetus. Elatis- kas ma saan seda nôuda enne abielulahutust?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vägivaldne mees ei muutu, ükskõik kui ilusat juttu ta sulle praegu ka ajaks. Kui miski aastate jooksul muutub, siis ainult see, et olukord läheb hullemaks ja mida kauem sa vägivaldses suhtes oled elanud, seda lihtsamini suudab vägivallatseja sind kontrollida.

Sa oled väga tubli, et ära tulid! Tuleta endale meelde kõiki neid olukordi, mis sind selleni viisid, et ära tulid ja väldi praegu mehega suhtlemist, sest esiteks püüab ta sind tagasi meelitada ja kui see ei toimi, hakkab ta ähvardama, et mõjutada sind tagasi minema.

Võta alustuseks ühendust naiste varjupaigaga, nemad oskavad sulle nõu ja kontakte anda. Sul on võimalik riigilt toetust taotleda ja mehele tuleb kohe elatis määrata. Enese jalulesaamine võtab alguses aega, aga see on igati tehtav ja nii väga kõike seda väärt. Ja sinu lapsed väärivad õnnelikku lapsepõlve ja rõõmsat ema!

Mina põgenesin omal ajal vägivaldse partneri juurest. Enesehinnang oli null, uskusin, et mu elu saab ilma temata olema üks lõputu hädaorg, aga olin nii katki, et hädaorg tundus selle mehe juurde jäämise kõrval täitsa okei. Tegelikult hakkasid asjad mu elus sellest hetkest peale hoopis stabiilselt paremaks minema ja ma ei jõua end tagantjärele ära kiita, et need esimesed rasked kuud vastu pidasin ja mehe meelitustele ei allunud.

Jõudu! Ja kirjuta siia kui tunned, et üksi ei jaksa, me oleme sinu jaoks olemas ja aitame nii palju kui saame!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tänud nõu andmast. Pisarad tulevad silmi kui loen. vanematele ma ei julge nii otse rääkida. Varjupaika ei julge ka helistada, kui ma rääkima hakkan, siis hakkan vist lihtsalt nutma ja jäängi nutma. Ja minu kogemused ei ole nii hirmsad kui teistel

kannatavatel naistel. Tundub ebaõiglane või naeruväärne vist turvakoju minna. Pealegi kui mees sellest teada saab, siis ma ei tea, mis siis saab, ta läheb kundlasti marru. Ma kardangi teda hetkel välja vihastada. Asju oleks vaja küll, aga ma ei julge neile järgi ka minna, veel vähem mingi meessoost isikuga, ma ei tea, mis siis saaks. Isa on ka mehe poolt pigem, ta on ka vägivaldne, et teda ka kaasa võtta ei saaks 🙁 Sellepärast neilt otseselt toetust ei saagi, nende jaoks on see ok suhe, ema on kannataja rollis.

Hostelis olemine on tõesti raha raiskamine, ma tean. Aga see on parem ma usun lastele kui turvakodu, kus palju emasid lastega koos.

Olgu, tänan veel kord, saan tõesti vist aru, et tagasi minemine ei ole hea. Oh, kui ma oleks ainult aastakese saanud veel kodus elada, oleks jõudnud tööle minna. Jah, miinimum vh ja 2lapse toetus. Elatis- kas ma saan seda nôuda enne abielulahutust?

Pöördu turvakodu või naiste varjupaiga poole, sealt hakkavad asjad hargnema. Praegu sa ise hakkama ei saa, aga sellest pole midagi hullu. Kui helistada ei julge, kirjuta kiri, internetiühendus on ju olemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elatis- kas ma saan seda nôuda enne abielulahutust?

Saad küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ära karda varjupaika helistada. sind ei mõisteta hukka, kui sa ka vaid nutad. luban sulle seda. võta lahti ohvriabi.ee ja sa saad abi

Please wait...
Postitas:
Kalmar Karu

vanematele ma ei julge nii otse rääkida.

KELLEGA SA, NAINE, SIIS VEEL KAVATSED ELUS RÄÄKIMA HAKATA?

Loomulikult räägi vanematega. Kui mitmuses, siis saan aru, et nii ema kui isa on sul olemas. Täiesti otse räägi kõik südamelt ära.
Mine nende juurde, nad aitavad. Usu mind, oma tütar ju. Isa vähemalt saab aru.

Ma sain aru, et kodus füüsiline ja vaimne vägivald.

Ja see palvehelmeid sõrmitsev mees tuli kohe silmade ette. No see on viimane koht, kuhu tagasi minna. Ta ei muutu, kui juba nii on. TEMA ISE vajab abi, aga see pole sina, kes seda andma peab; tegelegu ise.

Need varjupaigad, maeitea.
Kui ma su isa oleks, mul tekiks küsimus, et MIKS sa ei rääkinud.

Ma ei julge küll küsida, aga kas sul vanematekodus sama teema?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elatist saab nõuda isegi siis, kui tegelikult veel koos elatakse ja mees lihtsalt naisele raha ei anna.
Seega jah, saad küll nõuda enne abielulahutust elatist.
https://claudiuslaw.com/et/oigusblogi/28-elatis-ehk-alimendid

Su mees ei saa mingil moel teada, et turvakodus oled, kui sellest ise räägi. Need inimesed seal on koolitatud Sinu olukorras naisi aitama, seega võid sinna julgesti helistada.
Ükski selline olukord ei ebaõiglane või naeruväärne. Sulle antakse kindlasti head nõu ja isegi juhul, kui Sa reaalselt sinna ei lähegi.
Ja ma arvan, et on just hea, kui oled seal teise sarnase saatusega naistega koos, mitte ei mõtle ennast üksi seal hostelis hulluks (enesetapumõtted). Seal saaksid Sa ka psühholoogilist abi. Saakis nõu, mis järjekorras probleemi lahendama hakata jne.
Kindlasti saad abi ka asjade ära toomisel.
Ja mis siis sellest, kui mees lähebki marru, seal turvakodus elades ei saa ta Sulle mitte midagi teha ju.

Koju tagasi ära kindlasti mine, sest päris kindlasti järgneb sellele suuremat sorti pahandus – ah Sina julgesid MINU juurest ära minna!
Pigem ära üldse temaga suhtle praegu, varsti tulevad nagunii ähvardused, et võtab Sult lapsed ära jms.

Please wait...
Postitas:
Kägu

KELLEGA SA, NAINE, SIIS VEEL KAVATSED ELUS RÄÄKIMA HAKATA?

Loomulikult räägi vanematega. Kui mitmuses, siis saan aru, et nii ema kui isa on sul olemas. Täiesti otse räägi kõik südamelt ära.
Mine nende juurde, nad aitavad. Usu mind, oma tütar ju. Isa vähemalt saab aru.

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Varjupaika ei julge ka helistada, kui ma rääkima hakkan, siis hakkan vist lihtsalt nutma ja jäängi nutma.

Kullakene, kas sa arvad et sa oled esimene, kes nutab ja ei saa sõna suust? Ma pakun et julgelt 2/3 puhul on esimene kontakt selline. Neid inimesi sa sellega ei üllata ja nad oskavad väga hästi sinust aru saada. Kõige tobukesem on öelda “ma ei julge neile helistada”. Kulla tüdruk, just neile tulebki helistada, kui midagi muud ei julge. Nemad ongi ju kaitsjad ja nõu andjad.

Ja minu kogemused ei ole nii hirmsad kui teistel kannatavatel naistel.

Kust sa tead? Kindlasti on sinust palju jubedamate kogemustega inimesi, kuid oletan et keskmisel abiotsijal on midagi just sinu sarnast, ja osadelg kergemgi, kuid ikka on nad täiesti tõsised toetuse vajajad. Pealegi, oma praeguses olukorras ei ole sa kõige adekvaatsem omaenda olukorra hindaja. Asi võib vabalt olla palju hullem kui sa julged endale tunnistada või teadvusesse lasta.

Tundub ebaõiglane või naeruväärne vist turvakoju minna.

See nüüd kõlab küll väga pahasti. Sinu enesehinnang on küll murustki madalamaks tambitud, kui sulle üldse tuleb pähe mõelda, et sinu ahastus ja mure võiksid olla “naeruväärsed” ja “ebaõiglased”. Palun teeme nii, et sa niimoodi enam ei mõtle. Vägivalla eest põgenev, haavalehena värisev inimene ei saa mitte mingi mõistuse alusel olla naeruväärne. Sina ja sinu olukord ei ole ei naeruväärne ega ebaõiglane abiotsimine. Kohutavalt kurb, et sa üldse nii mõelda võid.

Pealegi kui mees sellest teada saab, siis ma ei tea, mis siis saab, ta läheb kundlasti marru. Ma kardangi teda hetkel välja vihastada. Asju oleks vaja küll, aga ma ei julge neile järgi ka minna,

Lase kõigi nende asjade puhul varjupaigale endale nõu anda. Neil on kõik maailma trikid teada, nad on selle olukorra spetsialistid, sa ei pea jalgratast leiutama.
Kui sul on süüa või esmatarbekaupu vaja, mida poest kulleriga näiteks toidukappi tellida saab (see on anonüümne vist), siis jäta siia mingi anonüümne meiliaadress, saan aidata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja (ja teised ka, kel vähegi huvi), mul on ühest raamatust, mis räägib vägivaldsetest meestest ja vägivaldsest suhtest (Lundy Bancroft “Miks ta seda teeb?”) konspekt välja kirjutatud – päris mitu lehekülge. Kel huvi, saatke mulle meil pop.corn@mail.ee ja saadan teile lugemiseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sa ise ei jõua neid hetkel otsida, siis panin sulle siia kiire kopi numbritest ja meilidest.
Kindlasti helista ja kohe! (olen ise vägivaldses suhtes olnud ja ainus, mis lõpuks aitas, oli politsei ja tugiorganisatsioonid).

Harjumaal Tallinna Naiste Kriisikodu 5264697, 5396 9834 tallinn@naisteabi.ee
ja ENVL Tallinna Naiste Tugikeskus 57570911 tallinnanaistetugi@gmail.com

Ida-Virumaal Ida-Virumaa Naiste Tugikeskus-Varjupaik
53332627 naistetugikeskus@gmail.com

Järvamaal Järvamaa Naiste Tugikeskus
58133755 jarvanaistekeskus@gmail.com

Jõgevamaal Jõgevamaa Naiste Tugikeskus
58600170 jogevamaanaistetugikeskus@gmail.com

Läänemaal koos Hiiumaaga
Läänemaa Naiste Tugikeskus
5042300 laanenaistetugi@gmail.com
51977170 hiiumaanaistetugi@gmail.com

Lääne-Virumaal Virumaa Naiste Tugikeskus
56297745 virunaistekeskus@gmail.com,

Pärnumaal Pärnu Naiste Tugikeskus
53981620, 53650260 naistevarjupaik@gmail.com

Põlvamaal Naiste Tugi- ja Teabekeskus
58849494 polva@naistetugi.ee

Raplamaal ENVL Raplamaa Naiste Tugikeskus
54005144 raplamaanaistetugikeskus@gmail.com

Saaremaal Pärnu Naiste Tugikeskus 53098919 saaremaanaistetugikeskus@gmail.com

Tartumaal Naiste Tugi- ja Teabekeskus
55949496 info@naistetugi.ee

Valgamaal Valgamaa Naiste Tugikeskus 53032544 valgamaanaistetugikeskus@gmail.com

Viljandimaal Viljandimaa Naiste Tugikeskus
58050535 viljandinaistetugi@gmail.com

Võrumaal Võrumaa Naiste Tugikeskus
52 83 615, vorunaistetugi@gmail.com

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

See on muidugi huvitav jah. Kui inimene vägivaldse isaga kasvanud, siis loogiliselt võttes peaks edaspidi vägivaldsetest meestest nagu katkust eemale hoidma, mitte talle mitu last sünnitama. Aga mõne elu ongi ämbrist ämbrisse astumine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Kommentaar eemaldatud.

Minu isa on hoopis hooliva mehe musternäidis. Pole kunagi käinud sõpradega kuskil väljas joomas, teeb kõiki kodutöid (sh süüa, koristab) jne. Aga ikkagi hakkasin kokku elama sarnase mehega nagu teemaalgatajal. Polnud lihtsalt sellise jobuga varem kokku puutunud ja ei osanud seetõttu ohumärke näha/õigesti hinnata. Nii et ei tasu siin igasugu üldistusi visata.

Mina tulin samuti 7-kuuse lapsega mehe juurest ära. Nüüd neli aastat hiljem olen väga rahul. Muidugi aeg-ajalt tekivad ikka mingid eluraskused nagu kõigil, aga ära tulemine oli ainuõige otsus. Tramburai mu elukaaslasega oli juba tükk aega käinud, kui mu ema lõpuks ütles, et saab nüüd aru, mis tegelikult toimub (s.t. et mees on vägivaldne). Kuigi olin nt ka varem vanemad endale järgi kutsunud jmt. Tekkis mõte, et mida nad siis varem arvasid? Et kas hoopis mina olen see hüsteerik ja kujutan endae midagi ette? Seega vanematel ei pruugi olla täielikku ülevaadet tütre pereelust. Nad võivad vabalt mõelda, et mis see tütar nüüd siin perutab, mingu koju tagasi ja elagu rahulikult edasi. Vanemad ju ei näe, kuidas mees mõnitab, alandab ja vägivallatseb.

Samuti olen kohanud sarnast olukorda enda sõbranna puhul (tuli ka lapsega mehe juurest ära). Sõbranna on tegelikukt sellise veits käreda iseloomuga. Eksmees leidis aga endale uue vagura naise. Siis selja taga kommenteeriti, et nüüd saab see mees vagura naisekesega ehk elatud, eelmine oli käre ja seetõttu ei sobinudki kaks kanget kokku. Tegelikkuses on praeguseks mees astunud samadesse suhtemustritesse nagu eelmise naisega. Tekkis ka samuti küsimus, et kas siis kaheldakse mu sõbranna jutus. Umbes nagu et tegelikult oli sõbranna tüli tekitaja ja kui naine ära vahetada, siis peaks jobu mees võluväel muutuma printsiks valgel hobusel. Tegelikkuses see muidugi nii ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen Sinuga sarnase tee läbi käinud. Ehk on abiks…

Ja minu kogemused ei ole nii hirmsad kui teistel kannatavatel naistel. Tundub ebaõiglane või naeruväärne vist turvakoju minna.

Sarnased mõtted olid mul ka. Et kindlasti on veel rohkem kannatavaid naisi… Et kui ei ole raskeid kehavigastusi ette näidata, siis olen naeruväärne… Enesehinnang oli alla nulli. Tugikeskusesse siiski Lastekaitse mind suunas, ja sain sealt palju abi. Ma ei taha isegi tagantjärgi mõelda, kuidas mu lugu ilma nende toeta läinud oleks.

Pealegi kui mees sellest teada saab, siis ma ei tea, mis siis saab, ta läheb kundlasti marru..

Sa oled kõige raskema sammu juba teinud: lahkunud.

Asju oleks vaja küll, aga ma ei julge neile järgi ka minna, veel vähem mingi meessoost isikuga, ma ei tea, mis siis saaks.

Mul läks kaks kuud aega enne, kui julgesin asjade järele minna. Passisin peale aega, mil ta kodus ei peaks olema, võtsin julgestuseks paar tugevamat inimest kaasa. Siin päris head nõu polegi… Aga asjaolu, et Sul on seda põhjust karta, räägib juba enda eest.

Jõudu! Sul läheb seda vaja, ja ma olen kindel, et ka leiad selle.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 124 )

Esileht Pereelu ja suhted Tulin nüüd ära, aga ei suuda edasi