Esileht Pereelu ja suhted Tulin nüüd ära, aga ei suuda edasi

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 210 )

Teema: Tulin nüüd ära, aga ei suuda edasi

Postitas:

Kuna ma olen ise samas olukorras olnud, saan sinust aru. Vägivaldsest suhtest välja astumine võibki pikemaks protsessiks kujuneda. Mina hakkasin aja jooksul üha selgemini meie suhtemustreid märkama, teil on praegu “mesinädalate” periood, mis suhte alguses vähemalt minu puhul tekitas lootust, et nüüd saigi kõik selgeks räägitud ja nüüd ongi hästi. Hiljem võtsin seda teadlikumalt, sain aru, et see ei jää kestma, tegin omale kalendermärkmikku kuupäeva kõrvale märke kui “plahvatus” toimus, kus mees mind väänas, mõnitas, ähvardas jne. Selle põhjal sain aru, hea periood ei kesta kunagi pikemalt kui kaks kuud (ja ka hea perioodi jooksul oli palju nö munakoortel kõndimist jne).

Mind aitas see, et lähenesin olukorrale väga teadlikult, valmistusin pikalt ette. Kogusin raha (mul oli salajane pangaarve ja ka sulas panin kõrvale ja hoidsin seda vanematekodus peidukohas), rääkisin tasapisi sõpradele ja perele, mis toimub. Ühel hetkel olin emotsionaalselt valmis suhtest välja astuma ja kui mees vihahoos mulle näkku sülitas, siis oligi kõik. Korraga oli kõik teistmoodi, ma ei nutnud, mul ei olnud hirmu, ütlesin lihtsalt, et nüüd on kõik ja ma lähen. Läksin ka.

Asjad lahenesid ootamatult hästi, mees oli mind teab millega ähvardanud, aga ei teinud midagi sellest teoks. Alles hiljem selge peaga mõeldes sain aru kui rumal ma olin, et üldse midagi uskusin. Mees kasutas meelitamise taktikat, rääkis ilusaid sõnu, saatis lilli ja seda ikka oma pool aastat järjest. Sedapuhku vaatasin seda teatrit lihtsalt kõrvalt, ei kukkunud enam emotsionaalselt samasse lõksu kuhu varem. See ka aitas, et olin suhte jooksul omale ühe suvalise meiliaadressi teinud ja hakkasin mingil hetkel pärast iga tüli sinna päevikuvormis sissekandeid tegema (saatsin iseendale kirju). Praegu kui oleme juba kaua-kaua lahus, login vahel sisse ja mõtlen õudusega, mis jubedaid asju ta mulle ütles, millega ähvardas ja kui kohutavalt ma ennast tundsin. Aju kustutab kõik sellised asjad aja jooksul, aga lugedes tuleb kohe uuesti meelde.

Pika jutu kokkuvõtteks tahtsin öelda, et kokku-lahku protsess on vägivaldses suhtes tavaline. Oluline on pead vee peal hoida ja mitte valvsust kaotada. Lihtsalt kindluse mõttes hoia alles kõik kirjalikud ähvardused, kui on kehavigastusi, siis lase need arsti juures dokumenteerida (mees ei pea sellest teadma) ja ükskõik kui hästi asjad parajasti on, kindlusta seljatagust – kogu raha, ole lähedastega oma olukorra suhtes avameelsem jne.

Kõige olulisem on see, et sa ühel hetkel sealt tulema saaksid. Kasvõi laste pärast.

Nii tahaks öelda, et saada need päevikud sellele tropile edasi, aga sellest ta vaevalt aru saab. Minu eks süüdistas mind selles, et ta minu peksmise eest vangi pandi, isegi kui istung läbitud ja otsus kirjeldusega paberil. Saatis veel aasta jooksul sõimukirju, et ma peaks ennast maha tapma jne.

Selline inimene, kelles on nii palju abitut raevu, ei saa kunagi õnnelikuks.

Käib mõlema osapoole kohta.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.04 03:33; 20.04 19:37; 20.04 20:52; 03.05 02:48; 03.05 21:56; 29.08 19:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitu last on, 1 beebi? Tal veab, kui ta seda jama elus mäletama ei pea.

Kaks last ju on. Sa oled teemasse 3korda kirjutanud ja ei ole välja lugenud, et teemaalgatajal on kaks last?
Mõlemad lapsed saavad sellisest elust trauma, aga emme armastab ju issit ka väänatud käte ja siniste silmadega.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 00:12; 04.05 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just see ongi oluline, aru saamaks kuidas vägivallaahel käivitub. Taolised juhtumid oleks hea terapeudi kaasabil lahti rääkida, muidu jäävad need teie vahel aina korduma. Iseenesest ei muutu midagi

Mujal maailmas on võetud seisukoht, et vägivallatsejaga perekondi paariteraapias ei nõustata. Ma ei tea, kuidas Eestis.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu sugulane lahkus vägivaldsest suhtest, kui lapsed olid 5 ja 7. Väljaspool kodu jättis isa väga hea vanema mulje. kui lahkuminek toimus lõpuks, siis isa kaotas laste vastu huvi paari kuuga. Vanem laps on nüüd juba täiskasvanu ja ütleb, et ta ei mäleta mitte midagi ajast, kui elas isaga koos. Ei teagi, mis kodus toimus. Kui üritab meenutada, siis on nagu blokk ees ja vastik tunne. Noorem laps mäletab üht-teist. Mõlemad on tänulikud, et ema lahku läks nende isast. Veidi hiljem leidis see naine omale uue mehe, kes on olnud väga hoolitsev ja toetav ning ka lastele isa eest.

Mida varem lahku minna, seda parem lastele.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vägivallaga on see asi, et ta on nagu uss, kes end sabast kipub toitma. Vägivallatseja on vägivaldne, sest ta ei oska muud moodi oma pingeid maandada, pihta saavad kõige lähemad ja need, keda ta ei karda või need, kes on temast sõltuvad või keda ta on endale allutanud.
Hakka üles tähendama naid seiku ja kordi, kui sa talle n.ö ette jääd, see annab mingi kindlustunde, et mitte sinu peas pole asjad valesti vaid vägivald toimub reaalselt.
Vägivald on väga keeruline teema. Aga tihti on nii, et vägivallatseja on seni vägivaldne, kuni ta saab olla, tema jaoks on see elus läbilöömise viis (vahel lapsepõlves kogetu põhjal omandatud, vahel elus õpitud, mõnel rängemal juhul tundub, et kaasasündinud).

Sa armastad teda ja sul on temaga lapsed ja sa lähed uuesti lahku ja lähed võib-olla veel tagasi ja võib-olla toimub see oma 20 korda. See ei ole kuidagi vale, see on sinu elamise viis.
Aga oluline on enda jaoks selgeks mõelda, milliselt sa oma elu elada tahad. Millisena sa tahaksid ennast tunda?Kes sa oled?
Vägivald ei ole norm. Paarisuhe ilma vägivallata on võimalik.
Otsi professionaalset abi.
Kaks raamatut: Miks ta seda teeb? Kuidas mõtlevad vihased ja kontrollivad mehed? ja
Aeg vabana lennata.
Naised, kes armastavad liiga palju ka.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mujal maailmas on võetud seisukoht, et vägivallatsejaga perekondi paariteraapias ei nõustata. Ma ei tea, kuidas Eestis.

Kus selline muu maailm on? Ma lihtsalt ei usu seda. Aga olgu, kui näiteks paariteraapiat siin ei saagi, siis individuaalteraapiat saab kindlasti. Pole ju üldse kindel kas mees oleks teraapiasse nõus tulemagi

Minu teada oli see nii (ja on ka Eestis nii), et vägivallatsegaja perekondi ei püüta lepitada perelepituses. Paariteraapiat ilmselt võib üritada, kuid tõenäoliselt see on tulutu – see eeldab, et mõlemad osapooled oleksid piisavalt terved, mida ei vägivallatseja ega tema ohver kumbki ei ole. Enne paariteraapiat peaksid mõlemad osapooled individuaalses teraapias nii palju endaga töötama, et paariteraapia ka päriselt mõttekaks muutuks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõistan, mida öelda proovite. Te kõik! Ja ma olen siiralt tänulik igale ühele teile, kes te olete võtnud selle hetke, et mulle kirjutada.
Jah, ma võtsin ohvrirolli, jah, ma tean, et see ei ole õige ja ma ei ole abitu ohver. Kindlasti ei armasta ma enam pimesi ja ei soovi oma lapsi kannatamas näha. Sellepärast ma ju üldse lahkusingi! Ma tahan oma lapsi kaitsta. Mu sees käivad lihtsalt tohutud võitlused, et aru saada, mis on laste jaoks parim. Ilmselgelt vägivalda näha ja kuulda nad ei tohiks, seda ei lubagi. Mees muidugi lubas, et enam
mulle kätt külge ei pane, selle lubaduse talt võtsin enne koju tulekut.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt 18.04 16:50; 18.04 19:37; 19.04 10:35; 20.04 19:14; 20.04 19:14; 21.04 00:35; 02.05 21:29; 03.05 01:13; 05.05 00:28; 18.05 00:52; 18.05 12:35; 23.05 22:13; 23.08 00:38; 23.08 00:53; 23.08 21:00; 23.08 21:07; 13.09 22:12; 18.02 16:37; 02.04 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtsid temalt lubaduse? Vägivallatseja kindlasti peab oma lubadust!

Su lapsest on nii nii kahju! 🙁

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõistan, mida öelda proovite. Te kõik! Ja ma olen siiralt tänulik igale ühele teile, kes te olete võtnud selle hetke, et mulle kirjutada.

Jah, ma võtsin ohvrirolli, jah, ma tean, et see ei ole õige ja ma ei ole abitu ohver. Kindlasti ei armasta ma enam pimesi ja ei soovi oma lapsi kannatamas näha. Sellepärast ma ju üldse lahkusingi! Ma tahan oma lapsi kaitsta. Mu sees käivad lihtsalt tohutud võitlused, et aru saada, mis on laste jaoks parim. Ilmselgelt vägivalda näha ja kuulda nad ei tohiks, seda ei lubagi. Mees muidugi lubas, et enam

mulle kätt külge ei pane, selle lubaduse talt võtsin enne koju tulekut.

Midaiganes.
Jäägu sulle su illusioon.

Jäta meelde, et kinnitasid oma otsuse 5.mail 2020. Tule siia teemasse tagasi, kui uuesti klohmida saad, et uuesti lugeda, mida sulle on soovitanud. Pakun, et teema muutub jälle aktiivseks hiljemalt jaanipäevaks.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõistan, mida öelda proovite. Te kõik! Ja ma olen siiralt tänulik igale ühele teile, kes te olete võtnud selle hetke, et mulle kirjutada.

Jah, ma võtsin ohvrirolli, jah, ma tean, et see ei ole õige ja ma ei ole abitu ohver. Kindlasti ei armasta ma enam pimesi ja ei soovi oma lapsi kannatamas näha. Sellepärast ma ju üldse lahkusingi! Ma tahan oma lapsi kaitsta. Mu sees käivad lihtsalt tohutud võitlused, et aru saada, mis on laste jaoks parim. Ilmselgelt vägivalda näha ja kuulda nad ei tohiks, seda ei lubagi. Mees muidugi lubas, et enam

mulle kätt külge ei pane, selle lubaduse talt võtsin enne koju tulekut.

Midaiganes.

Jäägu sulle su illusioon.

Jäta meelde, et kinnitasid oma otsuse 5.mail 2020. Tule siia teemasse tagasi, kui uuesti klohmida saad, et uuesti lugeda, mida sulle on soovitanud. Pakun, et teema muutub jälle aktiivseks hiljemalt jaanipäevaks.

ma pakun, et isegi varem, sest juba esimene kõige pisem vale sõna naise poolt paneb mehe plahvatama ja igasugused lubadused unustama, mis selleks antud said, et naine ainult koju tuleks.
sellised mehed ei andesta, et naine nendega niimoodi käituda julges.
lastest on tõesti kahju, nemad kannatavad kõige rohkem, kui sellist asja pealt näevad ja kuulevad.
seda, et mul teemaalgatajast kahju pole, ütlesin juba varem, kui aru sain, et ta nagunii ta koju tagasi läheb.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.04 22:12; 19.04 11:09; 20.04 23:16; 23.04 08:21; 08.05 22:49; 18.02 20:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei teagi, miks see oluline on, aga võin selgitada. Ei,ta ei hüppa lambist tuppa ega kuku karjuma/käsi väänama. Tavaliselt on see siis, kui ma olen tema peale solvunud ja tema siis ei suuda vabandada või olukorda muud moodi lahendada. Tema jaoks ma ei käitu siis tema soovikohaselt, vaid ärritan jtesa teadlikult(mida ma ei tee, ma olen lihtsalt solvunud).

Just see ongi oluline, aru saamaks kuidas vägivallaahel käivitub. Taolised juhtumid oleks hea terapeudi kaasabil lahti rääkida, muidu jäävad need teie vahel aina korduma. Iseenesest ei muutu midagi

Vägivalla ahel käivitub? Ma ei või. Vägivalla ahel võib käivituda, näiteks peol kus koos juuakse, minnakse tülli ja keegi saab kelleltki peksa. See on ahel, tüli algas kusagilt. Aga kodune vägivald pole ahelast tingitud. See on pikaajaline ja pidev. Lihtsalt inimene on vägivaldne ja selle käivitamiseks ei pea midagi tegema, kuidagi olema. Ohvri süüdistamine ei aita, sest vägivaldur on ja jääb vägivalduriks.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.04 21:53; 10.05 09:07; 23.08 22:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodu on seal, kus on ema!

Mis hüüdlause see nüüd on. Kas sinu kodu on sea, kus su ema?

Väikese lapse jaoks on!

Vat siis nii ütlegi, mitte ära loobi absolutiseerivaid loosungeid 🙂

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 22.04 13:04; 22.04 16:59; 22.04 17:17; 22.04 18:18; 22.04 18:39; 22.04 20:08; 03.05 14:29; 10.05 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Noh.

Seekord jäi julgusest puudu.

Mees sul ei muutu. Ma olen sama tee läbi teinud, küll oluliselt nooremana kui sina ja ilma lasteta. Samas tunnen, et lapsed oleks mind kiiremini sellest halvast suhtest minema ajanud.

Ma läksin ka tagasi oma tuttavate hämminguks.

Alguses isegi aasta oli hea.

Siis tuli KÕIK laviinina tagasi ja ma maksin. Iga. Tema. Vabanduse. Ja. Lubaduse. Eest.

Mina olin süüdi, et tema pidi mid tagasi paluma ja andma lubadusi. Mina olin see halb, kes ära läks ja tema naerualuseks tegin.

Ja ma sain jälle peksa. Armutult. Öösel, unepealt näkku. Keegi enam ei aidanud ka.

Lõpuks läksin ikkagi ära, sest ta läks juba väga süüdimatuks – peks, varjamatu joomine, ringimagamine, lollide loosungite karjumine. Kogu tema olek oli justkui mulle kätte maksta, mind muserdada.

See võib olla sinu tulevik.

Valmustu selleks. Vähemalt seekord kogu raha, hangi tugivõrgustikku ja jumala eest – hoia pea külmana.

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh.

Seekord jäi julgusest puudu.

Mees sul ei muutu. Ma olen sama tee läbi teinud, küll oluliselt nooremana kui sina ja ilma lasteta. Samas tunnen, et lapsed oleks mind kiiremini sellest halvast suhtest minema ajanud.

Ma läksin ka tagasi oma tuttavate hämminguks.

Alguses isegi aasta oli hea.

Siis tuli KÕIK laviinina tagasi ja ma maksin. Iga. Tema. Vabanduse. Ja. Lubaduse. Eest.

Mina olin süüdi, et tema pidi mid tagasi paluma ja andma lubadusi. Mina olin see halb, kes ära läks ja tema naerualuseks tegin.

Ja ma sain jälle peksa. Armutult. Öösel, unepealt näkku. Keegi enam ei aidanud ka.

Lõpuks läksin ikkagi ära, sest ta läks juba väga süüdimatuks – peks, varjamatu joomine, ringimagamine, lollide loosungite karjumine. Kogu tema olek oli justkui mulle kätte maksta, mind muserdada.

See võib olla sinu tulevik.

Valmustu selleks. Vähemalt seekord kogu raha, hangi tugivõrgustikku ja jumala eest – hoia pea külmana.

Oh issand, kui õudne!
🙁
aitäh jagamast.
Ma vahest mõtlen, et miks ma
ei läinud vahepeal minema, miks ma mingeid hulle episoode ei võtnud tõsiselt ja ei lahkunud. Hämmastav, kuidas armastus toimib, nii pime. Ma olen tema käest ise vabandust palunud, kui tema minuga on inetult käitunud. Praegu sellele mõeldes ei saa ma aru, kuidas siis ma ei mõistnud, et see on nii vale ja on aeg lahkuda. Aga kui oled alles ehitanud uue elu, ostnud ühise kodu, saanud lapsed, armastad nii tugevalt, siis kôik need tunduvad kui raskused teel, mis tuleb ületada. Ei saa ju oma abikaassat kohe maha jätta kui tundub, et ta ei ole ikka see inimene, kes alguses paistis. Isegi ma ju ei ole täpselt see, kas mul on raskeid hetki. Aga samas ma ei sōima siis teist, ei ähvarda, ei hirmuta, ei tee talle vaimselt ja füüsiliselt haiget, ei peta teise ootusi ja ei anna aina ja aina katteta lubadusi.
Ühte asja ma ei suuda mõista- kui Sinu mees Sulle öösel peksa andis. Kas ta tõesti eelnevalt oli armas, hooliv? Ma iga kord kui mees on eriti armastusväärne- hoiab lapsi kui palun, teeb maitsva õhtusöögi, masseerib mind, aitab millegi tegemisel vms, siis mõtlen, et kuidas ta saab siis seesmiselt selline “paha”olla, et tõesti teeb vihahoos haiget või paha tujuga käratab rõvedalt, et see peab nagu mingi arusaamatus ikkagi olema. Mõistad, mida ma küsin? Kas siis tõesti saab mees vahepeal olla nagu nii ehtne ja hea ja hooliv, kes toetab mind kui mulle keegi liiga teeb ja kaitseb mind, kuid ise saab mulle veel rohkem liiga teha?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt 18.04 16:50; 18.04 19:37; 19.04 10:35; 20.04 19:14; 20.04 19:14; 21.04 00:35; 02.05 21:29; 03.05 01:13; 05.05 00:28; 18.05 00:52; 18.05 12:35; 23.05 22:13; 23.08 00:38; 23.08 00:53; 23.08 21:00; 23.08 21:07; 13.09 22:12; 18.02 16:37; 02.04 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mazzeerib!

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.04 17:12; 21.04 10:16; 18.05 06:15; 23.08 14:10; 20.02 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mazzeerib!

🙂 Muudetud. Veidi imelik kirjaviga oli see mu poolt tõesti, vabandan.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt 18.04 16:50; 18.04 19:37; 19.04 10:35; 20.04 19:14; 20.04 19:14; 21.04 00:35; 02.05 21:29; 03.05 01:13; 05.05 00:28; 18.05 00:52; 18.05 12:35; 23.05 22:13; 23.08 00:38; 23.08 00:53; 23.08 21:00; 23.08 21:07; 13.09 22:12; 18.02 16:37; 02.04 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma iga kord kui mees on eriti armastusväärne- hoiab lapsi kui palun, teeb maitsva õhtusöögi, masseerib mind, aitab millegi tegemisel vms, siis mõtlen, et kuidas ta saab siis seesmiselt selline “paha”olla, et tõesti teeb vihahoos haiget või paha tujuga käratab rõvedalt, et see peab nagu mingi arusaamatus ikkagi olema. Mõistad, mida ma küsin? Kas siis tõesti saab mees vahepeal olla nagu nii ehtne ja hea ja hooliv, kes toetab mind kui mulle keegi liiga teeb ja kaitseb mind, kuid ise saab mulle veel rohkem liiga teha?

Ma ei saa aru miks sa üldse oma pead enam selliste küsimustega vaevad? Kas see teeb sulle tulevikus peksa saamise kuidagi kergemaks või paremini mõistetavamaks? Sest varem või hiljem sa selle saad, see on paraku 100% kindel.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.04 20:28; 23.04 10:41; 23.04 11:21; 03.05 11:15; 18.05 14:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen kodus tagasi.

(termaalgataja olen)

Tean, et valmistan teile sellega pettumust ja te ei tunne mulle enam kaasa. Tean, et olen nüüd osa statistikast. Tean, et kui ma oleksin enda sõbranna, kellele ma oleksin sellises situatsioonis nõu andnud, ma oleksin ikka väga pettunud ja võib-olla keeraksin selja. Kes tahab, võib mulle selja keerata. Pole hullu.

Aga see onnii mulle endale kui võib-olla teistele samas olukorras olijale

või nõuandjale õpetuseks, et see ei ole nii lihtne. Käisin paari korterit vaatamas, olin valmis lahkuma. Aga hirm hakkas. Pöördusin isegi oma vanemate poole, et otsin kortereid, et lõplikult lahkuda, mu juttu sõna otseses mõttes ignoreeriti nende poolt. Olin helistamas ohvriabisse peale abikaasa pikka kõnet mulle, sest ma tundsin, et ta teeb mulle ajupesu ja keegi peab aitama mul seda mõista! Aga ma ei teinud seda kõnet, ma ei suutnud, tundsin, et hakkan murduma, sest tegelikult ta ei teinudki midagi “nii hullu” ja varasemad episoodid olid juba ammused. Ta ei peksnud mind, ta ainult karjus, raputas ja väänas mu käsi ja hirmutas.

Naise kodust lahkumine on tabu teema, keegi ei küsinud minult, et miks, miks ometi sa otsid nii järsku endale ja lastele korterit? Palun küsige, miks? Ja kui teile vastatakse, et vahet pole vms, palun, küsige veel, sellest ei taha ju naine ise ka rääkida,aga rohkem tuleks olemas olla teistele hädas. Sest mina ei olnud veel piisavalt tugev, et üksi hakkama saada. Kui keegi- üks ainus mu lähedastest oleks võtnud selle hetke, et uurida ja aidata mind kaasa sel minekul, ma oleks läinud. Aga kuna ainus, kes jõuliselt end peale pressis oli mu abikaasa, kes lastega kohtumise nimel meid üles otsis ja lilledega vabandas ja lapsi nunnutas ja koju käskis tulla. Ma ei olnud üksinda nii tugev, et talle suudaksin näkku öelda, et ma ei tule. Jah, ma proovisin, kuid ta naeris selle mõtte välja, sest lapsed vajavad kodu ja mina takistan neil kodus olemast.

Ma lasin tal meid koju viia. Meil on praegu kõik “hästi”. Näitemäng. Kelle poolt ja kelle jaoks? Ma ei tea. Tema sõnul meil on kõik hästi ja oli enne ka.

Jah, ma olin nõrk! Jah, ma otsin süüdlasi, sest ma olen veel nõrk, et ise suuta! Ja ma olen ikka väga nõrk, et professionaalidelt abi paluda.

Praegu ma arvan, et mul polegi vaja professionaalidelt abi, tema sõnul me võime iga kell lahku minna rahumeelselt, kui selleks peaks tõesti vajadust olema.

Ma olen täielikus segaduses.

Ilmselgelt hetkel on meil kodus rahuneelne, mina ei tõstata probleeme, tema on lihtsalt rahulik. Kõik teemad, mis on problemaatilised, kaasa arvatud mu lahkumine on summutatud.

Ma enam ei tea, mida teha ja kuidas käituda. Ootan, et kriis saaks läbi, mees tööle ja mina saaksin mõelda.

Lõpeta see krdi odavate ilukirjanduslike sõnavõttude treimine, oksele ajab.
Esialgu on jutt, et enam ei suuda ja vägivald ja mis kõik veel. Lõpuks postitad pika hala, kuidas tagasi oled ja et lilleke on nii segaduses, segaduses.
Naeruväärne.
Vastu seina surumine ongi muide sama mis peksmine, eee, sinu jaoks mitte?
Tüüpiline sõltuvussuhe ja jäta see blogijate-stiilis sygavamõtteliste lausete treimine. Tõde on see, et sa oled lihtsalt nõrk oma mugavustsoonis passiv naine, kes iga teema lõpuks muutub raimond kaugveriks.
Inimesed loevad siis juba kaugveri raamatuid, kui süldilaadset pisarakiskujat lugeda tahavad.
Ja sina usu edasi, et tegid lastele heateo ja mees toob peale peksu lilli ja korteri otsimine vajab imemehe jõudu ja aina imesta, mida sa kõik tunned.
Huumor.
Kuidas sa ise aru ei saa, et sa pole kangelane, vaid s..ahäda?:)

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.05 01:55; 19.05 01:59; 19.05 02:12; 19.05 02:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen kodus tagasi.

(termaalgataja olen)

Tean, et valmistan teile sellega pettumust ja te ei tunne mulle enam kaasa. Tean, et olen nüüd osa statistikast. Tean, et kui ma oleksin enda sõbranna, kellele ma oleksin sellises situatsioonis nõu andnud, ma oleksin ikka väga pettunud ja võib-olla keeraksin selja. Kes tahab, võib mulle selja keerata. Pole hullu.

Aga see onnii mulle endale kui võib-olla teistele samas olukorras olijale

või nõuandjale õpetuseks, et see ei ole nii lihtne. Käisin paari korterit vaatamas, olin valmis lahkuma. Aga hirm hakkas. Pöördusin isegi oma vanemate poole, et otsin kortereid, et lõplikult lahkuda, mu juttu sõna otseses mõttes ignoreeriti nende poolt. Olin helistamas ohvriabisse peale abikaasa pikka kõnet mulle, sest ma tundsin, et ta teeb mulle ajupesu ja keegi peab aitama mul seda mõista! Aga ma ei teinud seda kõnet, ma ei suutnud, tundsin, et hakkan murduma, sest tegelikult ta ei teinudki midagi “nii hullu” ja varasemad episoodid olid juba ammused. Ta ei peksnud mind, ta ainult karjus, raputas ja väänas mu käsi ja hirmutas.

Naise kodust lahkumine on tabu teema, keegi ei küsinud minult, et miks, miks ometi sa otsid nii järsku endale ja lastele korterit? Palun küsige, miks? Ja kui teile vastatakse, et vahet pole vms, palun, küsige veel, sellest ei taha ju naine ise ka rääkida,aga rohkem tuleks olemas olla teistele hädas. Sest mina ei olnud veel piisavalt tugev, et üksi hakkama saada. Kui keegi- üks ainus mu lähedastest oleks võtnud selle hetke, et uurida ja aidata mind kaasa sel minekul, ma oleks läinud. Aga kuna ainus, kes jõuliselt end peale pressis oli mu abikaasa, kes lastega kohtumise nimel meid üles otsis ja lilledega vabandas ja lapsi nunnutas ja koju käskis tulla. Ma ei olnud üksinda nii tugev, et talle suudaksin näkku öelda, et ma ei tule. Jah, ma proovisin, kuid ta naeris selle mõtte välja, sest lapsed vajavad kodu ja mina takistan neil kodus olemast.

Ma lasin tal meid koju viia. Meil on praegu kõik “hästi”. Näitemäng. Kelle poolt ja kelle jaoks? Ma ei tea. Tema sõnul meil on kõik hästi ja oli enne ka.

Jah, ma olin nõrk! Jah, ma otsin süüdlasi, sest ma olen veel nõrk, et ise suuta! Ja ma olen ikka väga nõrk, et professionaalidelt abi paluda.

Praegu ma arvan, et mul polegi vaja professionaalidelt abi, tema sõnul me võime iga kell lahku minna rahumeelselt, kui selleks peaks tõesti vajadust olema.

Ma olen täielikus segaduses.

Ilmselgelt hetkel on meil kodus rahuneelne, mina ei tõstata probleeme, tema on lihtsalt rahulik. Kõik teemad, mis on problemaatilised, kaasa arvatud mu lahkumine on summutatud.

Ma enam ei tea, mida teha ja kuidas käituda. Ootan, et kriis saaks läbi, mees tööle ja mina saaksin mõelda.

Lõpeta see krdi odavate ilukirjanduslike sõnavõttude treimine, oksele ajab.
Esialgu on jutt, et enam ei suuda ja vägivald ja mis kõik veel. Lõpuks postitad pika hala, kuidas tagasi oled ja et lilleke on nii segaduses, segaduses.
Naeruväärne.
Vastu seina surumine ongi muide sama mis peksmine, eee, sinu jaoks mitte?
Tüüpiline sõltuvussuhe ja jäta see blogijate-stiilis sygavamõtteliste lausete treimine. Tõde on see, et sa oled lihtsalt nõrk oma mugavustsoonis passiv naine, kes iga teema lõpuks muutub raimond kaugveriks.
Inimesed loevad siis juba kaugveri raamatuid, kui süldilaadset pisarakiskujat lugeda tahavad.
Ja sina usu edasi, et tegid lastele heateo ja mees toob peale peksu lilli ja korteri otsimine vajab imemehe jõudu ja aina imesta, mida sa kõik tunned.
Huumor.
Kuidas sa ise aru ei saa, et sa pole kangelane, vaid s..ahäda?:)

Ma ei teagi, miks see oluline on, aga võin selgitada. Ei,ta ei hüppa lambist tuppa ega kuku karjuma/käsi väänama. Tavaliselt on see siis, kui ma olen tema peale solvunud ja tema siis ei suuda vabandada või olukorda muud moodi lahendada. Tema jaoks ma ei käitu siis tema soovikohaselt, vaid ärritan jtesa teadlikult(mida ma ei tee, ma olen lihtsalt solvunud).

Aga jah, ega ma tegelikult ei teagi, kas ma nii väga otsin draamat selle ära minemisega või mitte. Tegelikult pigem rahu hinge ja igapäeva ellu. Emotsionaalne karussell on see elu.

Ei, heas suhtes elu ei ole emotsionaalne karussell. Lihtsalt sinu elu on.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.05 01:55; 19.05 01:59; 19.05 02:12; 19.05 02:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõistan, mida öelda proovite. Te kõik! Ja ma olen siiralt tänulik igale ühele teile, kes te olete võtnud selle hetke, et mulle kirjutada.

Jah, ma võtsin ohvrirolli, jah, ma tean, et see ei ole õige ja ma ei ole abitu ohver. Kindlasti ei armasta ma enam pimesi ja ei soovi oma lapsi kannatamas näha. Sellepärast ma ju üldse lahkusingi! Ma tahan oma lapsi kaitsta. Mu sees käivad lihtsalt tohutud võitlused, et aru saada, mis on laste jaoks parim. Ilmselgelt vägivalda näha ja kuulda nad ei tohiks, seda ei lubagi. Mees muidugi lubas, et enam

mulle kätt külge ei pane, selle lubaduse talt võtsin enne koju tulekut.

See on juba täielikult 5-aastase jutt. Nagu päriselt mōtled nii kahe lapse emana või mängid lolli?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.05 01:55; 19.05 01:59; 19.05 02:12; 19.05 02:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selgeltnägijad ja ennustajad siin! Laske teisel elada nii nagu ta paremaks peab

Aga siis ärgu halagu siin ja nutgu, et mees peksab:) All chill sel juhul.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.05 01:55; 19.05 01:59; 19.05 02:12; 19.05 02:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud kommenteerijad, kes teemaalgatajat halvustavad ja kritiseerivad, ei tea paraku lähisuhtevägivalla olemusest eriti midagi. Ja on muidugi hea, et pole kokkupuudet ja elu on hoidnud, aga ilma kogemuste ja teadmisteta võiks oma hukkamõistu küll vähem kergekäeliselt jagada. Ohvri süüdistamine annab vaid vastupidise tulemuse ja tal on veel raskem ära tulla.

Teemaalgataja, see võibki võtta aega, enne kui oled valmis päriselt ära tulema. Põhjuseid on erinevaid, aga oluline on kuskil eespool kirjutatu – püüa valmistuda selleks, kui ühel päeval oled valmis. Kas või mõtle läbi, kuidas ja mida, kellele saad toetuda, kuhu lähed, tee plaan.

Mina tulin ära siis, kui tundsin, et ma olin teinud kõik, mida ma oskasin ja suutsin selle pere säilitamiseks. See ei olnud sugugi pärast esimest või ka teist korda, olin inimvare, kui lõpuks lahkusin – ja sealjuures olin kogenud oluliselt rohkem vaimset kui füüsilist vägivalda.

Soovitan ka veidi lugemist kahe tugikeskuse kodulehtedelt, mida pean Eesti parimateks:
– vägivalla tsüklilisusest: https://naistetugi.ee/vagivallast/vagivalla-tsukliteooria/ (seal on muud kasulikku lugemist veel)
– naiste kogemuslood, kes on vägivaldsest suhtest lahkunud: http://naistevarjupaik.ee/naiste-lood/

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest nädalast on avatud telefoniliin meestele ja naistele, kes soovivad loobuda vägivallast oma suhtes ja muuta oma käitumist turvalisemaks. Numbrile oodatakse helistama ka lähedasi, kes soovivad vägivallast loobujat toetada. Tugiliinil hakkab kõnesid vastu võtma Tõnis Palgi, kes on aastaid toetanud sõltuvus- ja vägivallaprobleemidega inimesi.
Vägivallast loobumise tugiliin 6606 077 on avatud esmaspäevast reedeni, kella 10-16ni, nõu saab küsida ka e-posti teel tugiliin@sotsiaalkindlustusamet.ee.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 20:07; 22.05 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest päris õudne oli lugeda, kuidas teemaalgataja n-ö õiget käitumist verbaalselt premeeriti, tekitati illusioon tohutust toetusest – aga nii kui teemaalgataja tagasi oma sõltuvussuhte tsüklisse kukkus, mis kahjuks oli ootuspärane, kuna vägivaldsest lähisuhtest välja astumine ongi sageli väga korduv edasi-tagasi pendeldamine, enne kui olukord muutub nõrgemale osapoolele nii talumatuks, et ellujäämisinstinkt (sageli viimasel hetkel) aktiveerub ja aitab suhte lõpetamise otsusele kindlaks jääda – muututi siin tema vastu vaimselt vägivaldseks. Ja kurb oli lugeda, kuidas teemaalgataja juba teadis, et nii juhtub, teadis, mida tal oodata on – sest vägivaldne suhe oli seda ju oivaliselt õpetanud! Kui ei vasta teise osapoole ootustele, siis on teisel poolel õigus sind mutta trampida. (Tegelikult ei ole!)

Loomulikult tuleks suhe lõpetada, kui üks osapool ütleb, et mis tahes põhjustel on tal teise ees hirm. Terves suhtes ei kardeta oma paarilist, ükskõik, mis olukord ka poleks.
Loomulikult tuleks esimeste alandamiste, esimese füüsilise haigettegemise järel suhtest lahkuda.
Loomulikult mõjub sellise dünaamikaga peres elamine lastele traumeerivalt ning sellest õpivad nad ka oma tulevasi suhtemustreid.
Loomulikult on lahkumine seda raskem, mida kauem suhe kestnud on.
Loomulikult saab mees üksnes õigust juurde, kui näeb, et naine ähvardab, aga tegelikult maha ei jäta teda.
Ja loomulikult teab teemaalgataja seda kõike. Te ei saa talle öelda tema enda või ta käitumise kohta mitte midagi halba, mida ta juba nagunii oma mehelt kuulnud poleks ja enda kohta ei usuks. Te teete seda lootuses, et need karmid sõnad äratavad ta – täpselt nagu ta vägivaldne paariline usub, et raputamine, käte väänamine või alandamine paneb teemaalgataja mingil muul, teisele osapoolele soovitud moel käituma. Aga vägivalla ohver ja vägivaldse suhte katkestamine ausõna ei “tööta” nii. Halvustamine, iroonia, parastamine, süütunde tekitamine lastele viidates, ükskõiksus – see kõik kärbib ohvri isiksust veelgi, surub teda veelgi enam kokku, võtab pisikesi ampsukesi tema niigi äärmiselt väikesest tahtejõust, muserdab, lükkab päriselt äratulekut – kui see kunagi juhtub, ma väga loodan, et juhtub – veelgi edasi.

Ehk siis, teemaalgataja, seekord sa ei jaksanud, võib-olla järgmine kord ka ei jaksa veel, aga ükskõik kui mitu korda sa tagasi lähed, see ei tähenda, et oledki end igaveseks määranud vägivalda taluma ega tohi enam kunagi lahkuda proovida. Tohid. Peadki. Mida varem, seda parem, aga ükskõik millal on parem kui üldse mitte, ükskõik, mitmendal korral see toimub, on see parem lõplikult allaandmisest. Saad aru?
Ja tal ei ole õigust sind alandada, hirmutada ega sulle haiget teha, ükskõik, kui halvasti ta ütleb sind (või sina usud end) käitunud olevat. Tal oleks õigus sind maha jätta, kui su käitumine või isiksus talle ei sobi, aga mitte kellelgi pole õigust sinule teha asju, mis sulle ei meeldi.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.05 10:04; 03.04 08:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest päris õudne oli lugeda, kuidas teemaalgataja n-ö õiget käitumist verbaalselt premeeriti, tekitati illusioon tohutust toetusest – aga nii kui teemaalgataja tagasi oma sõltuvussuhte tsüklisse kukkus, mis kahjuks oli ootuspärane, kuna vägivaldsest lähisuhtest välja astumine ongi sageli väga korduv edasi-tagasi pendeldamine, enne kui olukord muutub nõrgemale osapoolele nii talumatuks, et ellujäämisinstinkt (sageli viimasel hetkel) aktiveerub ja aitab suhte lõpetamise otsusele kindlaks jääda – muututi siin tema vastu vaimselt vägivaldseks. Ja kurb oli lugeda, kuidas teemaalgataja juba teadis, et nii juhtub, teadis, mida tal oodata on – sest vägivaldne suhe oli seda ju oivaliselt õpetanud! Kui ei vasta teise osapoole ootustele, siis on teisel poolel õigus sind mutta trampida. (Tegelikult ei ole!)

Loomulikult tuleks suhe lõpetada, kui üks osapool ütleb, et mis tahes põhjustel on tal teise ees hirm. Terves suhtes ei kardeta oma paarilist, ükskõik, mis olukord ka poleks.

Loomulikult tuleks esimeste alandamiste, esimese füüsilise haigettegemise järel suhtest lahkuda.

Loomulikult mõjub sellise dünaamikaga peres elamine lastele traumeerivalt ning sellest õpivad nad ka oma tulevasi suhtemustreid.

Loomulikult on lahkumine seda raskem, mida kauem suhe kestnud on.

Loomulikult saab mees üksnes õigust juurde, kui näeb, et naine ähvardab, aga tegelikult maha ei jäta teda.

Ja loomulikult teab teemaalgataja seda kõike. Te ei saa talle öelda tema enda või ta käitumise kohta mitte midagi halba, mida ta juba nagunii oma mehelt kuulnud poleks ja enda kohta ei usuks. Te teete seda lootuses, et need karmid sõnad äratavad ta – täpselt nagu ta vägivaldne paariline usub, et raputamine, käte väänamine või alandamine paneb teemaalgataja mingil muul, teisele osapoolele soovitud moel käituma. Aga vägivalla ohver ja vägivaldse suhte katkestamine ausõna ei “tööta” nii. Halvustamine, iroonia, parastamine, süütunde tekitamine lastele viidates, ükskõiksus – see kõik kärbib ohvri isiksust veelgi, surub teda veelgi enam kokku, võtab pisikesi ampsukesi tema niigi äärmiselt väikesest tahtejõust, muserdab, lükkab päriselt äratulekut – kui see kunagi juhtub, ma väga loodan, et juhtub – veelgi edasi.

Ehk siis, teemaalgataja, seekord sa ei jaksanud, võib-olla järgmine kord ka ei jaksa veel, aga ükskõik kui mitu korda sa tagasi lähed, see ei tähenda, et oledki end igaveseks määranud vägivalda taluma ega tohi enam kunagi lahkuda proovida. Tohid. Peadki. Mida varem, seda parem, aga ükskõik millal on parem kui üldse mitte, ükskõik, mitmendal korral see toimub, on see parem lõplikult allaandmisest. Saad aru?

Ja tal ei ole õigust sind alandada, hirmutada ega sulle haiget teha, ükskõik, kui halvasti ta ütleb sind (või sina usud end) käitunud olevat. Tal oleks õigus sind maha jätta, kui su käitumine või isiksus talle ei sobi, aga mitte kellelgi pole õigust sinule teha asju, mis sulle ei meeldi.

Aitäh! See sõnavõtt tõi mulle pisarad silma, siirad tänud! Ma tõesti tean seda kõike. Ma lihtsalt ei suuda uskuda, et see kõik juhtub minu ja mu lastega. Minu prints hobusel on tegelikult koletis Ja ma püüan veel kinni hoida lootusest, et see ei ole tõsi, et seda saab parandada või meest ravida. Aga samas ma ka võtsin kuulda nõuandeid ja tegutsen. Ma ei istu enam käed rüppes, ma juba tegutsen ja planeerin. Ma ei oota enam uut plahvatust, mille käigus lahkuda, vaid teen ise otsuse, millal on asjad valmis lahkumiseks.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt 18.04 16:50; 18.04 19:37; 19.04 10:35; 20.04 19:14; 20.04 19:14; 21.04 00:35; 02.05 21:29; 03.05 01:13; 05.05 00:28; 18.05 00:52; 18.05 12:35; 23.05 22:13; 23.08 00:38; 23.08 00:53; 23.08 21:00; 23.08 21:07; 13.09 22:12; 18.02 16:37; 02.04 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA olen. Olen täpselt samas kohas tagasi.
Ja loengi, et meenutada. Täpselt sama asi kordus, ainult et ilma mingi kahetsuseta mehe poolt.
Ta ei tunne enam mingit süüd.
Ei ootagi teilt enam vastuseid, kirjutasin siia pigem endale meeldetuletuseks.

+18
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt 18.04 16:50; 18.04 19:37; 19.04 10:35; 20.04 19:14; 20.04 19:14; 21.04 00:35; 02.05 21:29; 03.05 01:13; 05.05 00:28; 18.05 00:52; 18.05 12:35; 23.05 22:13; 23.08 00:38; 23.08 00:53; 23.08 21:00; 23.08 21:07; 13.09 22:12; 18.02 16:37; 02.04 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahepeal olin tubli, otsisin tööd ja korterit ja tegelesin kõige asjaliku korda ajamisega, et saaksin lahkuda, kui me asju korda ei saa, kuid mees sai mu plaanidele tobeda juhuse tõttu jälile ning seejärel oli mu elu põrgu. Kuid kàtt ei tôstnud mu vastu, aga aitas mind emotsionaalselt aina rohkem ja rohkem ààrele ligemale lükata… Kuni ta vist sai aru, et mul on tõsi taga lahkumise plaanidega ja ta tegi kannapöörde ning muutus tagasi mu armastavaks meheks. Ja jah… kaotasin valvsuse ja vajusin tagasi sinna armastuse lõksu ning unustasin kõik halva. Sest ta sisus mind endaga jälle emotsionaalselt! Kuulas mu muresid, ka meiega seonduvaid, vastas mu vajadustele, oli tõeline prints! Tõsimeeli ma ei suuda arusaada, kuidas saab nii hea mees olla teisel hetkel nii halb! See on mõistusevastane! Pôletasin juba oma värskelt loodud sillad ja säästud, sest kõik oli ju ideaalne, naersin sisemiselt enda hirmude üle, ju ma ikka kujutasin seda kõike ette… ja nüüd siis oli see kukkumine ikka õige valus. Ju siis ta tundis, et ma olen tal tagasi pihus, olin jälle tema meelevallas, pimesi armunud, et võis ta end jälle vabaks lasta 🙁

+16
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt 18.04 16:50; 18.04 19:37; 19.04 10:35; 20.04 19:14; 20.04 19:14; 21.04 00:35; 02.05 21:29; 03.05 01:13; 05.05 00:28; 18.05 00:52; 18.05 12:35; 23.05 22:13; 23.08 00:38; 23.08 00:53; 23.08 21:00; 23.08 21:07; 13.09 22:12; 18.02 16:37; 02.04 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh kullake, pea vastu.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuleb jälle otsast peale hakata. Nüüd vähemalt vast siht silma eest ei kao enam, kui õppetund meeles püsib.
Mine nüüd varjupaika ja mida sulle kõike kevadel soovitati.

+23
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.05 10:25; 03.05 08:35; 03.05 21:45; 23.08 08:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viis lehte teemat, õpetusi ja arutlusi ja teemaalgataja ikka samas seisus, kus ta algselt oli. Elagu siis nii edasi, aga milleks ringutada käsi, et “mõistusevastane!” ja “kuidas on see võimalik!” ja lollitada siin lugejaid?

+12
-24
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.04 17:46; 19.04 08:26; 23.08 09:05;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 210 )


Esileht Pereelu ja suhted Tulin nüüd ära, aga ei suuda edasi