Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tulin poole tööpäeva keskel koju, et nutta.:(

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Tulin poole tööpäeva keskel koju, et nutta.:(

Postitas:

Kirjutan siia lihtsalt selleks, et kergendada oma emotsioone, pettumust ja ahastust.
Töötan ühes päris edukas müügiga tegelevas ettevõttes müügiesindajana. Pean ütlema, et mulle meeldib selle töö iseloom mida ma teen – otsin uusi kliente, arendan nendega suhteid, müün ja toon firmale kasumit jms. Mulle meeldivad mu kliendid, kolleegid ja üldse kuidagi minu amet see. Minu palk koosneb põhipalgast + boonusest.
Firmal on nn ettenähtud aasta müügiplaan ning igal kuul tehakse kõikidele müügiinimestele personaalne plaan, mille alusel siis kujuneb boonus. Kõik oleks justkui hea, AGA boonussüsteem muudeti meil umbes 1,5a tagasi teissuguseks ehk siis firma jaoks kasumlikumaks. Pean igal kuul jälgima müügiplaani ning kui ma olen seda täitnud teatud %, siis saab boonust.
Mis mind täna tõepoolest tööl nutma ajas on see ,et mu müük on selle 1,5aasta jooksul üks parimaid, võiksin olla väga väga rahul ja end nii hea tulemuse puhul tunnustada. Aga kuna müügiplaan oli sel kuul määratud mulle isiklikult väga kõrge, siis ma seda nõutud % ei täitnud ning ei saa ka mitte ühtegi eurot boonust.

Nüüd ma istun siin kodus, lahistan nutta. Oma palgas kaotan selletõttu umbes 200-300eurot, see on minu põhipalka arvestades üks väga suur osa. Ma tunnen, et mul ei jätku enam enesekindlust, motivatsiooni jms. Töö mulle meeldib, aga see süsteem on frustreeriv. Kahjuks ma seda süsteemi muuta ei saa, kuna juhtkond ei ole selles osas vastutulelik.

Üritan siin kodus end veidi koguda, tahaksin oma otsese ülemusega rääkida, aga ma olen nii pettunud ,et ma isegi ei tea, mida või kuidas talle öelda, et seda olukorda inimlikumaks muuta. Me käime ju kõik tööl selleks, et raha teenida ja elada nii ,et jõuaks maksud maksta, süüa osta jms.

Aitäh, kes viitsis selle pika jutu läbi lugeda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.01 14:25; 31.01 15:24; 31.01 18:00; 31.01 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

masendav tööandja sul 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et sa pead oma ülemusega tõsise vestluse pidama. Kui sa oled hea müügiinimene siis selliseid on väga vähe ning sind peab hoidma, kui ülemus loll ei ole siis peaks ta seda teadma.
Praegu on küll selline vildakas loogika, et mida rohkem saavutad, seda rohkem nõutakse, seda vähem saad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 15:05; 31.01 15:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk lohutab sind minu eilne töövestlusel käik.
Tegu puhatusfirmaga, kes otsis müügijuhti. Mis olid siis need tööülesanded. Ainus töö, helistamine. 50 kõnet tunnis, tööpäev 8 tundi. Pean ettevõttele sisse tooma kuus 1000 ¤, sellega teenin miinimumpalga, mis üle 1000-de, siis sellelt teenin 5 %.Töö tegemiseks sõlmitakse töövõtuleping ja makse maksaksin ise oma tulu pealt.
Võtsin mõtlemisaega, aga loomulikult on minu vastus \” ei \”. Kas sa töötad kusagil kindlustusfirmas ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.01 15:09; 31.01 15:57; 31.01 18:53; 01.02 07:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei, ma ei tööta kindlustusfirmas. Müün nn konkreetseid asju, mitte õhku:)
Ma kuulen seda päris palju, et häid müügiinimesi tuleb hoida jne jne, aga olete te üldse kursis, kui paljud tööandjad tegelikult samamoodi mõtlevad?
Meie firmas üldiselt mõeldakse ka, et tuleb hoida, aga kui vaja ,siis praktikas pigem on see küll teistmoodi. Liiga lihtsalt lastakse häid inimesi ära, olemasolev kliendibaas jagatakse teiste müüjate vahel ära, töötaja kulusid hoitakse kokku, aga müügitulu jääb, sest kliendid on ju alles ja toovad endiselt raha sisse.
Konkurentide juurde ei ole mul kahjuks huvi minna ja mul on ka tõrge ses suhtes ning reaalselt samale alale minek uude firmasse minu alal on väga riskantne ning ei pruugi tuua soovitud tulemust. Pigem on see nende \”jooksikutele\” kehvalt lõppenud. Pole tööd, pole kliente, oled kasutu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.01 14:25; 31.01 15:24; 31.01 18:00; 31.01 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ehk lohutab sind minu eilne töövestlusel käik.
Tegu puhatusfirmaga, kes otsis müügijuhti. Mis olid siis need tööülesanded. Ainus töö, helistamine. 50 kõnet tunnis, tööpäev 8 tundi. Pean ettevõttele sisse tooma kuus 1000 ¤, sellega teenin miinimumpalga, mis üle 1000-de, siis sellelt teenin 5 %.Töö tegemiseks sõlmitakse töövõtuleping ja makse maksaksin ise oma tulu pealt.
Võtsin mõtlemisaega, aga loomulikult on minu vastus \” ei \”. Kas sa töötad kusagil kindlustusfirmas ?
[/tsitaat]

OMG!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 15:05; 31.01 15:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

OMG![/tsitaat]
Küsisin veel, et kas keegi on eelnevalt seda tööd teinud. Vastuseks sain, et detrsembris oli palju proovijaid, kõige pikemalt pidas üks tüdruk 3 nädalat vastu ja siis loobus. Juhataja lisas, et ega selles vallas tulemused nii ruttu ei tulegi. Mind häiris nagu kõige rohkem see, et minu töö oleks vaid helistamine, mitte hiljem siis kliendiga suhtlus, hinnapakkumiste koostamine jne. Pean ennaast heaks müügiinimeseks, aga Tartus tööd leida on võimatu, kus palk oleks üle miinimumi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.01 15:09; 31.01 15:57; 31.01 18:53; 01.02 07:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kirjutan siia lihtsalt selleks, et kergendada oma emotsioone, pettumust ja ahastust.
Töötan ühes päris edukas müügiga tegelevas ettevõttes müügiesindajana. Pean ütlema, et mulle meeldib selle töö iseloom mida ma teen – otsin uusi kliente, arendan nendega suhteid, müün ja toon firmale kasumit jms. Mulle meeldivad mu kliendid, kolleegid ja üldse kuidagi minu amet see. Minu palk koosneb põhipalgast + boonusest.
Firmal on nn ettenähtud aasta müügiplaan ning igal kuul tehakse kõikidele müügiinimestele personaalne plaan, mille alusel siis kujuneb boonus. Kõik oleks justkui hea, AGA boonussüsteem muudeti meil umbes 1,5a tagasi teissuguseks ehk siis firma jaoks kasumlikumaks. Pean igal kuul jälgima müügiplaani ning kui ma olen seda täitnud teatud %, siis saab boonust.
Mis mind täna tõepoolest tööl nutma ajas on see ,et mu müük on selle 1,5aasta jooksul üks parimaid, võiksin olla väga väga rahul ja end nii hea tulemuse puhul tunnustada. Aga kuna müügiplaan oli sel kuul määratud mulle isiklikult väga kõrge, siis ma seda nõutud % ei täitnud ning ei saa ka mitte ühtegi eurot boonust.

Nüüd ma istun siin kodus, lahistan nutta. Oma palgas kaotan selletõttu umbes 200-300eurot, see on minu põhipalka arvestades üks väga suur osa. Ma tunnen, et mul ei jätku enam enesekindlust, motivatsiooni jms. Töö mulle meeldib, aga see süsteem on frustreeriv. Kahjuks ma seda süsteemi muuta ei saa, kuna juhtkond ei ole selles osas vastutulelik.

Üritan siin kodus end veidi koguda, tahaksin oma otsese ülemusega rääkida, aga ma olen nii pettunud ,et ma isegi ei tea, mida või kuidas talle öelda, et seda olukorda inimlikumaks muuta. Me käime ju kõik tööl selleks, et raha teenida ja elada nii ,et jõuaks maksud maksta, süüa osta jms.

Aitäh, kes viitsis selle pika jutu läbi lugeda. [/tsitaat]
ega selle firma nimi p-ga alga? väga tuttav süsteem :s

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei alga P-ga ja ega firmanimi ilmselt siin tähtsust omagi. Ma vahel lihtsalt imestan, kui erinevate alade müügiinimestega oma elus kokku olen puutunud, siis kõigil tundub olevat küll aegajalt raske, aga üldiselt suures plaanis tip-top, nii palgas kui tulemustes.

Seda ma ka tean, et meestel müügimaailmas on hoopis kergem, kui naistel. Ka meie firmas on nii, et meestel on alati stabiilselt hästi, aga naistel keerulisem. Samuti on põhipalgad nii naistel kui meestel erinevad. See on meie firmas muidugi avalik saladus, millest keegi kõva häälega ei räägi.

Ma täna lihtsalt tundsin, et töö ja töötahte, mida ma väga armastan, nullib ära kogu see palgasüsteem.
Tegin siis vahepeal endale uue meigi, turgutasin end üles, sõitsin tööle tagasi ning rääkisin oma otsese ülemusega. Meie juhtimine käib teisest riigist, aga otsene ülemus on Eestis ja eestlane. Mis te arvate, mis ta ütles mulle?
Iseenesest mõistagi, et ta saab kõigest aru ja et see süsteem on firma jaoks kasumlik ja et häid müügiinimesi tuleb hoida, kuid tema käed pole selle süsteemi muutmiseks pikendatavad 😀 Ja nüüd ongi asjalood sellised, et ma oma mõttes pole selle firma jaoks enam lojaalne, vaid otsin silmad lahti uusi võimalusi. Nii palju siis müügiinimeste \” hoidmisest\”.

Tänasega sai sellest jamast tõeliselt siiber.

Aga kui siia teemasse satub mõni müügiesindaja või müügijuht, siis teie arvamusi ja kogemusi loeksin meeleldi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.01 14:25; 31.01 15:24; 31.01 18:00; 31.01 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõlab nagu kunagine Hansapank 😀

Kui sa oled ha müügiinimene, siis on sul aeg edasi liikuda. ka sboonust saab vaid 100%plaani täitmise eest või ka 99 pealt? Eks firmale ongi kasulik iga kuu mahtu tõsta, et lollid rabaks ilma rahata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei alga P-ga ja ega firmanimi ilmselt siin tähtsust omagi. Ma vahel lihtsalt imestan, kui erinevate alade müügiinimestega oma elus kokku olen puutunud, siis kõigil tundub olevat küll aegajalt raske, aga üldiselt suures plaanis tip-top, nii palgas kui tulemustes.

Seda ma ka tean, et meestel müügimaailmas on hoopis kergem, kui naistel. Ka meie firmas on nii, et meestel on alati stabiilselt hästi, aga naistel keerulisem. Samuti on põhipalgad nii naistel kui meestel erinevad. See on meie firmas muidugi avalik saladus, millest keegi kõva häälega ei räägi.

Ma täna lihtsalt tundsin, et töö ja töötahte, mida ma väga armastan, nullib ära kogu see palgasüsteem.
Tegin siis vahepeal endale uue meigi, turgutasin end üles, sõitsin tööle tagasi ning rääkisin oma otsese ülemusega. Meie juhtimine käib teisest riigist, aga otsene ülemus on Eestis ja eestlane. Mis te arvate, mis ta ütles mulle?
Iseenesest mõistagi, et ta saab kõigest aru ja et see süsteem on firma jaoks kasumlik ja et häid müügiinimesi tuleb hoida, kuid tema käed pole selle süsteemi muutmiseks pikendatavad 😀 Ja nüüd ongi asjalood sellised, et ma oma mõttes pole selle firma jaoks enam lojaalne, vaid otsin silmad lahti uusi võimalusi. Nii palju siis müügiinimeste \” hoidmisest\”.

Tänasega sai sellest jamast tõeliselt siiber.

Aga kui siia teemasse satub mõni müügiesindaja või müügijuht, siis teie arvamusi ja kogemusi loeksin meeleldi.
[/tsitaat]
Tegelikult kui on samad tööülesanded, siis meeste ja naiste palk peab olema sama, see on seaduses ka kirjas.
Minu mees oli müügiesindaja 10 aastat, kokkuvõte sellest oli selline, et lõpetas hullumajas ja tarvitab siiani rahusteid. Nõudmised läksid aastatega hullemaks, palk väiksemaks. Kogu aeg oli töö pärast närviline, tulid magamata ööd jne. Kas see kõik on ikka seda väärt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.01 15:09; 31.01 15:57; 31.01 18:53; 01.02 07:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan ka müügialal ja meil on ka selline süsteem, et saab boonust. Ehks siis latti tõstetetakse vastava isiku tulemuste põhjal. Nt kui müüsid eelmisel perioodil 6000 eurot kuus, siis uus norm on 7000, kui täidad selle, siis uus norm on 9000 jne. Ehk siis algajail on latt madal ja boonust saada lihtsam, edukaimal raskem. Minu jaoks ka täiesti ebaloogiline süsteem. Latt liigub kogu aeg kõrgemale, aga ühel hetkel on ka inimvõimetel piir.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja mina olin ka müügialal tööl. Senimaani kuni meil sama süsteem tehti teenisin mina väga head palka. Peale sama süsteemi juurutamist hakkasin saama ainult põhipalka mis oli väga väike. Aga tööd pidin tegema sama palju kui teised, kes pidid vähem vaeva nägema, et boonustasemele jõuda.

Ja see kõik tappis minu jaoks selle töö. Ja ma olin tõesti hea müügiinimene aga kui ikka päevast päeva näed, et teine saab sama raha mis sinagi poole vähemalte lepingute eest siis tekib masendus küll.
Minu müügikarjäär sai sellega kriipsu peale. Mul ei olnud enam motivatsiooni seda tööd teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teemaalgataja mina olin ka müügialal tööl. Senimaani kuni meil sama süsteem tehti teenisin mina väga head palka. Peale sama süsteemi juurutamist hakkasin saama ainult põhipalka mis oli väga väike. Aga tööd pidin tegema sama palju kui teised, kes pidid vähem vaeva nägema, et boonustasemele jõuda.

Ja see kõik tappis minu jaoks selle töö. Ja ma olin tõesti hea müügiinimene aga kui ikka päevast päeva näed, et teine saab sama raha mis sinagi poole vähemalte lepingute eest siis tekib masendus küll.
Minu müügikarjäär sai sellega kriipsu peale. Mul ei olnud enam motivatsiooni seda tööd teha.
[/tsitaat]

Aga missugusel alal sa nüüd töötad?
Ma pean tunnistama, et müügiesindaja töö on mulle tõesti täiesti minu töö selles mõttes, et ma suhtlen väga vabalt nii sekretäride kui ka kõrgemate juhtidega. Ma ei pelga ka välismaised juhte ning kõik inglise keelt kõnelevad ettevõtte juhid suunatakse minu jutule ja ma ei müü end odavalt:), et igal tingimusel klient meie firmasse saada. Meil on nii, et kellel on suurem müük, on ka üldiselt proportionaalselt suurem plaan, ning boonus saab ta ka kindlasti rohkem kui väiksema müügiga inimene. Meil tehakse palgaarvestus kasuminumbrite järgi. Tähtis müügitöö juures on lihtsalt see, et saaks tehtud töö eest ka tunnustust ehk tasu, see on müügitöö juures ainuke motivatsioon teha rohkem ja paremini, lisab enesekindlust.

Minus süveneb tohutu kiirusega see hirm, et see praegune firma süsteem tapab ära ka minu kire igasuguse müügitöö vastu. Ma olen müügialal 12 aastat töötanud ja tasu või austus on siis selline ebainimlik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.01 14:25; 31.01 15:24; 31.01 18:00; 31.01 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu arust oleks kõige õiglasem süsteem müügiinimestele kindel % kasumist anda. See on õiglane nii tööandja kui ka töötaja seisukohalt. Ma võin ju kõva müüki teha aga kui teen mega allahindlusi, siis mis kasu firma sellest lõikab.

Kui 200 eur moodustab sinu palgast suure osa, siis mulle tundub, et oled müügiinimese kohta alamakstud. Kui naudid müügitööd, siis on sulle tööd oi kui palju. Müügipersonal on ju põhiline, mida CV-portaalides pidevalt otsitakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küll ei tea müügist ööd ega mütsi, aga kui sa 96% plaanitäitmise eest ei saa mingit boonust ja pingutad veri ninast välja, kas sa siis ei võiks natuke tagasi tõmmata? Las teised ka tõestavad ennast, põhipalga saaksid ju ka 50% pealt. Või lastakse siis juba päris lahti?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ei, ma ei tööta kindlustusfirmas. Müün nn konkreetseid asju, mitte õhku:)
Ma kuulen seda päris palju, et häid müügiinimesi tuleb hoida jne jne, aga olete te üldse kursis, kui paljud tööandjad tegelikult samamoodi mõtlevad?
Meie firmas üldiselt mõeldakse ka, et tuleb hoida, aga kui vaja ,siis praktikas pigem on see küll teistmoodi. Liiga lihtsalt lastakse häid inimesi ära, olemasolev kliendibaas jagatakse teiste müüjate vahel ära, töötaja kulusid hoitakse kokku, aga müügitulu jääb, sest kliendid on ju alles ja toovad endiselt raha sisse.
Konkurentide juurde ei ole mul kahjuks huvi minna ja mul on ka tõrge ses suhtes ning reaalselt samale alale minek uude firmasse minu alal on väga riskantne ning ei pruugi tuua soovitud tulemust. Pigem on see nende \”jooksikutele\” kehvalt lõppenud. Pole tööd, pole kliente, oled kasutu.[/tsitaat]

Kindlustus ei ole õhk. Lihtsalt teadmiseks ja silmaringi arendamiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 02:21; 01.02 02:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Küsisin veel, et kas keegi on eelnevalt seda tööd teinud. Vastuseks sain, et detrsembris oli palju proovijaid, kõige pikemalt pidas üks tüdruk 3 nädalat vastu ja siis loobus. Juhataja lisas, et ega selles vallas tulemused nii ruttu ei tulegi. Mind häiris nagu kõige rohkem see, et minu töö oleks vaid helistamine, mitte hiljem siis kliendiga suhtlus, hinnapakkumiste koostamine jne. Pean ennaast heaks müügiinimeseks, aga Tartus tööd leida on võimatu, kus palk oleks üle miinimumi. [/tsitaat]

Kui su ampluaaa on koristusfirmad, siis kindlasti. Aga Tartust üldiselt selles miinimumpalga võtmes rääkida ei saa, palun äa levita väärinformatsiooni. Just võtsime ise tööle Tartu filiaali inimese, kes on omas vallas väga hea, palk 2000+ ja seda netos.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 02:21; 01.02 02:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui su ampluaaa on koristusfirmad, siis kindlasti. Aga Tartust üldiselt selles miinimumpalga võtmes rääkida ei saa, palun äa levita väärinformatsiooni. Just võtsime ise tööle Tartu filiaali inimese, kes on omas vallas väga hea, palk 2000+ ja seda netos.[/tsitaat
Minu eesmärk pole koristusfirmas töötada, see ettevõte otsis müügijuhti ja kandideerisin, sest kuulutuses polnud kirjas, et see on telefonitöö. 2000 ¤ Tartus, śeda mina ei usu. Olen mitu kuud tööturgu jälginud ja tean mis toimub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.01 15:09; 31.01 15:57; 31.01 18:53; 01.02 07:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kuidas müügitööl naiste ja meeste erinev palk kujuneb? Mulle rääkis sellest paar aastat tagasi üks personalifirma tööta niiviisi. Et müügiinimesed saavad ise valida palgamaksmise süsteemi: kas suurem põhipalk ja väiksem boonus müügilt, või väiksem põhipalk ja suurem boonus müügilt. Et mehed on riskialtimad, kui naised, siis nad valivad tavaliselt teise variandi, väiksem palk, aga suurem boonus. Nii võttes, kui antakse inimesele tööle tulles ise valida ja selle tulemusel kujuneb meestel-naistel erinev palk, polegi ju midagi valesti. Inimesed ise valivad nii.
Rääkisime me tookord sel teemal, et masu ajal kukkus just meesmüüjate sissetulek kõvasti, sest boonust enam polnud, aga põhipalk oli neil omal valikul sümboolne. Konservatiivsemad naised olid valinud suurema põhipalga, nemad elasid masu paremini üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 09:54; 01.02 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas see pole mitte tööandja jaoks nutikas süsteem? Inimene töötab nagu hull, ajab oma lati kõrgele, kuni ei suuda seda enam ületada. Ta toob firmasse kõik oma tuttavad + need, keda suudab lihtsalt ära meelitada. Kui ta enam latist üle hüpata ei suuda, väga hea, las lähebki minema. Tema toodud kliendid jagame teiste müüjate vahel ära. Võtame uue inimese, kes toob firmasse omakorda oma tuttavad.
See süsteem maksaks tööandjale kätte ainult sel juhul, kui kliendid oleks oma müügimehele lojaalsed ja liiguks koos temaga.
Ma ei taha öelda, et selline süsteem on töötaja suhtes õiglane. Küll aga näen ma, et see on tõesti tööandjale kasulik. Julmalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 09:54; 01.02 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja…sa kirjeldad nagu minu tööandjat. Aga meil oligi osakonnas ütlus \”saad kuuplaani täis, saad preemiaks järgmise kuu veel suurema eelarve\”….noh ja loomulikult on kuskil ju lagi ja lõpuks saad ainult põhipalka oma tubliduse eest:(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui su ampluaaa on koristusfirmad, siis kindlasti. Aga Tartust üldiselt selles miinimumpalga võtmes rääkida ei saa, palun äa levita väärinformatsiooni. Just võtsime ise tööle Tartu filiaali inimese, kes on omas vallas väga hea, palk 2000+ ja seda netos.[/tsitaat]
See on kahjuks muinasjutt!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 22:07; 01.02 22:15; 02.02 15:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ehk lohutab sind minu eilne töövestlusel käik.
Tegu puhatusfirmaga, kes otsis müügijuhti. Mis olid siis need tööülesanded. Ainus töö, helistamine. 50 kõnet tunnis, tööpäev 8 tundi. Pean ettevõttele sisse tooma kuus 1000 ¤, sellega teenin miinimumpalga, mis üle 1000-de, siis sellelt teenin 5 %.Töö tegemiseks sõlmitakse töövõtuleping ja makse maksaksin ise oma tulu pealt.
Võtsin mõtlemisaega, aga loomulikult on minu vastus \” ei \”. Kas sa töötad kusagil kindlustusfirmas ?
[/tsitaat]

Kemmerling? Ära sinna küll mine, omanikud …parem ei ütle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 22:07; 01.02 22:15; 02.02 15:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes ennast eduka ja tegusa müügiinimesena tunnetab ning tööd soovib, siis jätke kontakt. Pakun võlaõigusliku lepingu alusel müügitööd, 60% firmasse laekunud rahast moodustab teie palgafondi. Lihtsalt kohal istumise ja ilus olemise eest ei näe põhjust maksta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 22:07; 01.02 22:15; 02.02 15:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees töötas ka müügialal ühes ettevõttes, mille nime ma ei hakka siin mainima, ütlen vaid nii palju, et tegu ühe suurema ja tuntuima firmaga Eestis. Süsteem oli enamvähem sama. Töö oli E-L 9-19ni. Tihti tulid kliendid natuke enne 19 ja tööpäeva venis päris pikale, vahest jõudis 20.30 koju alles. Aga selle aja eest, mis peale 19, ei maksnud ju keegi. Ja öelda ka ei saa, et kulla klient, minu tööpäev on nüüd läbi, tulge palun homme tagasi, sellel oleks ilmselt järgnenud kaebus ülevamale poole. Igatahes palk oli algul 350 kätte pluss boonus, kui täidab oma normi. Hiljem tõusis mõnevõrra, sai natuke üle 400+boonus. Tõsi, kui mõni kuu läks hästi ja norm sai täidetud, oli palk päris hea. Samas oli ka kuid, kui sai ainult põhipalga ja seda oli vähe, et ära elada. Aga koguaeg oli peal pinge, seda oli näha ka kodus, et mees on pinges ja tõsine koguaeg, samuti väsinud. Tihti oligi ta kõik päevad E-L tööl, ainult P vaba. See, et kuus tulid ületunnid, ei maksnud keegi kinni, need lugesid alles 3 kuu peale. Ühesõnaga ülimalt totakas süsteem. Lisaks pidi ta tööd kõige selle kõrvalt ka koju kaasa võtma ja aitasin tal öösel lepinguid kokku panna, kui laps oli magama läinud. Mees käis kodus ainult söömas ja magamas, pere jaoks aega ei olnudki.
Nüüd aga tuli ta sellest firmast ära, läks tegema tööd, mida oli varem õppinud ametikoolis ja saab sama palju palka kui varasemas firmas koos boonusega. Ja tööpäev on 8-17ni, L-P vaba, ja saab palju rohkem olla koos perega. Muutust märkasin inimeses kohe, ta oli palju vabam, elurõõmsam ja ei pea enam mingite boonuste ega pisiasjade pärast muretsema. Niiet minu meelest see müügitöö teeb inimesest nagu tühjaks pressitud sidruni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see oleneb ka ikka väga palju.

Nagu enamikul elualadest, palgatingimused on väga individualsed, st palju keegi välja räägib ja palju ettevõttesse kasumit toob.

Katsu leida ettevõte, kus saad teatud %-i müügist ja plaanide täituvusel siis boonuse+ veel kaubapeale põhipalk.

Mul endal – 1000(põhi) + ~1200(%) ja kui plaanid täis siis 200-500 preemiad.

Vaata turul ringi ja suhtle juhtidega. Kui sa suudad ennast ettevõtte juhile maha müüa, siis saad ka väga head tingimused(unusta ära cv-de saatmine jms)

Soovitavad valdkonnad: Vaata kus liigub raha, soovitavalt miinimum 20 000 eurot kuus läbi ühe müügimehe(kui 1000-2000, siis mille arvelt ettevõte Sulle palka maksab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 23:41; 04.02 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eks see oleneb ka ikka väga palju.

Nagu enamikul elualadest, palgatingimused on väga individualsed, st palju keegi välja räägib ja palju ettevõttesse kasumit toob.

Katsu leida ettevõte, kus saad teatud %-i müügist ja plaanide täituvusel siis boonuse+ veel kaubapeale põhipalk.

Mul endal – 1000(põhi) + ~1200(%) ja kui plaanid täis siis 200-500 preemiad.

Vaata turul ringi ja suhtle juhtidega. Kui sa suudad ennast ettevõtte juhile maha müüa, siis saad ka väga head tingimused(unusta ära cv-de saatmine jms)

Soovitavad valdkonnad: Vaata kus liigub raha, soovitavalt miinimum 20 000 eurot kuus läbi ühe müügimehe(kui 1000-2000, siis mille arvelt ettevõte Sulle palka maksab?[/tsitaat]

Ps – ise olen müügijuht, kogemust ca 5 aastat

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 23:41; 04.02 23:42;
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tulin poole tööpäeva keskel koju, et nutta.:(

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.