Esileht Tööelu, raha ja seadused. tulude kompenseerimine kergemale tööle üleviimisel, ja vanemahüvitise arvestus

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: tulude kompenseerimine kergemale tööle üleviimisel, ja vanemahüvitise arvestus

Postitas:

Kui arst väljastab kergemale tööle üleviimise lehe, ning tööandjal on võimalus mulle kergemat tööd pakkuda, aga seetõttu saan vähem palka ning Haigekassa kompenseerib vahe – siis kas see Haigekassa poolt kompenseeritud tulu võetakse tuluna arvesse ka hiljem vanemahüvitise arvestamisel? Või jäetakse see osa arvestamata, ning kaotan selle arvelt vanemahüvitise summas?
Suur tänu teadjatele juba ette!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.05 01:38; 16.05 13:31; 16.05 23:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, läheb arvesse nii antud hüvitis Haigekassa poolt kui ka vastav ajaline periood.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu, Zensus! Küll on hea, kui targad inimesed käepärast nõu andmas! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.05 01:38; 16.05 13:31; 16.05 23:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt infoks- kui juhtub, et sind kunagi koondatakse ja need kergema töö kuud peaksid jääma töötuskindlustushüvitise arvestusel sisse, siis läheb arvesse vaid tööandja makstu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 16:43; 17.05 01:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahaa, sellise asja peale ma poleks ise tulnudki, väga hea tähelepanek!
Aga kas saan asjast õigesti aru, et töötamise viimasel kolmel kuul saadud tulu ei arvestata töötuhüvitise arvutamisel sisse? St. kui näiteks olengi ainult kuni kolm viimast kuud enne koduseks jäämist kergemal tööl, siis see ei muudaks töötuhüvitise suhtes midagi? Mul nimelt vist nii ongi, et ka kergemal kujul üle kolme kuu eriti töötada ei saa, siis pean ilmselt koju jääma täiesti…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.05 01:38; 16.05 13:31; 16.05 23:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ahaa, sellise asja peale ma poleks ise tulnudki, väga hea tähelepanek!
Aga kas saan asjast õigesti aru, et töötamise viimasel kolmel kuul saadud tulu ei arvestata töötuhüvitise arvutamisel sisse? St. kui näiteks olengi ainult kuni kolm viimast kuud enne koduseks jäämist kergemal tööl, siis see ei muudaks töötuhüvitise suhtes midagi? Mul nimelt vist nii ongi, et ka kergemal kujul üle kolme kuu eriti töötada ei saa, siis pean ilmselt koju jääma täiesti…[/tsitaat]

Oletame, et sind koondatakse nt millalgi siis, kui vh läbi ja soovid tööle naasta. Siis saad ettvõttest lõpparve jms tasud. Seda kuud, ning lisaks veel kahte eelmist kuud, mil tööandja on sinu eest maksnud töötuskindlustusmaksu, ei võeta arvesse, kuus enne seda võetakse. Kui mõni kuu neist on 0 (nt oled terve kuu puhanud) siis jääb see vahele. Kui oled juba dekreedis, aga veel saad selles kuus töötasu, läheb arvesse. Ühesõnaga andmed vaadatakse maksuametist ja seal on kirjas, mis kuudel sinu pealt töötuskindlustust on makstud, neid kuid loetakse. Keeruliselt vist seletasin, tegelikult on lihtne, puhas maksuameti lehel kuude kaupa üheksani lugemine ja loed siis neid kuid, mil sinu pealt on makstud tk maksu, kasvõi 1¤, vahet pole kas olid puhkusel, dekreedis või tööl.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 16:43; 17.05 01:05;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. tulude kompenseerimine kergemale tööle üleviimisel, ja vanemahüvitise arvestus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.