Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tuludekl. rahad – millele plaanite kulutada?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 86 )

Teema: Tuludekl. rahad – millele plaanite kulutada?

Postitas:
Kägu

RE: Tuludekl. rahad – millele plaanite kulutada?

Läheb kogumishoiusele ja kasutan seda raha hiljem, et lastega võimalikult kaua kodus olla :).

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kuna olen juba aasta otsa töötu olnud, siis esimest korda ootan tulumaksutagastust pikisilmi:) Kui muidu olen kõrvale pannud, siis seekord läheb kõik elamiseks, saab ühe kuu veel kuidagi pinnal püsida, aga edasi on küll imet (töökohta) vaja. Säästud on otsas.[/tsitaat]
ei saa aru mida sa ootad, kui pole tulu saanud ega tulumaksu maksnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ei saa aru mida sa ootad, kui pole tulu saanud ega tulumaksu maksnud.[/tsitaat]

Kui saadi nt töötuskindlustushüvitist, siis see on tulu, millelt makstakse tulumaksu. Tõenäoliselt ei saadud seda aasta igal kuul ehk nende kuude eest on tulumaksuvabastus kasutamata. Lisaks võib tal olla lapsi, koolituskulud, laen jne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Venice

[tsitaat]Nojah, mina pean riigile veel juurde maksma, ja nii viimased 3 aastat…[/tsitaat]

Ma maksin eelmisel aasta l juurde 22 500 euri, sel aastal \”õnneks\” vaid 13 500.-

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]vareenik kirjutas:[/small]

Ma saan 1700 ja midagi peale. Mingit nippi pole vaja. 3 last, koolid(mul), koolitused(mehel), lasteaed, laenu interessid ja nii ongi[/tsitaat]

Te peate siis ikka üüratu laenu pealt üüratut intressi maksma. Muidu ei tule kuidagi taolist summat välja. Kahe lapse eest ei saa just ka kuigi palju, sest arvestatakse ju alates teisest lapsest. Minu eluasemelaenu aastaintress oli sel aastal kokku ainult 950 eurot ja meil on miljonilaen. Tagasi saan sealt ainult nn sandikopika.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina tahaks pangalaenu ennetähtaegselt vähendada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]summa peaks tulema midagi sinna 1100 euro kanti-2 last, koolituskulud, lasteaiad, kodulaen jms.
osa rahast läheb reisifondi, mingi summa lihtsalt hoiuarvele.[/tsitaat]

Tundub ka uskumatu. Mul ka eluasemelaen (miljon krooni), 2 last, laste koolitus- ja lasteaiakulud, samuti rida annetusi ja ma sain eelmisel aastal tagasi kusagil natuke üle 400 euro, kusjuures riigile võlgu ei olnud midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ostan uued aknad ja kui üle jääb, kulub see vundamendi remondiks…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
vareenik

[tsitaat] [small]vareenik kirjutas:[/small]

Te peate siis ikka üüratu laenu pealt üüratut intressi maksma. Muidu ei tule kuidagi taolist summat välja. Kahe lapse eest ei saa just ka kuigi palju, sest arvestatakse ju alates teisest lapsest. Minu eluasemelaenu aastaintress oli sel aastal kokku ainult 950 eurot ja meil on miljonilaen. Tagasi saan sealt ainult nn sandikopika. [/tsitaat]

Laenu on järel miskit 900 000 EEki ja intressi maksime aasta jooksul 1291Euri, aga summa ilmselt selline, sest teeme mehega kahepeale ja ainult mees käib tööl. Mina käin koolis ja mitte kõige odavamas. Pealegi meil on KOLM last, mitte 2!
Eelmine aasta saime muide isegi rohkem tagasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Te peate siis ikka üüratu laenu pealt üüratut intressi maksma. Muidu ei tule kuidagi taolist summat välja. Kahe lapse eest ei saa just ka kuigi palju, sest arvestatakse ju alates teisest lapsest. Minu eluasemelaenu aastaintress oli sel aastal kokku ainult 950 eurot ja meil on miljonilaen. Tagasi saan sealt ainult nn sandikopika. [/tsitaat]Kuule! See, kui palju saad laenu pealt tagasi sõltub laenuintressist, mida oled eelmisel aastal maksnud.
See ei mängi suurt rolli, kas sul on miljonilaen või vaid mõnekümne tuhandene laen (kui me kroonidest räägime). Rolli mängib see, kui suur intress on sinu laenule määratud.
Loogiline ju, et kui su laenumarginaal on vaid 0,7 (+ 6 kuu euribor) ja teisel inimesel on näiteks sama suurel laenul 4,7 (+ 6 kuu euribor), siis on tema ka rohkem intresse tasunud ja saab ka rohkem tagasi intresside pealt.
Samuti mängib olulist rolli see, kas sul on alles võetud laen või juba vana laen. Teadupoolest laenu alguses makstakse rohkem intressi ja vähem põhiosa ning laenu lõpus rohkem põhiosa ja vähem intressi. Loogiline ju, et esimesel juhul makstakse intressi rohkem ja tagasi saadakse ka rohkem.
Samuti mõjutab intressi suurust 6 kuu euribori määr. Hetkel euribor jälle langeb ning seeläbi kahaneb ka makstav/tagasisaadav intressisumma.

Sinu miljonilaenu kõrvale toon ma näite enda pealt. Minu laenujääk kroonidest on ca 700 000.- (ehk väiksem kui sul), aga intresse maksin eelmisel aastal 1400.- eurot (ehk rohkem kui sina). Mina maksin intressi rohkem sellepärast, et mul on alles väga uus laen ja mul on ilmselt marginaal kõrgem kui sul.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

umbes 1300 euri tuleb. Kolm last, eluasemelaen ja laste huviringid, lasteaiad.
Pole seda kuskile ära planeerinud. Elame lihtsalt maha, midagi erilist vaja osta pole.

Please wait...
Postitas:
amatöör

kas peab selle raha kohe ära kulutama? minul läheb tagavara arvele ja jääb sinna.
kui palju tagasi saan -selgub siis kui hakkan deklaratsiooni tegema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

panen raskemateks aegadeks hoiule.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ikka ja ainult reisidele.Eks järgmine aasta talvel paistab kuhu tee viib.Metsikult hea on raha kulutada,kui lisatööd tegemata saad seda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nagu juba aastaid, läheb see raha kevadvaheaja suusareisi katteks. Kuna peres 5 inimest, siis ca pool katab ära. Tavaliselt saame tagasi 1500+ ¤

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rääkige nippidest, mis valemiga on võimalik saada tuludeklaratsiooniga riigilt tagasi 1500 eurot ehk ligi 25000 krooni?[/tsitaat]

Jagan nippe:
tuleb muretseda 3 või enam last ja siis aasta jooksul meeletult kulutada nende õppimistele ja huvitegevustele.
Meil nii se summa tulebki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina sain ennem jõule 1600¤ tagasi ja kulutasin peamiselt jõulukingitustele ja fotoka ostsin ka omale ja riideid endale ja lapsele.
Ning ostsin lapse tuppa uue mööbli samuti.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Laenu on järel miskit 900 000 EEki ja intressi maksime aasta jooksul 1291Euri, aga summa ilmselt selline, sest teeme mehega kahepeale ja ainult mees käib tööl. Mina käin koolis ja mitte kõige odavamas. Pealegi meil on KOLM last, mitte 2!
Eelmine aasta saime muide isegi rohkem tagasi.[/tsitaat]

Kolme lapse puhul saab tulumaksutagastuse ainult kahe pealt – tagastus hakkab kehtima alates teisest lapsest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ehk ei peaks kõike ära kulutama? Siinne foorumgi on appikarjeid täis, et ootamatult raha vaja, aga pole sentigi kõrvale pandud. Jätke vähemalt seegi raha varuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tagasi saan 171 eurot. Ära seda ei kuluta, hoian suveks-sügiseks dekreedi ajaks, sest dekreediraha tuleb pisike.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tagasi peaks saama 350.-. Kõik kulub autoremondile.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saame tagasi 180 eurot (1 laps, kodulaen sutsu alla miljoni).
Mida teeme? Ei teagi veel täpselt. Lapsetuba sisustaks ehk.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Umbes 1220.- 3 last ja eluasemelaen, laste trennid.
Raha läheb remonti: 1 lapse tuppa lineleumi asemele korralik tammest puitpõrand (400.-). Olematu ukse asemele (ukseauk seinas) teeb mees taaskasutusest toodud vanaaegsed uksed korda, kuid lengid tuleb lasta teha tisleril(kokku 300.-) Kui järgi jääb piisavalt, siis äkki ostan uue pliidiplaadi köögitasapinda. Praegu kasutan kuuri alt toodud, kellegi koledat ära visatud pliiti.ja kui jääb järgi veel, siis panen tähtajalise hoiusele lisaks või muretsen hoopis 5,5a tuppa puidust kirjutuslaua, kaugel see koolgi enam ja parem on koolimineku kulutusi hajutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tundub ka uskumatu. Mul ka eluasemelaen (miljon krooni), 2 last, laste koolitus- ja lasteaiakulud, samuti rida annetusi ja ma sain eelmisel aastal tagasi kusagil natuke üle 400 euro, kusjuures riigile võlgu ei olnud midagi.[/tsitaat]

Täiesti loogiline ju. Ühe lapse pealt (st alates teisest lapsest) on tagastus juba ca 360¤, kui on kolm last, siis peaks saama 2x nii palju. Lisaks siis lasteaiad jms. Mul on 2 last, laene pole, saangi tagasi veidi alla 400¤.

Please wait...
Postitas:
Kägu

no ma kohe ei teagi mis moodi ma oma 13 eur kulutan? 3 kilo liha peaks saama või siis 500 gr kalkuni oma. no eks ma veel vaatan.

Please wait...
Postitas:
Kägu

no ma kohe ei teagi mis moodi ma oma 13 eur kulutan? 3 kilo liha peaks saama või siis 500 gr kalkuni oma. no eks ma veel vaatan.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma ostan lapsele uue jalgratta… ülejääva raha eest täiendan enda veiniriiulit mõne parema veiniga, mida niisama ei raatsi osta 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks pole see nüüd mingi sülle kukkunud õnn, mille kohe laiaks löön. Vajalikud asjad oleme hankinud jooksvalt, kuigi sissetulekud pole suured. Deklariga saame tagasi u 400¤, see jääb niisama arvele.

Mul üks tuttav eelmine aasta sai 10 000 eeki tagasi. Nad lõid selle põhimõtteliselt 2 päevaga laiaks, shopates.Samas ise elavad üürikas, võlgu ka veel jne.

Please wait...
Postitas:
vareenik

Kolme lapse puhul saab tulumaksutagastuse ainult kahe pealt – tagastus hakkab kehtima alates teisest lapsest.[/tsitaat]
Ma ju tean seda, aga minu kommenteerija rääkis kahest lapsest. Vahe on ikka päris suur.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ju tean seda, aga minu kommenteerija rääkis kahest lapsest. Vahe on ikka päris suur.

[/tsitaat]

Laenuintressid ning koolituskulud ju lisaks. Esimene annab tihtipeale inimestele päris suure summa.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 86 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tuludekl. rahad – millele plaanite kulutada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.