Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tuludekl. rahad – millele plaanite kulutada?

Näitan 26 postitust - vahemik 61 kuni 86 (kokku 86 )

Teema: Tuludekl. rahad – millele plaanite kulutada?

Postitas:
Kägu

RE: Tuludekl. rahad – millele plaanite kulutada?

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Täiesti loogiline ju. Ühe lapse pealt (st alates teisest lapsest) on tagastus juba ca 360¤, kui on kolm last, siis peaks saama 2x nii palju. Lisaks siis lasteaiad jms. Mul on 2 last, laene pole, saangi tagasi veidi alla 400¤.[/tsitaat]

Meie tagastuse summa ongi loogiline. Ebaloogiline on see, kui samu andmeid esitavad inimesed väidavad, et saavad tagasi kes 1500 kes ligi 2000 eurot. Kui inimene õpib kõrgkoolis tasulisel kohal, kus aastamaks on ligi 3000 või rohkem eurot, siis ehk tõesti kõigi tagastustega kokku tuleb ligi 2000, aga muidu ei saa kuidagi nii suurt summat kokku.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]vareenik kirjutas:[/small]

Te peate siis ikka üüratu laenu pealt üüratut intressi maksma. Muidu ei tule kuidagi taolist summat välja. [/tsitaat]

me oleme viimastel aastatel saanud 30000-35000 kr tagastust. kusjuures eluasemelaenu meil ei ole. on kolm last, naine, kes ei tööta, kõigi laste ja mehe koolituskulud. kujutan ette, et juba laste koolituskulud võivad olla üsna erinevad – erakool (või muidu tasuline õpe) + huvitegevus vs odavamapoolne munitsipaalhuviring.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]
Jagan nippe:
tuleb muretseda 3 või enam last ja siis aasta jooksul meeletult kulutada nende õppimistele ja huvitegevustele.
Meil nii se summa tulebki.[/tsitaat]

Ja eriti aitab see, kui linn lasteaiakohta ei võimalda ja laps eralasteaias käib. Ma 2009 eest sain 35 tuhat krooni tagasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]
Meie tagastuse summa ongi loogiline. Ebaloogiline on see, kui samu andmeid esitavad inimesed väidavad, et saavad tagasi kes 1500 kes ligi 2000 eurot. Kui inimene õpib kõrgkoolis tasulisel kohal, kus aastamaks on ligi 3000 või rohkem eurot, siis ehk tõesti kõigi tagastustega kokku tuleb ligi 2000, aga muidu ei saa kuidagi nii suurt summat kokku. [/tsitaat]

Vaatasin algusest peale üle ja ei leidnud kedagi, kes oleks samu andmeid esitanud (kaks last, laen puudub) ja väitnud, et saab üle 1000 euro tagasi. Kolm last on teine tera juba, ainuksi laste pealt saab vist üle 700 tagasi. Kolme lapsega on tõenäoliselt ikka koolituskulusid ka ja kui on kodulaen lisaks, siis ega alla 1000 naljalt ei tulegi.

Please wait...
Postitas:
Varjatud

Viin mehe spaasse 🙂 Ja mis üle jääb, kulub lihtsalt elamisele 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda teemat lugedes imestan siiralt, et kuhu jäävad kõik need inimesed Tööelu ja raha teema all nutavad, et kui nad KOHE summat teada ei saa, siis maailm variseb kokku, kui nad kõige esimesena tuludeklari raha tagasi ei saa, siis lapsed surevad nälga ja et üleüldse, mida nad seal munevad oma rahade tagasi kandmisega, kas nad ei tea, kui raske on eesti elu.
Lugege sealt! Oi, seda nuttu ja hala, mis sealt kuuleb. Enamikel on näljasurm silme ees terendamas. Siinsest teemast selgub, et enamus prassib selle raha lihtsalt maha ja muud ei midagi.
Vaid mõni üksik leiab, et see raha tuleks panna mustadeks aegadeks kõrvale.
Selle asemel lüüakse aga raha mõnuga laiaks, et siis saaks pärast perekoolis jälle detsembris juba deklari teemasid tegema hakata ja ulguma, et kui raske elu on ja kuidas nälgitakse või et ei suudeta ots otsaga kokku tulla.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Saan tagasi 1000¤, säästan, panen juurde laste kogumisarvele.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
lootusekiir

Ostan nõudepesumasina ja uue külmkapi. Raha ei sügele kuskil, kui laekub, siis ostan 🙂

Teeme mehega koos, lapsi 2, ise sain pool eelmist aastat vh. Lisaks veel lasteaed. Eluasemelaenu ei ole, intresside pealt ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

investeerin, st aktsiaid ostan.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Seda teemat lugedes imestan siiralt, et kuhu jäävad kõik need inimesed Tööelu ja raha teema all nutavad, et kui nad KOHE summat teada ei saa, siis maailm variseb kokku, kui nad kõige esimesena tuludeklari raha tagasi ei saa, siis lapsed surevad nälga ja et üleüldse, mida nad seal munevad oma rahade tagasi kandmisega, kas nad ei tea, kui raske on eesti elu.
Lugege sealt! Oi, seda nuttu ja hala, mis sealt kuuleb. Enamikel on näljasurm silme ees terendamas. Siinsest teemast selgub, et enamus prassib selle raha lihtsalt maha ja muud ei midagi.
Vaid mõni üksik leiab, et see raha tuleks panna mustadeks aegadeks kõrvale.
Selle asemel lüüakse aga raha mõnuga laiaks, et siis saaks pärast perekoolis jälle detsembris juba deklari teemasid tegema hakata ja ulguma, et kui raske elu on ja kuidas nälgitakse või et ei suudeta ots otsaga kokku tulla. [/tsitaat]

Miks sa arvad, et siin kirjutavad vaid need, kes sinu nimetatud teemas halasid? Mina ka kirjutasin ja küsisin oma arvutuskäigu üle (oli õige) lihtsalt huvist.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Miks sa arvad, et siin kirjutavad vaid need, kes sinu nimetatud teemas halasid? Mina ka kirjutasin ja küsisin oma arvutuskäigu üle (oli õige) lihtsalt huvist.[/tsitaat]Mitte minu nimetatud teemas, vaid Tööelu rubriik lausa kubiseb neist teemadest ning pea kõik väidavad seal, et kui nad kohe oma summat teada ei saa, siis sureb pere näljasurma.
Miks peab sealt küsima arvutuskäigu kohta? Selle rubriigi päises on teema, kus on välja toodud täpne arvutuskäik, kõik on puust ja punaseks tehtud, aga siis peab sinna kõrvale igaüks ikka veel hunnikute kaupa eraldi teemasid tegema stiilis a öelge palju ma saan tagasi?
See juba näitab, et inimesel ei ole peas päris kõik nii, nagu olema peaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

saan 51,87 eks ma siin väheke mõtlen veel, kuhu selle raha investeerin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eh, ma saan tagasi 60EUR lapse koolituskuludelt. Laen on, aga kuna ehitasin maja nö mitteametlikult, siis selle pealt ei saa sentigi tagasi. Mis ma teen 60EUR-iga? Eee, ilmselt ostan lapsele uued jalkaputsad 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mitte minu nimetatud teemas, vaid Tööelu rubriik lausa kubiseb neist teemadest ning pea kõik väidavad seal, et kui nad kohe oma summat teada ei saa, siis sureb pere näljasurma.
Miks peab sealt küsima arvutuskäigu kohta? Selle rubriigi päises on teema, kus on välja toodud täpne arvutuskäik, kõik on puust ja punaseks tehtud, aga siis peab sinna kõrvale igaüks ikka veel hunnikute kaupa eraldi teemasid tegema stiilis a öelge palju ma saan tagasi?
See juba näitab, et inimesel ei ole peas päris kõik nii, nagu olema peaks. [/tsitaat]

Ma saan aru, aga saa sina ka aru, et siin need kes kirjutavad, mida head ja paremat ostavad, ei ole arvatavasti need samad inimesed, kellel teistes teemades söögiraha puudu jääb.

Ma ei teinud mingit eraldi teemat, miks sa mingist aiaaugust räägid? Küsisin seetõttu, et tahtsin kindel olla, sest pensioniamet tegi mul tulumaksuvabastusega suvel mingit putru ja kapsaid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma saan aru, aga saa sina ka aru, et siin need kes kirjutavad, mida head ja paremat ostavad, ei ole arvatavasti need samad inimesed, kellel teistes teemades söögiraha puudu jääb.

Ma ei teinud mingit eraldi teemat, miks sa mingist aiaaugust räägid? Küsisin seetõttu, et tahtsin kindel olla, sest pensioniamet tegi mul tulumaksuvabastusega suvel mingit putru ja kapsaid. [/tsitaat]Vastupidi! Ma arvan, et siin teemas ja sealsetes teemadest kirjutavad suht samad inimesed.
Polegi vahet, kas tegid oma teema või küsisid kellegi teise teema sees.
Kui rubriigi päises on avateemaks tuludeklaratsiooni arvutamise valem, mis peaks tõesti lihtne ja arusaadav ka väiksema haridusega inimestele olema, siis milleks veel eraldi teemasid tõstatada või nende teemade sees sama küsimus esitada?
Nii mugav ja laisk, et keegi kohalik ja zensus peab sinu eest kõik ära arvutama?
Õpitud abitus? See selgitab päris hästi, miks meil on sotsiaalselt ja majanduslikult toimetulematuid inimesi nii massiliselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vastupidi! Ma arvan, et siin teemas ja sealsetes teemadest kirjutavad suht samad inimesed.
Polegi vahet, kas tegid oma teema või küsisid kellegi teise teema sees.
Kui rubriigi päises on avateemaks tuludeklaratsiooni arvutamise valem, mis peaks tõesti lihtne ja arusaadav ka väiksema haridusega inimestele olema, siis milleks veel eraldi teemasid tõstatada või nende teemade sees sama küsimus esitada?
Nii mugav ja laisk, et keegi kohalik ja zensus peab sinu eest kõik ära arvutama?
Õpitud abitus? See selgitab päris hästi, miks meil on sotsiaalselt ja majanduslikult toimetulematuid inimesi nii massiliselt. [/tsitaat]

minu teema oli natuke keeulisem kui vaid lihtne liitmine lahutamine ning sain zensuselt vastuse, et minu arvutus oli õige. appi, ma olen nüüd majanduslikult mitte toimetulev 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

saame tagasi 1814 eu.
reisime.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ärge muretsege. Järgmine aasta on maksimaalne tagastus inimese kohta 1920 eur pealt ning seega jäävad reisud ära. Tänage reformi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Maksimaalne kinnipidamiste summa ühe isiku kohta saab olla 3195¤, sellelt tulumaks 671¤ – see on siis maksimum, mida üks inimene saab saada oma intresside, koolituste, annetuste eest.
Lapse eest alates teisest lapsest 363¤.
Kui inimesed savad tagasi 2000¤, siis see tähendab tervet karja lapsi ilmselt.

Ise saan kinnipidamistega piki pükse (summa 4000¤, seega pea 1000¤ läheb tulumaksutagastuse arvestusest välja 🙁 ). Kuidagi ootamatult palju on kogunenud neid huviringe ja trenne lastel, millelt tagasi saab. Järgmisel aastal peab natuke makseid hajutama perekonnas.

Muide järgmise aasta maksimaalne kinnipidamiste summa on veelgi väiksem – 1917¤. See on juba päris väike summa, kellel näiteks eluasemelaen. Nii et ärge väga hoogu oma arvutustega minge ja käituge targalt igasuguste koolitusmaksetega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei tea endal midagi saada olevat. Kõik maksud on ausalt maksutud, tulumaksuvaba miinimumiga on juba palga juures arvestatud. Laene pole, kaht last pole, koolituskulusid tänavu ka nagu pole (riik maksab niigi mu õpingud ilusti kinni :)). Seega mina olen ilusti omadega nullis, ei oota midagi ega närvelda millegi pärast. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

me saime ammu juba raha tagasi ja ammu ka ära lahendatud. u 6100 euri saime. oli hea aasta (kunagi :D)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja eriti aitab see, kui linn lasteaiakohta ei võimalda ja laps eralasteaias käib. Ma 2009 eest sain 35 tuhat krooni tagasi.[/tsitaat]

aga kui linn maksab lastehoiutoetust alla 3sele lapsele, siis kas saab midagi tagasi ka sealt (mis ma ise maksan)?
või mismoodi see asi käib üldse?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Panen kogumisarvele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tagasi saame ehk nii 300EUR. Laenuintressidelt, lapse lasteaed 5kuud ja autokool.
Ostame küttepuid, palki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga kui linn maksab lastehoiutoetust alla 3sele lapsele, siis kas saab midagi tagasi ka sealt (mis ma ise maksan)?
või mismoodi see asi käib üldse?[/tsitaat]

ülivähe on neid erahoide, kellel on koolitusluba. tm saab tagasi aga ainult koolitusloaga hoidudele/aedadele tehtud maksete pealt. hoiud pakub hoiuteenust, mitte alusharidust, nagu lasteaed. kuigi sisuliselt on pakutav teenus sama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rääkige nippidest, mis valemiga on võimalik saada tuludeklaratsiooniga riigilt tagasi 1500 eurot ehk ligi 25000 krooni?[/tsitaat]
Mina ka aru ei saa, kuidas on eestis võimalik nii palju tuludeklariga tagasi saada…
Aga mina sain detsembri alguses soomest ja sain 1600¤ tagasi.

Please wait...
Näitan 26 postitust - vahemik 61 kuni 86 (kokku 86 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tuludekl. rahad – millele plaanite kulutada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.