Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tuludeklaratsioon

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Tuludeklaratsioon

Postitas:

Kas olen õigesti aru saanud, et sel aastal tehtavas tuludeklaratsioonis ei ole mu abikaasal midagi õigus tagasi saada? Aastatulu on tal ca 35000€ ja maksuvaba miinimumi pole. Varasematel aastatel on saanud haigusrahade ja renditulu pealt mingi summa.
Sel aastal siis ainult laste (neid 5) ja koolituskulude (lastud kõik eelmisest aastast alates abikaasa nimele teha) eest midagi?
Kuna mina pole 2018a tööl käinud, siis saan enda kasutamata jäänud 6000€ talle üle kanda? Palju siis nö minu pealt tagasi peaks saama?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 09:29; 10.01 10:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laste eest ja koolituskuludelt saab ikka tagasi ka sel aastal.

Sina saad talle üle kanda, sest tundub, et vastate tingimustele:
https://www.emta.ee/et/eraklient/tulu-deklareerimine/kasutamata-maksusoodustuste-jagamine-abikaasaga
Üldist maksuvaba tulu saab jagada ainult tingimusel, kui üks abikaasa ei saanud maksustamisperioodil tulu või tema tulu oli väiksem kui 2160 eurot. Sel juhul saab ta kasutamata maksuvaba osa üle anda teisele abikaasale, kui abikaasade maksustatav tulu ei ületa kokku 50 400 eurot kalendriaastas. Maksimaalne ülekantav summa saab olla 2160 eurot.

Eluasemelaenu intressi ja koolituskulu maksustatavat tulu ületava summa abikaasa deklaratsioonile ülekandmisel kehtivad samad piirangud, mis üksikdeklaratsioonidele: maksimaalne mahaarvatav summa ühe deklaratsiooni kohta on 1200 eurot, millest eluasemelaenu intresside osa maksimaalselt 300 eurot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga enda ligi 7000€ makstud tulumaksust ei saa midagi tagasi, eks?
Tagasisaadava summa saab ikka vana valemi järgi arvutada, ainult enda maksuvaba 0 ?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 09:29; 10.01 10:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aastatulu on tal ca 35000€ ja maksuvaba miinimumi pole. Varasematel aastatel on saanud haigusrahade ja renditulu pealt mingi summa.

palun juhiseid, kuida saada renditulu pealt tulumaksutagastust? ma olen mingil kummalisel põhjusel pidanud siiamaani ikka ise tulumaksu maksma, mitte ei ole tagasi saanud?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga enda ligi 7000€ makstud tulumaksust ei saa midagi tagasi, eks?

Tagasisaadava summa saab ikka vana valemi järgi arvutada, ainult enda maksuvaba 0 ?

Enda makstud tulumaksust saabki ju tagasi laste eest ja koolituskulude eest ka, mitte kellegi teise makstud tulumaksust. Kui mõtled, et kas tema palga juures oleks tal õigus olnud maksuvabastusele, siis seda tal ei ole. Kõik, kes teenivad aastas üle 25200 euro, nende maksuvaba on 0.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

renditulu pealt pead ikka sina riigile tulumaksu maksma, mitte riik sulle.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2018a. sain palgaraha 17500, maksin tulumaksu tervelt palgalt. Palju saan tagasi? Lisaks on 2 last ja laste koolituskulusid ca 2000. Abielus ei ole.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 17:28; 12.01 17:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2018a. sain palgaraha 17500, maksin tulumaksu tervelt palgalt. Palju saan tagasi? Lisaks on 2 last ja laste koolituskulusid ca 2000. Abielus ei ole.

Kas tõesti nii raske on protsenti arvust võtta?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk keegi siiski oskaks öelda.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 17:28; 12.01 17:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk keegi siiski oskaks öelda.

Kes ikka viitsib arvutada, mis su TM vaba peaks olema. See on ju iga palganumbri juures erinev, mis 14400.- ületab.
Ja koolituskulud ka kõik maksuvabad ei ole.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 18:06; 13.01 00:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2018a. sain palgaraha 17500, maksin tulumaksu tervelt palgalt. Palju saan tagasi? Lisaks on 2 last ja laste koolituskulusid ca 2000. Abielus ei ole.

Lapsed(1848€ x0,2=369,60€) ja koolituskulud, juhul kui kuuluvad maksusoodustuse alla (kuni 1200€x0,2=240€) ja kui tulumaks läks esimeselt eurolt ,siis saad ka töötasult enamaksud tulumaksu tagasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 00:09; 14.01 08:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma maksuvaba tulu saad arvutada emta.ee lehel oleva valemi järgi:

https://www.emta.ee/et/maksuvaba-tulu

“aastatulu kasvades 14 400 eurolt 25 200 euroni väheneb maksuvaba tulu vastavalt valemile 6000 – 6000 ÷ 10 800 × (tulu summa – 14 400)”

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 18:06; 13.01 00:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk keegi siiski oskaks öelda.

Mis sa,selle teadmisega praegu peale hakkad? Siis näed ju, kui deklareerima hakkad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läksin siis mina vaatama ka oma tulumaksu lehele. kogu aastas olen kasutanud 316 tulumaksuvabastust. Kuskile ma mingit avaldust teinud ei ole väljamaksjaks on mul sots amet. kas siis tõesti saan tagasi 6000-310=5684*0,2=1136,8 eur

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läksin siis mina vaatama ka oma tulumaksu lehele. kogu aastas olen kasutanud 316 tulumaksuvabastust. Kuskile ma mingit avaldust teinud ei ole väljamaksjaks on mul sots amet. kas siis tõesti saan tagasi 6000-310=5684*0,2=1136,8 eur

Kõigepealt vaata palju sa oled riigile tulumaksu maksnud.See on see nn.pada kust toimub enammaksud tulumaksu tagatus.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 00:09; 14.01 08:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läksin siis mina vaatama ka oma tulumaksu lehele. kogu aastas olen kasutanud 316 tulumaksuvabastust. Kuskile ma mingit avaldust teinud ei ole väljamaksjaks on mul sots amet. kas siis tõesti saan tagasi 6000-310=5684*0,2=1136,8 eur

Enne, kui hakata keerukaid arvutusi tegama ja valemeid täitma, tuleks endale esitada 1.küsimus:
kas ma maksin eelmisel aastal tulumaksu riigile ja kui palju?

Kui ei ole tulumaksu maksnud, ei ole ka midagi tagasi saada. Jutt käib enammakstud tulumaksu tagastamisest- riik maksab osa maksu tagasi neile, kes on tasunud tulumaksu riigile liiga palju.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tuludeklaratsioon

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.