Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tuludeklaratsioon 2021

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 343 )

Teema: Tuludeklaratsioon 2021

Postitas:
Kägu

Kas keegi oskab mulle nõu anda, seoses pensionisamba väljamakseca 2021.

Ma ise sain 2kuud veel miinimum vh aasta alguses, sellelt kasutasin maksuvaba nagu ette nähtud ja sellega on korras. Tean, et saaksin selle tulumaksu mis makstud tagasi(umbes 100€) ja tean, et kõik lapsed ja huviringid lähevad abikaasa kontole, sellega pole ka mure.

Mida ma veel ei hooma, on pensionkeskuse väljamakse. Ehk välja võetud pensionisammas. Selle makstud tulumaksult eks maksuvaba ei arvestada? Või? Samas ikkagi näitab mul seal et suuma millelt maksuvaba arvestatakse on 1180€ ehk koos pensionisamba makstud tulumaksuga.  Ühesõnaga kas see kuidagi muudab midagi, ega tagasimaksma ei pea? ????

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen viimane kommija.

Ehk mul brutotuluks ikkagi 6348.42 . Tulu millelt arvestatakse maksuvaba 1188.93 ja kasutatud maksuvaba 620.32

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Avaldus on tehtud ei 0 ega 500,vaid vastavalt palgale arvestatakse iga kuu maha nii palju kui võimalik.Jah,enamus kuudest on 0,aga kui tööandja lubab ise võtta maha nii palju kui palgast saab siis nii peakski olema.Nüüd on ikka jama…ikka ju tööandja viga?Kokkuleppeliselt lubas teha nii,et ei saa midagi tagasi ega maksa ka peale.

Ei ole tööandja viga, vaid kui nt puhkuse/haiguse tõttu juhtub mingi kuu, et tööandja saabki KUUpalgalt arvestada tulumaksuvaba osa nt 500 või mingi osa siis tööandja PEAB seda tegema ja teebki õigesti.

Uue muudatusega on töötaja (ehk sinu) kohustus on oma tulumaksu aasta lõikes jälgida ja vajadusel korrigeerida.

Tööandja saab lähtuda vaid iga kuu kuupõhisest väljamaksest, mitte ei saa sinu aastapalka kokku lüüa ja kuupalgalt rohkem kinni pidada, et juurdemaksu kohustust ei tekiks. St sinu juhul kui sisuliselt tulumaksuvabastust aasta lõikes ei teki oleksid ise pidanud tegema avalduse 0st tulumaksu arvestamiseks.

Uus seaduse muudatus kahjuks on selline ja pole miskit teha. Inimene ise peab jälgima ja vastutama, tööandja on õigesti käitunud. Võiks, aga pole tööandja kohustus soovitada, et oleksid võinud teha avalduse tulumaksu arvestamiseks alates 0-st.

Nii,nüüdseks lappasin iga kuu üksipulgi läbi.võrdlesin palgalehe ja maksuameti andmeid.tööandjal on kõik õieti.kogu tulumaks on õieti kinnipeetud. Nüüd on ainus segadus see,kui olin haiguslehel,aga sealt maksan ju kogu summalt tulumaksu.üldandmed ei klapi,aga iga kuu eraldi klapib(töötasu).aru ma ei saa.tööandjal tõesti kõik õigesti kinnipeetud,miks ma juurde maksma pean? Maksuametis segadus?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii,nüüdseks lappasin iga kuu üksipulgi läbi.võrdlesin palgalehe ja maksuameti andmeid.tööandjal on kõik õieti.kogu tulumaks on õieti kinnipeetud. Nüüd on ainus segadus see,kui olin haiguslehel,aga sealt maksan ju kogu summalt tulumaksu.üldandmed ei klapi,aga iga kuu eraldi klapib(töötasu).aru ma ei saa.tööandjal tõesti kõik õigesti kinnipeetud,miks ma juurde maksma pean? Maksuametis segadus?

Sest tööandja peab kinni pidama tulumaksu kuu kaupa (sul pole 0 avaldust) ja selle pärast kuu kaupa kõik klapibki. St ühel kuul said väiksema tuli ja sealt tekkis tööandjal kohustus tulumaksuvaba X summas arvestada, kuid muul kuul said rohkem, kuid aasta lõikes kogu tulu pealt nagu maksuamet arvestab ei oleks tohtinud sel väiksema palgaga kuul ka nö tulumaksuvaba arvestada, vaid sinu puhul keegi arvestas välja, et keskmine oleks ca 8 eurot kuus, millelt tulumaksu ei tohiks arvestada ehk sisuliselt null.

Tulumaksu kohustus tekib aga aasta peale kokku st kogu teenitud summa pealt. Sellest see erinevus.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just nii saabki juhtuda, kui töötasu on nii piiripealne, et mõnel kuul saab tööandja kasutada MVtulu ja mõnel mitte. Aasta kokkuvõttes võib summa osutuda nii suureks, et sa poleks ka nt aasta alguses väiksemalt tasult pidanud  TMvaba kasutama. Seda peabki inimene ise oma avaldusega reguleerima.
Nt kui sel kuul, mil olid osa ajast haige, sai tööandja arvestada v-o lausa 500 € TMvaba, aga tulu tekkis sul ka HK makstud rahast, millest tööandja ei tea midagi.
Ma teen oma perefirma raamatupidamist ja arvestasin abikaasale pool aastat TMvaba raha  200 € kuus. Siis tal tekkis mõte, et võtab igal kuul ka juhatuse liikme tasu, lisaks maksis ka endale rohkem palka. Enam ei saanud TMvaba igakuiselt üldse arvestada, aga aasta kokkuvõttes ületas summa ikka 25 200 € ja kogu eelnevalt arvestatud TMvaba arvelt tueb tagasi maksta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutatud maksuvaba tulu:
4 719,00

Õigus maksuvabale tulule:
4 998,73

Vahe peaks siis tagasi saama?
Kui alaealine laps käis suvel tööl ja teenis 360 eurot, siis tema pealt ma midagi juurde maksma ei pea vist?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutatud maksuvaba tulu:

4 719,00

Õigus maksuvabale tulule:

4 998,73

Vahe peaks siis tagasi saama?

Kui alaealine laps käis suvel tööl ja teenis 360 eurot, siis tema pealt ma midagi juurde maksma ei pea vist?

Mitte vahet ei saa tagasi vaid tulumaksu sellelt vahelt.
Lapse tulu:
https://www.rmp.ee/maksud/maksud-yldiselt/lapse-suveteenistus-ja-maksuvaba-tulu

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas oma tulumaksu tagastuse saab lasta ainult enda kontole kanda või võib ka näiteks lapse kontole?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas oma tulumaksu tagastuse saab lasta ainult enda kontole kanda või võib ka näiteks lapse kontole?

Ei saa. Maksa aga heaga oma kohtutäituri võlg ära ja ära vigerda.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas oma tulumaksu tagastuse saab lasta ainult enda kontole kanda või võib ka näiteks lapse kontole?

Ei saa. Maksa aga heaga oma kohtutäituri võlg ära ja ära vigerda.

Kui on tõesti võlg kohtutäiturile, siis pole võimalik kellegi teise arvele TMtagastust kanda. Aga kui niisama soovid raha oma lapse kontole, siis lihtsalt sisesta õige nimi ja arveldusarve number, tagastus kantakse sinu poolt määratud kontole.
https://www.emta.ee/eraklient/maksud-ja-tasumine/tulu-deklareerimine/tulumaksu-tagastamine-ja-juurdemaksmine
Kui kahtled, kas ikka on võimalik, siis küsi MAst ise üle. kõik kontaktid on emta.ee lehel olemas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas III samba andmed peab paluma pangal saata maksuametisse, et tulumaksutagastus saada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas III samba andmed peab paluma pangal saata maksuametisse, et tulumaksutagastus saada?

mul need alati automaatselt sinna ilmunud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
Palju siis tagasi saan? 2 last on ka? Kas ca 1100€
Tulumaksukohustuse arvutuskäik 12 kuu andmete alusel

<section class=”undefined” style=”box-sizing: border-box; caret-color: #5d6071; color: #5d6071; font-family: Roboto, sans-serif; font-size: 14px;”>

Tulu, millelt arvutatakse maksuvaba tulu 18 374,44
Kasutatud maksuvaba tulu 0,00
Õigus maksuvabale tulule
3 792,00
Eeldatav tulumaksukohustus
(Kasutatud maksuvaba tulu – õigus maksuvabale tulule) * 20%
0,00

</section>

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
Palju siis tagasi saan? 2 last on ka? Kas ca 1100€
Tulumaksukohustuse arvutuskäik 12 kuu andmete alusel

<section class=”undefined” style=”box-sizing: border-box; caret-color: #5d6071; color: #5d6071; font-family: Roboto, sans-serif; font-size: 14px;”>

Tulu, millelt arvutatakse maksuvaba tulu 18 374,44
Kasutatud maksuvaba tulu 0,00
Õigus maksuvabale tulule
3 792,00
Eeldatav tulumaksukohustus
(Kasutatud maksuvaba tulu – õigus maksuvabale tulule) * 20%
0,00

</section>

Kas mitte ca 800 ei ole?Kui muidugi ise oled niipalju TM maksnud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
Palju siis tagasi saan? 2 last on ka? Kas ca 1100€
Tulumaksukohustuse arvutuskäik 12 kuu andmete alusel

<section class=”undefined” style=”box-sizing: border-box; caret-color: #5d6071; color: #5d6071; font-family: Roboto, sans-serif; font-size: 14px;”>

Tulu, millelt arvutatakse maksuvaba tulu 18 374,44
Kasutatud maksuvaba tulu 0,00
Õigus maksuvabale tulule
3 792,00
Eeldatav tulumaksukohustus
(Kasutatud maksuvaba tulu – õigus maksuvabale tulule) * 20%
0,00

</section>

Kas mitte ca 800 ei ole?Kui muidugi ise oled niipalju TM maksnud

Kas mu maksuvaba on 3792+ 1848 (2 lapse soodustus?)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
Palju siis tagasi saan? 2 last on ka? Kas ca 1100€
Tulumaksukohustuse arvutuskäik 12 kuu andmete alusel

<section class=”undefined” style=”box-sizing: border-box; caret-color: #5d6071; color: #5d6071; font-family: Roboto, sans-serif; font-size: 14px;”>

Tulu, millelt arvutatakse maksuvaba tulu 18 374,44
Kasutatud maksuvaba tulu 0,00
Õigus maksuvabale tulule
3 792,00
Eeldatav tulumaksukohustus
(Kasutatud maksuvaba tulu – õigus maksuvabale tulule) * 20%
0,00

</section>

Kas mitte ca 800 ei ole?Kui muidugi ise oled niipalju TM maksnud

Kas mu maksuvaba on 3792+ 1848 (2 lapse soodustus?)

Ja tulumaksu olen maksunud 3572€ riigile.

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mu maksuvaba on 3792+ 1848 (2 lapse soodustus?)

Jah. Sellelt  20% tagasi, kui veel mingeid lisa maksuvabu summasid pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui aasta sissetulek on 29800 ja neli last kas siis pole lootust mitte midagi tagasi saada ? muidugi aastatulu mõjutab ka pensioniväljamakse. Muidu teenitud aasta tulu väiksema.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

II sambast tehtud väljamaksed, mis on maksustatud tulumaksuga määras 20% või 10%, ja pärijale tehtud väljamaksed ei mõjuta üldist maksuvaba tulu.
https://www.emta.ee/eraklient/maksud-ja-tasumine/maksustatavad-tulud/pensionid-ja-kindlustushuvitised
Kui töötasu ise jääb alla 25 200.-, siis saad ikka üldist maksuvabastust kasutada.
Laste arvelt toimub tagastus samuti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei. Kas selliste andmetega peab kuidagi teistmoodi arvutama, ehk et kui Brutotulu üle 14000 siis peab teisiti arvutama? Äkki keegi palun aitaks 🙂

 

Brutotulu: 21847,02

Tulu millelt arvutatakse maksuvaba tulu:16218,71

Kasutatud maksuvaba tulu: 1938,88

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei. Kas selliste andmetega peab kuidagi teistmoodi arvutama, ehk et kui Brutotulu üle 14000 siis peab teisiti arvutama? Äkki keegi palun aitaks ????

Brutotulu: 21847,02

Tulu millelt arvutatakse maksuvaba tulu:16218,71

Kasutatud maksuvaba tulu: 1938,88

Aga vaata oma MA lehelt järele, mis on su lubatud maksuvaba tulu, seal on ju täpne number ammu kirjas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka peab teistmoodi arvestama:
https://www.emta.ee/eraklient/maksud-ja-tasumine/maksusoodustused/maksuvaba-tulu-arvestamine
Vaata oma täpsed summad üle sel lehel toodud lingi kaudu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma ei ole tööl käinud ja ainus tulu on pensionisamba väljamakse 3400 EUR, siis kas pean deklaratsiooni esitama? Pensionisamba väljamakse pealt maksin ju tulumaksu?

Kas saan midagi ka tagasi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi aitaks arvutada, kas saan midagi tagasi voi pean juurde maksma, kui:

bruto tulu: 20056,03

tasu, millelt arvestsataks maksuvaba tulu: 12380,03

kasutatud maksuvaba tulu: 5285,83

 

suur tanu ette!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see aasta ei saagi saata pangast kodulaenu intresse maksuametile? Vanasti oli see nähtav juba 4-5. veebruari paiku, nüüd ei midagi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma ei ole tööl käinud ja ainus tulu on pensionisamba väljamakse 3400 EUR, siis kas pean deklaratsiooni esitama? Pensionisamba väljamakse pealt maksin ju tulumaksu?

Kas saan midagi ka tagasi?

Kui muid sissetulekuid pole, siis saad TM ikka tagasi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma ei ole tööl käinud ja ainus tulu on pensionisamba väljamakse 3400 EUR, siis kas pean deklaratsiooni esitama? Pensionisamba väljamakse pealt maksin ju tulumaksu?

Kas saan midagi ka tagasi?

Kui muid sissetulekuid pole, siis saad TM ikka tagasi.

Pensioni väljamakse ju ei loe? sellepealt ei saa ju midagi tagasi, või ma eksin?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pensioni väljamakse ju ei loe? sellepealt ei saa ju midagi tagasi, või ma eksin?

Eksid. Väljamakse ei suurenda aastatulu, aga makstud TM on kasutatav tavakorras.

II sambast tehtud väljamaksed, mis on maksustatud tulumaksuga määras 20% või 10%, ja pärijale tehtud väljamaksed ei vähenda inimese maksuvaba tulu.

Maksustatud tulu ja kinnipeetud tulumaksu (20% või 10%) arvelt saab füüsilise isiku tuludeklaratsioonis teha kõiki mahaarvamisi.
https://www.emta.ee/eraklient/maksud-ja-tasumine/maksustatavad-tulud/pensionid-ja-kindlustushuvitised

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kusjuures tuludekki saab teha 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun teadjamate abi:

Kui ma teen esimesena oma deklaratsiooni ära ja kinnitan selle ning abikaasa teeb pärast mind ning tal tuleb mulle osa tagasimakset üle kanda (kui ma ei eksi tuleb linnukese koht, kas soovite üle kanda), kas ma siis pean selle raha nö vastuvõtmiseks oma deklaratsiooni muutma või ei ole midagi vaja lisaks teha?

Suurimad tänud ette!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 343 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tuludeklaratsioon 2021