Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tuludeklaratsioon 2021

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 343 )

Teema: Tuludeklaratsioon 2021

Postitas:
Kägu

Mäletan, et varem sai korralikult tuludeklaratsiooniga tagasi, kui oli olnud antud aasta sees töökohavahetus. Ei? Jah?

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kusjuures tuludekki saab teha ????

Jap, päris hea. Poleks selle peale tulnudki, et nii vara, aga tuttav ütles. Tegin ka ära, siis on kaelast ära.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun teadjamate abi:

Kui ma teen esimesena oma deklaratsiooni ära ja kinnitan selle ning abikaasa teeb pärast mind ning tal tuleb mulle osa tagasimakset üle kanda (kui ma ei eksi tuleb linnukese koht, kas soovite üle kanda), kas ma siis pean selle raha nö vastuvõtmiseks oma deklaratsiooni muutma või ei ole midagi vaja lisaks teha?

Suurimad tänud ette!

Soovitame esimesena esitada oma tuludeklaratsiooni sellel abikaasal, kelle aastatulu on väiksem või kellel on mahaarvatavaid soodustusi rohkem.

Kasutamata jäänud maksuvaba tulu, täiendava laste maksuvaba tulu, eluasemelaenu intresside ja koolituskulude abikaasa deklaratsioonile ülekandmist pakub süsteem automaatselt. Käsitsi midagi deklaratsioonile märkima ei pea.

https://www.emta.ee/eraklient/maksud-ja-tasumine/maksusoodustused/maksusoodustuste-ulekandmine

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tuludeklaratsioonist saadud raha läheb arvesse kui töövõimetoetust saan? Ma ei oleks vaimustuses sellest, et tuludeklari pärast üks kuu saaksin töövõimetoetust vähem, sest see lööks nn selle summa lõhki (käin tööl ka).

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kui mõlema abikaasale tulud on olnud 19000,siis ei saan laste täiendavat maksuvabastust teile üle kanda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kui mõlema abikaasale tulud on olnud 19000,siis ei saan laste täiendavat maksuvabastust teile üle kanda?

Mulle võid küll üle kanda 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kui mõlema abikaasale tulud on olnud 19000,siis ei saan laste täiendavat maksuvabastust teile üle kanda?

Mulle võid küll üle kanda ????

Noboli näpuviga, TALLE

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mu deklaratsioonis ei ole teise lapse lasteaia kohatasu ehk koolituskulusid, kuhu peaksin pöörduma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mu deklaratsioonis ei ole teise lapse lasteaia kohatasu ehk koolituskulusid, kuhu peaksin pöörduma?

Mul on sama asi.

Kas midagi muutus see aasta selles osas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kui mõlema abikaasale tulud on olnud 19000,siis ei saan laste täiendavat maksuvabastust teile üle kanda?

Miks peaks siis üldse teisele abikaasale üle kandma? Te mõlema tulu on olnud  nii suur, et sellest on makstud päris suur summa tulumaksu?
Reegel on selline:
https://www.emta.ee/eraklient/maksud-ja-tasumine/maksusoodustused/maksusoodustuste-ulekandmine

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun teadjamate abi:

Kui ma teen esimesena oma deklaratsiooni ära ja kinnitan selle ning abikaasa teeb pärast mind ning tal tuleb mulle osa tagasimakset üle kanda (kui ma ei eksi tuleb linnukese koht, kas soovite üle kanda), kas ma siis pean selle raha nö vastuvõtmiseks oma deklaratsiooni muutma või ei ole midagi vaja lisaks teha?

Suurimad tänud ette!

Minu abikaasa tegi deklarit nii hilja, et mulle oli juba väljamakse tehtud. Läksin ja muutsin deklarit ja sain lisa ülekande

+1
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui mu deklaratsioonis ei ole teise lapse lasteaia kohatasu ehk koolituskulusid, kuhu peaksin pöörduma?

Mul on sama asi.

Kas midagi muutus see aasta selles osas?

Kõik haridusasutused esitavad 1. veebruariks Maksu- ja Tolliametile andmed inimeste poolt eelmisel aastal õppeasutusele tasutud koolituskulude kohta. Maksu- ja Tolliamet kannab koolituskulude andmed inimese eeltäidetud tuludeklaratsiooni tabelisse 9.6.

Kui eeltäidetud deklaratsioonil ei ole koolituskulude andmeid või need erinevad teadaolevatest, siis tuleks pöörduda haridusasutuse poole ning paluda andmed Maksu- ja Tolliametile esitada või andmed parandada.

Eeltäidetud deklaratsioonil võib ka ise paranduse teha, kuid sel juhul võib Maksu- ja Tolliamet paluda esitada haridusasutuse väljastatud tõendi koolituskulude tasumise kohta.

https://www.emta.ee/eraklient/maksud-ja-tasumine/maksusoodustused/koolituskulu#eeltaidetud-andmed

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsin ka

Laste lasteaiatasu 65 eurot kuus lapse kohta. Terve aasta seda kenasti maksnud vallale. Tuludeklaris näitab, nagu oleksin maksnud 100 eurot lapse kohta terve aasta peale. Olen üsna segaduses. Teised huviringid näidatud korrekselt, s.t kogu makstud summa. Toiduraha ei lähe arvesse, olen teadlik, 65 eurot ongi ainult kohatasu.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsin ka

Laste lasteaiatasu 65 eurot kuus lapse kohta. Terve aasta seda kenasti maksnud vallale. Tuludeklaris näitab, nagu oleksin maksnud 100 eurot lapse kohta terve aasta peale. Olen üsna segaduses. Teised huviringid näidatud korrekselt, s.t kogu makstud summa. Toiduraha ei lähe arvesse, olen teadlik, 65 eurot ongi ainult kohatasu.

Kas oled kusris, et koolituskulusid saab maha arvata ainult 1200 € väärtuses?

“Isik, kelle tasutud koolituskulu ületab tema maksustatavat tulu või mahaarvamiste piirangut (1200 eurot, sh tasutud eluasemelaenu intressid ning kingitused ja annetused), võib koolituskulu jäägi oma abikaasale üle anda.”

Pöördu ikka vastavasse asutusse, kes selle 100 € MAle deklareeris, ega PK ei tea, miks nt lasteaed vähem on deklareerinud, kui viga on tõesti nendepoolne.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me mehega saame mõlemad teise samba pealt ka nii uskumatu kui see ka ei tundu sest ei pidanud ju saama. Aga muud tuluallikat minul eelmine aasta polnud.

Igatahes  väga rõõmus!

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me mehega saame mõlemad teise samba pealt ka nii uskumatu kui see ka ei tundu sest ei pidanud ju saama.

Pole midagi uskumatut, maksuameti lehel on see kogu aeg kirjas olnud, et pensionisambalt tasutud tulumaksu saab kasutada kõikide maksusoodustuste tarbeks nagu ikka.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun abi tagastatava summa kontrollimisel:

Igakuine sissetulek palk 1700  + laste pealt 120 eurot (lapsed 10 ja 17).
Koolituskulusid olen tasunud 810 eurot

Maksuvaba tulu summaks olen määranud 0

Eeltäidetud deklaratsioon näitab,  et saan tagastust 240 eurot.  Mulle tundub see  vähe (arvutuskäiku kahjuks enam ei näinud, MTA leht jäi kerima).

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nojah siis küll ma koguaeg teadsin et teise samba pealt ei saa enam midagi.

Väiksest asjast palju rõõmu siiski

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun abi tagastatava summa kontrollimisel:

Igakuine sissetulek palk 1700 + laste pealt 120 eurot (lapsed 10 ja 17).

Koolituskulusid olen tasunud 810 eurot

Maksuvaba tulu summaks olen määranud 0

Eeltäidetud deklaratsioon näitab, et saan tagastust 240 eurot. Mulle tundub see vähe (arvutuskäiku kahjuks enam ei näinud, MTA leht jäi kerima).

Katsu ikka arvutuskäik lahti võtta. Nende andmete põhjal ei oska midagi öelda. Kas laps oli 31.12 seisuga veel 17?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Katsu ikka arvutuskäik lahti võtta. Nende andmete põhjal ei oska midagi öelda. Kas laps oli 31.12 seisuga veel 17?

Jah, vanem laps oli 17.
Proovin veel uurida,  aga ilmselt oli esmane sissesaamine mul lihtsalt vedamine ja hetkel tuleb lasta ka teistel uudishimulikel deklaratsiooniga tutvuda:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin et deklaratsioon tagastuskontrollis, huvitav miks???? Ise vaadates oli kõik nagu õige ????‍♀️ Oskate öelda miks deklaratsiooni üldse kontrolli lähevad? Ahjaa ja mina ei näinud küll kusagil et ma oleks midagi II pensionisamba vàljamakse TM tagasi saanud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahjaa ja mina ei näinud küll kusagil et ma oleks midagi II pensionisamba vàljamakse TM tagasi saanud

Sa saad tagasi ikka nii palju, kui sul maksusoodustusi on ja kui palju makstud TM võimaldab. Pensionisambalt tasutud TM on samas potis töötasult makstud TMga, ega selle arvelt midagi lisaks ja eraldi tagasi ei saa 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin et deklaratsioon tagastuskontrollis, huvitav miks???? Ise vaadates oli kõik nagu õige ????‍♀️ Oskate öelda miks deklaratsiooni üldse kontrolli lähevad? Ahjaa ja mina ei näinud küll kusagil et ma oleks midagi II pensionisamba vàljamakse TM tagasi saanud

kas see, et deklar kontrolli läks, oli kohe näha või tekkis see info hiljem?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Kummal abikaasal oleks kasulikum kasutada nö maksusoodustuse ülekandmist, mida pakub tuludeklaratsiooni tegemise lõpus?Kas üldse on?

Abikaasa aasta brutotulu 10 000 eurot ja veidi peale , seal hulgas on ka pensionisamba väljamakse.Minu enda aastatulu 8000 ringis , lisaks mõned koolituskulud ning ka meie kolm last on kirjas minu tuludeklaratsioonis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Kummal abikaasal oleks kasulikum kasutada nö maksusoodustuse ülekandmist, mida pakub tuludeklaratsiooni tegemise lõpus?Kas üldse on?

Abikaasa aasta brutotulu 10 000 eurot ja veidi peale , seal hulgas on ka pensionisamba väljamakse.Minu enda aastatulu 8000 ringis , lisaks mõned koolituskulud ning ka meie kolm last on kirjas minu tuludeklaratsioonis.

Mitte üldse halvas mõttes. Aga mehel aastatulu 10 000 ja seal sees veel pensionisamba väljamakse? Ja sul 8000? Jumal hoidku, mis teie kuupalk siis ometi on?

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen see loll, kes töötuna maksis endale 1000 eurot III sambasse lootusega 200 sest kohe tagasi saada tuludeklariga. Sain juubelikingitustest kokku 1000, panin kõik targasti sambasse kasvama, kindlustan tulevikku ja saan ka raha tagasi. Ma arvasin, et see on garanteeritud, nii palju promo sel teemal olnud, ei seostanud seda olemasoleva sissetulekuga üldse. Teemaväline: kahjuks tootlus praegu hoopis miinuses -7%-ga, raha põleb ja see aasta ei tõota head niikuinii. Praegu olen kodus 3a lapsega, tööst jäin ilma, olen hetkel töötu ja eelmise aasta sissetulekult on tulumaks vaid 125.-. Intressimaksed olid 1250, sambasse läks 1000. Kas ongi nii, et vaid ca 120 kuskil saan tagasi?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mehel aastatulu 10 000 ja seal sees veel pensionisamba väljamakse? Ja sul 8000? Jumal hoidku, mis teie kuupalk siis ometi on?

Üks asi on ametlik sissetulek, aga alati saab ju mustalt juurde teenida…

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sambasse läks 1000. Kas ongi nii, et vaid ca 120 kuskil saan tagasi?

Panid kolmandasse sambasse 1000 eurot sisse..no jah..ma muretseks pigem sellepärast, mis sellest rahast kolme aasta pärast saanud on. Tootlus miinuses ja kolme aasta pärast saad 500 eurot kolmandast sambast välja võtta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru sellest halast 3. samba teemal … oma viga, et vale sammas valitud. Mul tootlus aastaid üle 20% ja saan ka ilusa summa tulukaga tagasi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sambasse läks 1000. Kas ongi nii, et vaid ca 120 kuskil saan tagasi?

Panid kolmandasse sambasse 1000 eurot sisse..no jah..ma muretseks pigem sellepärast, mis sellest rahast kolme aasta pärast saanud on. Tootlus miinuses ja kolme aasta pärast saad 500 eurot kolmandast sambast välja võtta.

Kas on plaanis kolme aasta pärast pensionile minna või mis põhjusel siis raha välja peaks võtma? Investeerimine ongi pikaajaline tegevus ja kui tahad ratsa rikkaks saada, siis osta NFT-i või mõnda shitcoini. Pensionifondi kasvatad mitukümmend aastat ja selle ajaga tõenäoliselt kõik fondid kasvavad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 343 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tuludeklaratsioon 2021