Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tuludeklaratsioon 2021

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 343 )

Teema: Tuludeklaratsioon 2021

Postitas:
Kägu

Mina olen see loll, kes töötuna maksis endale 1000 eurot III sambasse lootusega 200 sest kohe tagasi saada tuludeklariga. Sain juubelikingitustest kokku 1000, panin kõik targasti sambasse kasvama, kindlustan tulevikku ja saan ka raha tagasi. Ma arvasin, et see on garanteeritud, nii palju promo sel teemal olnud, ei seostanud seda olemasoleva sissetulekuga üldse. Teemaväline: kahjuks tootlus praegu hoopis miinuses -7%-ga, raha põleb ja see aasta ei tõota head niikuinii. Praegu olen kodus 3a lapsega, tööst jäin ilma, olen hetkel töötu ja eelmise aasta sissetulekult on tulumaks vaid 125.-. Intressimaksed olid 1250, sambasse läks 1000. Kas ongi nii, et vaid ca 120 kuskil saan tagasi?

tagasi saabki maksimaalselt nii palju, kui ise maksnud oled.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tulukat saab juba teha. Nüüd saab sealt vaadata palju tagasi saada on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu olen kodus 3a lapsega, tööst jäin ilma, olen hetkel töötu ja eelmise aasta sissetulekult on tulumaks vaid 125.-. Intressimaksed olid 1250, sambasse läks 1000. Kas ongi nii, et vaid ca 120 kuskil saan tagasi?

Sa ei saa kuidagi rohkem TAGASI saada, kui sa ise ära andnud oled. Kui oled maksnud tulumaksu vaid 125.-, siis pole ju võimalik  rohkem tagsi küsida. Saad tagasi omaenda liigselt makstud tulumaksu.
Ega keegi (riik) sulle peale maksma ei hakka, annab ainult tagasi selle summa, mille ise oled aasta kestel riigile rohkem maksnud.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin et deklaratsioon tagastuskontrollis, huvitav miks???? Ise vaadates oli kõik nagu õige ????‍♀️ Oskate öelda miks deklaratsiooni üldse kontrolli lähevad? Ahjaa ja mina ei näinud küll kusagil et ma oleks midagi II pensionisamba vàljamakse TM tagasi saanud

kas see, et deklar kontrolli läks, oli kohe näha või tekkis see info hiljem?

Oli kohe näha????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oskate öelda miks deklaratsiooni üldse kontrolli lähevad

Sest neid on vaja kontrollida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minujaoks täis anomaalia. Kinni on peetud aastaga 6706,35 ja tagasi saan sellest ainult 367, mis krdi moodi. Kõik on nulliga pandud (üle-eelmisel aastal oli palk väiksem ja tagasi saadav summa poole suurem)

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minujaoks täis anomaalia. Kinni on peetud aastaga 6706,35 ja tagasi saan sellest ainult 367, mis krdi moodi. Kõik on nulliga pandud (üle-eelmisel aastal oli palk väiksem ja tagasi saadav summa poole suurem)

Mida suurem on töötasu, seda väiksemaks muutub lubatud TMvaba summa, see on juba mitu aastat nii. Kui töötasu on kuni 14 400.-, on maksuvaba 6000 €, sellest alates hakkab vähenema ja alates 25 200 € on maksuvaba 0 €.
Kui muid maksusoodustusi pole, ei saagi midagi tagasi.
https://www.emta.ee/eraklient/maksud-ja-tasumine/maksusoodustused/maksuvaba-tulu-arvestamine

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin et deklaratsioon tagastuskontrollis, huvitav miks???? Ise vaadates oli kõik nagu õige ????‍♀️ Oskate öelda miks deklaratsiooni üldse kontrolli lähevad? Ahjaa ja mina ei näinud küll kusagil et ma oleks midagi II pensionisamba vàljamakse TM tagasi saanud

Mul ja mu mehel samuti tagastuskontrollis, ehk on see kõigil nii.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamusel, kellel kontrolli satub läheb see eluasemelaenu intresside tõttu (eriti esimesel aastal) aga kontrollitakse ka neid kellel investeerimisportfell ja vbla siis ka TM väljavõtmisega seotult. Kui on rohkem kinnisvara siis vbla ka üüritulu deklari osa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte ühtegi ei ole meil mehega neist valikutest, aga ikka näitab tagastuskontrollis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte ühtegi ei ole meil mehega neist valikutest, aga ikka näitab tagastuskontrollis.

Meil ka. Ju vist ongi kõigil 🙂

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus  te seda tagastuskontrolli näete?

Minul näitab, et otsuse oleku all ootel. Või vaatan valet kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi aitaks. Ma ei leia kohta, kus ise andmeid lisada. Eelmisel aastal muutsin deklaratsiooni, kuna sünnitushüvitise sain aasta lõpu poole ja seega osa summast jätsin uude aastasse. Aga no mitte pole silma jäänud, kus muuta või lisada saab midagi… Ja aasta tagusest ajast muidugi ka mitte midagi meeles ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Leidsin, minu ja abikaasal samamoodi  tagastuskontroll.

Ju see märge kõigil

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vaadata tagastus-ja ümberkandetaotluste alla (kus on kõikide aastate otsused), siis seal näitab” ootab otsust”. Siis ikka kõik korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oskate öelda kas autoliisingu intresside pealt saab ka tulumaksu tagastust?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oskate öelda kas autoliisingu intresside pealt saab ka tulumaksu tagastust?

????????????

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oskate öelda kas autoliisingu intresside pealt saab ka tulumaksu tagastust?

Oskame öelda. Ei saa. Pole kunagi saanud.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun abi. Tuludekk tehtud.. Tâna läksin vaatama emtasse ja seal seisis et eile oleks olnud nagu nõude suurendamine. Ehk kui muidu pidin tagasi saame 4 kohalise summa, siis seal näitas et nõuet suurendati 967€???????? Nagu mis summa see siuke on ja kes milleks üldse suurendas v misasja. Ma ei saa essugi aru

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aa ja nüüd näitab et see summa on tagasi voetud????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere kas keegi oskab öelda.

Koolituskulusid võib maksimaalselt maha arvata 1200 eur, aga kui on kahe lapse täiendav maksuvabastus 1848 kas siis võin maha arvata 1200 pluss 1848 koolituskulusid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmisele küsimusele lisaks. Küsimus on põhimõtte kohta. Pean silmas seda, et kui ilma täiendava maksuvabastuseta saaksin maha arvata 1200 ja see olekski maksimum mida minu arvestus võimaldab siis küsin seda et kui see täiendav maksuvabastus lisada kas siis see mahaarvamise maksimumsumma suureneb selle võrra?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere kas keegi oskab öelda.

Koolituskulusid võib maksimaalselt maha arvata 1200 eur, aga kui on kahe lapse täiendav maksuvabastus 1848 kas siis võin maha arvata 1200 pluss 1848 koolituskulusid?

Koolituskulud, annetused ja intressid kokku kuni 1200.-. See summa ei puuduta lapsi, nendelt on maksusoodustused täiesti eraldi – 2. laps 1848, 3. laps 3048.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, kui juba küsitud aga kui vanem laps sai 2021 aasta keskel 18 , siis kas saab veel teise lapse pealt maksusoodustust? Tänud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, kui juba küsitud aga kui vanem laps sai 2021 aasta keskel 18 , siis kas saab veel teise lapse pealt maksusoodustust? Tänud

Maksusoodustust saab kuni lapse 17-aastaseks saamise aastani. Ehk et mõlemad peavad olema 31.12.21 seisuga veel 17.
https://www.juristaitab.ee/et/tulumaksu-kkk/mida-tahendab-taiendav-maksuvaba-tulu-lapse-ulalpidamise-korral

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapse huviringi pealt peaks saama tulumaksu tagasi. Aga kui huviringi korraldab FIE?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapse huviringi pealt peaks saama tulumaksu tagasi. Aga kui huviringi korraldab FIE?

Huviringide (samuti annetuste) kohta on nimekirjad, kelle omade pealt võimalik tulumaksu tagasi saada. Kõigist ei saagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapse huviringi pealt peaks saama tulumaksu tagasi. Aga kui huviringi korraldab FIE?

Huviringide (samuti annetuste) kohta on nimekirjad, kelle omade pealt võimalik tulumaksu tagasi saada. Kõigist ei saagi.

Nimekirjas on ainult koolid. Sain aru, et kõigil, kel on koolitusluba, saab tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lapse huviringi tasu kannan ise tuludeklaratsiooni ja selle kohta on saadetud huvikoolist dokument, kas siis peab kuhugi selle dokumendi ka üles laadima? Või vajadusel ametnik ise küsib?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lapse huviringi tasu kannan ise tuludeklaratsiooni ja selle kohta on saadetud huvikoolist dokument, kas siis peab kuhugi selle dokumendi ka üles laadima? Või vajadusel ametnik ise küsib?

https://www.emta.ee/eraklient/maksud-ja-tasumine/tulu-deklareerimine/2021-tulu-deklareerimine#taiendavad-dokumendid:
“Deklaratsiooniga koos ei pea esitama mahaarvamiste aluseks olevaid dokumente. Deklareeritud andmete täpsustamise või täiendavate dokumentide esitamise vajadusel võtab ametnik maksumaksjaga ühendust kas telefoni, e-posti või posti teel hiljemalt 10 päeva enne tulumaksu tagastamise tähtaega.”

Miks sa ise EMTA lehelt ei loe?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 343 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tuludeklaratsioon 2021