Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tuludeklaratsioon 2022

Näitan 30 postitust - vahemik 631 kuni 660 (kokku 699 )

Teema: Tuludeklaratsioon 2022

Postitas:
Kägu

Mul laekub ka alles esmaspäeval, otsus on tehtud 03.03. Vahe on suur kas reedel või esmaspäeval. Ootasin, et saaks laupäeval linna minna lastega nö meelt lahutama, kuhugi mängutuppa näiteks. Viimased päevad veel vaheaeg. Aga nüüd ei saagi, sest 9 euri on arvel, selle eest ei saa sõidukulusidki katta. Passime kodus. Esmaspäeval jälle kool. Vähemalt saan siis midagi head neile osta.

Koolivaheaeg ei tulnud ootamatult. Miks sa siis ei jätnud mõnikümmend eurot selleks ajaks alles, et lastega kuskil käia?

Maksutagastus tuleb ainult kord aastas, kas siis kõik ülejäänud koolivaheajad, nädalalõpud ja riigipühad istutegi rahatult kodus?

+15
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Istume jah palju kodus, sest rahast ei jätku. Eriti kui vaheaeg või riigipüha langeb sellele ajale kui palgapäevast on paar nädalat möödas.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul laekub ka alles esmaspäeval, otsus on tehtud 03.03. Vahe on suur kas reedel või esmaspäeval. Ootasin, et saaks laupäeval linna minna lastega nö meelt lahutama, kuhugi mängutuppa näiteks. Viimased päevad veel vaheaeg. Aga nüüd ei saagi, sest 9 euri on arvel, selle eest ei saa sõidukulusidki katta. Passime kodus. Esmaspäeval jälle kool. Vähemalt saan siis midagi head neile osta.

Keegi sulle ei laena ka, eks. Pank arvelduskresiiti ka ei anna. Krediitkaarti ka pole?

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Istume jah palju kodus, sest rahast ei jätku. Eriti kui vaheaeg või riigipüha langeb sellele ajale kui palgapäevast on paar nädalat möödas.

Tühja passimise asemel kasuta seda aega, et õppida, kuidas paremini majandada ja oma kulusid planeerida. Saad ka lastega koos – erinevaid rahatarkuseteemalisi raamatuid ja mänge on neile ka. Ja konkreetne soovitus – kui nüüd tm tagastuse saad, pane kohe kõrvale (eraldi kontole nt) see, mille oleksid kulutanud koolivaheaja meelelahutuseks. Siis saate vähemalt järgmiste pühade või koolivaheaja ajal midagi põnevat ette võtta. Muidu jälle kuu lõpp, raha pole… sama jama. Niisama “midagi head” ostes kaob see raha sul muidu jälle märkamatult ära.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Istume jah palju kodus, sest rahast ei jätku. Eriti kui vaheaeg või riigipüha langeb sellele ajale kui palgapäevast on paar nädalat möödas.

Päris masendav elu. Selle peale ei tule, et sigiks vähem ja käiks selle asemel hoopis koolis ja õpiks mõne ameti selgeks, mille eest raha makstakse?

+5
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mul laekub ka alles esmaspäeval, otsus on tehtud 03.03. Vahe on suur kas reedel või esmaspäeval. Ootasin, et saaks laupäeval linna minna lastega nö meelt lahutama, kuhugi mängutuppa näiteks. Viimased päevad veel vaheaeg. Aga nüüd ei saagi, sest 9 euri on arvel, selle eest ei saa sõidukulusidki katta. Passime kodus. Esmaspäeval jälle kool. Vähemalt saan siis midagi head neile osta.

Aga kui ei oleks otsus tehtud 03.03 või saaksid raha alles kunagi mais?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi sulle ei laena ka, eks. Pank arvelduskresiiti ka ei anna. Krediitkaarti ka pole?

Ära pane talle sellist mõtet pähe. Laenud süvendavad vaesust, eriti nendel inimestel, kes laenavad mängutoa jaoks või “millegi hea” ostmiseks.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul laekub ka alles esmaspäeval, otsus on tehtud 03.03. Vahe on suur kas reedel või esmaspäeval. Ootasin, et saaks laupäeval linna minna lastega nö meelt lahutama, kuhugi mängutuppa näiteks. Viimased päevad veel vaheaeg. Aga nüüd ei saagi, sest 9 euri on arvel, selle eest ei saa sõidukulusidki katta. Passime kodus. Esmaspäeval jälle kool. Vähemalt saan siis midagi head neile osta.

Soe soovitus. Ära osta lastele midagi head. Paiguta see raha eraldi arvele, mis on mõeldud ootamatuteks olukordadeks. Lastega lahuta meelt tasuta. Võib ka kodus passida ja näiteks lauamänge mängida. Või teete koos süüa. Või meisterdate midagi kodus leiduvatest vahendidest. Või otsid kohti, kus pakutakse tasuta tegevusi. Või lähed lihtsalt välja kelgutama-suusatama-rappa matkama-mõnele suuremale mänguväljakule. Kui eelarve nii piiratud on, siis raha kulutamine mängutoa peale ei ole kuskilt otsast mõistlik.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul laekub ka alles esmaspäeval, otsus on tehtud 03.03. Vahe on suur kas reedel või esmaspäeval. Ootasin, et saaks laupäeval linna minna lastega nö meelt lahutama, kuhugi mängutuppa näiteks. Viimased päevad veel vaheaeg. Aga nüüd ei saagi, sest 9 euri on arvel, selle eest ei saa sõidukulusidki katta. Passime kodus. Esmaspäeval jälle kool. Vähemalt saan siis midagi head neile osta.

Sellepärast sul kunagi raha polegi, sest sa raiskad iga saadud/laekunud summa kohe ära. Mis krdi lõbustused, kui pangaarvel tühjus valitseb.

 

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kujutage ette, et mõni inimene elabki nii. Lastele ostan ikka asju ka edaspidi. Paljud väljaminekud on juba broneeritud tulumaksu tagastusest, näiteks pesukuivatusrest, süntesaator, suvine väike ringkäik Eestis jne. Õnneks saab korra aastas sellist raha. Proovige aru saada, et kõik ei ela nii hästi kui teie.

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kujutage ette, et mõni inimene elabki nii. Lastele ostan ikka asju ka edaspidi. Paljud väljaminekud on juba broneeritud tulumaksu tagastusest, näiteks pesukuivatusrest, süntesaator, suvine väike ringkäik Eestis jne. Õnneks saab korra aastas sellist raha. Proovige aru saada, et kõik ei ela nii hästi kui teie.

Pesukuivatusresti saab odavalt ka kätte. Täpselt samamoodi ajab asja ära.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul laekub ka alles esmaspäeval, otsus on tehtud 03.03. Vahe on suur kas reedel või esmaspäeval. Ootasin, et saaks laupäeval linna minna lastega nö meelt lahutama, kuhugi mängutuppa näiteks. Viimased päevad veel vaheaeg. Aga nüüd ei saagi, sest 9 euri on arvel, selle eest ei saa sõidukulusidki katta. Passime kodus. Esmaspäeval jälle kool. Vähemalt saan siis midagi head neile osta.

Mismoodi on kohe kuu alguses inimesel ainult 9€ arvel? Lastega peres, kus on ülielrmentsarne omada varu mis iganes olukorraks?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eriti kui vaheaeg või riigipüha langeb sellele ajale kui palgapäevast on paar nädalat möödas.

Ma ei saa aru? Paar nädalat palgapäevast möödas, tuleb riigipüha ja siis on sul raha eriti otsas? Laste isal ka?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Natuke teeb ärevaks küll. Mul siiani otsuse ootel, deklari esitasin 13.02. Pole varasemate aastatega võrreldes midagi muutunud, varasemalt on raha tagasimaksete esimestel päevadel käes olnud. Summa alla 400 ja oodatud.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kujutage ette, et mõni inimene elabki nii. Lastele ostan ikka asju ka edaspidi. Paljud väljaminekud on juba broneeritud tulumaksu tagastusest, näiteks pesukuivatusrest, süntesaator, suvine väike ringkäik Eestis jne. Õnneks saab korra aastas sellist raha. Proovige aru saada, et kõik ei ela nii hästi kui teie.

Tundub, et nüüd on siis need süüdi, kes endaga hakkama saavad?

Soovitused seda raha kohe mitte laiaks lüüa on ju igati arukad. Pane kohe paari-kolme aasta jagu kõrvale, on endal ka muretum ja kindlam tunne.
Süntesaator on eluks vajalik? Pesuresti (kuidas sa enne kuivatasid?) saab Marketplaces 6 euroga, just vaatasin.
Ringreis on ok, aga pakun, et teil kujuneb see mitmepäevaseks “midagi head” ürituseks, sest “lastele ostan ikka asju”. Need lapsed on vist päris pähe astunud? Üldse mõtlen, et kas koolilapsed enam käivad mängutubades? Minu tutvusringkonnas on see pigem lasteaialaste teema.

Veel mõtlen, et igapäevaseks jakkamasaamiseks on ju töötasu(d), riigipoolne lastetoetus, teise lapsevanema töötasu v elatisraha, riigipoolne abi, kui elad alla miinimumi, erinevad toiduabid jne. Seda ei olegi nii vähe. Pigem tundub ka, et tegemist on puuduliku majandamisoskusega.
Kas sul mõnda tuttavat ei ole, kes võiks aidata/rääkida, kuidas rahaga majandada? KOV sotstöötaja ikka on?

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Natuke teeb ärevaks küll.

????????????????

Maksu- ja tolliametil on õigus seda raha tagastada kuni 02.10.2023.
Kavatsed kaheksa kuud ärevil olla?
Tuleb, kuna tuleb, tulemata ei jää. Said siiani hakkama, saad ka kuni tagastuseni.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eriti kui vaheaeg või riigipüha langeb sellele ajale kui palgapäevast on paar nädalat möödas.

Palgapäeval pannakse ruttu küüned ja ripsmed ära, ülejäänud asjad on teisejärgulised.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahel tahaks ka öelda, et ärge õelutsege, samas kui vaadata neid, kes kõige “meeleheitlikumalt” ootavad ning nende käitumist-suhtumist, siis tekib küll tahtmine midagi mitte kõige kaunimat öelda. Selle asemel, et tänada viidatud veale (enne/ennem) ja edaspidi võtta õppust, hakkab üks inimene paukuma ja ülbitsema, teine viitab hakkamasaavatele, et olen jah vaene, tehke silmad lahti jne. Ma ei tea, aga need deklariteemad aastate lõikes on suht samasugused – võiks ju harjuda, et ka inimeste arvamused ja seisukohad on erinevad ning mitte iga asja peale solvuma.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei rääkinud õigustest ja kohustustest ning mõistagi ei kavatse ma 8 kuud ärevil olla. Kas selline halvustamine aitas sinu pühapäeva paremaks teha?

Olen iga aasta varakult deklari esitanud ja esimesel-teisel päeval tagasimakse saanud, kui nendega on alustatud. Ma ei sure välja summa viibimise tõttu, kuid ei mõista, mis sel aastal teisiti on. Kas otsuse ootel tähendab, et vajab kontrolli?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei rääkinud õigustest ja kohustustest ning mõistagi ei kavatse ma 8 kuud ärevil olla. Kas selline halvustamine aitas sinu pühapäeva paremaks teha?

Olen iga aasta varakult deklari esitanud ja esimesel-teisel päeval tagasimakse saanud, kui nendega on alustatud. Ma ei sure välja summa viibimise tõttu, kuid ei mõista, mis sel aastal teisiti on. Kas otsuse ootel tähendab, et vajab kontrolli?

Vastus su viimasele lausele – ei, ei tähenda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas selline halvustamine aitas sinu pühapäeva paremaks teha?

Oh, kui igav klišee!

Teave, et raha vœib tulla ka oktoobris, ei ole ometi halvustamine. Vastav info on eMTA lehel kirjas.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas selline halvustamine aitas sinu pühapäeva paremaks teha?

Oh, kui igav klišee!

Teave, et raha vœib tulla ka oktoobris, ei ole ometi halvustamine. Vastav info on eMTA lehel kirjas.

Kogu see tänitamine siin on üks puhas klišee.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogu see tänitamine siin on üks puhas klišee.

Ära siis tänita!

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul laekub ka alles esmaspäeval, otsus on tehtud 03.03. Vahe on suur kas reedel või esmaspäeval. Ootasin, et saaks laupäeval linna minna lastega nö meelt lahutama, kuhugi mängutuppa näiteks. Viimased päevad veel vaheaeg. Aga nüüd ei saagi, sest 9 euri on arvel, selle eest ei saa sõidukulusidki katta. Passime kodus. Esmaspäeval jälle kool. Vähemalt saan siis midagi head neile osta.

Aga no see ongi sul ebanormaalne olukord. Ja selles pole süüdi riik, vaid ikka sina ise. Kas tõesti on olemas inimesi, kel on kontol 9.-?

Ja ta on lapsevanem?

Mõnes suhtes ju hea, et reedel ei laekunud, sa oleks kõik juba praeguseks ära kulutanud.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

12.02 sai dekl esitatud. Täna hommikuks otsus olemas ja raha ettemaksukontol..  Sel aastal ikka eriti kaua nende maksetega läheb…

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tore, et mõnedki vähemalt otsuseid saavad 😀

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

13.02 esitatud ja täna varahommikul oli raha ettemaksukontol.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tore, et mõnedki vähemalt otsuseid saavad ????

no just 😀 😀 ma isegi huvi pärast vaatasin 5 aastat tagasi oli isegi otsus aprillis tulnud. Muidu ikka veebruaris kõik korras 😀

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tore, et mõnedki vähemalt otsuseid saavad ????

no just ???? ???? ma isegi huvi pärast vaatasin 5 aastat tagasi oli isegi otsus aprillis tulnud. Muidu ikka veebruaris kõik korras ????

No aga tundub, et elad siiamaani? Ongi siis ju parem, et hiljem tuleb – säilib kauem. Nendel meeleheitlikult ootajatel on aprilliks ainult mälestused järel.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120153200/uus-rekord-eraisikute-pangakontodel-pole-eales-nii-palju-raha-olnud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 631 kuni 660 (kokku 699 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tuludeklaratsioon 2022