Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tuludeklaratsiooni lasteaiamaksust ja sünnitoetustest teise lapsega.

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Tuludeklaratsiooni lasteaiamaksust ja sünnitoetustest teise lapsega.

Postitas:

Tehke juhmile selgeks kuidas ma lasteaia maksust deklaratsiooni tagasi saan, mida tegema pean selleks.Mul lõppes eelmine emapalk jaanuaris, augustis sain dekreedirahad teise lapse eest ja septembris sünnitoetused riigi ja tallinna omad ning detsembris sain jälle emapalka. Kuidas teise lapse puhul need asjad kõik deklareeritakse. Minu jaoks päris segane asi, aga tahaks selgeks saada endale, kui keegi targem on nõus kirjutama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 22:28; 15.01 23:35; 15.01 23:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimesel on rohkem kui üks laps, siis iga lapse eest alates II lapsest on õigus ühel vanemal saada lisaks veel teine tulumaksuvabastus (sama, mis endal on 144/kuus tulumaksuvaba).
Aga seda ei arvestata kohe palgast vaid saab n ö tagasi enamvõetud tulumaksu.

Kuna sa ei ole saanud 12 kuud x 144 tulumaksuvabalt lapse eest, siis saad sellelt summalt tulumaksu tagasi, 21%
(12 x 144)-st 21% on 362,88
aasta eest

Nii paju saaks II lapse eest TAGASI juhul, kui sinult on see ÄRA VÕETUD (Vh-lt, palgalt, dekreedirahalt, millelt iganes).
Kui ei ole võetud nii palju,et piisaks sinu enda tgastuseks nende kuude eest kui sa VH ei saanud + lapse eest ka, jääb osa tagasi saamata.

Kuidas siis saaks?
Kui oled abielus, tehke ühisdeklar, saate tagasi abikaasalt äravõetu arvelt.
Kui pole abielus, kustutage lapsed sinu deklarist ja kandke isa deklarisse, saab tema (kui ta töötas ja tulumaksu ära võeti).

Sünnitoetused ei puutu asjasse, need on tulumaksuvabad. Neid ei deklareerita.

küsi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas ma saan nyyd õigesti aru, et kui ma kannaks andmed mehe deklaratsioonile siis saan kokku 362,88 ja lasteaia maksust ka raha tagasi, ja kui ei kanna mis ma siis saan üldse või mitte midagi kui ma 2 kuud palka ainult sain ja toetused. me pole abielus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 22:28; 15.01 23:35; 15.01 23:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kannad mõlema lapse andmed mehe deklarisse ja enda omast kustutad
ja
mehelt on (palgalt, puhkusetasult vms) kokku ära võetud vähemalt 362,88 + 21% lasteaia kohatasust
ära võetud
siis

saate selle tagasi.

Sina ise teed ikka oma deklari ka ära (laste andmeteta), sest sul on endal õigus 10 k eest tagasi saada (need kuud kui VH ei saanud) 302,20 eurot

aga iseasi, kas nii palju on ära võetud (2k VH-lt ja dekreedirahadelt).

Ilmselt pole sinult võetud u 700, et saaksid enda ja lapse eest tagasi. Seepärast lapsed mehe deklarisse

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

selge hakkab koitma. suured tänud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 22:28; 15.01 23:35; 15.01 23:52;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tuludeklaratsiooni lasteaiamaksust ja sünnitoetustest teise lapsega.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.