Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tuludeklaratsioonis eluasemelaenu intressid deklareetitud, kuid arvesse pole võetud

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Tuludeklaratsioonis eluasemelaenu intressid deklareetitud, kuid arvesse pole võetud

Postitas:
Kägu

Hei!

Läksin reipalt deklaratsiooni täitma, aga arusaamatuks jääb, miks eluasemelaenu intresse arvesse võetud ei ole. Maksuameti infotelefonidele viimased 30 minutit pihta ei ole saanud, äkki on oskate teie aidata. 🙂

Olen deklareerinud eluasemelaenu intressid summas 1800 ¤ (saatsin Swedbankist elektrooniliselt), koolituskulud 640 ¤ ja palga 1370 ¤. Eluasemelaenu deklareerisin teist aastat järjest, st tegemist ei ole uue laenuga. Tagastamisele kuuluvaks summaks tuli 135 ¤ ja arvutuskäiku vaadates näen, et intressid ja koolituskulud on deklareeritud, kuid arvesse võetud 0 ¤. Tulu on mul ju olnud ja saan aru, et 50% ulatuses oleks õigus tagasi saada. Või ei saa ma tagasi seetõttu, et minu tulu jääb alla maksuvaba tulu 1728 ¤?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
aloe

RE: Tuludeklaratsioonis eluasemelaenu intressid deklareetitud, kuid arvesse pole võetud

Mahaarvamisi saab kokku olla mitte rohkem kui 50% sinu aasta sissetulekust. Kui sa ei ole just palju palka saanud, seega ka tulumaksu piisavalt maksnud, siis ei ole kahjuks midagi tagasi saada intressidelt.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: Tuludeklaratsioonis eluasemelaenu intressid deklareetitud, kuid arvesse pole võetud

Palk oli 1370 ¤ ehk väiksem kui maksuvaba tulu miinimum. Selle ulatuses oleks ikka 50% tagasi tahtnud saada. 🙁

0
0
Please wait...

Postitas:
Laetud Püss

Kui suur on olnud sinu enda poolt tasutud tulumaks?
Sa ei saa rohkem tagasi saada, kui sa ise maksnud oled.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sain Maksuametist vastuse. Minu aastatulu oleks pidanud olema 1728+1800+640=4168 ¤, et eluasemelaenu intresside ja koolituskulude tulumaks tagasi saada. Asi selge nüüd. 🙂

0
0
Please wait...

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tuludeklaratsioonis eluasemelaenu intressid deklareetitud, kuid arvesse pole võetud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.