Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tulumaks päranduseks saadud korterilt

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Tulumaks päranduseks saadud korterilt

Postitas:

Kui müün päranduseks saadud korterit, mis ei ole minu põhielukoht, kas siis maksan tulumaksu igal juhul või sõltub tulumaksu nõue sellest, mitu aastat korter minu nimel olnud on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei sõltu sellest, kaua sinu oma on olnud.
Tulumaksu ei pea maksma, kui tegemist põhielukohaga ning tulumaksuvabalt saab müüa ühe eluaseme kahe aasta jooksul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maksad igal juhul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see on sinu elukoht(st oled seal viibinud=naabrid tunnevad sind, oled seal sõlminud elektri-, vee- jm lepingu, oled sinna ajakirja tellinud)
siis
müüd oma elukohta
ja ei deklareeri ega maksa tulumaksu.

See, kas sa oled sinna end registrisse kandnud vi ei ei puutu asjasse.
Samuti mitte see, kui kaua sa omanik olid.

Lihtsalt 2a jooksul saad 1 x müüa elukohta. Kui varem kui 2a möödudes uut maja/korterit müüa tahad siis elukohana ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui see on sinu elukoht(st oled seal viibinud=naabrid tunnevad sind, oled seal sõlminud elektri-, vee- jm lepingu, oled sinna ajakirja tellinud)
siis
müüd oma elukohta
ja ei deklareeri ega maksa tulumaksu.

See, kas sa oled sinna end registrisse kandnud vi ei ei puutu asjasse.
Samuti mitte see, kui kaua sa omanik olid.

Lihtsalt 2a jooksul saad 1 x müüa elukohta. Kui varem kui 2a möödudes uut maja/korterit müüa tahad siis elukohana ei saa.[/tsitaat] Mina elan paneelikas. Naabrid ei tunne mind, ajakirjandust ei telli(raharaiskamine mu meelest). Kas ma nüüd ei saagi korterit maksuvabalt müüa? Peaksin ruttu hakkama naabri-stjopaga tutvust tegema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mina elan paneelikas. Naabrid ei tunne mind, ajakirjandust ei telli(raharaiskamine mu meelest). Kas ma nüüd ei saagi korterit maksuvabalt müüa? Peaksin ruttu hakkama naabri-stjopaga tutvust tegema?[/tsitaat]

Toodud olid näited, kuidas saab vajadusel tõestada, et tegemist elukohaga. Ega sa muidugi juhuslikult elektrit ka ei tarbi onju, sink ripub akna taga külmas ja õhtuti kood sukka peeru valgel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sain ka päranduseks korteri paar aastat tagasi ja müüsin selle maha, mingit tulumaksu ei maksnud. Ise ma seal ei elanud, keegi mind ei tundnud, aga olin sinna korterisse mitu aastat sisse kirjutatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tulumaks päranduseks saadud korterilt

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.