Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tulumaksu avaldus

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Tulumaksu avaldus

Postitas:

Uus töökoht, pean digiallkirjastama tulumaksu avalduse.

Summa juures on 3 punkti, kas pean ise sinna kirjutama? 500?

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 17:51; 14.04 19:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maksimaalselt 500. Oleneb ju sinu palgast. Mina näiteks ei saa ühtegi senti tulumaksuvabastust, võin sinna kirjutada, mida iganes.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 18:02; 15.04 20:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui aastatulu bruto jääb kuni 14 400 (st kuus teenid alla 1200 bruto) võid panna 500. Kui palk suurem, siis on õigus vähem saada tulumaksuvabalt.

Aastas alates 25 200-st(2100 või üle selle kuus/bruto) on tulumaksuvabastus 0

Võid panna vähem või üldse 0 ka siis, kui palk on alla 1200 kuus-siis saad tuludeklaratsiooniga tagasi enammakstud tulumaksu

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alla tuhande on. Môtlengi, et kas môistlik panna maksimum ehk 500?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 17:51; 14.04 19:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alla tuhande on. Môtlengi, et kas môistlik panna maksimum ehk 500?

Meie ei tea ju, mis on sinu jaoks mõistlik. Kui tahad märtsis suurema summa tagasi saada, pane üldse 0

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.04 20:29; 15.04 07:35; 15.04 20:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alla tuhande on. Môtlengi, et kas môistlik panna maksimum ehk 500?

Mina ei näe mõtet raha riigi käes hoida, muidugi kasutaksin maksimaalse võimaliku maksuvaba summa igakuiselt ära ja teeksin selle rahaga, mida ise tahan – kas koguksin või võimaldaksin aasta jooksul igal kuul lastele või endale midagi kasulikku. Ega maksuamet ju intresse ei maksa 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.04 22:44; 15.04 10:53; 19.04 22:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõber tõi välja  et kui kasutad maksimaalselt või isegi rohkem ja pead järgmine aasta riigile tagasi maksma, siis riik annab justkui tasuta laenu. Eks ta õige ole, aga mulle meeldib see rahapotsatus märtsis-aprillis, seega kasutas tulumaksuvaba võimalikult vähe, hetkel on üldse 0.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei näe mõtet raha riigi käes hoida, muidugi kasutaksin maksimaalse võimaliku maksuvaba summa igakuiselt ära ja teeksin selle rahaga, mida ise tahan

Miks tinglik kõneviis? Kuidas sa tegelikult toimid?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.04 20:29; 15.04 07:35; 15.04 20:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks tinglik kõneviis? Kuidas sa tegelikult toimid?

Tinglik kõneviis, sest ütles, et mida ta TA asemel teeks?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 09:00; 15.04 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib ka märtsis tagasi saada, sest ma olen kehv koguja. Aga uuel töökohal oli 500 miinimumi arvestamine kohe töölepingus sees ja kui raamatupidajalt küsisin, kas võib vähem panna, siis ta vastas, et tööandja peab sellega eraldi nõus olema, sest sel juhul maksab ta rohkem makse. Tundus uskumatu, aga vaatasin palgakalkulaatorist netis järgi ja ongi nii ????????‍♀️ olin siis sellega nõus, kuigi mul on nt kaks töökohta ja üks nüüd maksab rohkem minu eest makse kui teine.

 

Aga jah, valik on sinu selles mõttes, et kas tahad, et sul jääks igas kuus rohkem kätte või sooviksid selle osa nn säästa ja siis kord aastas ‘välja võtta’. Võid palgakalkulaatoris proovida erinevaid variante, et mis summaga sa kuus rahul oled. Ma ise kasutan kalkulaator.ee lehte

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 10:32; 20.04 08:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga jah, valik on sinu selles mõttes, et kas tahad, et sul jääks igas kuus rohkem kätte või sooviksid selle osa nn säästa ja siis kord aastas ‘välja võtta’.

Otstarbekam on siiski see kohe välja võtta ja ise kusagile investeerida/kõrvale panna, III sammas nt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 09:00; 15.04 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga uuel töökohal oli 500 miinimumi arvestamine kohe töölepingus sees ja kui raamatupidajalt küsisin, kas võib vähem panna, siis ta vastas, et tööandja peab sellega eraldi nõus olema, sest sel juhul maksab ta rohkem makse. Tundus uskumatu, aga vaatasin palgakalkulaatorist netis järgi ja ongi nii

Misasja?

TMvaba raha kasutamine on absoluutselt ja ainult töötaja otsustada! Mitte ühelgi tööandjal pole summa suuruse üle sõnaõigust, kui töötasu jääb alla 1200.- kuus.
Mismoodi maksab rohkem makse? Kui sa kasutad 500.- TMvaba, siis tööandja maksab selle 100 eurot sulle, muidu maksaks maksuametile – vahet pole üldse, kummale, aga tööandjale see raha küll ei jää.
Vaata kalkulaatorist tööandja kulu rida – see jääb alati samaks, sisesta kas 0, 300 või 500 maksuvaba tulu reale.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.04 22:44; 15.04 10:53; 19.04 22:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa, seaduse järgi on tõesti tulumaksu vaba summa töötaja otsustada. Aga on selliseid firmasid, kus palgakokkuleppeid tehakse mingil põhjusel netopalgas ja siis on küll vahe sees, kas seda kasutada või mitte. Tööandja huvi sellisel juhul on tõesti, et tulumaksuvabastus võimalikult suur oleks.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otstarbekam on siiski see kohe välja võtta ja ise kusagile investeerida/kõrvale panna, III sammas nt.

Sa tõesti arvad, et sellise palgaga inimene paigutaks korrapäraselt III sambasse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.04 20:29; 15.04 07:35; 15.04 20:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga on selliseid firmasid, kus palgakokkuleppeid tehakse mingil põhjusel netopalgas ja siis on küll vahe sees, kas seda kasutada või mitte.

Töölepingu seaduse järgi pannakse lepingusse ikkagi brutotasu.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 18:02; 15.04 20:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib ka märtsis tagasi saada, sest ma olen kehv koguja. Aga uuel töökohal oli 500 miinimumi arvestamine kohe töölepingus sees ja kui raamatupidajalt küsisin, kas võib vähem panna, siis ta vastas, et tööandja peab sellega eraldi nõus olema, sest sel juhul maksab ta rohkem makse. Tundus uskumatu, aga vaatasin palgakalkulaatorist netis järgi ja ongi nii ????????‍♀️ olin siis sellega nõus, kuigi mul on nt kaks töökohta ja üks nüüd maksab rohkem minu eest makse kui teine.

Aga jah, valik on sinu selles mõttes, et kas tahad, et sul jääks igas kuus rohkem kätte või sooviksid selle osa nn säästa ja siis kord aastas ‘välja võtta’. Võid palgakalkulaatoris proovida erinevaid variante, et mis summaga sa kuus rahul oled. Ma ise kasutan kalkulaator.ee lehte

Misasja? Kellega see “raamatupidaja” magama pidi, et sinna firmasse raamatupidajaks saada?

Täiesti jama jutt ju. Tööandja ei saa sellist asja küll dikteerida. Ja ei maksa ükski tööandja sellevõrra rohkem makse.

Kui sul on 2 töökohta, siis mis su aastatulu kokku tuleb? See 500 euri tulumaksuvabastust tähendab ühel hetkel seda, et pead järgmisel aastal tulumaksu ilmselt juurde maksma. Ma paneks mõlemas töökohas miiinimumi kindlasti 0 euro peale, siis ei pea vähemalt juurde maksma, ehk saab mõne sendi heal juhul tagasi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib ka märtsis tagasi saada, sest ma olen kehv koguja. Aga uuel töökohal oli 500 miinimumi arvestamine kohe töölepingus sees ja kui raamatupidajalt küsisin, kas võib vähem panna, siis ta vastas, et tööandja peab sellega eraldi nõus olema, sest sel juhul maksab ta rohkem makse. Tundus uskumatu, aga vaatasin palgakalkulaatorist netis järgi ja ongi nii ????????‍♀️ olin siis sellega nõus, kuigi mul on nt kaks töökohta ja üks nüüd maksab rohkem minu eest makse kui teine.

Aga jah, valik on sinu selles mõttes, et kas tahad, et sul jääks igas kuus rohkem kätte või sooviksid selle osa nn säästa ja siis kord aastas ‘välja võtta’. Võid palgakalkulaatoris proovida erinevaid variante, et mis summaga sa kuus rahul oled. Ma ise kasutan kalkulaator.ee lehte

Misasja? Kellega see “raamatupidaja” magama pidi, et sinna firmasse raamatupidajaks saada?

Täiesti jama jutt ju. Tööandja ei saa sellist asja küll dikteerida. Ja ei maksa ükski tööandja sellevõrra rohkem makse.

Kui sul on 2 töökohta, siis mis su aastatulu kokku tuleb? See 500 euri tulumaksuvabastust tähendab ühel hetkel seda, et pead järgmisel aastal tulumaksu ilmselt juurde maksma. Ma paneks mõlemas töökohas miiinimumi kindlasti 0 euro peale, siis ei pea vähemalt juurde maksma, ehk saab mõne sendi heal juhul tagasi.

Nagu keegi eespool mainis, on hoolimata töölepinguseadusest mõnel pool netopalgad lepingus. Ja siis on tõesti tööandja huviks maksimaalselt suur maksuvaba miinimum.

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu keegi eespool mainis, on hoolimata töölepinguseadusest mõnel pool netopalgad lepingus. Ja siis on tõesti tööandja huviks maksimaalselt suur maksuvaba miinimum.

Kui netopalk on lepingusse kirjutatud, siis on tööandja päris rumal. Sest vastavalt seadusele võib töötaja oma TMvaba avaldust kasvõi igal kuul muuta ja tööandja ei saa selle uue avalduse arvestamisest kuidagi keelduda.
Ja üldse – kõik lepingupunktid, mis erinevad seadusest ja on töötajat kahjustavad, on nagunii tühised (neto lepingus, TMvaba summa lepingus).
Miks peaks keegi  laskma end vabal tahtel kottida? Eriti, kui töötajal on ka teine töökoht ja seal on juba avaldus mingile summale kirjutatud – siis on järgmises kohas TMvaba avalduse esitamine üldse ebaseaduslik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.04 22:44; 15.04 10:53; 19.04 22:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis ei võta seda töötajat tööle, kellele need netopalga tingimused ei sobi või siis on nad sunnitud lepingu ümber tegema kui uus töötaja julgelt nõuab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 10:32; 20.04 08:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tulumaksu avaldus