Esileht Tööelu, raha ja seadused. tulumaksu maksmine üüritulult

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: tulumaksu maksmine üüritulult

Postitas:

Pärsin korteri ja üürisin välja alates 1.07.2018. üüri saan 400 eurot kuus.Kui nüüd järgmine aasta lähen deklareerimisele saan aru nii, et üüri tulu 6×400 ehk siis 2400,00. 20% saab ilma dokumentideta maha arvata remonti – 480,00 eurot, tulu 1920. Ma aasta alguses tööl ei käinud. Tööle sain septembris, palk on 700,00 eurot – kokku 4×700= 2800. Kuna kokku saan tulu alla 6000 euro aasta peale, siis tulumaksu riigile maksma ei pea – aga deklaratsioonis ikkagi arvetused esitama? Miks ma nii vara selle teema teen – oleks võimalik teenida juurde, aga ei ole huvitatud, kui pean hakkama tulumaksu maksma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.10 16:45; 07.10 21:43; 08.10 08:27; 08.10 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, deklaratsioonis pead arvestuse esitama. Ja üüritulu kirjutad deklaratsiooni ikka kogusummas 2400 eurot, MTA arvutab ise soodustuse maha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.emta.ee/et/eraklient/tulu-deklareerimine/fuusilise-isiku-uuritulu-maksustamine-alates-2016-aastast

sina kannad deklarisse ikka kogu saadud üüritulu.

Kui 2018.a üürisid välja alates 01.07.2018 siis seda on 6 kuud ja märgidki 2400.
MTA arvestab ise 20%-ga.

NB!
kui sinu vastava aasta kogutulu on nii väike,
siis

osa nö saamata palgast katab üüritulu
st
reaalselt on tulu sul 2800 või 2100 palka(oleneb, kas detsembri eest palga saad detsembris v alles järgmise aasta jaanuaris)+ 2400 üüri, kokku 5200 v 4500 ehk kogu tulu on maksuvaba nagunii
aga, jah, korrektselt tuleb deklareerida ikka. Ilmselt saad pisut tagasi (igakuisest 700-st ju vaid 500 on tulumaksuvaba sul…ülejäänult tm maha).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.10 18:09; 08.10 07:09; 08.10 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga nüüd selline asi – ma pean maksma igakuu sama summa hooldekodule, kas on vahet kuhu arvele üürnik raha kannab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.10 16:45; 07.10 21:43; 08.10 08:27; 08.10 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole. Isegi kui ta sulas maksaks, ikka pead deklareerima.

MTA ei kontrolli kontot/kontosid vaid seda, et sa üürilepingut sõlminuna ja üüri saajana seda deklareerid

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.10 18:09; 08.10 07:09; 08.10 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igaks juhuks küsin (sest vahel aetakse mõisteid sassi), et ega see, kelle hooldekoduarveid sa maksad, ei ole sama, kellelt sa korteri pärisid?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.10 08:04; 08.10 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanaema järgi pärisin, aga tema abikaasa (mitte vanaisa) elas seal sees. Leppisime nii kokku, et üürituluga katan tema hooldekodu arved ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.10 16:45; 07.10 21:43; 08.10 08:27; 08.10 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igaks juhuks küsin (sest vahel aetakse mõisteid sassi), et ega see, kelle hooldekoduarveid sa maksad, ei ole sama, kellelt sa korteri pärisid?

kuidas selline asi võimalik oleks?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igaks juhuks küsin (sest vahel aetakse mõisteid sassi), et ega see, kelle hooldekoduarveid sa maksad, ei ole sama, kellelt sa korteri pärisid

Võimatu ju?! Pärida saab pärast isiku surma. Surnu ei saa hooldekodus olla mitte kuidagi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.10 18:09; 08.10 07:09; 08.10 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igaks juhuks küsin (sest vahel aetakse mõisteid sassi), et ega see, kelle hooldekoduarveid sa maksad, ei ole sama, kellelt sa korteri pärisid

Võimatu ju?! Pärida saab pärast isiku surma. Surnu ei saa hooldekodus olla mitte kuidagi.

Kas siin vähe nähtud teemasid, kus pärimisest räägitakse, aga tegelikult selgub, et inimene täitsa elus, seepärast küsisingi.

Ja seepärast ka, et võib-olla oleks saanud tulumaksu asja kuidagi teisiti mängida, kui korteri oleks vanaema hoopis oma abikaasale pärandanud ja selle üürist makstaks nüüd hooldekoduarveid, st et üür oleks nagu hoopiski selle tulu, kes on hooldekodus ja seal omakorda maksab. Või mingi a la “pärandan X-le, aga kuni Y elulõpuni on see Y kasutada, ise teab, kas elab sees või üürib välja”.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.10 08:04; 08.10 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis sul su viimasest nõuandest kasu on -ega ma vanaema enam hauast välja ei kaeva ja lase testamenti muuta. Testamend oli minule ja eluajal tegime kokkuleppe, et maksan ta abikaaasa hoolduskulud.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.10 16:45; 07.10 21:43; 08.10 08:27; 08.10 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahta tegeleda äritegevusega, tuleb ka dokumentatsioon korras hoida. Kui ise ei saa raamatupidamisega (või muu tegevusega) hakkama või kui sellele kuluvat aega saad tulutoovamalt kasutada, tuleb vastav teenus sisse osta.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin selle teemaalgatuse läbi ja teemaalgataja arvutus pani mul mõtte tööle.
Mu laps hakkab ülikooli minema ja plaan on sellega kaasnevad igakuised kulud katta ühe korteri välja üürimisega. Korter on minu oma. Kui mina selle välja üürin, siis pean ma ilmselgelt üüritulult tulumaksu maksma (kuna käin samal ajal põhikohaga tööl ja teenin Eesti keskmist palka).
Kas aga korteri väljaüürijaks saab olla mu üliõpilasest laps (kelle hüvanguks see raha ju nii ehk naa läheks)? Tema ei tööta põhikohaga, töötab paar kuud suvel. Korteri väljaüürimisest saadav tulu ja tema aastane palgatulu jääks alla 6000.
Aga kas inimene saab välja üürida ja deklareerida tulu korteri kohta, mis ei kuulu talle?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Lugesin selle teemaalgatuse läbi ja teemaalgataja arvutus pani mul mõtte tööle.

Mu laps hakkab ülikooli minema ja plaan on sellega kaasnevad igakuised kulud katta ühe korteri välja üürimisega. Korter on minu oma. Kui mina selle välja üürin, siis pean ma ilmselgelt üüritulult tulumaksu maksma (kuna käin samal ajal põhikohaga tööl ja teenin Eesti keskmist palka).

Kas aga korteri väljaüürijaks saab olla mu üliõpilasest laps (kelle hüvanguks see raha ju nii ehk naa läheks)? Tema ei tööta põhikohaga, töötab paar kuud suvel. Korteri väljaüürimisest saadav tulu ja tema aastane palgatulu jääks alla 6000.

Aga kas inimene saab välja üürida ja deklareerida tulu korteri kohta, mis ei kuulu talle?

minumeelest saab. Meil on nt korter kinnisturaamatus abikaasa omand, aga üüritulu deklareerime vastavalt sellele kuidas kasulikum.
Las siis lepingu teeb ka laps ja leakumine tea arvele.
Maksuametit huvitab, et oleks üleüldse deklareeritud…

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.10 13:55; 12.10 15:01; 12.10 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on nt korter kinnisturaamatus abikaasa omand, aga üüritulu deklareerime vastavalt sellele kuidas kasulikum.

See ei ole abielu ajal soetatud ja ühisvara?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 14:49; 12.10 15:16;
To report this post you need to login first.

Meil on nt korter kinnisturaamatus abikaasa omand, aga üüritulu deklareerime vastavalt sellele kuidas kasulikum.

See ei ole abielu ajal soetatud ja ühisvara?

see on EVP-de eest soetatud. Dokumentides pole mingit mürki ühisvarast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.10 13:55; 12.10 15:01; 12.10 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on EVP-de eest soetatud. Dokumentides pole mingit mürki ühisvarast.

Vahet pole mille eest soetatud, kui abielu ajal ja lahusvara lepingut pole, siis on see ühisvara.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 14:49; 12.10 15:16;
To report this post you need to login first.

see on EVP-de eest soetatud. Dokumentides pole mingit mürki ühisvarast.

Vahet pole mille eest soetatud, kui abielu ajal ja lahusvara lepingut pole, siis on see ühisvara.

ma ise oleks ka nii arvanud. Aga üheski registris mind selle korteriga seoses ei mainita, ja nt minu luba üürnikule elukoha registreerimiseks ka ei kõlvanud, ei linnavalitsuses ega PPA-s.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.10 13:55; 12.10 15:01; 12.10 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ma nii vara selle teema teen – oleks võimalik teenida juurde, aga ei ole huvitatud, kui pean hakkama tulumaksu maksma.

vot see on ikka väga kummastav väide. mul ühed tuttavad rentisid suvituslinnas aastaid välja kaunist korterit. viimasel suvel seda enam ei teinud, sest mustalt enam ei julge, aga tulumaksu ei taha maksta. ?!?!?! jätavad igas kuus 300 eurot teenimata, sest peab 400 teenitud eurost 100 eurot riigile maksma.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. tulumaksu maksmine üüritulult

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.