Esileht Tööelu, raha ja seadused. tulumaksuvaba 500€

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: tulumaksuvaba 500€

Postitas:

Brutopalk on mul alati alla 1000€ aga vaatasin, et kui puhkusetasu saan kaks korda aastas, siis on saadav brutosumma natuke terve kuu kohta(palk+puhkusetasu)üle 1300€. Kas peaksin nende kuude ajal, kui puhkus, määrama endale väiksema tulumaksusoodustuse kui see 500€, et mitte hiljem juurde maksta tuludeklaratsiooniga?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea! Maksuvaba tulu arvestatakse lõppkokkuvõttes aasta lõikes ja aastatuluga kuni €14 400 on maksuvaba tulu €6000 aastas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

avaldust ei pea muutma, aga raamatupidaja ei saa kasutada väljamakse tegemisel 500 eurot maksuvabastust, kui kuu väljamakse ületab 1200 eurot, vaid niipalju kui seadus ette näeb. kui aasta kokkuvõttes on tulu siiski väiksem kui 14400, saab enammakstud tulumaksu deklaratsiooniga tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsin huvi pärast neilt, kelle brutopalk 800-1200 euro kanti jääb – kas kasutate ära kogu tulumaksusoodustuse või olete pannud väiksema summa? Minu enda palk 1100 ja algul tegin avalduse 500 euro kohta, aga nüüd arvan, et peaks vist 300-400 peale ümber tegema. Juhul, kui palk ei suurene, on ikka hea teada, et järgmisel aastal midagi tagasi oodata on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 08:29; 16.02 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsin huvi pärast neilt, kelle brutopalk 800-1200 euro kanti jääb – kas kasutate ära kogu tulumaksusoodustuse või olete pannud väiksema summa? Minu enda palk 1100 ja algul tegin avalduse 500 euro kohta, aga nüüd arvan, et peaks vist 300-400 peale ümber tegema. Juhul, kui palk ei suurene, on ikka hea teada, et järgmisel aastal midagi tagasi oodata on.

tagasi saad oodata ju vaid seda, mille paregu rohkem ära maksad. sinu enda valik, kas 2+1 või 1+2, tulemus lõppeks ikka sama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kesse siis tänapäeval puhkusetasu ette võtab?! Ja üldse – kui saad puhkusetasu ette, siis järgmine kuu imed käppa ehk palk on selle võrra väiksem. Nii et ei pea midagi selle avaldusega tegema, aasta peale tasandub ära.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuna mul on võimlus põhipalgale lisa juurde teenida, siis panin hetkel summaks 400. Juulis vaatan seisu üle jaotsustan kas jätkan nii või vähendan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsin Juhul, kui palk ei suurene, on ikka hea teada, et järgmisel aastal midagi tagasi oodata on.

Pigem saan kohe kätte ja panen kogumiseks nii nagu ikka tavapäraselt ka reservidesse kogun ja siis vajaduse tekkimisel saab ka kasutada (mitte mõelda, et just see summa jääb puudu ja pole võimelik vms).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seaduse järgi on töötajal võimalik ise otsustada, kas soovib saada puhkuseraha kätte puhkuse alguses või oma tavapärasel palgapäeval (selleks tuleb vist erafirmades eraldi avaldus teha, Tallinna linna allasutustes käib se nagunii automaatselt). Kui saad puhkuseraha oma tavapärasel palgapäeval, ei teki sul mingeid erakorraliselt suuri summasid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsin huvi pärast neilt, kelle brutopalk 800-1200 euro kanti jääb – kas kasutate ära kogu tulumaksusoodustuse või olete pannud väiksema summa? Minu enda palk 1100 ja algul tegin avalduse 500 euro kohta, aga nüüd arvan, et peaks vist 300-400 peale ümber tegema. Juhul, kui palk ei suurene, on ikka hea teada, et järgmisel aastal midagi tagasi oodata on.

Mina otsustasin panna tulumaksuvabaks summaks 0. Võtan seda kui kogumiskontot, mis ühel hetkel 2019. aastal kontole laekub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsin huvi pärast neilt, kelle brutopalk 800-1200 euro kanti jääb – kas kasutate ära kogu tulumaksusoodustuse või olete pannud väiksema summa? Minu enda palk 1100 ja algul tegin avalduse 500 euro kohta, aga nüüd arvan, et peaks vist 300-400 peale ümber tegema. Juhul, kui palk ei suurene, on ikka hea teada, et järgmisel aastal midagi tagasi oodata on.

Kasutan ära, sest tean, et ootamatuid ja suuri summasid mul kuskilt tulemas pole. Kui peaks tulema väike palgatõus, siis nii suur ta pole, et mu tmtagastust mõjutaks.

Ma olen kannatamatu inimene, eelistan oma raha saada kätte kohe, ei meeldi ootamine. Hoius on endal olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka eelistan 0 – ei näe vahet, kas panna see raha hoiusele või lasta sel sinna 2019 korraga laekuda. Arvutaa küll ei viitsi hakata, kui palju just paras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsin huvi pärast neilt, kelle brutopalk 800-1200 euro kanti jääb – kas kasutate ära kogu tulumaksusoodustuse või olete pannud väiksema summa? Minu enda palk 1100 ja algul tegin avalduse 500 euro kohta, aga nüüd arvan, et peaks vist 300-400 peale ümber tegema. Juhul, kui palk ei suurene, on ikka hea teada, et järgmisel aastal midagi tagasi oodata on.

tagasi saad oodata ju vaid seda, mille paregu rohkem ära maksad. sinu enda valik, kas 2+1 või 1+2, tulemus lõppeks ikka sama.

Seda ma tean väga hästi, et lõppsumma aasta lõikes jääb ikka samaks:) Mõtlen lihtsalt seda, et igakuine 20-30 euro vähem saamine tunda ei anna, aga saades seda aasta pärast koos muude deklaritagastustega, tuleb juba üsna korralik summa kokku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 08:29; 16.02 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajale – lase puhkusetasu kanda üle peale puhkust koos palgaga ja polegi probleemi. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsin huvi pärast neilt, kelle brutopalk 800-1200 euro kanti jääb – kas kasutate ära kogu tulumaksusoodustuse või olete pannud väiksema summa? Minu enda palk 1100 ja algul tegin avalduse 500 euro kohta, aga nüüd arvan, et peaks vist 300-400 peale ümber tegema. Juhul, kui palk ei suurene, on ikka hea teada, et järgmisel aastal midagi tagasi oodata on.

Mina otsustasin panna tulumaksuvabaks summaks 0. Võtan seda kui kogumiskontot, mis ühel hetkel 2019. aastal kontole laekub.

Teen täpselt sama. Kogun ka muidu teatud % palgast, aga kuna sellest aastast tunnutasu nagunii tõusis, siis otsustasin tm vabastusest loobuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Detsembris panin ise tulumaksuvabaks summaks 300, aga arvestatud oli jaanuaris 400 pealt. Kuna panin viimasel päeval, siis arvasin, et ju jäin hiljaks vms. Tegin veebruariks uue avalduse (internetis) ja täna saadud palgalehel jälle 400. Miks ei arvestata minu soovi? Ma ei pea ju tööandjale aru andma, et saan veel mujalt sissetulekut. Ilmselt ei pääse raamatupidajale helistamisest, aga ma ei saa aru, miks räägitakse sellest suurepärasest võimalusest ise tulumaksuvaba suurus valida, kui kellegi karvane käsi selle ära muudab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. tulumaksuvaba 500€

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.