Esileht Kodunurk Tume mööbel ja tolm.

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Tume mööbel ja tolm.

Postitas:
Kägu

Mul on toas tume mööbel (nn wenge tooni) ja täiesti hulluks ajab see tolm. Hommikul pühin ja õhtuks on juba nähtav kiht peal. Oleks siis ainult kummuti ja öökappide pealsed aga kõik kapiuksed ja küljed ka. Päike paistab tuppa ja ainult tolmu näengi igal pool. Pesen kardinaid, voodile on tehtud märgpuhastus jne, aga ei midagi. Mööbel oleks nagu staatiline, mis lausa imeb ise endale seda tolmu peale. Kas on olemas mingit vahendit, mis seda staatilisust vähemaks võtaks? Mingit imenippi?

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

imenipp on hele mööbel

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On õhupuhasteid, mis peaksid seda tolmu(sh loomakarvad) ka endasse tõmbama ja jätma, mitte tagasi ringlema laskma.
Aga väga varianti pole – eriti suvel kui tahta aknaid lahti hoida ja eriti kui mingid õitsevad puud või veel hullem autotee lähedal. Lisaks keerutab tuul seda üles ja kui on lähedal mõni tehas siis tuleb tuulega ka sealt seda nn korstnatolmu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tuleb ilmselt mingi õhupuhasti hankida, ega selle heleda mööbli peale koguneb tolm samamoodi ju, mis siis, et sa seda ei näe. Kui tolmu on nii palju, et seda juba ühe päevaga nähtavalt tekib, siis on väga tolmune.

kui toas pesu kuivatad, siis see annab tolmu juurde, kui on kamin või ahjuküte, siis see annab juurde, koduloomad.

aga ega muidu muud ei ole kui niiske lapiga ringi käia. mul oli tädi laps astmaatik, tädi koristas aastaid iga päev elamist niiske lapiga, siis ei olnud mingitest koju paigaldatavatest õhupuhastitest veel aimugi kellelgi.

Osad soojuspumbad/konditsioneerid on ka sellised, millel on õhupuhatsusfunktsioon.

guugelda “õhupesur”

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tolmu kogust on korralikult vähendanud korra päevas korrastav robottolmuimeja

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahet pole, kas hele või tume mööbel, tolmu kogus su elamises on ikka sama. Kujuta ette veel kõrgläikelist musta mööblit (nt kööki) päikesepaistes – hulluks läheksid 3 korda päevas 🙂 Tolm + iga rasvapritse + sõrmejälg karjuvad kogu aeg näkku.
Iga asi tolmab. Kõik riided, su oma keha, loomad, iga kardin ja diivani polster, iga tekk ja padi ja pleed. Tolmu on täis nii seinad kui ka lagi, kuigi sa seda ei näe. Tolmu tuleb õuest läbi akende, samuti tood seda oma riietega kaasa. Iga viimane kui kangas tekitab tolmu iseenesest, pidevalt, kui teda liigutada.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

praegu on männitolmu aeg, see ongi kõige hullem – igal pool nii palju seda kollast ollust!

Rõdu pinnad puhastan iga päev, toad kord nädalas (ei jõua tihemini).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne tumeda mööbli ostmist ei uurinud siis, et kõik tolm sellel näha? Nipp on hele mööbel.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nipp on hele mööbel.

Veelkord, see, kui sa tolmu halvemini märkad, ei tähenda seda, et seda tolmu sul seal ei oleks paks kiht.

Nipp on siiski tegeleda sellega nii, et tolmu vähem tekiks, kasvõi siis näiteks robottolmuimeja abil. Kui maast miski tolmu pidevalt ära koristab, lendab seda õhus ka vähem. Koristamisel tõmmata niiske lapiga ka seinad mõnikord üle, ma nii korra kvartalis tõmban suure lapiku niiske põrandamopiga seinad tolmust puhtaks. Võiks muidugi sagedamini, kui koristaja oleks palgatud, siis paluks küll, et seinu, lambikupleid ja kapipealseid koristaks 🙂

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne tumeda mööbli ostmist ei uurinud siis, et kõik tolm sellel näha? Nipp on hele mööbel.

Kui hele on hele? Mul lausa nii hele, et on valge ja tolm seal peal lausa hall/must. Kõige tolmupeitlikum ilmselt on hall, keskmine pruun. Heleda ja tumeda pealt paistab sama moodi välja. Küll aga on õigus – see, et silma ei paista ei tähenda, et seda poleks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

praegu on männitolmu aeg, see ongi kõige hullem – igal pool nii palju seda kollast ollust!

Mul on vaid 2 mändi, needki noored ja madalad, eriti ei märka tolmu. Aga just lõpetasid 30 kaske! 2 nädalaga puges see kollane ollus kõikjale – majale, saunale, kuurile, õuemööblile. Ja loota, et vihm peseb – ei. Ta peseb vaid kaski ja ajab kollase vee veel tihedamalt igasse prakku. Õnneks ei olnud just niisugused ilmad, et oleks aknaid tahtnud pärani hoida, tuppa palju ei jõudnud sel aastal (peale urbade tuulekojas, mida tuli iga päev imeda).

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kôige parem on heledast puidust mööbel, sealt ei paista tolm kohe välja. See on tõesti meeletu, kui palju tolmu tekib.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nipp on hele mööbel.

Veelkord, see, kui sa tolmu halvemini märkad, ei tähenda seda, et seda tolmu sul seal ei oleks paks kiht.

Jah, aga sellest tolmust ei maksa teha mingit kinnisideed. On inimesi (meie pere näiteks nende hulgas), kel ei ole mitte mingeid terviseprobleeme, allergiaid, astmat, dermatiiti jne. Sellistes peredes on see tolmu nägemine probleemiks (see probleem on kahe kõrva vahel), mitte selle tolmu olemasolu kui selline. Hele mööbel ja põrand päästavad silma riivavast tolmust ja ongi kõik ok, kuigi tolm on teegelikult olemas.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellistes peredes on see tolmu nägemine probleemiks (see probleem on kahe kõrva vahel), mitte selle tolmu olemasolu kui selline. Hele mööbel ja põrand päästavad silma riivavast tolmust ja ongi kõik ok, kuigi tolm on teegelikult olemas.

Pole ikka ainult nägemine. Panen käe kapi peale ja tunne on ebameeldiv. Käin paljajalu põrandal ja tolmurull või liiv jääb niiske talla alla. Laps päterdab ringi ja jätab nähtavad jäljed tolmustele pindadele, topib ka rulle suhu. Kõik, mis maha kukub, tuleb sealt üles koos mingi pusaga. Ja ka mõned riided on elektrit täis ja tõmbavad selle tolmu kergelt külge. Nt kui pikki pükse jalga ajad, otsad ikka puudutavad põrandat. Rääkimata õietolmust, mis on värviline. Võibolla see on tõesti peas kinni, et mul on vastik pidevalt tolmuseid pindu katsuda, aga ei näe ka põhjust psühholoogi külastada. Lapi kasutamine on kergem.  Ja mul ongi hele mööbel. Tolm on ikka täiega näha nii männipuidul kui ka valgel mööblil.

 

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ka mõned riided on elektrit täis ja tõmbavad selle tolmu kergelt külge. Nt kui pikki pükse jalga ajad, otsad ikka puudutavad põrandat.

Kle niii palju tolmu ei ole küll enam mõistlik nagu sa kirjeldad. Sulle ehk sobiks see robottolmuimeja variant, kui põrandal ka tolmurullid lendavad.

Ma tean, need tolmurullid võivad tekkida paari päevaga, kui mu laps oli väike, siis ma tõmbasin tolmu kord päevas tolmuimejaga, lisaks mõnikord aurupesuriga, sest koer oli meil ka ja laps roomas. Meil oli see süsteem, et vanaema tuli keset päeva meile, viis lapse vankris õue pooleks tunniks ja sellel ajal siis mina ahvikiirusel koristasin tolmu.  Robotimeja meile ei sobinuks, pinnad väga sopilised, toad pisikesed.

Täna ma hakkan ka tolmuga võitlema, laps nüüd kooliealine juba, aga tema tuba on nüüd nädal aega koristamata, valge mööbli peal on paks hall tolmukiht. Seekord ronin ka lae alla, et ahju pealt ja kapi otsast tolm ära pühkida. Ilmselt nihutan ka voodit ja kummutit, et sealt vahelt kätte saada. Olen tõsiselt mõelnud sellele, et peaks hankima õhuniisuti+pesuri vähemalt sinna tahatuppa, mis tundub kõige kiitemini tolmuvat. Ilmselt nüüd sel aastal ostan ära, mulle ka väga käib närvidele see tolmulaviin, mis eriti kevadel ja suvel rohkem välja paistab ja mitte mööbli värvuse tõttu, vaid seetõttu, et päikest ja valgust on rohkem, valgus ei ole kogu aeg ühtlaselt hall ja hämar.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne tumeda mööbli ostmist ei uurinud siis, et kõik tolm sellel näha? Nipp on hele mööbel.

Ei pea tingimata hele olema. Mul on tume (pruun), aga tolmu ei näita üldse. Loeb ilmselt pinnatöötlus, kas on väga sile või veidi matim, reljeefsem.

Aga praegu on õietolmu aeg jah, ja seda on ikka paksult, kui lapiga tõmmata. Aitab lihtsalt ignoreerimine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tolm kadus majast pärast seda kui ostsin pesukuivati.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina vahetasin tumeda mööbli remondi käigus heleda vastu välja. No ei suutnud enam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Kodunurk Tume mööbel ja tolm.