Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tundide alusel töötamine

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Tundide alusel töötamine

Postitas:
Kägu

Kes töötavad töötundide esitamise alusel – kuidas täpsemalt arvestate? Ma teen nt enda firma alt teise firmale arvega tööd, aga koguaeg stopper käib. Kui teen tööd, stopper käib, kui lähen kööki teed võtma, stopper kinni. Kas peaks selle aja ka sinna sisse arvestama, sest palgatööl töötades ka ju tegelt terve tööpäev on tasustatud? 

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga piinlik. Juhatuse liikmena peaksid kursis olema ju, mis vahe on juriidiliste isikute vahel sõlmitud lepingul ja töölepingul. Sul ei ole töölepingulist suhet teise ettevõttega. Oled oma ettevõtte töötaja, seega tasustatava puhkeaja tasustamise kohustus on sulle sinu enda ettevõttel ja sedagi ainult juhul, kui oled enda ettevõttes tööl töölepinguga või juhatuse liikme lepingus endale kohaldanud TLS-s sätestatut.

Kujuta nüüd ette, et tellid oma ettevõttele teiselt ettevõttelt nt arvutiparanduse hinnaga 40 eurot tund ja pärast selgub, et lõppsumma sisaldab ka sama tunnihinnaga arvutiparandaja kohvipausi.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naljakas küsimus üldse. Kas palgatööl arvestaksid ka wc-s käimise tööajast välja ja teeksid iga vetsupausi arvelt pikema päeva?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teen samamoodi tööd. Stopperit ei kasuta. Mõni kolleeg kasutab äppi, mis võimaldab registreerida erinevad projektid ja siis samuti nupulevajutusega tööd alustada ja lõpetada.

Kuna mul on selline valdkond, kus minuti täpsust vaja ei ole, siis pissipause ja teetassi täitmist välja eraldi ei jäta. Teen tööd, nagu ikka teeksin, ja pärast panen tunnid kirja.

Reeglina esitan enne töö alustamist kliendile ka nn plaani – mida on vaja teha ja kui kaua umbes see aega võtab. Tihti põhineb plaan pigem pessimistlikul hinnangul, st prognoositavad mahud on pigem suuremad. Kui lähebki see aeg, siis läheb akti seesama arvutus, kui läheb vähem, siis väiksema tundide arvuga arvestus. Sellega väldin eos võimalikke vaidluseid. Kõigis valdkondades ilmselt nii ei saa.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naljakas küsimus üldse. Kas palgatööl arvestaksid ka wc-s käimise tööajast välja ja teeksid iga vetsupausi arvelt pikema päeva?

Kas sulle tuleb üllatusena, et tööpäevasisesed vaheajad palgatööl ei ole enamasti tasustatavad ja nende võrra tööaeg tõesti pikenebki?
https://www.ti.ee/sites/default/files/Too_ja_puhkeaeg_EST.pdf

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naljakas küsimus üldse. Kas palgatööl arvestaksid ka wc-s käimise tööajast välja ja teeksid iga vetsupausi arvelt pikema päeva?

Kas sulle tuleb üllatusena, et tööpäevasisesed vaheajad palgatööl ei ole enamasti tasustatavad ja nende võrra tööaeg tõesti pikenebki?

https://www.ti.ee/sites/default/files/Too_ja_puhkeaeg_EST.pdf

Vetsuskäimine ja jalasirutus küll nende hulka ei kuulu. Sama ütleb ka viidatud dokument.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb ikka pausi pikkusest ka. Selleks, et vetsus ära käia või köögist tass kohvi tuua, ei kulu nii palju aega, et see ei võiks tunnihinna arvestuse sisse mahtuda.

Koeraga välja jalutama, uinakut tegema või mõnd telesaadet vaatama ma küll tasu eest ei hakkaks, selleks ajaks paneks ikka stopperi kinni.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan aru, et arvuti taga töö, siis aegajalt peaks silmi ka puhkama. Võtadki silma puhkamise pausid ja käid vetsus ja teed toomas.

Saaks aru kui liinitöö, siis lihtsalt polegi võimalik iga hetk kõrvale astuda, aga tahaks näha kontorit kes stopperiga aega võtab kui inimesed vetsus käivad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks see oleneb kliendist kellele tööd teed. Kui tööviljakus on madal, siis otsib klient varsti uue teenusepakkuja ja sina saad rahulikult ilma stopperita kohvi juua.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ka teinud tundide alusel arvega tööd, ma lihtsalt võtsin need tunnid laest. Kui ma oleksin pannud reaalse aja, kui kaua mul tegelikult selleks kulus, siis ma ei oleks üldse raha saanudki, sest ma tegin need asjad ära niksnaks 15 minutiga. Arvele kirjutasin ikka tund ja kolm tundi ja nii.

Tegemist oli reklaamide copy tööga ja eks see ongi selline, et kuidas sa seda ikka täpselt ajas mõõdad kui kaua kulus mingi slogani tegemiseks. Tegelikult oleks võinud sellel tööl olla tükitasu a la et teed meile selle valmis, me anname nii palju raha vastu.

Nüüd ma teen samuti sellist tööd, et esitan oma firma alt teisele firmale arve, aga meil on kokku lepitud kuutaks ja mingeid tunde ei arvesta. Töö on selline, et sellele kulub minul varieeruvalt 1-3 tundi, olenevalt päevast. Samas mul proovis üks inimene seda sama asja tegema tulla, talle ei piisanud isegi 4 tunnist. Kogemus loeb ka, vilumusega hakkad kiiremini tegema ja pole ju loogiline, et kogenumana hakkad väiksemaid arveid esitama, sest saad töö kiiremini valmis.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ka teinud tundide alusel arvega tööd, ma lihtsalt võtsin need tunnid laest. Kui ma oleksin pannud reaalse aja, kui kaua mul tegelikult selleks kulus, siis ma ei oleks üldse raha saanudki, sest ma tegin need asjad ära niksnaks 15 minutiga. Arvele kirjutasin ikka tund ja kolm tundi ja nii.

Tegemist oli reklaamide copy tööga ja eks see ongi selline, et kuidas sa seda ikka täpselt ajas mõõdad kui kaua kulus mingi slogani tegemiseks. Tegelikult oleks võinud sellel tööl olla tükitasu a la et teed meile selle valmis, me anname nii palju raha vastu.

Nüüd ma teen samuti sellist tööd, et esitan oma firma alt teisele firmale arve, aga meil on kokku lepitud kuutaks ja mingeid tunde ei arvesta. Töö on selline, et sellele kulub minul varieeruvalt 1-3 tundi, olenevalt päevast. Samas mul proovis üks inimene seda sama asja tegema tulla, talle ei piisanud isegi 4 tunnist. Kogemus loeb ka, vilumusega hakkad kiiremini tegema ja pole ju loogiline, et kogenumana hakkad väiksemaid arveid esitama, sest saad töö kiiremini valmis.

No just. Kui ma õpin 10 aastat, et teha mingi asi 10 minutiga valmis, siis sa ei maksa mulle mitte selle 10 minuti, vaid selle 10 aasta eest.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No just. Kui ma õpin 10 aastat, et teha mingi asi 10 minutiga valmis, siis sa ei maksa mulle mitte selle 10 minuti, vaid selle 10 aasta eest.

Eks see sõltub ikka tööst ka. Mina olen viimased 12 aastat teinud advokaaditööd, kus arveid esitatakse aja eest ja 6-minutise täpsusega. Ja loomulikult tuleb ajaga vilumus ja samad asjad hakkavad vähem aega võtma (põhiliselt muidugi tuleb teha keerulisemaid asju kui alguses). Aga see ei tähenda mitte, et kliendilt võiks raha küsida sellise ajakulu alusel, mis mõnel vastselt kooli lõpetanul ülesande täitmiseks läheks, vaid ikka seda, et tunnitasu on suurem.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina esitan samuti tunnipõhiseid arveid. Kui hakkan asjaga tegelema vaatan kella ja kui lõpetan – siis uuesti, kui on näiteks 2 tundi ja 5 minutit, siis teen arve ikkagi 2 tunni kohta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ka teinud tundide alusel arvega tööd, ma lihtsalt võtsin need tunnid laest. Kui ma oleksin pannud reaalse aja, kui kaua mul tegelikult selleks kulus, siis ma ei oleks üldse raha saanudki, sest ma tegin need asjad ära niksnaks 15 minutiga. Arvele kirjutasin ikka tund ja kolm tundi ja nii.

Tegemist oli reklaamide copy tööga ja eks see ongi selline, et kuidas sa seda ikka täpselt ajas mõõdad kui kaua kulus mingi slogani tegemiseks. Tegelikult oleks võinud sellel tööl olla tükitasu a la et teed meile selle valmis, me anname nii palju raha vastu.

Nüüd ma teen samuti sellist tööd, et esitan oma firma alt teisele firmale arve, aga meil on kokku lepitud kuutaks ja mingeid tunde ei arvesta. Töö on selline, et sellele kulub minul varieeruvalt 1-3 tundi, olenevalt päevast. Samas mul proovis üks inimene seda sama asja tegema tulla, talle ei piisanud isegi 4 tunnist. Kogemus loeb ka, vilumusega hakkad kiiremini tegema ja pole ju loogiline, et kogenumana hakkad väiksemaid arveid esitama, sest saad töö kiiremini valmis.

Sama siin.
Kallimat hinda oma kogemuse eest küsida ei saa, sest siis ei oleks üldse tööd. Selles valdkonnas on turg tunnihinna väga paika loksutanud ja kliendid valivad hinna järgi.
Päris laest ei võta, tean juba kogemuse järgi kaua aeglasemalt töötades ajakulu umbes oleks ja umbkaudu jälgin ikka ka, et vähem ei paneks kirja. Minutit ja pooltundi taga ei aja.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatan kella alustades ja lõpetades. Väikseim eristatav ühik on pool tundi. Kui vaja, siis suuremate tükkide puhul ümardan üles, mitme pisema tüki puhul kokkulepitud perioodi jooksul liidan kokku. Väikesed pausid lähevad tööaja sisse, suuremad mitte. Iga sammu peale lauast eemale kella ka ei vaata, et mingil määral jälgin kõhutunnet. Minimaalne billitav ühik aktiivse kliendi kohta nädalas on 1h, see on ka lepingus, siis ei kipu inimesed meilidega seljas elama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ka teinud tundide alusel arvega tööd, ma lihtsalt võtsin need tunnid laest. Kui ma oleksin pannud reaalse aja, kui kaua mul tegelikult selleks kulus, siis ma ei oleks üldse raha saanudki, sest ma tegin need asjad ära niksnaks 15 minutiga. Arvele kirjutasin ikka tund ja kolm tundi ja nii.

Tegemist oli reklaamide copy tööga ja eks see ongi selline, et kuidas sa seda ikka täpselt ajas mõõdad kui kaua kulus mingi slogani tegemiseks. Tegelikult oleks võinud sellel tööl olla tükitasu a la et teed meile selle valmis, me anname nii palju raha vastu.

Nüüd ma teen samuti sellist tööd, et esitan oma firma alt teisele firmale arve, aga meil on kokku lepitud kuutaks ja mingeid tunde ei arvesta. Töö on selline, et sellele kulub minul varieeruvalt 1-3 tundi, olenevalt päevast. Samas mul proovis üks inimene seda sama asja tegema tulla, talle ei piisanud isegi 4 tunnist. Kogemus loeb ka, vilumusega hakkad kiiremini tegema ja pole ju loogiline, et kogenumana hakkad väiksemaid arveid esitama, sest saad töö kiiremini valmis.

Sama siin.

Kallimat hinda oma kogemuse eest küsida ei saa, sest siis ei oleks üldse tööd. Selles valdkonnas on turg tunnihinna väga paika loksutanud ja kliendid valivad hinna järgi.

Päris laest ei võta, tean juba kogemuse järgi kaua aeglasemalt töötades ajakulu umbes oleks ja umbkaudu jälgin ikka ka, et vähem ei paneks kirja. Minutit ja pooltundi taga ei aja.

No otsi siis mingi uus ala kõrvale ja alusta vaikselt üleminekule, sest elada tundide arvestuses ei ole jätkusuutlik, see tekitab asjatut stressi ja depressiooni. Mida rohkem inimesi on nõus inimvaenulike töötingimustega, seda rohkem seda tekib.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tundide alusel töötamine