Esileht Ilu ja tervis Tunne, et ei oska, ei jõua, ei saa

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Tunne, et ei oska, ei jõua, ei saa

Postitas:
Kägu

Viimased paar nädalat on mul kogu aeg tunne, nagu oleks jube kiire, midagi ei jõuaks teha ja kõik oleks tegemata. Energiat pole ja enesehinnang langeb, et midagi tehtud ei saa. Tegelikult pole mul tööl üldse kiire aeg ja muus elus ka pole midagi muutunud. Pigem on nii, et asjad jäävad tegemata, sest ma mõtlen kogu aeg selle üle, kuidas ma ei jõua, ei jaksa, ei oska? Kas selline tunne võib tulla stressist?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärevus, vaata, et ei lähe üle üldiseks ärevushäireks ja unetuseks “mul kõik tegemata, kuidas ma magada saan!”. Aitavad ehk alguses leebemad lõõgastavad asjad (kasvõi õhtune kummelitee ja hingamisharjutused).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

… või depressiooniks, kui sa liiga kaua sellele “olen saamatu, loll ja mõttetu” mõttemallile kinni jääd. Kõike ei peagi jõudma ja ongi elus madalseise ja tõuse. Võib-olla ka vitamiinipuudus, nt B-grupi kompleksvitamiine võiks võtta ärevuse ja jõuetusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõlab depressiooni marssimisena. Võta alustuseks naistepuna tablette ja püüa teha siiski mingeid tegevusi, mis su ajust rõõmsalt läbi käivad, nii toodab su keha neid vajalikke aineid, mis aitavad seda “ei jõua, ei taha” tunnet vähendada. Teadlikult mine pane oma ajukeemialabor tööle.  Vbl kõlab napakalt aga sellise mõtlemise ja stressates sa kulutad “rõõmuained” ära või neid lihstalt enam ei toodetagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi uuri ära oma vitamiinide seis: b-vit,  d-vit, hemoglobiin, raud, ferritiin!!  Ütle perearstile, et oled väga väsinud koguaeg. Feritiin ja raud vbl väga madal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rohke Debelaki libauudistest sain teada et nüüdsest on avatud mõttejäätmete kogumispunkt. Samuti on mõeldud hirmu ja ärevuse  ümbertöötlemisele.

Omalt poolt soovitaks mõelda valitsusel, kuidas saaks kasutada ära energiat, mida tekitab enesehinnagu kiire langemine. ????

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võta reis ning sõida nädalaks palmi alla.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võta reis ning sõida nädalaks palmi alla.

See on osa minu masendusest – raha ka ei ole. Raha lihtsalt kaob käest ära. 100 siia, 70 sinna, 25 tänna, 60 …

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on osa minu masendusest – raha ka ei ole. Raha lihtsalt kaob käest ära. 100 siia, 70 sinna, 25 tänna, 60 …

See on halb. Rusikareegel on, et 1000 peaks alati olema raha, mida saaks sekundiga endale kulutada kasvõi homme.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Heaolutunnet aitab (kehas keemiliselt) luua liikumine. Kui trenni ei jõua teha, tee iga päev üks vähemalt 30 min hoogne kõnnak, nii et selg vähemalt kergelt niiskeks läheks. See aitab tekitada ajus neid keemilisi ühendeid, mis stressi maandavad ja heaolutunnet tekitavad. Lisaks aitavad keskenduda peale füüsilist pingutust.

Teiseks, minu puhul aitab ka mingi tegevus, kus keskendud vahepeal täiesti millelegi muule, st mis võtaks need ketravad mõtted ära.

Ja kindlasti vaata üle, et oled regulaarselt D-vitamiini võtnud, selle puudumine võib ka täiesti selliseid sümptomeid anda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Heaolutunnet aitab (kehas keemiliselt) luua liikumine. Kui trenni ei jõua teha, tee iga päev üks vähemalt 30 min hoogne kõnnak, nii et selg vähemalt kergelt niiskeks läheks. See aitab tekitada ajus neid keemilisi ühendeid, mis stressi maandavad ja heaolutunnet tekitavad. Lisaks aitavad keskenduda peale füüsilist pingutust.

Käin pidevalt trennis, 2-3 korda nädalas kindlasti.

Ja kindlasti vaata üle, et oled regulaarselt D-vitamiini võtnud, selle puudumine võib ka täiesti selliseid sümptomeid anda.

Võtan D-vitamiini ja lisaks kompleksvitamiini juba sügisest peale peaaegu iga päev.

Teiseks, minu puhul aitab ka mingi tegevus, kus keskendud vahepeal täiesti millelegi muule, st mis võtaks need ketravad mõtted ära.

Selles probleem ongi, et ei suuda enam süveneda millessegi. Tööl suudan lahendada lühikesi ja kiireid probleeme, pikemaajalistega tekib kohe suur ummiku tunne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

igem on nii, et asjad jäävad tegemata, sest ma mõtlen kogu aeg selle üle, kuidas ma ei jõua, ei jaksa, ei oska? Kas selline tunne võib tulla stressist?

Mul kordub samasugune seisund absoluutselt igal kevadel, aprillist-maini, nii et siin on mingid muud tegurid mängus – vb kellakeeramine, kevadväsimus, aina pikenevad päevad või väsitav kevadpäike.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selles probleem ongi, et ei suuda enam süveneda millessegi. Tööl suudan lahendada lühikesi ja kiireid probleeme, pikemaajalistega tekib kohe suur ummiku tunne.

Päike teeb seda. Pole hygge enam.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selles probleem ongi, et ei suuda enam süveneda millessegi. Tööl suudan lahendada lühikesi ja kiireid probleeme, pikemaajalistega tekib kohe suur ummiku tunne.

Päike teeb seda. Pole hygge enam.

Tänan uue sõna eest 🙂 Uued teadmised ikka veel huvitavad, seda oli hea kogeda, hetkeks lõi silma särama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selles probleem ongi, et ei suuda enam süveneda millessegi. Tööl suudan lahendada lühikesi ja kiireid probleeme, pikemaajalistega tekib kohe suur ummiku tunne.

Päike teeb seda. Pole hygge enam.

Tänan uue sõna eest ???? Uued teadmised ikka veel huvitavad, seda oli hea kogeda, hetkeks lõi silma särama.

Enamasti saan ainult sõimata. Tore, et vahel midagi head ka öeldakse.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on osa minu masendusest – raha ka ei ole. Raha lihtsalt kaob käest ära. 100 siia, 70 sinna, 25 tänna, 60 …

See on halb. Rusikareegel on, et 1000 peaks alati olema raha, mida saaks sekundiga endale kulutada kasvõi homme.

Ok ja kui selle 1000 homme ära kulutan, siis ülehomne on ju jälle kontol 0. Et ALATI vaba 1000 võtta oleks pole paraku suurel osal inimestel võimalik.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ok ja kui selle 1000 homme ära kulutan, siis ülehomne on ju jälle kontol 0. Et ALATI vaba 1000 võtta oleks pole paraku suurel osal inimestel võimalik.

No ühe päikesereisi aastas peaks ikka saama lubada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ok ja kui selle 1000 homme ära kulutan, siis ülehomne on ju jälle kontol 0. Et ALATI vaba 1000 võtta oleks pole paraku suurel osal inimestel võimalik.

No ühe päikesereisi aastas peaks ikka saama lubada.

Mina saan palka 2500€. Mees saab 3500€. Mul on hetkel pangaarvel 383€ ja sellest peab jätkuma toidurahaks pooleks kuuks, peres on teismeline poiss, kes sööb nagu krokodill ning tudengist tütar, kes õpib välisriigis, seega ka kulud on vastavad. Mehel on rohkem pangaarvel, aga ka temal pole midagi priisata. 1000€ varuks pole meil küll ja päikesereisi asemel ostame oma kolmele kinnisvarale hooldusi, remonte ja katame nende kulusid.

Oleme täiesti mittelikviidsed rikkad. Mis parata.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan võtta aja maha. See ei pea olema kaua. Mul piisab kasvõi poolest tunnist. Aga siis ma tõesti üldse ei tee töökohustustega seotud asju. Teen täpselt seda, mida tahan. Proovin mõtted rohkem praegusesse hetke tuua ja vähem mõelda. Ja see ongi minu jaoks n-ö hygge, aastaaeg ei loe üldse. Teine viis oleks mõelda, kas neil mõtetel on tegelikult ka alust. Kui ei, siis too mõtlemine reaalsusesse tagasi. Asenda need valed närvilised mõtted reaalsetega. Kohe ei pea super positiivselt mõtlema hakkama, lihtsalt vähe haaval realistlikumalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on osa minu masendusest – raha ka ei ole. Raha lihtsalt kaob käest ära. 100 siia, 70 sinna, 25 tänna, 60 …

See on halb. Rusikareegel on, et 1000 peaks alati olema raha, mida saaks sekundiga endale kulutada kasvõi homme.

Kuhu kohta just selline rusikareegel kirja on pandud? 🙂 Miks mitte 2000? Minul on näiteks hoopis selline reegel, et varuks peab mul olema 10 kuu netoplak, mis sellest üle jääb läheb III sambasse

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina saan palka 2500€. Mees saab 3500€. Mul on hetkel pangaarvel 383€ ja sellest peab jätkuma toidurahaks pooleks kuuks, peres on teismeline poiss, kes sööb nagu krokodill ning tudengist tütar, kes õpib välisriigis, seega ka kulud on vastavad. Mehel on rohkem pangaarvel, aga ka temal pole midagi priisata. 1000€ varuks pole meil küll ja päikesereisi asemel ostame oma kolmele kinnisvarale hooldusi, remonte ja katame nende kulusid. Oleme täiesti mittelikviidsed rikkad. Mis parata.

Mina panen palgast kohe 20% reisirahaks kõrvale. Aastas koguneb niiviisi 5000 ja selle reisin ära.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on osa minu masendusest – raha ka ei ole. Raha lihtsalt kaob käest ära. 100 siia, 70 sinna, 25 tänna, 60 …

See on halb. Rusikareegel on, et 1000 peaks alati olema raha, mida saaks sekundiga endale kulutada kasvõi homme.

Ok ja kui selle 1000 homme ära kulutan, siis ülehomne on ju jälle kontol 0. Et ALATI vaba 1000 võtta oleks pole paraku suurel osal inimestel võimalik.

Mina jälle murran pead, mis on need asjad/põhjused, mille jaoks iga päev enda peale kulutama peaks? Mul ei ole selleks aegagi.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ei meeldi üldse reisida ega kuhugi minna. Käin küll perega kaasas, aga talun ära. Palju enam meeldib mulle olla kodus

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina jälle murran pead, mis on need asjad/põhjused, mille jaoks iga päev enda peale kulutama peaks? Mul ei ole selleks aegagi.

Mitte iga päev, aga raha taha ei tohiks puhkamine ka jääda. Kui täna viskab koblaka ette ning tunnen, et Dubai reis teeks mulle headmeelt, siis bronnin ära ja minek.

Või võtan selle 1000 ja ostan endale uue outfiti.

Või kutsun sõbranna kaasa ning teeme paaripäevase sõidu 1000 väärtuses, mille talle välja teen(sest mul on vaja ning kena on kaasatulija eest ka masta)jne.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte iga päev, aga raha taha ei tohiks puhkamine ka jääda.

Aga inimestel jääb raha taha.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teema ei ole rahast ega säästudest, eks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina saan palka 2500€. Mees saab 3500€. Mul on hetkel pangaarvel 383€ ja sellest peab jätkuma toidurahaks pooleks kuuks, peres on teismeline poiss, kes sööb nagu krokodill ning tudengist tütar, kes õpib välisriigis, seega ka kulud on vastavad. Mehel on rohkem pangaarvel, aga ka temal pole midagi priisata. 1000€ varuks pole meil küll ja päikesereisi asemel ostame oma kolmele kinnisvarale hooldusi, remonte ja katame nende kulusid. Oleme täiesti mittelikviidsed rikkad. Mis parata.

Ja mis siis saab, kui kumbki teist töö kaotab? Jube niiviisi end lõhki laenata.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Ilu ja tervis Tunne, et ei oska, ei jõua, ei saa