Esileht Pereelu ja suhted Tunnen, et vajan abi.

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 94 )

Teema: Tunnen, et vajan abi.

Postitas:
Kägu

Su õigekirjal pole ju häda mitte midagi. Ära sisenda endale, et oled rumal. Ei ole ju!

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isa alkoholi nägu tähendab meest, kes oma naist ei hoia. Just mees peab olema see, kes oma naisest hoolt kannab, et lastel oleks ema ja emal oleks temaga koos hea olla. See mees ei mõista, et tema vastutada on, et lastel oleks ema võimalikult kaua.

Jah, aga elus on nii, et isegi kirjalikke lepinguid ei täideta. Mis siis veel suusõnalised lubadused. Mina pean samuti miljonär olema, aga ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mis imerohi see AD on? Teeb mehe kaineks? Toob armastuse ja õnne ellu tagasi? Aastaga saavad AD-d võetud ja siis samas reaalsuses tagasi.

Ma arvan, et kui inimene võtab AD-d, siis lõpuks tal on lihtsam lahti lasta. Keegi rääkis emotsioonidest, ega see päris vale ka pole. Muidugi AD jaoks on vaja ikkagi, et psühhiaater või ka perearst? vajadust näeks. Meie pole arstid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures praegu unustab kütmise, aga naine ikka valvab ja hoolitseb, aga kui nad lahku kolivad, siis paneb küll lõpuks ahju kütte, aga unustab ahju hooldamise ja sulgeb siibrit valel ajal… see on lastele eluohtlik.

Ega ema ei jõua elu lõpuni seda kontrollida. Lõpuks süüdistab ikka ennast, et oleks pidanud kontrollima ja oleks pidanud ikka vähem puid ahju laduma jne. Koos elades võib ka juhtuda. Mees on lisaks kodune paljudel päevadel, aga naine käib tööl, kui laps suurem, siis läheb ju tööle ja kes seda kontrollida suudab, mida mees teeb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et kui inimene võtab AD-d, siis lõpuks tal on lihtsam lahti lasta.

Täpselt nii. AD aitab ärevuse ja häirituse eemale ajada ja inimese tegelikul olemusel taastuda, mistõttu ta suudab oma elu taas kontrolli alla võtta. Alati muidugi AD ei aita või siis ei aita esimene valitud AD, aga kui midagi ei tee, siis nii jääbki, sellest ringist iseenda jõul välja murda on päris keeruline.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaassõltane on pop sõna küll, aga kas sa ikka seda oled. Ja kas mees on joodik, on ka kaheldav. 2 korda nädalas juua õlut ja arvutimänge mängida ja pärast pohmellis olla…joodik? Ma ka olen pärast joomist pohmellis. Nii halb on olla. Aga seda seepärast et ma pole joodik. Organism saab nagu mürgistuse kui joon. Pärast põen ja nö suren järgmine päev. Nii halb on. Kui mees oleks mu peale vihane, ei oleks ta kaassõltlane vaid teda vihastaks see et süüa pole ja tuba on kütmata. Ehk vajalikud asjad tegemata, sest mul on nii halb olla.

Noo aga on ju joodik, kui mitu korda nädalas oma joogist pead välja magab, selle käigus unustab ära kütmise keset talve ja jätab lapse lasteaeda viimata ja magab selle asemel keset päeva.

Täiesti kontekstist välja küsimus, aga miks ei tohi keset päeva magada? Mina magan, mitte küll pohmelli pärast, aga lihtsalt tahan.

Miks peaksid kõik inimesed kell 7 hommikul ärkama?

 

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaassõltane on pop sõna küll, aga kas sa ikka seda oled. Ja kas mees on joodik, on ka kaheldav. 2 korda nädalas juua õlut ja arvutimänge mängida ja pärast pohmellis olla…joodik? Ma ka olen pärast joomist pohmellis. Nii halb on olla. Aga seda seepärast et ma pole joodik. Organism saab nagu mürgistuse kui joon. Pärast põen ja nö suren järgmine päev. Nii halb on. Kui mees oleks mu peale vihane, ei oleks ta kaassõltlane vaid teda vihastaks see et süüa pole ja tuba on kütmata. Ehk vajalikud asjad tegemata, sest mul on nii halb olla.

Noo aga on ju joodik, kui mitu korda nädalas oma joogist pead välja magab, selle käigus unustab ära kütmise keset talve ja jätab lapse lasteaeda viimata ja magab selle asemel keset päeva.

Täiesti kontekstist välja küsimus, aga miks ei tohi keset päeva magada? Mina magan, mitte küll pohmelli pärast, aga lihtsalt tahan.

Miks peaksid kõik inimesed kell 7 hommikul ärkama?

Kes lapse üles äratab, söödab, aeda viib?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui miski häirib, siis tundub seda alati liiga palju. Seega 2 päeva alkot on liiga palju, seega joodik. Mõni joob ka 2 päeva ja see pole nagu midagi. Eriti noored.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kui sulle ei meeldi enda joodikust mees, kes sind peab siin siis abistama? Mine lahku sellest tropist siis, kui ta ei meeldi sulle. See on sinu elu ju.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kui sulle ei meeldi enda joodikust mees, kes sind peab siin siis abistama? Mine lahku sellest tropist siis, kui ta ei meeldi sulle. See on sinu elu ju.

Aga kainena ju meeldib. Läheb lahku ja peabki kõike üksi tegema.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kainena ju meeldib. Läheb lahku ja peabki kõike üksi tegema.

Jah, peabki. Mis seal siis nii imelikku on? Kas lapse üles ajamine ja lasteaeda viimine on mingi nii suur tuumateadus? Ega see joodik ei hakka muutma ennast. Ma ei saa aru, mis imelik arusaam inimestel on, et kõik oleks korras, kui see teine pool ennast muudaks. Teeks kodutööd ära ja ei jooks. Aga oma elu ei olda absoluutselt valmis muutma.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütleme siis et lahus olles ei ole ka lapse üles ajamine, aeda viimine ja toomine ja kütmine naisele mingi raketiteadus. Mida ta võidaks lahku minnes?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lahku jõuab alati minna ja kui mehe joomine pole siiski igapäevane, siis tasuks ehk siiski proovida pereelu korda saada.

Esimene asi – tuleb rääkida kui mees kaine ja jõuda arusaamale mida mees tunneb, miks ta nii teeb, kas tema käitumine teeb kaine olles ka talle endale muret, kas ta tahaks olla parem mees ja isa. Samuti kas ta teab kuidas sina ennast tunned sellise käitumise juures.

Alkoholi sõltlastele ja nende lähedastele on küll kohti kust abi otsida – otsi endale sobivad kohad ja võimalused välja. Järgnevatelt linkidelt leitavad nõuanded aitavad ehk edasi

https://www.ravijuhend.ee/patsiendivarav/juhendid/217/lahedane-joob-mida-teha

https://alkoinfo.ee/et/lahedastele/

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütleme siis et lahus olles ei ole ka lapse üles ajamine, aeda viimine ja toomine ja kütmine naisele mingi raketiteadus. Mida ta võidaks lahku minnes?

Aga mis viriseda siis üldse, kui nii meeldib küll ja lahku ei taha ka minna, sest siis peaks veel rohkem liigutama?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mis viriseda siis üldse, kui nii meeldib küll ja lahku ei taha ka minna, sest siis peaks veel rohkem liigutama?

Ega mina ka tea ju. Ju teda ajab see elu virisema. Samas kui ollakse nii lõpurase, siis ollakse nagunii juba kodune? Ja ärritab see, et mees on mugav. Mees saab aga mugav olla, sest teab et midagi ei jää tegemata, küll naine teeb ära.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tabletid aitavad püsida rahulikuna, teha mõistusega otsuseid, mitte emotsioonidega ning käituda ratsionaalselt. Samuti aitavad tabletid suurendada enesekontrolli ning tõsta enesehinnangut, mis omakorda aitavad teha õigeid valikuid. Tabletid lisavad rahulikkust ning võtavad maha ärevuse, aitavad otsustada, mis on oluline ja mis mitte. Iga sõltlane on samaaegselt depressioonis, samuti sõltlase kaaslane. Muidugi peaks end ravima ka mees, aga see pole kuidagi naise võimuses otsustada. Naine saab siiski tegeleda vaid iseendaga.

Su tekst on nagu ravimifirma reklaam – paraku pole sel tegelikkusega väga suurt pistmist. Minul on ADdega vägagi lähedane kokkupuude, ja ma ei nõustu mitte ühegi punktiga, mis sina oma reklaamtekstis välja toonud oled.

Ma usun, et leidub inimesi, kes on ADst abi saanud, ja kohe. Kuid mina selliseid inimesi näinud pole. Küll aga olen ma lõiganud nööri läbi lähedasel, kes AD-de võtmise ajal ennast üles üritas puua. Tema ravimi infolehel oli kenasti kirjas, et AD suurendab suitsiidiriski ja nii oligi. Ei pruugi AD muuta kedagi rahulikumaks! Samuti ei pruugi esimene AD inimesele üldsegi sobida, katsetab pool aastat ja kurdab kogu aeg arstile, et ei mõju üldse. Lõpuks vahetatakse ringi teise AD vastu. Eksperimenteerib jälle sellega nii pool aastakest, aga depressiooninähud ja ärrituvus ainult süvenevad. Saab millalgi kolmanda AD peale, edasiminek on vähemalt see, et nüüd ei ürita ta AD tarvitamise ajal suitsiidi (nagu ta eelmiste ADdega üritas).

Jah, endaga tegelemine ja teraapiad võivad aidata teatud piirini, kuid ikkagi on neist kasu siis, kui juurpõhjused on kõrvaldatud. Muidu käid seal terapeudi juures jutustamas, aga koju saabudes ootab ees ikka seesama bardakk. Hullem veel, kui naine muudkui istub ja jutustab hoolega psühholoogil, mees samal ajal “hoiab” lapsi ja ise joob – naise koju jõudes on mees pilditu, ahjusiiber kinni ja tuba vingu täis.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mis viriseda siis üldse, kui nii meeldib küll ja lahku ei taha ka minna, sest siis peaks veel rohkem liigutama?

Ega mina ka tea ju. Ju teda ajab see elu virisema. Samas kui ollakse nii lõpurase, siis ollakse nagunii juba kodune? Ja ärritab see, et mees on mugav. Mees saab aga mugav olla, sest teab et midagi ei jää tegemata, küll naine teeb ära.

Mees ja mees. Muu ka veel oluline on, peale selle mehe?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti kontekstist välja küsimus, aga miks ei tohi keset päeva magada? Mina magan, mitte küll pohmelli pärast, aga lihtsalt tahan. Miks peaksid kõik inimesed kell 7 hommikul ärkama?

Joodikud kipuvad magama suvaliselt ja selle käigus ära unustama pooleliolevad toimingud, näiteks on üks tavalisemaid majade mahapõlemise põhjuseid see, et joodik jäi voodis suitsetades magama, unustati toit pliidile, jne.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma usun, et leidub inimesi, kes on ADst abi saanud, ja kohe.

Mina sain AD-st abi, ja kohe. Hakkasin võtma pärast mehest lahkuminekut küll – kooselu ajal poleks sellest ilmselt kasu olnud, sest stressor oleks ju alles jäänud. Aga halb kooselu oli mu nii ära kurnanud, et ma pärast stressi kadumist ja pingelangust varisesin lihtsalt kokku. AD aitas märkimisväärselt ruttu, pool aastat võtsin, siis polnud enam vaja.

Tema ravimi infolehel oli kenasti kirjas, et AD suurendab suitsiidiriski ja nii oligi

Ravimilehel ei ole kohe kindlasti kirjas, et “suurendab suitsiidiriski” vaid et “võib suurendada suitsiidiriski”. Ja suurendab peamiselt selle tõttu, et kui inimene enne depressiooniga oli tegutsemisvõimetu, siis AD andis küll nii palju energiat, et tegutseda, aga ei olnud veel jõudnud masendust maha võtta.

Noh ja masenduse põhjusega jätkuv koos elamine on täiendav riskifaktor.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nende ad koha pealt on viimasel vastajal õige nägemus. Ma olen mõelnud, et äkki noorte suitsiidid on just nende pärast nii kasvanud. Teevad nad ju seda, et võtavad emotsioone ja hirmu vähemaks. Kui mina neid võtsin, siis ma sain infolehel olevad kõik kõrvaltoimed. Ja hulljulguse. Nii et kui mul oleks olnud all mõte end ära tappa, ma oleks seda julgenud nüüd teha.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütleme siis et lahus olles ei ole ka lapse üles ajamine, aeda viimine ja toomine ja kütmine naisele mingi raketiteadus. Mida ta võidaks lahku minnes?

Võidaks teadmise, et enam ei ole tal joodikut kaela peal, enam ei pea joodiku pärast muretsema, enam ei pea joodikuga arvestama, enam ei ole tunnet, et tema kuidagi vastutab joodiku käitumise eest ja  – ühtlasi võtaks palju pingeid maha pelk teadmine, et kuna joodik elab nüüd kusagil mujal, siis ei ole põhjustki tema peale loota.

Ja kogu lugu ei tunduks nii masendavalt ebaõiglane.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees ja mees. Muu ka veel oluline on, peale selle mehe?

Kui sul on kivike kinga sees, siis tundub see ka olulisem kui king ise.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Joodik… teeks kindlaks selle joodiku mõiste kõigepealt. Kui ma kirjutasin oma muret oma lapse pärast siia, et täiskasvanud laps, kes käib koolis ja elab veel kodus joob minu arust liiga palju. Paar korda nädalas kohe kindlasti on pidu ja peale seda on oma toas, magab sisuliselt päev läbi. Vastati et on ok. Ok? Mis vanusest, mis kogusest, mis kohustustest mööda hiilimine siis näitab seda joodikuks olemist? Tundub et kui nii elab vallaline noor, on see osa noorte elust? Aga kui pereinimene jätkab sellist isekat noore ja vallalise inimese elu -joodik.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

…ja kui see mees nüüd läheks lahku naisest ja mängib edasi öösel oma arvutimänge ja joob paar korda nädalas. Kodust tööd tehes on see võimalik oma asju sättida nii et töö saab tehtud. Võib olla et käib isegi veel lisaks väljas pidudel. Oleks ok jälle. Vallalisena ta jälle poleks joodik. Vaid vallaline inimene, ise teab kuidas oma elu korraldab ja mitu pidu nädalas peab

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Joodik… teeks kindlaks selle joodiku mõiste kõigepealt. Kui ma kirjutasin oma muret oma lapse pärast siia, et täiskasvanud laps, kes käib koolis ja elab veel kodus joob minu arust liiga palju. Paar korda nädalas kohe kindlasti on pidu ja peale seda on oma toas, magab sisuliselt päev läbi. Vastati et on ok. Ok? Mis vanusest, mis kogusest, mis kohustustest mööda hiilimine siis näitab seda joodikuks olemist? Tundub et kui nii elab vallaline noor, on see osa noorte elust? Aga kui pereinimene jätkab sellist isekat noore ja vallalise inimese elu -joodik.

Aga noorel pole ju lapsi ega rasedat naist, kui noor joob, kahjustab vaid sellega iseennast. Noored kasvavad ka joomisest välja, aga joodik ongi ju see, kes pole välja kasvanud ja käitub vanusest hoolimata nagu noor, aga endal on perekohustused juba.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

…ja kui see mees nüüd läheks lahku naisest ja mängib edasi öösel oma arvutimänge ja joob paar korda nädalas. Kodust tööd tehes on see võimalik oma asju sättida nii et töö saab tehtud. Võib olla et käib isegi veel lisaks väljas pidudel. Oleks ok jälle. Vallalisena ta jälle poleks joodik. Vaid vallaline inimene, ise teab kuidas oma elu korraldab ja mitu pidu nädalas peab

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

…ja kui see mees nüüd läheks lahku naisest ja mängib edasi öösel oma arvutimänge ja joob paar korda nädalas. Kodust tööd tehes on see võimalik oma asju sättida nii et töö saab tehtud. Võib olla et käib isegi veel lisaks väljas pidudel. Oleks ok jälle. Vallalisena ta jälle poleks joodik. Vaid vallaline inimene, ise teab kuidas oma elu korraldab ja mitu pidu nädalas peab

Selline mees ei lähe kunagi naisest lahku. Mis põhjusel peaks mees tahtma lahku minna.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

#4147482: …ja kui see mees nüüd läheks lahku naisest ja mängib edasi öösel oma arvutimänge ja joob paar korda nädalas. Kodust tööd tehes on see võimalik oma asju sättida nii et töö saab tehtud. Võib olla et käib isegi veel lisaks väljas pidudel. Oleks ok jälle. Vallalisena ta jälle poleks joodik. Vaid vallaline inimene, ise teab kuidas oma elu korraldab ja mitu pidu nädalas peab Selline mees ei lähe kunagi naisest lahku. Mis põhjusel peaks mees tahtma lahku minna.

Tulemus on ikka sama, et minnakse lahku. Kes kellest polegi tähtis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Su tekst on nagu ravimifirma reklaam – paraku pole sel tegelikkusega väga suurt pistmist. Minul on ADdega vägagi lähedane kokkupuude, ja ma ei nõustu mitte ühegi punktiga, mis sina oma reklaamtekstis välja toonud oled.

Mul on ka AD-dega väga lähedane kokkupuude, ma olen ise neist abi saanud. See, et sinu kogemus on negatiivne, on kurb, aga ole nüüd kena ja ära kanna seda kogemust üle kõigile. Pooled AD kasutajatest siiski saavad abi.

Ma usun, et leidub inimesi, kes on ADst abi saanud, ja kohe. Kuid mina selliseid inimesi näinud pole.

Veider, mina jällegi pole näinud inimesi, kes abi ei oleks saanud. Tean 3 inimest, kellele on AD määratud olnud ja kõik nad on abi saanud. Äkki on siin mingi eelhäälestatuse teema – kui eeldad, et “nagunii ju ei aita”, siis nii lähebki?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mis imerohi see AD on? Teeb mehe kaineks? Toob armastuse ja õnne ellu tagasi? Aastaga saavad AD-d võetud ja siis samas reaalsuses tagasi.

Ma arvan, et kui inimene võtab AD-d, siis lõpuks tal on lihtsam lahti lasta. Keegi rääkis emotsioonidest, ega see päris vale ka pole. Muidugi AD jaoks on vaja ikkagi, et psühhiaater või ka perearst? vajadust näeks. Meie pole arstid.

AD teevad tuimemaks, ükskõiksemaks, emotsioonitumaks – rahulikumaks. Selles suhtes ehk aitavad tõesti kergemini lahti lasta, et mehe suhtes võib tekkida ükskõiksus mitte enam see mõte, et “minu inimene”, kui kaine on. Naine hoiab praegu nende heade päevade pärast kinni. Aga mida kauem see olukord kestab, seda rohkem need halvad päevad, pereelus mitte osalemine ja joomine häirima hakkavad kuni hävitavad tunded ja need head päevad muutuvad ka tähtsusetuks.

Aga see, kes siin ütles, et AD on mingi imeravim, mis teeb ratsionaalsemaks, tõstab enesehinnangut, paneb õigeid valikuid tegema jne – no nii tõhusad nad ka kindlasti ei ole. Mul ei tõusnud enesehinnang grammigi, ainuke muutus oligi tuim automaatpiloodil elu. Rõõme polnud, aga oli ükskõik sellest. Üldse ükskõik kõigest. Tuim kohustuste täitmine. Ka toonasest kaaslasest lahkuminekust oli ükskõik.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 94 )


Esileht Pereelu ja suhted Tunnen, et vajan abi.