Esileht Pereelu ja suhted Tunnen, et vajan abi.

Näitan 4 postitust - vahemik 91 kuni 94 (kokku 94 )

Teema: Tunnen, et vajan abi.

Postitas:
Kägu

Lahku jõuab alati minna ja kui mehe joomine pole siiski igapäevane, siis tasuks ehk siiski proovida pereelu korda saada. Esimene asi – tuleb rääkida kui mees kaine ja jõuda arusaamale mida mees tunneb, miks ta nii teeb, kas tema käitumine teeb kaine olles ka talle endale muret, kas ta tahaks olla parem mees ja isa. Samuti kas ta teab kuidas sina ennast tunned sellise käitumise juures.

Hea nõuanne. Ja püüa seda normaalselt rääkides teha. Hooli oma kaaslasest.  Ehk tema seda üllatuslast ei tahtnud?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

AD teevad tuimemaks, ükskõiksemaks, emotsioonitumaks – rahulikumaks. Selles suhtes ehk aitavad tõesti kergemini lahti lasta, et mehe suhtes võib tekkida ükskõiksus mitte enam see mõte, et “minu inimene”, kui kaine on. Naine hoiab praegu nende heade päevade pärast kinni. Aga mida kauem see olukord kestab, seda rohkem need halvad päevad, pereelus mitte osalemine ja joomine häirima hakkavad kuni hävitavad tunded ja need head päevad muutuvad ka tähtsusetuks.

Aga see, kes siin ütles, et AD on mingi imeravim, mis teeb ratsionaalsemaks, tõstab enesehinnangut, paneb õigeid valikuid tegema jne – no nii tõhusad nad ka kindlasti ei ole.

Esimeses lõigus ütled, et AD teevad ratsionaalsemaks (emotsioonide eemaldamine otsustusprotsessist ju just seda tähendab) – ja teises lõigus ütled, et ratsionaalsemaks nad nüüd küll ei tee 😀 Otsusta ära.
Enesehinnangu tõus sõltub ilmselt kontekstist ja põhjustest – kõige olulisem on, et AD võimaldab inimesel tegutsema ning põhjusi likvideerima hakata. See on peamine.

Imeravimite olemasolu ma ei usu, aga ravimite olemasolu küll – ja AD ongi just seda viimast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ravimilehel ei ole kohe kindlasti kirjas, et “suurendab suitsiidiriski” vaid et “võib suurendada suitsiidiriski”. Ja suurendab peamiselt selle tõttu, et kui inimene enne depressiooniga oli tegutsemisvõimetu, siis AD andis küll nii palju energiat, et tegutseda, aga ei olnud veel jõudnud masendust maha võtta.

Ei ole alati nii. Mul kunagi üks pereliige hakkas võtma ADsid ja kurtis, et meeleolu on veel mustem kui enne. Oli endisest palju ärrituvam. Paar kuud proovis, siis jättis järele ja ütles, et talle ei sobinud, kuna mõjus meeleolule halvasti.

AD osas võib juhtuda, et kohe esimese korraga ei sobi, peab proovima teist. Egas arst ka ei oska niisama näkku vaadates öelda, et just see AD sobib või ei sobi. Ja leidub neidki inimesi, kellele ADd üldse ei sobigi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen sarnases emotsionaalses olukorras olnud (ja lähedastes suhetes alkohoolikuga).

Kainena oli tõeliselt  nn. minu inimene. Aga sain aru, et see käib kaasas alkohooliku elurütmiga, pärast eriti si… a musta auku ongi nad sellised – kõigega nõus, tahab paremini, pingutab igal moel, kompenseerib, suhtleb, toetab. (minul tekkis asjast selline arusaamine).

Sellele kõige paremale tsüklile järgneb närviline aeg, norib tüli (sitt on olla, närviline) ja kõik läheb nii, et alati miski põhjustab viinapudeli avamise… Kooselu ajal olin alati mina see põhjus, aga tean, et laseb edasi ka nüüd..

Tegelikult pole sellest parimast hetkest ja “minu inimesest”  vähimatki abi. See pole inimene, vaid on hetk.

Inimest tuleb vaadata tervikuna, koos nende sitemate päevade ja tegudega, kui jõmisev alkohoolik on sinu inimene, siis võib jätkata, kui sa ei suuda ühest ärritusest väljagi tulla, enne kui uus jooma juba kohal, pole siiski sinu inimest väga kusagil.

Mina olen kõik kontaktid katkestanud ja arutlen oma mured spetsialistiga (psühholoog). Summa summaarum on mul rohkem tehtud, kui koos tegime, saan rahulikult planeerida eluolu, tegevusi ja oma võimaluste piires stabiilselt liikuda. Elu on mingis  rööpas. Joodikuga on täna nii homme naa, kõik plaanid uppis mitmeks kuuks, üks äärmus vaheldub teisega, ühel kuul oled suhtes, teises oled üksi, ühel päeval vastutab, teisel kuul mitte… ma ei lülitunud enam tema tsüklite järgi, muret ja pinget oli mulle liiga palju, valesid, segaseid teemaarendusi, töökohavahetusi, süüdistamist… Ei, see ei ole minu inimene.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 91 kuni 94 (kokku 94 )


Esileht Pereelu ja suhted Tunnen, et vajan abi.