Esileht Koroonaviirus COVID-19 tunnen kaasa kõikidele teenindajatele alates homsest

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: tunnen kaasa kõikidele teenindajatele alates homsest

Postitas:
Kägu

Kes peavad kontrollima maski, kontrollima vaktsineerimistõendit ja tuletama meelde maski kandmist.  Need vastased niigi pidevalt räuskavad ja alandavad teenindajaid, EKRE jm eilsed aktivistid õhutavad omalt poolt kodanikuallumatusele. Väga-väga kahju teenindajatest.

+12
-15
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mis signaalitsed siin? Rimi otsib töölisi, mine appi! 🙂

+11
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis signaalitsed siin? Rimi otsib töölisi, mine appi! ????

Erinevalt sinust tal töökoht olemas äkki?

+6
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis signaalitsed siin? Rimi otsib töölisi, mine appi! ????

Erinevalt sinust tal töökoht olemas äkki?

OOOIIIIIII kus nüüd pani 🙂

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis signaalitsed siin? Rimi otsib töölisi, mine appi! ????

Erinevalt sinust tal töökoht olemas äkki?

Miks sa siis õelutsed ja vihakõne postitad? Ja ära tule ütlema, et ikka siirast hoolivusest.

+7
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis signaalitsed siin? Rimi otsib töölisi, mine appi! ????

Erinevalt sinust tal töökoht olemas äkki?

Vaktsineeritutel on ju suva, kus töötada. Koguaeg targutavad siin, et kui ühes kohas “tingimused ei sobi”, mine teise. Mingu siis tõesti appi, kui nii kaasa tunneb mingile sektorile, pole ju probleem kähku ala vahetada.

+11
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olles ise Tallinna kesklinnas teenindaja, siis ma olen saanud ikka väga vähe sõimata. Muide, mind on pannud ka vaktsineeritud inimesed ebamugavasse olukorda. Mõned vaatavad mind kulli pilguga, et kas ma küsin passi või ei. Ja seda tehes veel täiesti varjamatult.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://en.wikipedia.org/wiki/Virtue_signalling

Virtue Signalling on ikka väga lame asi, mida praegusel ajal teha 🙂

Kui tunne oleks siiras, ei teeks sa siia foorumisse mingit sellist postitust, vaid tegeleksid millegi kasulikuga, mis päriselt kuidagi abiks olla võiks.

Kaastunded eesliinitöötajale… Mis kuradi uhke künka otsas siis sina elad, et Rimisse appi ei kõlba? Või õeks? Või oleks vähemalt oma perele kuidagi abiks sel raskel ajal 🙂

Panid õla alla, kandsid maski ka! Vot tubli, good for you! Kas pai laps tahab preemiat? Või äkki medalit? Tunnustust? Tunnustust selle eest, et kellelegi “kaasa elad”?

Ei, sa ei ela kaasa. Sa lihtsalt õõnestad siin vaktsineeritud inimeste üldpilti. Tean, et enamus neist sellised ei ole.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olles ise Tallinna kesklinnas teenindaja, siis ma olen saanud ikka väga vähe sõimata. Muide, mind on pannud ka vaktsineeritud inimesed ebamugavasse olukorda. Mõned vaatavad mind kulli pilguga, et kas ma küsin passi või ei. Ja seda tehes veel täiesti varjamatult.

Kullipilguga ei vaata, aga kui vaktsineerimispassi ei küsita, siis olen lahkunud. Ma tean, et vaktsineerimine ei päästa haigestumisest, kuid tean seda, et vaktsineeritu viiruskoormus on väiksem ning ta levitab esimeste sümptomite ilmnemisel oluliselt vähem viirust.

+11
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olles ise Tallinna kesklinnas teenindaja, siis ma olen saanud ikka väga vähe sõimata. Muide, mind on pannud ka vaktsineeritud inimesed ebamugavasse olukorda. Mõned vaatavad mind kulli pilguga, et kas ma küsin passi või ei. Ja seda tehes veel täiesti varjamatult.

Kullipilguga ei vaata, aga kui vaktsineerimispassi ei küsita, siis olen lahkunud. Ma tean, et vaktsineerimine ei päästa haigestumisest, kuid tean seda, et vaktsineeritu viiruskoormus on väiksem ning ta levitab esimeste sümptomite ilmnemisel oluliselt vähem viirust.

Teed õigesti, et selles olukorras ei mõtle, kui väike see tõenäosus on, vaid oled ettevaatlik ja lähened maksimaalse ettevaatlikkusega, sest hind võib olla elu.

Hmm, kes küll veel samal põhjusel millestki eemale hoiab? 🙂

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olles ise Tallinna kesklinnas teenindaja, siis ma olen saanud ikka väga vähe sõimata. Muide, mind on pannud ka vaktsineeritud inimesed ebamugavasse olukorda. Mõned vaatavad mind kulli pilguga, et kas ma küsin passi või ei. Ja seda tehes veel täiesti varjamatult.

Kullipilguga ei vaata, aga kui vaktsineerimispassi ei küsita, siis olen lahkunud. Ma tean, et vaktsineerimine ei päästa haigestumisest, kuid tean seda, et vaktsineeritu viiruskoormus on väiksem ning ta levitab esimeste sümptomite ilmnemisel oluliselt vähem viirust.

Kui sina ei vaata kullipilguga ja ebameeldivalt, siis ilmselgelt ma sinust ei rääkinud.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tunnen kaasa kõikidele ettevõtjatele, kelle ärid lähevad pankrotti tänu sellele, et suur osa klientuurist jääb tulemata ja kasu saamata.

+13
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://en.wikipedia.org/wiki/Virtue_signalling

Virtue Signalling on ikka väga lame asi, mida praegusel ajal teha ????

Kui tunne oleks siiras, ei teeks sa siia foorumisse mingit sellist postitust, vaid tegeleksid millegi kasulikuga, mis päriselt kuidagi abiks olla võiks.

Kaastunded eesliinitöötajale… Mis kuradi uhke künka otsas siis sina elad, et Rimisse appi ei kõlba? Või õeks? Või oleks vähemalt oma perele kuidagi abiks sel raskel ajal ????

Panid õla alla, kandsid maski ka! Vot tubli, good for you! Kas pai laps tahab preemiat? Või äkki medalit? Tunnustust? Tunnustust selle eest, et kellelegi “kaasa elad”?

Ei, sa ei ela kaasa. Sa lihtsalt õõnestad siin vaktsineeritud inimeste üldpilti. Tean, et enamus neist sellised ei ole.

Joo vähem! ????

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olles ise Tallinna kesklinnas teenindaja, siis ma olen saanud ikka väga vähe sõimata. Muide, mind on pannud ka vaktsineeritud inimesed ebamugavasse olukorda. Mõned vaatavad mind kulli pilguga, et kas ma küsin passi või ei. Ja seda tehes veel täiesti varjamatult.

Võib-olla nad ootavad, et kas peab telefoni või paberi välja otsima, et näidata või mitte. Seda ju ei tea, mõni teenindaja küsib, mõni mitte. Inimene otsib sinuga silmsidet, et näha, mida sina soovid, sa räägid “kullipilgust” 😀

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tunnen kaasa kõikidele ettevõtjatele, kelle ärid lähevad pankrotti tänu sellele, et suur osa klientuurist jääb tulemata ja kasu saamata.

Oh ära raiska praegu kaastunnet, seda läheb neil siis vaja, kui kõik jälle lukku läheb, sest mingi osa meist on targemad kui arstid ja teavad neist paremini, kuidas asjad olema peaks.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olles ise Tallinna kesklinnas teenindaja, siis ma olen saanud ikka väga vähe sõimata. Muide, mind on pannud ka vaktsineeritud inimesed ebamugavasse olukorda. Mõned vaatavad mind kulli pilguga, et kas ma küsin passi või ei. Ja seda tehes veel täiesti varjamatult.

Võib-olla nad ootavad, et kas peab telefoni või paberi välja otsima, et näidata või mitte. Seda ju ei tea, mõni teenindaja küsib, mõni mitte. Inimene otsib sinuga silmsidet, et näha, mida sina soovid, sa räägid “kullipilgust” ????

Miks nad peaksid mulle mitu korda passi näitama? Antud inimesed on mulle juba passsi näidanud. Selline pidev varjamatu jälgimine on äärmiselt ebameeldiv.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes peavad kontrollima maski, kontrollima vaktsineerimistõendit ja tuletama meelde maski kandmist. Need vastased niigi pidevalt räuskavad ja alandavad teenindajaid, EKRE jm eilsed aktivistid õhutavad omalt poolt kodanikuallumatusele. Väga-väga kahju teenindajatest.

Valitsus on pannud teenindajad tanki. Nad ei tohi küsida mingit tõendid vaktsineerimisest. See on politsei ja terviseametnike rida. Kes tunneb, et tema õigusi on rikutud, läheb halduskohtusse ja kohus otsustab konkreetselt tema osas, kas määrus kohaldub või mitte. Õigem oleks kogu ühiskond lukku panna ja mitte korraldada vaktsineeritud inimeste viirusesse nakatumiseks niivõrd soodsaid võimalusi. Kui vaktsineerituid inimesi haiglas poleks koroonaga, poleks haiglate olukord üldse keeruline. aga vaktsineeritud istuvad haiglas ja neid on seal kolmandik. Mis nemad seal teevad ? Nii et praegu tunnen ma kaasa kõigile, kes ei mõista, et vaktsiin ei annab mingit kaitset nakatumise vastu ja loodetavasti ei jääda raskelt haigeks. Praegu tohiksid ringiliikuda ainult antikehasid omavad inimesed. Muide üks osa noori juba otsib võimalust nakatuda, et saada endale ilma vaktsineerimata see tõend. Vat see on julm, et selliselt on noored valiku ette pandud. Valitakse teadlikult enda nakatumine!!!! Julm.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes peavad kontrollima maski, kontrollima vaktsineerimistõendit ja tuletama meelde maski kandmist. Need vastased niigi pidevalt räuskavad ja alandavad teenindajaid, EKRE jm eilsed aktivistid õhutavad omalt poolt kodanikuallumatusele. Väga-väga kahju teenindajatest.

Valitsus on pannud teenindajad tanki. Nad ei tohi küsida mingit tõendid vaktsineerimisest. See on politsei ja terviseametnike rida. Kes tunneb, et tema õigusi on rikutud, läheb halduskohtusse ja kohus otsustab konkreetselt tema osas, kas määrus kohaldub või mitte. Õigem oleks kogu ühiskond lukku panna ja mitte korraldada vaktsineeritud inimeste viirusesse nakatumiseks niivõrd soodsaid võimalusi. Kui vaktsineerituid inimesi haiglas poleks koroonaga, poleks haiglate olukord üldse keeruline. aga vaktsineeritud istuvad haiglas ja neid on seal kolmandik. Mis nemad seal teevad ? Nii et praegu tunnen ma kaasa kõigile, kes ei mõista, et vaktsiin ei annab mingit kaitset nakatumise vastu ja loodetavasti ei jääda raskelt haigeks. Praegu tohiksid ringiliikuda ainult antikehasid omavad inimesed. Muide üks osa noori juba otsib võimalust nakatuda, et saada endale ilma vaktsineerimata see tõend. Vat see on julm, et selliselt on noored valiku ette pandud. Valitakse teadlikult enda nakatumine!!!! Julm.

Muidugi tohib erafirma seada enda firma aladele sisenemiseks ükskõik millised reeglid ja tohib ka nõuda nende täitmist. Mitte ükski inimene ei PEA tingimata omama vaba sissepääsu teisele inimesele kuuluvasse asutusse. Kuigi jah, teenindajad ilmselgelt ei ole tööle läinud selleks, et turvamehi mängida aga praegusel ajal lihtsalt pole miskit parata, kuidagi tuleb sellest raskest olukorrast tervishoius üle saada ja iga kodanik annab oma panuse. Soovin teenindajatele jõudu ja jaksu. Minu enda töö muutub tänu vaktsiinivastastele samuti kordades keerulisemaks.

Mina küll ei soovi et viimne kui üks politseinik lastevastase vägivalla osakonnast või mõrvaarühmast pandaks vaktsiinipasse kontrollima.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi tohib erafirma seada enda firma aladele sisenemiseks ükskõik millised reeglid ja tohib ka nõuda nende täitmist.

Eraisik võib sellise erafirma kohtusse ka kaevata, kui sellised reeglid riivavad põhiseaduseid või inimõigusi 🙂

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu väga halb kogemus oli hoopis ühe räuskava vaktsineerituga. Klient näitas mulle oma covid passi. Lubasin ta spaasse. Sealt tulles soovis ta meie kohvikus süüa. Teadsin, et temaga kõik ok ja lubasin ta kohvile. Kohe tõstis lauas häält üks teine klient (üle kohviku), et miks ma ei kontrollinud tema passi. Selgitasin, et ma enne juba seda tegin. See aga ei sobinud talle ja ta sõna otseses mõttes räuskas, et äkki tal oli pcr test ja see just kaotas kehtivuse!!! Et kontrollige ma uuesti!! Äkki aeg sai täis!

Mul oli väga piinlik. See teine klient otsis siis uuesti oma passi välja.. mida ma 1.5h tagasi vaatasin juba. Ta oli vaktsineeritud. Lihtsalt nii halb maik sellest situatsioonist.

Ja tõsi, need “kullipilgud” on jubedad.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui sellised reeglid riivavad põhiseaduseid või inimõigusi

No hetkel need reeglid ei riiva põhiseaduslikke õiguseid, sest ühe inimese tervis ei ole olulisem kui teise inimese tervis. Tõenäoliselt neid kohtusseminekuid on ka juba. Seni pole kuulda olnud, et need põhiseadusega vehkijad kohtus võitjaks oleks tulnud.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui sellised reeglid riivavad põhiseaduseid või inimõigusi

No hetkel need reeglid ei riiva põhiseaduslikke õiguseid, sest ühe inimese tervis ei ole olulisem kui teise inimese tervis. Tõenäoliselt neid kohtusseminekuid on ka juba. Seni pole kuulda olnud, et need põhiseadusega vehkijad kohtus võitjaks oleks tulnud.

Kas sa kaitsed selle mõttega kuidagi ennast ja omakseid (mis on okei) või mingeid abstraktseid tundmatuid inimesi tänavalt, kellest ja kelle perekondlikust seisundist sa midagi ei tea, ega muid asjaolusi, mis tõttu neil covid nii kaugele süveneb, et nad ka haiglasse satuvad ja mõnikord isegi surevad?

Mitte kunagi varem ajaloos ei ole haiguse levikut võtma hakatud kui tahtlikku levitamist või mõrva. (kuigi Californias, mäletan, tehti midagi seadusega, et teadlikult AIDSi levitamine ei oleks kriminaalselt karistatav – mis on veidi imelik, sest selle haiguse levitamine on juba palju konkreetsem, kui oma nakkusest teadmata vales kohas hingata).

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja me võiks sellistel teemadel rääkida ka siis, kui vaktsiini efektiivsus leviku peatamisel ja nakkuste peatamisel oleks konkreetselt efektiivsem, mitte mingi põlve otsas hämatud “kaks korda” siia ja “seitse korda sinna” teadusajakirjanduslik teos – kui varajase ravi jaoks on vaja ülipõhjalikke uuringuid, et need “aktsepteeritavad oleks” (see pole ka sellel põhjusel), siis võiks sama standardi järgi hinnata ka meetmeid, mille tulemusel tekitad rahvasse kaks klassi.

See vaktsineeritu võib samamoodi “mõrvata” teisi. Ega vaktsineeritult saadud nakkus kuidagi leebem pole. Usu, mis tahad.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui sellised reeglid riivavad põhiseaduseid või inimõigusi

No hetkel need reeglid ei riiva põhiseaduslikke õiguseid, sest ühe inimese tervis ei ole olulisem kui teise inimese tervis. Tõenäoliselt neid kohtusseminekuid on ka juba. Seni pole kuulda olnud, et need põhiseadusega vehkijad kohtus võitjaks oleks tulnud.

Kas sa kaitsed selle mõttega kuidagi ennast ja omakseid (mis on okei) või mingeid abstraktseid tundmatuid inimesi tänavalt, kellest ja kelle perekondlikust seisundist sa midagi ei tea, ega muid asjaolusi, mis tõttu neil covid nii kaugele süveneb, et nad ka haiglasse satuvad ja mõnikord isegi surevad?

Mitte kunagi varem ajaloos ei ole haiguse levikut võtma hakatud kui tahtlikku levitamist või mõrva. (kuigi Californias, mäletan, tehti midagi seadusega, et teadlikult AIDSi levitamine ei oleks kriminaalselt karistatav – mis on veidi imelik, sest selle haiguse levitamine on juba palju konkreetsem, kui oma nakkusest teadmata vales kohas hingata).

Arvestades, et maailma rahvastik järjest kasvab ja kontaktide arv järjest tõuseb, siis on naiivne loota, et sellise mõtteviisiga saab veel pikalt toimida. Kui ikka seniste leebete ” vabadust” toetavate meetmetega on surmade arv suurem, siis järelikult peab pandeemia olukorras ka teisi reegleid kasutama. Ega see pole ju viimane pandeemia. Mida tihedamaksinkmasustus Maal läheb, seda tõenäolisemaks uued pandeemiad muutuvad.

Kui ühiskonnas on nii palju nakkust, siis on vale öelda, et sa ei tea, et sa tõenäoliselt nakkad. Sa lihtsalt ei taha sellest järeldusi teha, sest see on ebamugav.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen juba oma nakkuse üle elanud, mis plärtsud.

Kui juba ühte meditsiinilist sekkumist arvestama hakata kui kohustuslikku ennetusmeedet – siis peaks KÕIKI meditsiinilisi sekkumisi võtma kui kohustuslikku ennetusmeedet. Sh tähendaks ka seda, et peaks keelustama absoluutselt kõik ained, elustiilid ja töö, mis on kantserogeensed jne jne. Mis meditsiinilisest utoopiast sa unistad?

Kui sa ei suuda näha, mis sellega valesti on, siis kahjuks ei suuda seda keegi teine sulle selgitada ka.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sh tähendaks ka seda, et peaks keelustama absoluutselt kõik ained, elustiilid ja töö, mis on kantserogeensed jne jne. Mis meditsiinilisest utoopiast sa unistad?

Mitte keegi ei ole tulnud tänavatele, kui suitsupakkidele pandi suured koledad pildid haigustest, kui suitsetajad hoonetest välja aeti, bussipeatustest ja poodide uksealustest eemale aeti.

Miks siis tullakse tänavale kui vaktsineerimisvastastele piirangud tekitatakse? Jah, keegi ei keelusta vabal maal tervise rikkumist, aga seda tuleb teha nii, et teisi ei kahjustaks.

Ka vaktsineerimata inimestele seatud piirangud on mõeldud selleks, et nad teadmatusest teisi ei kahjustaks.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu väga halb kogemus oli hoopis ühe räuskava vaktsineerituga. Klient näitas mulle oma covid passi. Lubasin ta spaasse. Sealt tulles soovis ta meie kohvikus süüa. Teadsin, et temaga kõik ok ja lubasin ta kohvile. Kohe tõstis lauas häält üks teine klient (üle kohviku), et miks ma ei kontrollinud tema passi. Selgitasin, et ma enne juba seda tegin. See aga ei sobinud talle ja ta sõna otseses mõttes räuskas, et äkki tal oli pcr test ja see just kaotas kehtivuse!!! Et kontrollige ma uuesti!! Äkki aeg sai täis!

Mul oli väga piinlik. See teine klient otsis siis uuesti oma passi välja.. mida ma 1.5h tagasi vaatasin juba. Ta oli vaktsineeritud. Lihtsalt nii halb maik sellest situatsioonist.

Ja tõsi, need “kullipilgud” on jubedad.

Ilmekas näide massihüsteeriast, mis on maad võtmas. Inimestel läheb silme ees mustaks ja loogiline mõtlemine lakkab (või ei ole seda kunagi olnudki).
Isegi kui sel kliendil oleks olnud test, mis pool tundi tagasi kehtivuse kaotas, siis tema ainus võimalus nakkus saada olnuks ju selles samas “nakkusohutus” keskkonnas (antud juhul siis spaas)…

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui sellised reeglid riivavad põhiseaduseid või inimõigusi

No hetkel need reeglid ei riiva põhiseaduslikke õiguseid, sest ühe inimese tervis ei ole olulisem kui teise inimese tervis. Tõenäoliselt neid kohtusseminekuid on ka juba. Seni pole kuulda olnud, et need põhiseadusega vehkijad kohtus võitjaks oleks tulnud.

Sa ei saagi midagi kuulda, kui kohtuasjad alles käivad.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka vaktsineerimata inimestele seatud piirangud on mõeldud selleks, et nad teadmatusest teisi ei kahjustaks.

Please 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sh tähendaks ka seda, et peaks keelustama absoluutselt kõik ained, elustiilid ja töö, mis on kantserogeensed jne jne. Mis meditsiinilisest utoopiast sa unistad?

Mitte keegi ei ole tulnud tänavatele, kui suitsupakkidele pandi suured koledad pildid haigustest, kui suitsetajad hoonetest välja aeti, bussipeatustest ja poodide uksealustest eemale aeti.

Miks siis tullakse tänavale kui vaktsineerimisvastastele piirangud tekitatakse? Jah, keegi ei keelusta vabal maal tervise rikkumist, aga seda tuleb teha nii, et teisi ei kahjustaks.

Ka vaktsineerimata inimestele seatud piirangud on mõeldud selleks, et nad teadmatusest teisi ei kahjustaks.

Kuidas on suitsupakkide ümber kujundamine – suitsetamise teatud kohtades piiramine võrreldav vaktsiini survestamisega ja sellest tulenevate piirangutega?

Suits on midagi, mida sa saad valida teha, panna oma kehasse omal valikul – sinu keha, sinu valik. Miks seda paviljonide teha ei lasta? Sest teised inimesed ei taha seda suitsu sisse hingata.

Kuidas sa saad võrrelda seda nüüd vaktsineerimisega? Kui inimene ei taha vaktsiini enda kehasse, ei takista ta kuidagi kellegi teise õigust või võimalust seda vaktsiini endale kehasse saada.

Oleks siis nii, et see vaktsiin teeb su immuunseks, haigus ei hakka külge – siis see õigustaks ennast sellel määral ära. Aga kuna see vaktsiin seda ei tee, vaid see on samamoodi nagu suits – teed enda lõbuks (või kaitseks) – siis tee, aga jäta teised rahule.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 tunnen kaasa kõikidele teenindajatele alates homsest