Esileht Koolilaps Tunnikontrolliks peab kaasas olema oma paber?

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Tunnikontrolliks peab kaasas olema oma paber?

Postitas:

Lapse eKoolis on selline teade:

XXXXX – Teade

Meenutan, et igal päeval peab olema kaasas paber TK jaoks. Ja kui tuled järeltööd tegema, on ka lisapaberiks paber kaasas. Kindlasti mitte väiksem tavamõõdus vihiku lehest. KT jaoks A4 paber.
(matemaatika õpetaja nimi)

Kas selline asi on ka teistes koolides tavapärane või on meie kool üleöö vaesunud? Laps on 8.klassis ja varem pole nagu sellist märkust tähele pannud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest tavapärane, ise viisime klassikaaslastega kooli alguses ruudulised vihikud õpetajale ning õpetaja siis aasta jooksul jagas sealt neid lehti. Mõni õpetaja nõuab näiteks eraldi vihikut kontrolltööde jaoks.

Nüüd olen ise ka matemaatikaõpetaja ning meie kooli saabub palju trükikodade jääke, kasutame vajadusel neid. See paber muidugi ruuduline ei ole ning näiteks koordinaatteljestiku joonestamine on sellisel juhul tüütum. Igatahes mõistan ka õpetajat, kes palub lapsel paberi kaasa võtta.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole kummalgi lapsel kunagi kooli oma paberit vaja olnud kaasa võtta. Tundub üsna veider.
Enda lapsepõlves oli vist küll mõnel õpetajal selline komme, et pidi kontrolltööde vihik eraldi olema.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Meil peab sügisel mõne vihiku jagu ruudulisi pabereid kooli viima. St paber võib pärineda vihikust, aga peab olema kohe kasutatavaks tehtud – klamber eemaldatud, servad lõigatud.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.02 06:25; 19.02 12:03; 19.02 12:39; 19.02 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse koolis muudes tundides ei ole vaja oma tunnikontrollipaberit, aga matemaatikas küll.

Ilmselt on asi selles, et kui muudes tundides saad kasutada ükskõik millist valget paberitükki ka taaskasutusena, ja selliseid koopiapraake vms, kus üks külg puhas, ikka koolides leidub, siis matemaatikas see ei õnnestu – seal on vaja korralikku ruudulist paberit ja selleks ilmselt koolidel raha tõesti napib.
Mul laps gümnaasiumis ja ilma matemaatika tööta ei möödu nädalatki. See on koolile ikka päris suur paberikulu.

Ma ei näe selles erilist probleemi, et aasta alguses ostan ühe A4 rebitavate lehtedega ruudulise kaustiku tööde jaoks.

Põhimõtteliselt on ju kontrolltööde vihik sama asi – ikka peab ise hankima.
Mis seal ikka imestada.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igal sügisel nõutakse pakk koopiapaberit per õpilane, st 500 lehte, nii alates 1. klassist. See teeb ca 3 lk koolipäeva kohta. Millegipärast ei näe ma samas mahus koolist tagasi tulnud töölehti, paljundusmaterjale ega kontrolltöid, seega tekib küsimus, mis romaane need õpetajad sellele paberile kirjutavad 😀
Kui meie haridussüsteem tõesti laostumise äärel on, eelistaksin veidi lisa maksta nii kirja- kui “tarbepaberi” eest, selle asemel, et lapsed peaksid paberipakkidega kooli vahet jooksma.

+5
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paberit pole vaja olnud kooli viia, osad tunnikontrollid tehakse paberitele ja see ikka antakse koolis õpetaja poolt. Osad kontrolltööd on trükitud lehtedel ja osad vihikus. Vihik tuleb omal osta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole selist asja ette tulnud. No ju on rikas koolimaja. Seda seletab seegi, et õpetaja(kes annab mitut ainet), paljundab meeletult kõiksuguseid töölehti ja ülesandeid. Kui paljundab midagi valesti, siis neist vabaneb ka nii, et jagab need ikkagi lastele laiali. : ))) Justnagu et…mismõttes nendega midagi nüüd tehakse, aga igale mõõdujärgi ports kätte ja asjast lahti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole sellist asja kohanud. Üks laps just lõpetas 12. klassi, teine on 1. klassis. Kust nende koolis paber tuleb, ei tea. Algklassides on aga selline süsteem, et õpetaja korjab klassiraha ja ostab selle eest kõigile ühesugused vihikud ja ümbrispaberid. Seal on siis ka need kontrolltööde ja etteütluste jmt vihikud. Aga tunnikontrolle vanema lapse ajal tehti paljundatud lehtedele, mis õpetaja laiali jagas. Aga meie mingit paberit ei pidanud viima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas selline asi on ka teistes koolides tavapärane või on meie kool üleöö vaesunud?

Koolid pole MITTE KUNAGI andnud pabereid, mida tunnikontrollide jaoks kasutada, vaid need on tulnud ALATI õpetajate isiklikest varudest.
nii et mitte pole kool vaesunud, vaid pigem otsustas õpetaja (või tema perekond), et aitab sellest, et õpetaja palgast neid pabereid pidevalt ostetakse.

nt ma ise olin aastaid tagasi noore õpetajana ülirõõmus, kui mu vend otsustas peale sõjaväest tulekut ometi veidi oma tuba kraamida ja ma sain tema vanadest äraviskamisele läinud vihikutest tervelt 2 kilo tühje paberilehti, mida sain nüüd (eliit)koolis õpetajana töötades tunnikontrollideks kasutada.

kool, kus töötasin aineõpetajana enne selle ameti lõplikku mahapanemist, oli üllatavalt rikas: igale õpetajale anti poolaastas 1 pakk (500 lk) paberit. kui aineõpetajana on tunnid 7.-12kl, siis ainuüksi paljundatud töölehtedeks (töövihik kodus, õpetaja paljundagu lapsele oma töövihikust, lisaks ei kirjuta tänapäeva koolilaps ise ülesandeid tahvlilt, vaid täidab vaid lüki või kirjutab vastuseid) kulus mul keskmiselt 1 KAST veerandis ehk siis poolaastas tegelikult 10 pakki, mitte 1 nagu kool andis, ülejäänud 9 tuli minu pere arvelt, sest koolis oli keelatud vanematelt nn paberiraha küsimine

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

endise õpetaja lapsena julgen ka öelda, et õpetaja ise vaatas, kust paberit sai. Kool seda enamasti ei andnud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 14:11; 18.02 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praeguse õpetajana ütlen, et pole kunagi seisnud probleemi ees, kust tunnikapabereid saada. Untsuläinud või aegunud paljunduste valge pool, õpilastest kevadel maha jäävad pooltühjad vihikud, omaenda vanad kaustikud (ma tarvitan vanamoodsalt kaustikuid tunnivisandite loomiseks) – kõik teen tunnikapaberiks. Üldiselt mahub näiteks lühike sõnadekontroll või kümmekond lauset vabalt ära poolele vihulehele. Minu hinnangul ei ole vaja paberit raisata, tunnikas on lihtne, lühike ja kiire asi. Reaalainetes on võib-olla teisiti, ei tea.
Igatahes on minul paberit alati küllaga võtta. Lastelt pole veel pidanud seda nõudma.
Ja vahel jagatakse ka mingeid jääke. Ühes koolis oli aastate kaupa võtta mingeid pikki-laiu paberiribasid, kust võis nõrkemiseni tunnikate jaoks lõigata. Kust need pärit olid, ei tea.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praeguse õpetajana ütlen, et pole kunagi seisnud probleemi ees, kust tunnikapabereid saada. Untsuläinud või aegunud paljunduste valge pool, õpilastest kevadel maha jäävad pooltühjad vihikud, omaenda vanad kaustikud (ma tarvitan vanamoodsalt kaustikuid tunnivisandite loomiseks) – kõik teen tunnikapaberiks. Üldiselt mahub näiteks lühike sõnadekontroll või kümmekond lauset vabalt ära poolele vihulehele. Minu hinnangul ei ole vaja paberit raisata, tunnikas on lihtne, lühike ja kiire asi. Reaalainetes on võib-olla teisiti, ei tea.

Igatahes on minul paberit alati küllaga võtta. Lastelt pole veel pidanud seda nõudma.

Ja vahel jagatakse ka mingeid jääke. Ühes koolis oli aastate kaupa võtta mingeid pikki-laiu paberiribasid, kust võis nõrkemiseni tunnikate jaoks lõigata. Kust need pärit olid, ei tea.

meil olid umbes samad allikad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 14:11; 18.02 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me maksime iga õppeaasta alguses 5 eurot paberiraha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas selline asi on ka teistes koolides tavapärane või on meie kool üleöö vaesunud?

Koolid pole MITTE KUNAGI andnud pabereid, mida tunnikontrollide jaoks kasutada, vaid need on tulnud ALATI õpetajate isiklikest varudest.

Mul on siis küll töökohtadega vedanud – kummaski koolis, kus töötanud olen, pole mingit paberi kasutamise piirangut olnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanemana eelistaksin nn paberiraha kogumist.
Siis näeks lapsed kirjutada, õpetaja parandada ja hiljem kõigil ka hea vaadata.
Õpetajad võivad vabalt vanematelt küsida, oleks kõigi jaoks inimväärne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mulle ka meeldiks, et info liiguks, kui midagi vaja. Küll ei tahaks, et õpetaja peaks pidevalt leiutama, mida lastele jagada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.02 06:25; 19.02 12:03; 19.02 12:39; 19.02 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanemana eelistaksin nn paberiraha kogumist.

Siis näeks lapsed kirjutada, õpetaja parandada ja hiljem kõigil ka hea vaadata.

Õpetajad võivad vabalt vanematelt küsida, oleks kõigi jaoks inimväärne.

Raha kogumisest … Tean kooli, mis sai hiljuti ettekirjutuse paberi ostmiseks raha kogumise eest. Põhjendus – seaduse järgi on põhiharidus tasuta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pöörduksin kooli juhtkonna poole kuna selline asi tundub olevat õpetaja omavoli ja hoiatus lastele: vedage iga päev paberit kaasa, sest kunagi ei tea, millal tuleb tunnikontroll. Samas tunnikontrolle iga päev ikka ei tehta. Koolides on paberit küllaga, kui antud õpetaja arvab teisiti, siis alati on võimalik paluda osta igal lapsevanemal pakk koopiapaberit, mitte lasta lastel lehti kaasas tassida.

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 12:30; 19.02 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Meil oli kunagi koolis selline komme, et pidigi vihiku vahel alati kontrolltöö-tunnikontrolli jaoks sobilik paber olema ja ka täitsa OK oli. Ilmselgelt ei ole koolides paberit küllaga.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.02 06:25; 19.02 12:03; 19.02 12:39; 19.02 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas matemaatika on siis elus kõige tähtsam aine, et iga päev peab leheke kaasas olema kuna EHK tuleb tunnikontroll? Ehk on neid teistes ainetes ka? Ehk on isegi nii, et tunnikontrolli ikka igal ajal teha ei saa ja see peab olema ette teada nii lapsevanemale kui lapsele?

0
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 12:30; 19.02 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Tunnikontroll ei pea ette teada olema. Aga meil on tavaliselt selline jaotus, et kolmandik klassist toob sügisel oma paberid ilma meeldetuletuseta, teine kolmandik meeldetuletuse järel ja umbes kolmandik on siis neid, kes põhimõtteliselt ei too (nö jonnivad, ei viitsi, vanemad ei huvitu ja lapsed ka ei tee, teatakse, et õpetaja ei saa suurt midagi teha) ja kevadel siis ostab õpetaja paberi ise.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.02 06:25; 19.02 12:03; 19.02 12:39; 19.02 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk on isegi nii, et tunnikontrolli ikka igal ajal teha ei saa ja see peab olema ette teada nii lapsevanemale kui lapsele?

Toho tillae! Sellistest peredest need lumehelbelapsed siis tulevadki. Tunnikontroll on ühe tunni materjali peale tehtav kontrolliv töö, et näha, kui hästi laps on selles tunnis tähele pannud, aru saanud ja materjali omandanud. Neid võib ette teatamata teha kasvõi iga päev ja iga tund.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmise tunni materjal on alati järgmiseks tunniks õppida, seda ei pea spetsiaalselt ette teatama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan veel juurde, et õpetaja võib eelmise tunni materjali küsida nii suuliselt kui kirjalikult. Viimane ongi tunnikontroll, kui mõnel see oma kooliajast ununenud on.

Paberist nii palju, et ise kasutan oma sugulase trükikojast saadud valgeid paberijääke, aga ruudulise paberiga on tõepoolest teised lood. See tuleb eraldi muretseda. Enamasti sõltubki õpetaja fantaasiast, kust see välja võetakse. Julgem küsib vanematelt, riskides sõimu ja foorumipostitustega. Mõni vaiksem aga ostab ise oma raha eest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Koolilaps Tunnikontrolliks peab kaasas olema oma paber?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.