Esileht Koolilaps tunniplaan?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 68 )

Teema: tunniplaan?

Postitas:
Kägu

Vabandan, et pealkiri selline mittemidagiütlev, no selle tähthaaval sisestamine on korralik peavalu siin.

Küsimus aga selles, et kas on veel mõni kool, kus tänaseks veel puudub tunniplaan, st kodulehel ei ole mingitki versiooni tunniplaanist väljas? Minu lapse koolis (suur ca 1000 õpilasega Tallinna kool) just nii hetkel on. Täna tegeldi koolis mingi üldarendava tegevusega klassijuhatajaga koos, tunde ei olnud. Mis esmaspäeval saab, ei tea. Klassijuhataja sõnul plaan ikka tuleb, aga no see tundub ikka natuke jabur. Huvitav täitsa, kas ainult minu lapse koolis selline jama või kuskil veel. Klassijuhataja sõnul on see tingitud sellest, et mitu õpetajat leiti alles augusti viimasel nädalal ja mitu on veel tänagi puudu…

+8
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil ikka tuli eile ära, aga mis seal ikka? Mis sa selle tunniplaaniga siin reede õhtul siis peale hakkaks?

+9
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on täiesti normaalne.  Küllap järgmise nädala jooksul saab üldjoontes paika, eks muudatusi võib veel terve septembrikuu jooksul tulla.

+15
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

MG-s oli see täiesti tavaline, artes õnneks nii käpardlikud ei olda.

+2
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

See ei ole normaalne mite ühestki otsast.

Meie laste koolis on see ka kahjuks iga-aastane.

Teoorias see polekski oluline, kui laps käib ainult koolus, aga kui laps käib näiteks muusikakoolis, siis see tähendab seda, et ka muusikakool ei saa oma tunniplaani paika panna. Minu meelest on see äärmiselt vastutustindetud ja kuritegelik.

+9
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lausa kuritegelik 🙂

+6
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on pidevalt nii, ühe päeva kaupa tehakse tunniplaani (pühapäeva õhtul ehk tuleb esmaspäevaks) jne, siis veel pidevalt muudetakse. Reedel oli spordipäev, siiani mingit tunniplaani pole. Pärast iga vaheaega on ka täiesti ümber tehtud. Väga raske on niimoodi muud huvitegevust sobitada, laps käib klaveritunnis ja ujumas, iga kord mingi jama sellega.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Klassijuhataja sõnul on see tingitud sellest, et mitu õpetajat leiti alles augusti viimasel nädalal ja mitu on veel tänagi puudu…

Ja puudu on nad vaesekesed läbipõlemisest ning lõputust võitlemisest lapsevanematega, kellel on ALATI õigus.

(12 aastat klassiõpetaja olnud, nüüd 6 aastat hoopis muul ametil ja teate – niiiii hea ja puhanud tunne on!).

+21
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Klassijuhataja sõnul on see tingitud sellest, et mitu õpetajat leiti alles augusti viimasel nädalal ja mitu on veel tänagi puudu…

Ja puudu on nad vaesekesed läbipõlemisest ning lõputust võitlemisest lapsevanematega, kellel on ALATI õigus.

(12 aastat klassiõpetaja olnud, nüüd 6 aastat hoopis muul ametil ja teate – niiiii hea ja puhanud tunne on!).

Keda kotib sinu tunne?

+4
-22
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Vaesed haridustöötajad ja õpetajad.

Palehigis jooksevad, üritavad iga hinna eest täitmata kohti täita, koolipäevi ette valmistada, seejuures lapsi harida, kasvatada ja õpetada… seda kõike niru palga eest ja oma pere arvelt. Ja siis tegele veel mingite pirtsakate täiskasvanud inimestega.

Sina saada oma laps kooli ja ära tegele kooli juhtkonna tööga. Tegele enda omaga. On kõigil parem.

+17
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keda kotib sinu tunne?

Sind võiks kottida. Noh, et ehk õpid ja korrigeerid oma suhtumist, et viimasedki haritud noore inimesed koolist ei lahkuks. Siis on tunniplaani hiline avaldamine kõige väiksem mure 🙂

+14
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma mõistan, et õpetajaid on vähe ja neil on raske, aga tõesti teeb huviringinduse keeruliseks kui ei tea koolipäevade pikkust. Nt pillitundide ajad võetakse ära soovimise järjekorras. Alates koroona-ajast ei ole ka lapsel kuskil oodata ja aega parajaks teha. Koolist peab lahkuma kohe pärast viimast tundi ja trennis ei lastud enne kui 15min enne trenni algust üldsr hoonesse sissegi (ka talvel). Sellepärast tuleb trennid-ringid ajastada võimalikult täpselt. Kōik ei ela koolimaja kõrvaltänavas, et saaks vahepeal kodus käia. Ma arvan et see on ikka kooli juhatuse otsus, kas ta saab 1. septembriks tunniplaani valmis vōi ei saa.

+9
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan et see on ikka kooli juhatuse otsus, kas ta saab 1. septembriks tunniplaani valmis vōi ei saa.

Kui osa õpetajate kohti on täitmata, siis sõltub tunniplaan asendajate leidmisest ja nende vabadest aegadest. Nagu ka meedias on palju kirjutatud, otsitakse õpetajaid juba koolipingist, nt neid, kes on just magistriga alustanud. Ka neil pole enda ajakava veel selge.

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, tunniplaani paika sättimine kestab enamasti nädal -paar pärast kooliaasta algust. Huviringid alles tuleb paika sättida, viimased õpetajate otsimised käivad. Kui tuleb uus õpetaja, kellel on võimalik ainult kindlatel kellaaegadel käia, tuleb kogu tunniplaan uuesti ümber teha. Tuleb küll järjest automaatprogramme, mis peaksid aitama kõike seda teha, aga need ükski ei luba veel kõiki isikustatud piiranguid sisestada ja ei arvesta nendega.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui esmaspäevast tunniplaani veel ei tea, mis laps siis kaasa võtma peaks, kõik asjad või mitte midagi? Sõltub ka, mis klass, esimesele klassile võib-olla see sobib, tutvuvad üksteisega ja õpetajaga. Suuremad klassid ikka hakkavad vaikselt õppetööga pihta juba. Meil on tunniplaani väljas. Tean, et see veel muutub, aga vähemalt on teada, mis esmaspäeval kaasa võtta tuleb.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui esmaspäevast tunniplaani veel ei tea, mis laps siis kaasa võtma peaks, kõik asjad või mitte midagi? Sõltub ka, mis klass, esimesele klassile võib-olla see sobib, tutvuvad üksteisega ja õpetajaga. Suuremad klassid ikka hakkavad vaikselt õppetööga pihta juba. Meil on tunniplaani väljas. Tean, et see veel muutub, aga vähemalt on teada, mis esmaspäeval kaasa võtta tuleb.

ü
Meil juba esmaspäevaks õppidagi

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

12 aastat klassiõpetaja olnud, nüüd 6 aastat hoopis muul ametil ja teate – niiiii hea ja puhanud tunne on!

Ma ei salga, et õpetaja töö on raske, aga pisut liigne siiski tulla tavalistele tööinimestele pika suve lõpus rääkima, et õpetajatel on puhkust vaja 🙂

+6
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Issakene, kirjutusvahend, muidugi. Ilmselgelt on õpetajad olukorras teadlikud ja tunde valmistatakse vastavalt ette.

Ei jää su lapseke keset koolimaja seisma, terve ranits kogu kooliaasta asju täis.

+7
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

12 aastat klassiõpetaja olnud, nüüd 6 aastat hoopis muul ametil ja teate – niiiii hea ja puhanud tunne on!

Ma ei salga, et õpetaja töö on raske, aga pisut liigne siiski tulla tavalistele tööinimestele pika suve lõpus rääkima, et õpetajatel on puhkust vaja 🙂

Said ikka aru, et seda kirjutaski nüüdseks tavaline tööinimene, kelle jaoks ilmselgelt pikk puhkus kogu muud jama ei kompenseeri? 🙂

+12
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui esmaspäevast tunniplaani veel ei tea, mis laps siis kaasa võtma peaks, kõik asjad või mitte midagi?

Pannaksegi pühapäeva õhtul hilja välja ja esmaspäeval saad juba märkuse, kui midagi on kodus. Täpselt nii käib meie koolis.

+5
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

No meil pole isegi esmaspäevast plaani veel praeguse seisuga. Lasengi lapsel paar tühja vihikut ja pinali lihtsalt kaasa võtta? Ei paki ju kõiki õpikuid ja töövihikuid kaasa. Reedel oligi anult kirjutusvahend kaasas, siis vaatasid klassiga koos kooli kodukorda läbi, tegid mingi rühmatöö ja kell 11 sai juba koju.  Varem ei ole meie laste koolis kunagi sellist asja olnud, aga eelmisel aastal vahetus kooli juhtkond (direktor ja õppejuht) ja nüüd on hulk õpetajaid ära läinud ja tunniplaan ka ei valmi kuidagi. Ka meie lapsel on treener veel ootel, kas ta siis jõuab algavaks hooajaks pakutud aegadel trenni või mitte.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu lapsed on koolis käinud u 15 aastat ja esimest korda 1) ei olnud eilseni tunniplaani 2) ei olnud teada, mis õppevahendid on vaja (jutt põhikooli osas) 3) laps oli saanud kahe päevaga kätte 2 õpikut.  Minu arust on tegemist korralageduse või laiskusega. 15 aastat on olnud 1 septembriks lastel õpikud käes, õppevahendid teada ja ka tunniplaan valmis.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vabandan, et pealkiri selline mittemidagiütlev, no selle tähthaaval sisestamine on korralik peavalu siin.

Küsimus aga selles, et kas on veel mõni kool, kus tänaseks veel puudub tunniplaan, st kodulehel ei ole mingitki versiooni tunniplaanist väljas? Minu lapse koolis (suur ca 1000 õpilasega Tallinna kool) just nii hetkel on. Täna tegeldi koolis mingi üldarendava tegevusega klassijuhatajaga koos, tunde ei olnud. Mis esmaspäeval saab, ei tea. Klassijuhataja sõnul plaan ikka tuleb, aga no see tundub ikka natuke jabur. Huvitav täitsa, kas ainult minu lapse koolis selline jama või kuskil veel. Klassijuhataja sõnul on see tingitud sellest, et mitu õpetajat leiti alles augusti viimasel nädalal ja mitu on veel tänagi puudu…

ega sa juhuslikult Kuristiku Gümnaasiumist ei räägi?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saage aru! Hoolimata sellest, et õppeaasta on juba alandus, enamus koolides POLE kõiki õpetajaid. Nüüd peetakse läbirääkimisi olemasolevatega, et kes ja kui palju on nõus lisatunde tegema. See ongi esimest aastat nii. Ja ilmselt on see uus normaalsus 😟

Olen õpetaja suures koolis ja esimest korda ei ole ka meie koolil veel täna üleval tunniplaani. Meil on puudu üks klassiõpetaja, üks eesti keele õpetaja, üks matemaatik ja eesti keel teise keelna (ukrainlastele, keda meie koolis 30), õpetaja. Olemasolevatele pedagoogidele pakutakse enneolematut koormust –35-42 tundi nädalas. Enamik seda tõesti teha ei taha. Norm on 22. Mõelge ise edasi!

+14
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu lapsed on koolis käinud u 15 aastat ja esimest korda 1) ei olnud eilseni tunniplaani 2) ei olnud teada, mis õppevahendid on vaja (jutt põhikooli osas) 3) laps oli saanud kahe päevaga kätte 2 õpikut. Minu arust on tegemist korralageduse või laiskusega. 15 aastat on olnud 1 septembriks lastel õpikud käes, õppevahendid teada ja ka tunniplaan valmis.

Kui õpilastel pole tunniplaani, siis ei tea ju ka õpetajad, milliseid klasse tunde oodata või kui palju neil üldse tunde mingil päeval anda on.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Said ikka aru, et seda kirjutaski nüüdseks tavaline tööinimene, kelle jaoks ilmselgelt pikk puhkus kogu muud jama ei kompenseeri? 🙂

Sain loomulikult. Ta kirjutaski, et NÜÜD on puhanud. Endiselt selles õpetajate stambis kinni, ei neile oma pikast puhkusest piisa.

+3
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

ega sa juhuslikult Kuristiku Gümnaasiumist ei räägi?

Sama kool jah, ag ano siin teemaski on näha, et see vist tänapäeval uus normaalsus nii mõneski koolis!

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie saime tunniplaani 29. augustil ja ma arvasin, et nii viimasel viimasel hetkel. 😀 Siit seda teemat lugedes saan aru, et meil on ikka väga vedanud, et nii varakult juba käes.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

erinevates koolides erinevad põhjused. tean ühte kooli, kus tunniplaan tuleb väga vaevaliselt seetõttu, et ainsal tunniplaani-tegijal vahetult enne kooliaasta algust lähisugulane manalateele läks. tunniplaani tegemist saab natuke edasi lükata, matuste korraldamist mitte.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult ei meeldi see ju õpetajatele ka, kui tunniplaani pole. Eriti absurdne, kui isegi esmaspäevast tunniplaani pole veel. Nii on ju kõigil raske oma tööd planeerida. Mis need õpetajad ja õpilased peavad nüüd terve nädalavahetuse kodulehte ja meile vaatama, et mida nad esmaspäeval tegema peavad ja mitmendaks tunniks minema? Ja mina arvan ka, et esimeseks septembriks hiljemalt peab tunniplaani olema. Seda saab ju ka ümber teha, kui juhtub, et leitakse õpetaja, kellele need ajad ei sobi. Õpetajad peaks ka olema ja on palju loota, et olemasolevad tahavad või suudavad 42 tunniga tööle hakata. Mõningad teevad küll 35 tundi, aga kes seda teab, kuidas nad nii jaksavad ja kas kvaliteet või nende enda tervis nii ei kannata. Nii et ei tea, kas ikka poleks võimalik seda tööd paremini organiseerida. Ma pakun, et enamikul koolidel on ikka tunniplaani olemas praegu ja need ongi siin sama kooli vanemad, kes kurjustavad, et midagi pole. See on ka juba halb planeerimine, kui 1000 õpilasega kooli peale on 1 inimene, kes oskab tunniplaani teha.

+7
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 68 )

Esileht Koolilaps tunniplaan?