Esileht Koolilaps tunniplaan?

Näitan 8 postitust - vahemik 61 kuni 68 (kokku 68 )

Teema: tunniplaan?

Postitas:
Kägu

Kas koolile tuli 1. september üllatusena? Puuduvaid õpetajaid peaks ju hakkama otsima juba kevadest saati. Igasugused läbirääkimised olemasolevate õpetajatega ja uute leidmine peaks lõppema enne 1. septembrit. Minu kohusetunne ei lubaks seda, et kui ma tean, et 1. sept on töötajat vaja, siis ma alles 29. august tõstan telefonitoru, et uurida, kes saaks tulla.

Olemasolevate plaanid ongi tavaliselt kevadel teada ja KOHE alustatakse uute otsinguid. Kuulutused ilmuvad 2-3 korda, sõbrad-tuttavad-naaberkoolid sõelutakse läbi, olemasolevatega peetakse läbirääkimisi lisatöö osas.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu kohusetunne ei lubaks seda, et kui ma tean, et 1. sept on töötajat vaja, siis ma alles 29. august tõstan telefonitoru, et uurida, kes saaks tulla.

Mitte ükski koolijuht ei hakka ka alles 29. augustil õpetajaid otsima. Kogu suve otsitakse. Ka varakevadel juba alustatakse. Loe veidi, mida direktorid ka meedias kirjutavad, kuidas ja keda nad otsivad. Eelkõige kurdetakse, et põhiainete õpetajaid lihtsalt pole. Keegi ei taha kooli tulla. Geograafid olevat kõige suurem defitsiit. Otsida ju võib, aga kui ühtegi soovijat pole, siis lihtsalt pole.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kindlasti võib õpetajate puudus mõjutada mõningatel juhtudel olukorda, aga reaalsus on siiski see, et aastakümneid on olnud nii, et ühtedes koolides saab tunniplaan aegsasti valmis ja teistes mitte. Ning ikka ja jälle on sedasi, et ühtedel õppejuhtidel sujub kõik (ka siis, kui nad kooli vahetavad) ja teistel on alati sada häda, miks ei ole võimalik veel teise koolinädala keskpaigakski tunniplaani valmis teha. Täpselt nagu õpilastelgi: ühtedel on alati sada miljon vabandust (sageli ka täitsa usutavat), miks neil ei olnud võimalik õigel ajal tundi jõuda, kodutööd ära teha vmt, ja samas on teised, kellel kunagi buss ei hiline, äratuskell ei lähe rikki, õpik ei unune maakoju, Stuudiumi avanemisega pole probleeme jne. Et miskipärast ühtedel juhtub kogu aeg midagi, teistel sisuliselt mitte iialgi.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jaa, ma tean ka õppejuhte, kes suvel ei puhka, vaid teevadki mitu nädalat tunniplaani. Sest muidu nad tambitakse maapõhja.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kompetentne õppejuht teeb tunniplaani ka ilma õpetajateta. Kui mõni õpetaja puudu on, paneb ta lihtsalt tunniplaani õpetajad x ja y, teeb tunniplaani valmis ja kõik on korras.

See töötab siis kui õpetajaid on ülearu ja õpetaja peab leppima ükskõik millise graafikuga. Praegu on õoetajaid puudu, õpetajad jagavad end erinevate koolide vahel. Paljud õpetajad õpivad töö kõrvalt. Õppejuhil ei ole mitte mingit võimalust ilma õpetaja muud graafikut teadmata tunniplaani valmis teha sest ta ei saa valida, et kui ühe õpetaja graafik ei sobi, võtan teise. Teist õpetajat ei ole. Ongi see üks ja ainus ja täpselt sellise ajakava nõudmisega, nagu ta on.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jaa, ma tean ka õppejuhte, kes suvel ei puhka, vaid teevadki mitu nädalat tunniplaani. Sest muidu nad tambitakse maapõhja.

Meie oma peaks ka terve suvi töötama, aga ka see ei tooks tunniplaani. “Parim enne” on väga ammu möödas lihtsalt, õigemini seda pole kunagi ka olnud.
Täiesti nõus ühe eelneva kommiga, et osadel on lihtsalt kärss kogu aeg kärnas.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Isegi õpetajatel pole tegelikult ametlikult 3 kuud vaba ja paar nädalat töötamist suve jooksul on täitsa okei, kuigi nad ise nii tõesti ei arva.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Isegi õpetajatel pole tegelikult ametlikult 3 kuud vaba ja paar nädalat töötamist suve jooksul on täitsa okei, kuigi nad ise nii tõesti ei arva.

Ma ei tea õpetajaid, kes enne 20. juunit juba vaba oleks. Samuti ei tea ma ühtegi, kes pool augustit tööl ei käi. Meil ei ole kolm kuud kestev suvepuhkus. Olete te märganud, et teie lapsed käivad juunis veel mõned nädalad koolis ja osad käivad pool augustit suvetööd tegemas? Ja õpetaja töös on palju muud ka lisaks kontakttunni ajal laste õpetamisele.

+6
0
Please wait...

Näitan 8 postitust - vahemik 61 kuni 68 (kokku 68 )

Esileht Koolilaps tunniplaan?