Esileht Koolilaps Tunnistused tublimatele

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: Tunnistused tublimatele

Postitas:
paikesekiir

Kas teie laste koolis antakse trimestri lõpus paberil tunnistus? Kas tublimad saavad kuidagi eriliselt ette toodud, tunnustatud? Meil antakse tublimatele tunnistus kooli ees.

Kas see on karistus neile, kes ei suuda neljadele-viitele õppida,!?

0
-42
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ah, mida? Karistus neile, kes ei suuta neljadele-viitele õppida? Karistus neile oleks see, kui mitte tublidele, vaid kolmelistele antaks tunnistus kogu kooli ees ja sellega kaasneks mingi noomimine nt.

Ja ei, trimestri lõpus ei ole meie laste koolides pabertunnistusi juba aastaid antud ning ka kooliaasta lõpus antakse kooli ees vaid viielistele. Nelja-viielisi on ju nagunii suur enamus.

+12
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Iga trimestri lõpus? Esimest korda kuulen sellist asja.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma tean kooli, kus jagati aasta lõpus medaleid al 1.klassist tublimatele, kuigi hindeid ei pandud, suht jabur. Aga see on üks nendest asjadest, mille puhul tasub imestuda, aga ei tasu ärrituda. Ja ka lapsele nii seletada, et maailmas on ka palju rumalust, mida ei tasu tähele panna.

+5
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma tean kooli, kus jagati aasta lõpus medaleid al 1.klassist tublimatele, kuigi hindeid ei pandud, suht jabur. Aga see on üks nendest asjadest, mille puhul tasub imestuda, aga ei tasu ärrituda. Ja ka lapsele nii seletada, et maailmas on ka palju rumalust, mida ei tasu tähele panna.

Hinne ei pea alati number olema. Kõigis koolides on esimeses klassis hinded. Lihtsalt erinevad formaadis.

Teemaalgataja jutt on küll naljakas. Miks ei võiks tublisid tunnustada? Alati on kiituskirju jms jagatud. Oma kooliajast küll ei mäleta, et sellest ilma jäämine trauma oleks olnud.

Muidugi tänapäeval kahjuks paljud vanemad kasvatavad oma lapsi vati sees ja neile äkki tõesti on trauma, kui järsku selgub, et ei olegi teistest palju targem ja osavam nagu emme kogu aeg räägib. Tasub siis peeglisse vaadata.

Oma laste koolis antakse ainult aasta lõpus hinnete väljatrükk. Kiituskirjad antakse ka kooli ees. Trimestri lõppu ei tähistata kuidagi.

+20
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu teismeline tõi täna just kooliga seotud ebameeldivatest asjadest rääkides välja selle, et kui tubli olla ja pingutada, siis peab veel õppeaasta lõpus minema kogu kooli ette oma tunnistusele järele. Eelmisel aastal pidi vist käima koguni kaks korda, sest seoses huviringiga sai ka mingi tänukirja. Lapsele, kel esinemise ja tähelepanuga seotud ärevus, võib selline tunnustus olla hoopis traumeeriv kogemus. Nüüd seda infot omades, on muidugi võimalik klassijuhatajat informeerides sellist olukorda ennetada.

+8
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siis nagu autahvel vanasti.
Ei ole erilisi tundeid selle suhtes/ vastu.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu laste koolis saavad viielised kuldraamis ja nelja-viielised hõberaamis pabertunnistuse aasta lõpus. Ei näi küll häirivat ühtegi osapoolt selline tunnustamine.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult peaks jooksuvõistlustel olema ka lõpusirge varjatud. Et ei oleks aru saada, kes kiiremini jooksis. Muidu aeglasemad jooksjad tunnevad end halvasti.

Olümpiamängudel ka,  tunnustavad parimaid, a milles mitte nii head sportlased süüdi on? Nemad ka ju pingutasid.

Ära keelata tuleb see tunnustamine nii koolis kui muusikakonkurssidel kui spordivõistlustel jne jne jne

+18
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie koolis saavad viielised IGA trimestri lõpus šokolaadi, vanemad saavad 10×15 lipaka tubli lapse kasvatamise eest ja muidugi kiidetakse maa ja taevani.

Neljaviielised saavad 10×15 lipaka vanemate jaoks, aga üldiselt on “päris lapsed” ainult viielised.

Nooh, osad koolid on ka sellised.

+2
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas teie laste koolis antakse trimestri lõpus paberil tunnistus? Kas tublimad saavad kuidagi eriliselt ette toodud, tunnustatud? Meil antakse tublimatele tunnistus kooli ees.

mõnele tublile on seekaristus, kui peab kooli ees tunnistuse saama.

Algklassid saavad paberil oma klassijuhataja käest.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meenub enda kool, tunnistusi anti tubliduse järjekorras, mina olin 5-6 (40nest), alguses jätkus kiitust õpetajal, mis edasi – seda mürgisemaks muutus.  Ega need kahe-kolmelisest siis teab,  mis kõrge IQ olnud ja kodused olud ei olnud ka mis head, ühel oli 5 õde-venda, isa oli alkohoolik. Minu jaoks oli juba siis  väga nõme selline hinnete järgi ritta panek. Paar esirinnas õppijat on nüüd samasugused müüjad nagu need, kes lõpupoole olid.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui juba tunnistust võtma minna on traumeeriv kogemus, siis kuidas on igasuguse muu tähelepanu tõmbamisega? Klassi ees ettekande tegemine? Aktusel luuletuse lugemine/laulmine? Kui sellistesse asjadesse ei õpi kooli ajal vähemalt neutraalselt suhtuma, siis on täiskasvanuna ju päris keeruline…

+9
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on mõttetu vahetegemine, parim tunnustus on see, kui õpetaja kiidab pingutuse (mitte otse tulemuse) eest, meil algklassides üks lapsevanem olevat suisa nõudnud käitumisprobleemidega lapsele kiituskirja heade õpitulemuste eest, teised olid jälle solvunud, et pärast kõiki neid jamasid siis kiituskiri, igasuguseid inimesi on, ja see pole kindlasti parim motiveerimise meetod, pigem tekitab segadust.

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õppeaasta lõpul õpetaja jagab tunnistused klassinimekirja alusel tähestikulises järjekorras (vahel ka Z=> A) Kiituskirjad on tunnistuste vahel, eraldi neid ennem kätte ei anta.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on mõttetu vahetegemine, parim tunnustus on see, kui õpetaja kiidab pingutuse (mitte otse tulemuse) eest, meil algklassides üks lapsevanem olevat suisa nõudnud käitumisprobleemidega lapsele kiituskirja heade õpitulemuste eest, teised olid jälle solvunud, et pärast kõiki neid jamasid siis kiituskiri, igasuguseid inimesi on, ja see pole kindlasti parim motiveerimise meetod, pigem tekitab segadust.

Minu lastest üks oli koolis oivik – haaras kõike lennult, mingeid muresid temaga ei olnud, aina tunnustati ja kiideti last ja mind (kui lapsevanemat).  Tegelikkuses võib mind kiita ainult sünnitamise pärast, millegi muuga pole ma grammigi vaeva näinud. Teine laps oli peavalu ja pidev töö. Aina õppisime ja kordasime ja püüdsime ja harjutasime. Tunnistusel kolmed-neljad, mõni harv viis. Ja vaat selle lapse puhul oleks pidanud mind ja last tunnustama, kui seda tahetakse teha, sest iga meie saavutus tuli läbi tohutu töö. Aga loomulikult ei arvanud keegi sellest midagi..   Ja nii on see tegelikult enamikul juhtudest.

+12
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu lastest üks oli koolis oivik – haaras kõike lennult, mingeid muresid temaga ei olnud, aina tunnustati ja kiideti last ja mind (kui lapsevanemat). Teine laps oli peavalu ja pidev töö. Aina õppisime ja kordasime ja püüdsime ja harjutasime. Tunnistusel kolmed-neljad, mõni harv viis. Ja vaat selle lapse puhul oleks pidanud mind ja last tunnustama

Eks nii ongi, et kui lapsel on hea vaimne võimekus ja kohusetunne, siis laps omandab kerge vaevaga teadmisi ja lapsevanem ei pea õpetamise ja tagant sundimisega vaeva nägema. Teine peab palju vaeva nägema, et hinded enam-vähem korras oleksid. Vaimne võimekus on nagu loterii, mida on keeruline ette ennustada.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie koolis tunnustati esimese koroona-aasta lõpul neid lapsi, kes olid distantsõppega hästi hakkama saanud. Vot siis ma vihastasin ja kirjutasin mõlemale klassijuhatajale kirja. Sest minu algklassilapsed ei saanud oma arvuti-põhiste koolitöödega nii hästi hakkama kui need lapsed, kelle emad-isad samuti kodus olid ja aidata said. Mina ja laste isa olime koroona ajal tervishoiusektoris eesrindel ja väga sageli olid tööpäevad 12-tunnised kui mitte pikemad. Vastustest tundus, et õpetajad said aru, et selline hinnang polnud kõigi laste suhtes õiglane.

+6
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei, see on tunnustus neile, kes suudavad neljadele-viitele õppida.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on vaid algus. Edaspidine elu käib samamoidi. Ainult kiitus asendub raha või ametikõrgendusega.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu teismeline tõi täna just kooliga seotud ebameeldivatest asjadest rääkides välja selle, et kui tubli olla ja pingutada, siis peab veel õppeaasta lõpus minema kogu kooli ette oma tunnistusele järele. Eelmisel aastal pidi vist käima koguni kaks korda, sest seoses huviringiga sai ka mingi tänukirja. Lapsele, kel esinemise ja tähelepanuga seotud ärevus, võib selline tunnustus olla hoopis traumeeriv kogemus. Nüüd seda infot omades, on muidugi võimalik klassijuhatajat informeerides sellist olukorda ennetada.

Tegelikult tõesti võiks kool küsida lapselt, kas soovib. Ja miskipärast arvan, et kui väga juriidiliseks minna, siis ka isikuandmete kaitse nõuab õppetulemuste avalikuks kuulutamiseks lapsevanema nõusolekut – vahet pole, kas head või halvad. Tunnistuse jagamine ei ole võrdne mingi kohustusliku hindelise ettekandega klassi või mingi komisjoni ees.

+2
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

See oleks mõjus siis, kui nende neljade-viite  saamiseks on pingutatud.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

See oleks mõjus siis, kui nende neljade-viite saamiseks on pingutatud.

Miks see muidu mõjus ei saa olla? Kõik vajavad tunnustamist. Ma ei usu, et leidub last, kelle ego see üldse ei paitaks, kui ta kiita saab.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

See oleks mõjus siis, kui nende neljade-viite  saamiseks on pingutatud.

Pingutavadki ju. Muidugi on hea hinne lapsele tunnustus.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paraku näiteks minu laps ei ole 3. klassi lõpuks küll veel oluliselt pingutama õppinud (no ju ma ise pole seda talle piisavalt hästi osanud õpetada). Headele tulemustele õpib siiamaani ilma erilise pingutuseta, ma kujutan ette, et mõni ta klassikaaslane sama tööhulga juures ikka ei saa autahvli pildile. Aga tunnustatakse neid ju ikkagi õpitulemuste eest, mitte selle saavutamiseks vaja läinud pingutuse eest, ja seda viimast ei olegi võimalik kuidagi mõõta. Eks ma oma last kiidan ka hea tunnistuse eest – mitte just ülevoolavalt, aga ikkagi kiidan. Ja katsun talle ka selgitada, et vanemates klassides on vaja rohkem distsipliini ja keskendumist, et häid hindeid saada.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas teie laste õpetajad panevad hindeid ainult vigade arvust lähtudes ja üldse lapse panust ei arvesta? Minu lastel oli klassiõpetaja, kes hindas lahtise peaga lapsi rangemalt kui teisi – minu omad said juba nelja, kui mõnigi klassikaaslane sai sama suure vigade arvuga veel viie. Tagasiside oligi selline, et sa suudaksid paremini ja selliseid vigu teha ei tohiks. Ja ma olen talle tänulik, lapsed olid sunnitud pingutama.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paraku näiteks minu laps ei ole 3. klassi lõpuks küll veel oluliselt pingutama õppinud (no ju ma ise pole seda talle piisavalt hästi osanud õpetada). Headele tulemustele õpib siiamaani ilma erilise pingutuseta, ma kujutan ette, et mõni ta klassikaaslane sama tööhulga juures ikka ei saa autahvli pildile. Aga tunnustatakse neid ju ikkagi õpitulemuste eest, mitte selle saavutamiseks vaja läinud pingutuse eest, ja seda viimast ei olegi võimalik kuidagi mõõta. Eks ma oma last kiidan ka hea tunnistuse eest – mitte just ülevoolavalt, aga ikkagi kiidan. Ja katsun talle ka selgitada, et vanemates klassides on vaja rohkem distsipliini ja keskendumist, et häid hindeid saada.

See kõik on sinu subjektiivne hinnang. Kas su lapsel, keda kirjeldasid “oivikuna”, on hinnetest siis iseenesest ükskõik? Ja oivik, see tähendab üldjuhul kõva õppija. Sina vist mõtlesid midagi hoopis muud selle all.
Ei tea, kas teil peres oli kõva vahetegemine laste vahel või millest see suur poleemika. Minu jaoks olid tunnustatud õpilased ikka eeskujuks, mitte nördimuse tekitajaks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kooli lõpetajate vanemad kutsutakse lapse üliheade õpitulemuste puhul saali ette, õnnitletakse. Minu arust on see ka hirmus. Mulle on.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga üksikud vajavad selleks pingutust. Sama hea, kui saad jalaproteesidega inimeste seas tavainimesena auhinna  kepsaka käimise eest.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu laps on ka lahtise peaga, aga laisk. Ta on küll ja küll tulnud koolist koju , et miks tema peab õppima ja 5-e saama, kui õppimata saaks 3-e kätte. Sõber sai ju 3-e ja hästi küll. Ehk ka lahtise peaga lapsed vajavad utsitamist ja tunnustamist. Samas minu laps spordis väga tugev ei ole ja algklassides saigi selgitatud, et sõber kes muidu 3-si saab on spordis tugev ja saab esikohtasi, samas kui minu laps heade õpitulemuste eest saab kiituse. Ega lapsed, kes on näiteks kiired jooksjad, ka ekstra kodus selleks ei pinguta.

+2
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Esileht Koolilaps Tunnistused tublimatele