Esileht Koolilaps Tunnistused tublimatele

Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Teema: Tunnistused tublimatele

Postitas:
Kägu

Kas teie laste koolis antakse trimestri lõpus paberil tunnistus? Kas tublimad saavad kuidagi eriliselt ette toodud, tunnustatud? Meil antakse tublimatele tunnistus kooli ees.

Kas see on karistus neile, kes ei suuda neljadele-viitele õppida,!?

Miks sa siis ei suuda?

Süsteem täpselt sama. Pole küll ühelgi õpilasel, kes tunnistust ei saanud, hüsteeriahoogu täheldanud. Õpilane peab ometi ise teadma, kas ta viitsis trimestri jooksul pingutada või mitte.
Meie maakooli tublimad ehk siis tunnistusesaajad on üldjuhul ka intelligentsemad ega lähe kolmelisele oma häid tulemusi nina alla hõõruma.

Huvitav, millal tuleb aeg, kus KÕIK õpilased saavad aru, et nad õpivad vaid iseendale?

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tean kooli, kus jagati aasta lõpus medaleid al 1.klassist tublimatele, kuigi hindeid ei pandud, suht jabur. Aga see on üks nendest asjadest, mille puhul tasub imestuda, aga ei tasu ärrituda. Ja ka lapsele nii seletada, et maailmas on ka palju rumalust, mida ei tasu tähele panna.

Mida tähele panna? Sa ei suuda lapsele selgitada, et kui tahab medalit, tuleb pingutada (mitte autasustamist heade tulemuste eest rumaluseks pidada)?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teismeline tõi täna just kooliga seotud ebameeldivatest asjadest rääkides välja selle, et kui tubli olla ja pingutada, siis peab veel õppeaasta lõpus minema kogu kooli ette oma tunnistusele järele. Eelmisel aastal pidi vist käima koguni kaks korda, sest seoses huviringiga sai ka mingi tänukirja. Lapsele, kel esinemise ja tähelepanuga seotud ärevus, võib selline tunnustus olla hoopis traumeeriv kogemus. Nüüd seda infot omades, on muidugi võimalik klassijuhatajat informeerides sellist olukorda ennetada.

Tublit inimest märgatakse ka tööl. Kui inimesel on tähelepanuga probleeme, ei ole sest tublidusest väga kasu. Päris ausalt – sellega tuleks tegeleda. Kui juba tunnistuse kättesaamine on problemaatiline, kuidas ta siis oma lõputööd esitleb/kaitseb?

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teismeline tõi täna just kooliga seotud ebameeldivatest asjadest rääkides välja selle, et kui tubli olla ja pingutada, siis peab veel õppeaasta lõpus minema kogu kooli ette oma tunnistusele järele. Eelmisel aastal pidi vist käima koguni kaks korda, sest seoses huviringiga sai ka mingi tänukirja. Lapsele, kel esinemise ja tähelepanuga seotud ärevus, võib selline tunnustus olla hoopis traumeeriv kogemus. Nüüd seda infot omades, on muidugi võimalik klassijuhatajat informeerides sellist olukorda ennetada.

Tublit inimest märgatakse ka tööl. Kui inimesel on tähelepanuga probleeme, ei ole sest tublidusest väga kasu. Päris ausalt – sellega tuleks tegeleda. Kui juba tunnistuse kättesaamine on problemaatiline, kuidas ta siis oma lõputööd esitleb/kaitseb?

Või kuidas töövestlusele läheb? Mõnes kohas on ka grupivestlus.

Kui on suisa meditsiiniline ärevushäire, siis vast mõistetakse ka, kui laps ei lähe kohale või võib äkki erandkorras mõne lähedase sinna tublimate üritusele kaasa võtta?

Üldiselt tasuks uhke olla oma saavutuste üle ja mitte häbeneda oma tublidust.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tütre klassijuhataja tunnustab hoopis neid, kes pole trimestri jooksul ühtegi õppetundi puudunud. Kingituseks on väike šokolaaditahvel.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tütre klassijuhataja tunnustab hoopis neid, kes pole trimestri jooksul ühtegi õppetundi puudunud. Kingituseks on väike šokolaaditahvel.

Vaesed nõrga tervisega lapsed. Kõigepealt jääd koolist kõrvale ja pead ise kõik järgi õppima, siis jääd veel kevadel ka šokolaadist ilma ????

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tütre klassijuhataja tunnustab hoopis neid, kes pole trimestri jooksul ühtegi õppetundi puudunud. Kingituseks on väike šokolaaditahvel.

Vaesed nõrga tervisega lapsed. Kõigepealt jääd koolist kõrvale ja pead ise kõik järgi õppima, siis jääd veel kevadel ka šokolaadist ilma ????

Ma usun, et kui on selline klass, kus on paar haiget last, kes jääks ilma ja ülejäänud raudse tervisega, kes kunagi ei puudu, siis ta ei annaks seda šokolaadi niimoodi, et üks või kaks last peab kurvalt ilma jääma. Pigem on seal palju puudumisi, võib-olla ka põhjuseta puudumisi ja selle šokolaadi saavadki paar-kolm last. Nii nagu selle tunnistusega. Kui kedagi ei tohi tunnustada, sest teised on kurvad ja kadedad, siis võtame inimestelt ka ühe motivaatori kõrgemale püüda. Aga ega lastel ongi vastuolulised tunded selle esiletõstmisega, kuna mõni kade ja oma emotsioone halvasti kontrolliv laps võib hakata teda pugejaks ja nohikuks norima. Ütleb ju vanasõnagi, et esimesed heidetakse, tagumised tapetakse, keskmised koju tulevad. Ikka hall keskpärasus on hea turvaline ideaal, ole nagu kõik teised, ära trügi esile, tipus on üksildane, külm ja kõle ja alati leidub neid, kes tahavad sind sealt alla tirida. See on väärt õppetund, mida tasub noortele maast madalast juba õpetada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie koolis saavad viielised IGA trimestri lõpus šokolaadi, vanemad saavad 10×15 lipaka tubli lapse kasvatamise eest ja muidugi kiidetakse maa ja taevani.

Neljaviielised saavad 10×15 lipaka vanemate jaoks, aga üldiselt on “päris lapsed” ainult viielised.

Nooh, osad koolid on ka sellised.

Lipaka?!?!

Või äkki siiski lipiku?

Ma ei imesta, et te targema rahvani ei küündi:) ja käbi teatavasti ei kuku kännust kaugele…

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lastest üks oli koolis oivik – haaras kõike lennult, mingeid muresid temaga ei olnud, aina tunnustati ja kiideti last ja mind (kui lapsevanemat). Teine laps oli peavalu ja pidev töö. Aina õppisime ja kordasime ja püüdsime ja harjutasime. Tunnistusel kolmed-neljad, mõni harv viis. Ja vaat selle lapse puhul oleks pidanud mind ja last tunnustama

Eks nii ongi, et kui lapsel on hea vaimne võimekus ja kohusetunne, siis laps omandab kerge vaevaga teadmisi ja lapsevanem ei pea õpetamise ja tagant sundimisega vaeva nägema. Teine peab palju vaeva nägema, et hinded enam-vähem korras oleksid. Vaimne võimekus on nagu loterii, mida on keeruline ette ennustada.

Loteriist on asi kaugel. See tuleb ikka enamjaolt vanemate geenidest. Lisaks keskkond.

Erisusteks on loomulikult haigena sündinud v muu vaimse diagnoosiga lapsed, see on kahjuks jah ettearvamatu.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tütre klassijuhataja tunnustab hoopis neid, kes pole trimestri jooksul ühtegi õppetundi puudunud. Kingituseks on väike šokolaaditahvel.

Tunnustus, et pole kordagi ainevōistlusel vōi olümpiaadil kooli esindanud? Ka omamoodi tunnustus.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lipaka?!?! Või äkki siiski lipiku? Ma ei imesta, et te targema rahvani ei küündi:) ja käbi teatavasti ei kuku kännust kaugele…

SÕNAVEEB: lipakas 2

ebamäärase kujuga väike tükk paberit (nt mingi tekstiga)
Sünonüümid paberilipakas

Näited Auto kojamehe vahele oli mingi lipakas pistetud.

Ma põhimõtteliselt ei pane kommentaaridele miinuseid, aga selle puhul küll näpud sügelesid: mis targema rahva jutt, heldus küll!

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loteriist on asi kaugel. See tuleb ikka enamjaolt vanemate geenidest. Lisaks keskkond.

See geenide kokkusattumine ongi üks paras loterii. Ühe pere lapsed, sama keskkond, täiesti erineva iseloomu ja vaimse võimekusega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see on karistus neile, kes ei suuda neljadele-viitele õppida,!?

Ei, see on tunnustus neile, kes suudavad neljadele-viitele õppida.

See oleks mõjus siis, kui nende neljade-viite saamiseks on pingutatud.

Miks peaks tunnustamine antud juhul üldse mõjus olema? Heade hinnete eest on tunnustust väärt iga laps, ka see, kes head hinded ilma suurema tuupimiseta kätte on saanud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on vaid algus. Edaspidine elu käib samamoidi. Ainult kiitus asendub raha või ametikõrgendusega.

Edasises elus on võimalik tunnustust saada palju erinevamate oskuste eest. Kui sa oled väga hea koristaja, või oled väga hea keevitaja või oled väga hea kokk jne.

Meie koolis tunnustati näiteks ka neid, kelle hinded ei olnud head, aga kes olid aktiivsed kooli ürituste korraldamisel, õpilasesinduses, korraldasid mingi heategeva ürituse või olid  silmapaistvad spordis või kunstis või käsitöös. Ehk siis, kes vähegi viitsis vaeva näha ja panustada, sellel oli võimalus tunnustus välja teenida.

Väga üksikud vajavad selleks pingutust. Sama hea, kui saad jalaproteesidega inimeste seas tavainimesena auhinna  kepsaka käimise eest.

See enamasti siiski tundub, et teistele tulevad asjad lihtsalt ja pingutuseta kätte. Enamasti need pingutajad peavad pingutusvajadust  normaalseks elu osaks ja ei reklaami seda pingutust niiväga. On väga üksikud injmesed, kes saavad viied kätte ilma arvestatavat tööd sisse panemata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tütre klassijuhataja tunnustab hoopis neid, kes pole trimestri jooksul ühtegi õppetundi puudunud. Kingituseks on väike šokolaaditahvel.

Tunnustus, et pole kordagi ainevōistlusel vōi olümpiaadil kooli esindanud? Ka omamoodi tunnustus.

Ainevõistlused ja olümpiaadid käivad ilmselt eraldi arvestuse alla, vähemalt minu laste koolis.

Minu laste koolis kingiti lõpuaktusel neile, kes puudunud ei ole, raamat. Minu üks lastest sai ka raamatu, ehkki on (ka tundide ajast) üsna mitmest võistlusest osa võtnud. Haiguse, reisi, niisama puhkamise pärast vms põhjusel ta tõesti puudunud ei ole.

Teine laps oli haige ja puudus 2 nädalat koolist. Kas peaksin nüüd kooli juurde protestima minema,  et miks minu vaene haige olnud laps, kes pidi ise järgi õppima,  raamatut ei saanud (või nagu eespool üks kirjutas, pidi väikesest šokolaadist ilma jääma).

Minu meelest on iga tunnustus tore – ka siis, kui mu oma laps seda saanud ei ole ja kui tean, et tunnustuse saajal need teadmised/oskused/omadused keskmisest lihtsamini on tulnud.

 

 

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )


Esileht Koolilaps Tunnistused tublimatele