Esileht Koolilaps Tunnistusel hinne väljas

Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )

Teema: Tunnistusel hinne väljas

Postitas:
Kägu

Ma kirjutasin loodritest, mitte haigetest.

Teemalgatus oli haigest lapsest, kellel mingi asi tegemata puudumise tõttu, aga õpetaja pani juba hinded välja, kuigi õppeaasta lõpuni oli sel hetkel veel kuu aega aega. Sina kirjutad, et mina panen KA kohe hinded välja, kui viimane hinne saadud, mis pidavat kohe loodrid tööle panema. Siis nimetadki ju neid loodriteks, kes on puudunud või midagi tegemata nagu teemaalgatajal. Nüüd väidad, sina pole midagi sellist öelnud, ainult loodritest rääkinud.

Selgitan uuesti: hinnete väljapanek ei takista nende parandamist nii haigetel kui kui ka loodritel. Küll aga innustab see viimaseid.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemalgatus oli haigest lapsest, kellel mingi asi tegemata puudumise tõttu, aga õpetaja pani juba hinded välja, kuigi õppeaasta lõpuni oli sel hetkel veel kuu aega aega. Sina kirjutad, et mina panen KA kohe hinded välja, kui viimane hinne saadud, mis pidavat kohe loodrid tööle panema. Siis nimetadki ju neid loodriteks, kes on puudunud või midagi tegemata nagu teemaalgatajal. Nüüd väidad, sina pole midagi sellist öelnud, ainult loodritest rääkinud.

Selgitan uuesti: hinnete väljapanek ei takista nende parandamist nii haigetel kui kui ka loodritel. Küll aga innustab see viimaseid.

Aga miks sa ei võiks seda taktikat ainult loodrite peal kasutada? Miks on vaja traumeerida kohusetundlikku ja püüdlikku last, kes ei pruugi üldse teadagi, et kokkuvõtlikku hinnet saab veel muuta?

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Panedki ju haiged ja loodrid ühte patta ja see ei ole sinust kuidagi ilus tegu.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hindeid pannakse enamsti välja klassi-, mitte lapsekaupa. Sealhulgas on nii loodreid kui ka haigeid.

Mul on korraga õpetada 15 klassi, ligi 400 õpilast. Viimasel päeval kõiki hindeid panna ei jõua, samuti järeltöid parandada. Kui hinne parandatakse, muudan seda. Kui ei parandata, ei pea viimase hetkeni ootama.

Elu näitab, et kuude kaupa parandamata hinnete ja tegemata tööde vastu hakatakse huvi tundma minutite jooksul pärast hinde väljapanemist…

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hindeid pannakse enamsti välja klassi-, mitte lapsekaupa. Sealhulgas on nii loodreid kui ka haigeid.

Minul on loomulikult ainult vanema vaade, kuid e-koolist näen ma küll seda, kuidas õpetajad üksikute õpilaste kaupa hindeid välja panevad. Täpselt nii, nagu konkreetsel lapsel jooksvad hinded ja tehtud/tegemata tööd kokkuvõtva väljapanemist võimaldavad.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on loomulikult ainult vanema vaade, kuid e-koolist näen ma küll seda, kuidas õpetajad üksikute õpilaste kaupa hindeid välja panevad. Täpselt nii, nagu konkreetsel lapsel jooksvad hinded ja tehtud/tegemata tööd kokkuvõtva väljapanemist võimaldavad.

Meie õpetajad saavad ka sellega hakkama. Aga mõnel on mugavam kogu klassile midagi kuu aega varem ära lajatada tundmata vähimatki huvi, miks midagi tegemata on. Õnneks meil selliseid pole.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Põhikooli riiklik õppekava paragr.21 lg 7 – (7) Kui kirjalikku või praktilist tööd, suulist vastust (esitust), praktilist tegevust või selle tulemust on hinnatud hindega „puudulik” või „nõrk” või on hinne jäänud panemata, antakse õpilasele võimalus järelevastamiseks või järeltöö sooritamiseks. Järelevastamise ja järeltööde sooritamise kord sätestatakse kooli õppekavas.

Minu lapse kooli õppekava lubab järelvastata 2 nädala jooksul, mis pikeneb vaheaja või haiguse ajaks.

Meie koolis on 10 päeva, sõltumata puudumise põhjusest st. vaheaeg, haigus vms seda ei pikenda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Põhikooli riiklik õppekava paragr.21 lg 7 – (7) Kui kirjalikku või praktilist tööd, suulist vastust (esitust), praktilist tegevust või selle tulemust on hinnatud hindega „puudulik” või „nõrk” või on hinne jäänud panemata, antakse õpilasele võimalus järelevastamiseks või järeltöö sooritamiseks. Järelevastamise ja järeltööde sooritamise kord sätestatakse kooli õppekavas.

Minu lapse kooli õppekava lubab järelvastata 2 nädala jooksul, mis pikeneb vaheaja või haiguse ajaks.

Meie koolis on 10 päeva, sõltumata puudumise põhjusest st. vaheaeg, haigus vms seda ei pikenda.

Mis kool see on, kus lastele sellised ebanormaalsed tingimused kehtestatud on? Kui laps on 10 päeva haige, siis peab ta kooli tulles kohe kõik tööd järele tegema?

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vähe sellest, kui laps on kolm nädalat haige, siis ta ei saagi osasid töid järele teha.
Kõlab uskumatult, et selline punkt on mõne kooli õppekavas. Kuidas keegi protestinud ei ole? Õpilasesindus, vanematekogu, halduskogu, kooli pidaja – kedagi ei huvita?

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kas TA laps sai asja korda?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tuttav teema. Mu lapsel oli nädal tagasi täpselt sama juhus, puudus kontrolltöö päeval koolist, kusjuures käis eelnevalt veel õpetajaga rääkimas, et sõidab võistlustele ja teeb töö päev hiljem järgi. Õpetaja pani sama päeva õhtul (st päev enne kontrolltööd) ühe välja ja tunnistusele kahe (enne oli kaks viite). Kusjuures ametlikult peaks olema aega veel juuni esimesel nädalal hindeid parandada.

Kindlasti suhelge aineõpetaja- ja klassijuhatajaga, selline isetegevus õpetaja poolt on ausalt öeldes noore inimese suhtes lausa kriminaalne.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tuttav teema. Mu lapsel oli nädal tagasi täpselt sama juhus, puudus kontrolltöö päeval koolist, kusjuures käis eelnevalt veel õpetajaga rääkimas, et sõidab võistlustele ja teeb töö päev hiljem järgi. Õpetaja pani sama päeva õhtul (st päev enne kontrolltööd) ühe välja ja tunnistusele kahe (enne oli kaks viite). Kusjuures ametlikult peaks olema aega veel juuni esimesel nädalal hindeid parandada.

Kindlasti suhelge aineõpetaja- ja klassijuhatajaga, selline isetegevus õpetaja poolt on ausalt öeldes noore inimese suhtes lausa kriminaalne.

Kooli juhtkondadel on erinevad tähtajad, millal hinded peavad väljas olema Mõnes koolis on see küll juba nädal aega enne ametlikku õppeaasta lõppu. Seega võib juhtuda, et õpetaja paneb sel põhjusel hinde välja, aga sellegipoolest peaks nii olema, et mõjuval põhjusel nii õppeaasta lõpul tehtud töö ajal puudunud õpilastele antakse ikkagi võimalus seda hinnet veel parandada. Samas oleks õpetaja võinudki ju last ka sellest informeerida, et paneb talle esialgu ühe, aga tegelikult saab laps seda ikkagi sel ja sel päeval parandada. Igal juhul on suhtlemissoovitus tõesti igati asjakohane.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Alati tasub seista enda eest, kui teadmatus põhjustab arusaamatusi.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suur tänu kõigile vastajatele nõuannete ja toetuse eest!

Julgustasin last õpetajaga ise suhtlema ning ta saigi kokkuleppele ja tegi pärast tervenemist kontrolltöö uuesti. Hinne muudeti ja sellega on kõik korras 🙂

(Tegelikult pole asi mitte niivõrd hindes, kuivõrd lapse enesehinnangus – lapse õiglustunne ju ikka eeldab, et haiguse tõttu tegemata jäänud kontrolltöö võimaldatakse hiljem siiski järele teha.)

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arvates võiks klassijuhataja vahepeal lastega vestelda, et vaata, see asi sul tegematta ja räägi aineõpetajaga. Vanemad võivad ju kodus rääkida aga õpetajad mõjuvad rohkem.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arvates võiks klassijuhataja vahepeal lastega vestelda, et vaata, see asi sul tegematta ja räägi aineõpetajaga. Vanemad võivad ju kodus rääkida aga õpetajad mõjuvad rohkem.

Olen TA. Nõus, et õpetaja juttu kuulatakse koolis rohkem, kuid teisalt on lapse arusaamine/meeldejätmine omaette müstika. Õpetaja võib ju olla midagi möödaminnes maininud, aga laps kinnitab kodus, et õpetaja polevat sellest midagi rääkinud. Vahel on nii, vahel vist siiski ei ole ka. Üldiselt, jättes kogu kooliga suhtluse vaid lapse õlule, võib seal aeg-ajalt kommunikatsiooniauke tekkida.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kogemata läks sõrm miinuse pihta. Olen Sinuga sama meelt.😊

Tee leheküljele värskendus ja siis saad plussile vajutada. Nulli ei saa aga vähemalt ei jää asjata miinus.

+3
0
Please wait...

Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )

Esileht Koolilaps Tunnistusel hinne väljas