Esileht Ilu ja tervis Tupekuivusest

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Tupekuivusest

Postitas:
Kägu

Olen 55+ naine ja juba vähemalt 4-5 aastat kannatan väga tupekuivuse käes.

Ma ei ole leidnud libestit, mis aitaks. Ikkagi on nii, et sisenedes on algus nagu korras aga kaugemal meeletult kuiv ja valus. Isegi kergelt verd tuleb pärast vahekorda.

Seks on nii vastumeelne, et sõnugi ei jagu.

Soovitage mõni eriliselt hea vahend, kui teate?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mine pensile

0
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Multigyn geel – saab aplikaatoriga panna sügavamale ning võib kasutada ka libestina. Küll aga soovitaks siiski libestit lisaks kasutada.

Olemas ka vagisan moistcream https://www.apotheka.ee/vagisan-moistcream-50g-pmm0094570ee

Tableti kujul https://www.apotheka.ee/feminella-suppos-n10-pmm0102193ee

 

Ei pea ehmatama kõik sellised vahendid ei ole tupeseene ravimiseks, niisutamiseks ja tupe PH hoidmiseks. Tuleks teha kuurina, osasid neist (nt multigyn) võidki kasutama jääda, nt öösiti väikese koguse panna. Tableti kujul nö enne vahekorda ei soovita panna kuna võib nö korraga sulada ja liiga “märjaks” minna. Hea on kasutada öösel kui ei liigu, siis jääb nö geel/tablett paigale ja mõjub paikselt.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas peabki üldse enam seksima, kui on ebamugav?

+3
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas peabki üldse enam seksima, kui on ebamugav?

Kuiv võib olla ka 20ndates – see on seotud tihti hormoonidega(või mõne ravimi kõrvalmõju), mitte otseselt sellega kui väga keegi seksi tahab või naudib. Kuiva seksi on tõesti raske nautida – see ei tähenda, et libeduse korral naine seksi ei tahaks/talle see rahuldust ei pakuks.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas peabki üldse enam seksima, kui on ebamugav?

Ka sina, tibu, saad ükskord vanaks. 50-aastaselt mõtle hoolega järele, kas ikka tahad seksida. Muide, 50 pole tänapäeval veel mingi vanus. Mõni leiab selles vanuses veel uue armastusegi.

+14
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu mees on vist eriline. Temal näiteks tuleb endal ohtralt seda asja, mis seksi libedaks muudab. Ega mul endal ka (veel?) probleeme pole, aga mees on ka eriti “mahlakas”.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii nõme, kuidas noored nähvitsad mõnitavad 55+ naist. Ikka kohe väga nõme ja lame. Neil endil ju ilmselt samas vanuses emad, kes võiksid ju neile kallid ja olulised inimesed olla?

Ma ei ole TA.

+17
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii nõme, kuidas noored nähvitsad mõnitavad 55+ naist. Ikka kohe väga nõme ja lame. Neil endil ju ilmselt samas vanuses emad, kes võiksid ju neile kallid ja olulised inimesed olla?

Ilmselt ikka see meie valvetrollist vanamees mõnitab, mitte noored naised.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii nõme, kuidas noored nähvitsad mõnitavad 55+ naist. Ikka kohe väga nõme ja lame. Neil endil ju ilmselt samas vanuses emad, kes võiksid ju neile kallid ja olulised inimesed olla?

Ilmselt ikka see meie valvetrollist vanamees mõnitab, mitte noored naised.

Arvan sama, see on perekooli Revolver.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 55+ naine ja juba vähemalt 4-5 aastat kannatan väga tupekuivuse käes.

Ma ei ole leidnud libestit, mis aitaks. Ikkagi on nii, et sisenedes on algus nagu korras aga kaugemal meeletult kuiv ja valus. Isegi kergelt verd tuleb pärast vahekorda.

Seks on nii vastumeelne, et sõnugi ei jagu.

Soovitage mõni eriliselt hea vahend, kui teate?

Kamasutra poest sain ühe östrogeenipõhise libesti, mõjub jube hästi. Aga tead mis – kaalu hormoonasendusravi, selles vanuses võib see ehk aidata…

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu mees on vist eriline. Temal näiteks tuleb endal ohtralt seda asja, mis seksi libedaks muudab. Ega mul endal ka (veel?) probleeme pole, aga mees on ka eriti “mahlakas”.

Kui juba enne sisenemist tuleb mehel ohtralt seda asja, siis võib tegemist olla mingi suguhaigusega …

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu mees on vist eriline. Temal näiteks tuleb endal ohtralt seda asja, mis seksi libedaks muudab. Ega mul endal ka (veel?) probleeme pole, aga mees on ka eriti “mahlakas”.

WTF. Mingu arstile.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naistearstiga oled rääkinud? Vaginaalset östradiooli (Vagifem) soovitaksin (HAR).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu mees on vist eriline. Temal näiteks tuleb endal ohtralt seda asja, mis seksi libedaks muudab. Ega mul endal ka (veel?) probleeme pole, aga mees on ka eriti “mahlakas”.

Eelspermat tilgub terve aeg? Väkk. Pole reaalne ju. Äkki on mingi haigus?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas peabki üldse enam seksima, kui on ebamugav?

Ka sina, tibu, saad ükskord vanaks. 50-aastaselt mõtle hoolega järele, kas ikka tahad seksida. Muide, 50 pole tänapäeval veel mingi vanus. Mõni leiab selles vanuses veel uue armastusegi.

Ma olengi ligi 50, aastake veel puudu. Ja leian tõesti, et praeguseks on juba piisavalt palju seksitud, midagi uut ja üllatavat see enam ei paku, nii et kui see osutuks ebamugavaks, siis oleks pigem ilma. Ilmas on muud põnevatki.

+4
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu mees on vist eriline. Temal näiteks tuleb endal ohtralt seda asja, mis seksi libedaks muudab. Ega mul endal ka (veel?) probleeme pole, aga mees on ka eriti “mahlakas”.

Kui juba enne sisenemist tuleb mehel ohtralt seda asja, siis võib tegemist olla mingi suguhaigusega …

35 aastat jutti? No ei usu. Muide elu jooksul on ta mõned korrad androloogil käinud. Ja on ka analüüse tehtud. Küll mitte suguhaiguste pärast, aga muul põhjusel. Analüüsid on alati korras olnud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu mees on vist eriline. Temal näiteks tuleb endal ohtralt seda asja, mis seksi libedaks muudab. Ega mul endal ka (veel?) probleeme pole, aga mees on ka eriti “mahlakas”.

Eelspermat tilgub terve aeg? Väkk. Pole reaalne ju. Äkki on mingi haigus?

Miks see väkk on? Naised on ju ka mõned on väga “mahlased” ja tilguvad palju, teised on kuivad, ja on nii alati olnud, mitte alles menopausi jõudes.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

35 aastat jutti? No ei usu. Muide elu jooksul on ta mõned korrad androloogil käinud. Ja on ka analüüse tehtud. Küll mitte suguhaiguste pärast, aga muul põhjusel. Analüüsid on alati korras olnud.

See tähendab, et andis muul põhjusel analüüse, aga ühtlasi võeti ka suguhaiguste analüüsid. Ja need on olnud alati korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas peabki üldse enam seksima, kui on ebamugav?

Ka sina, tibu, saad ükskord vanaks. 50-aastaselt mõtle hoolega järele, kas ikka tahad seksida. Muide, 50 pole tänapäeval veel mingi vanus. Mõni leiab selles vanuses veel uue armastusegi.

Ma olengi ligi 50, aastake veel puudu. Ja leian tõesti, et praeguseks on juba piisavalt palju seksitud, midagi uut ja üllatavat see enam ei paku, nii et kui see osutuks ebamugavaks, siis oleks pigem ilma. Ilmas on muud põnevatki.

Su elukaaslane on sinuga samal meelel?

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelspermat tilgub terve aeg? Väkk. Pole reaalne ju. Äkki on mingi haigus?

Aga, kui naisel seksi käigus “määret” eritub, siis ei ole väkk? Vahekord lõppeb tavaliselt ju mehel seemnepurskega. Kas see on ka väkk?

Kuidas ühel juhul on kehamahl väkk ja teisel juhul mitte?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas peabki üldse enam seksima, kui on ebamugav?

Ka sina, tibu, saad ükskord vanaks. 50-aastaselt mõtle hoolega järele, kas ikka tahad seksida. Muide, 50 pole tänapäeval veel mingi vanus. Mõni leiab selles vanuses veel uue armastusegi.

Ma olengi ligi 50, aastake veel puudu. Ja leian tõesti, et praeguseks on juba piisavalt palju seksitud, midagi uut ja üllatavat see enam ei paku, nii et kui see osutuks ebamugavaks, siis oleks pigem ilma. Ilmas on muud põnevatki.

Su elukaaslane on sinuga samal meelel?

No minul ei ole tupekuivusega probleeme, seega meie suhtes on seks olemas. Aga kui see mulle nii palju ebamugavust tekitaks, nagu teemaalgataja kirjeldab, siis üksnes mehe rahulduse pärast tõesti ei seksiks. 50+ meestel pole ka see libiido niiehknii enam nii kõrge, et ilma või teismoodi ei saaks.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No minul ei ole tupekuivusega probleeme, seega meie suhtes on seks olemas. Aga kui see mulle nii palju ebamugavust tekitaks, nagu teemaalgataja kirjeldab, siis üksnes mehe rahulduse pärast tõesti ei seksiks. 50+ meestel pole ka see libiido niiehknii enam nii kõrge, et ilma või teismoodi ei saaks.

Sa loed aga nagu aru ei saa? Kus kohast sa võtad, et TA ainult mehe rahulduseks seksiks?
Sest su peas võrdub erutus = libedus? Keha hormonaalne tase määrab libeduse, mingi hetk võib ükskõik kui suur isu olla, aga “libedaks” ei lähe. Näiteks mimetel keemiaravimitel on selline kaasmõju, see ei tähenda, et isu poleks või seks (kui libe oleks) kehv oleks.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No minul ei ole tupekuivusega probleeme, seega meie suhtes on seks olemas. Aga kui see mulle nii palju ebamugavust tekitaks, nagu teemaalgataja kirjeldab, siis üksnes mehe rahulduse pärast tõesti ei seksiks. 50+ meestel pole ka see libiido niiehknii enam nii kõrge, et ilma või teismoodi ei saaks.

Sa loed aga nagu aru ei saa? Kus kohast sa võtad, et TA ainult mehe rahulduseks seksiks?

Sest su peas võrdub erutus = libedus? Keha hormonaalne tase määrab libeduse, mingi hetk võib ükskõik kui suur isu olla, aga “libedaks” ei lähe. Näiteks mimetel keemiaravimitel on selline kaasmõju, see ei tähenda, et isu poleks või seks (kui libe oleks) kehv oleks.

Mina vastasin sellele, kes küsis, kas elukaaslane on seksivaba elu osas samal meelel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kasutad kondoomi? Minul väljendus samamoodi kondoomiallergia. Algus oli ok, aga niipea kui tekkis kokkupuude lateksiga, läks juba esimeste minutitega seest kõik kuivaks ja ebameeldivaks. Proovisime non-allergy mitte-lateks kondoome (erinevaid, aga nende puuduseks on see, et üldjuhul nad eriti ei veni, vaid on nagu kilekotid ümber, seetõttu kui suurus ei sobi, siis neid kasutada ei saa), lõpuks midagi leidsime, mis mulle sobib, aga siis selgus, et mul on allergia ka silikooni baasil libestitele. Jälle uus probleem majas. Samas kondoomita ja libestiteta – täiesti naturaalsed – vahekorrad olid ok. Lõpuks tegi mees vasektoomia, sest polnud muud varianti; hormonaalsed vahendid mulle ei sobi ja spiraali niidid olid nii ärritavad, et emakakael läks krobeliseks sealt, kus need tamiilid välja tulid. Samuti ma tundsin spiraali enda sees 24/7 ja see oli väga ebameeldiv tunne.

Mul aitas kõige paremini ebameeldivust leevendada Geleitgelen libestusgeel, see on üsna allergiavaba ja ei tekita tundlikkust ega sellist “granuleeritud” tunnet, mida muud libestid pärast teatud aega andma hakkavad, nii et tuleb üha uuesti ja uuesti libestit peale laadida, muidu on nagu ülipeened liivaterad sees.

PS olen kolmekümnendates, menopausini on omajagu aega.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kookosõli

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Ilu ja tervis Tupekuivusest