Esileht Ilu ja tervis Tupeseen või midagi taolist

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Tupeseen või midagi taolist

Postitas:

Probleem selline, et olle 19 aastane noor mulle absoluutselt ei meeldi kosta internetis sellistel teemadel, sest teades interneti otsinguid annavad need ikka päris hirmutavaid vastuseid. Aga kuna ma tahan endas kindel olla siis ma siiski küsin, et endas kindel olla… Probleem siis selline, et umber 3 päeva (minu tähelepanu piirdes) on olnud tupe pealmises osas valulikkus, see ei valuta aga pühkides on tunda. Üleeile tuli sealt natuke heledamat laadi verd ja võibolla ka mingit teistsugust heledat ollust aga vähesel määral (rohkem/ainult just pealmises piirkonnas, kuna ma pühkisin paberiga õrnalt selle pealt) Peale seda korda pole seda enam olnud, lihtsalt natuke valulikkus pühkides peale wc-s käiku. Pole kunagi olnud seksuaalvahekorras, nii et sellelaadsed asjad on vast välistatud.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.07 13:53; 15.07 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule, tupeseen või midagi sellist, pöördu pigem erialaspetsialisti poole.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul ilmselt algavad lähipäevil päevad. Või siis on ovulatsioon. Aga jah, günekoloog oskaks ilmselt paremini vastata.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul lõppesid päevad ca nädal tagasi pärast 2 kuust mitte hakkamist aga see oli vast stressist sel ajal. Kuigi päevade ajal ma üldiselt pühin paberiga päris tugeval (tagant ette) et võimalikult puhtaks saada need korrad sidemekandjana, et kas sellest võib tekkida mingi ärritus või mõni väiksem haav võibolla?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.07 13:53; 15.07 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem selline, et olle 19 aastane noor mulle absoluutselt ei meeldi kosta internetis sellistel teemadel, sest teades interneti otsinguid annavad need ikka päris hirmutavaid vastuseid. Aga kuna ma tahan endas kindel olla siis ma siiski küsin, et endas kindel olla…

Mis hirmutavaid vastuseid sa siis said?

Küsid diagnoosi kahjuks valest kohast. Sul võib täiesti vabalt olla vaginoos, mida ise terveks ei ravi. Pane aeg noorte nõustamiskeskusse naistearstile ja saad õige ravi. Viimati, kui ise käisin sarnase murega, siis läks kabinetis aega (koos proovi võtmisega) kokku alla 10 minuti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul lõppesid päevad ca nädal tagasi pärast 2 kuust mitte hakkamist aga see oli vast stressist sel ajal. Kuigi päevade ajal ma üldiselt pühin paberiga päris tugeval (tagant ette) et võimalikult puhtaks saada need korrad sidemekandjana, et kas sellest võib tekkida mingi ärritus või mõni väiksem haav võibolla?

Tagant ette ei tohi pühkida!

https://www.self.com/story/wipe-front-to-back

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, see tagant ette pühkimine võibki olla põhjus. Päraku piirkonnas on bakterid, mis ei tohiks suguelunditesse sattuda. Kui pühid tugevalt tagant ette, siis ehk vigastasidki vulva piirkonda ja samal ajal tõmbasid mõne vale mikroobi marrastunud nahale.

Aga oletada  ei ole mõtet. Soovitan ka pöörduda mõnda Noortekabinetti. Seal on väga delikaatsed arstid. Ja, kui sa ei ole vahekorras veel olnud, siis ei tehta ka vaginaalset läbivaatust, vaid võetakse muudmoodi proovid. Ravi on kindlasti lihtne ja tõhus ning mingit koledat haigust omale külge mõtlema ei pea.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tagant ette pühkides võid sa niimoodi lausa põiepõletiku või emakapõletiku saada, lisaks seenele. Tõsi on, et niipidi ei tohi pühkida hügieenilistel põhjustel.

Küsi apteegist klotrimatsooli kreemi ja määri seda mokkadele. Aitab kipituse ja punetuse vastu ja kui ongi seen, aitab ka selle vastu. Seda võib ka mokkade vahele, limaskestale, ja lausa sisse määrida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pole kihelust-sügelust ega tükilist voolust, siis tupeseen see kindlasti pole. Lisaks läheb seen iga päevaga hullemaks, kui sellega ei tegele.

Soovitaks tõesti naistearstile pöörduda. Ja edaspidi pühkida eest taha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pühin paberiga päris tugeval (tagant ette)

oh issand.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See mingi nali

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Apteegis on müügil tupeseene kapsel Canestel. Paned selle üheks ööks ja sellest peaks piisama ja ka kreem on olemas, mis seda leevendab. Kui sellest ei aita, siis pead arsti juurde pöörduma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kamoon, kust see süütu selle seene sai.

Seene võib saada täiesti vabalt ka siis kui pole kellegagi seksinud, tupeseen ei ole suguhaigus. Võib tekkida vale dieedi tagajärjel, kaasneda külmetusega kui organism nõrgem jne. Inimorganismis pesitseb igasuguseid seeni, teatud oludes võib tupeseen vohama hakata ja see “teatud olu” ei pruugi olla seks (kuigi võib olla).

Ma olen tupeseene saanud näiteks pärast antibiotsi kuuri. Bakterid läinud, seen õitseb.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem saadakse see just suguliselt. Eks mõnele meeldib mõelda, et mees teda ei peta, aga teie seened on enamasti pärit mehe armukestelt või eksidelt. Süütutel seeneprobleemi üliharva. Ja siiski tegemist sõbranna riiete proovimisega. Tupeseent levitavad just nimelt mehed naiselt naisele. Tupeseenega naistel kästakse mees ka ravile viia, sest muidu ei kao see kuhugi. Nii naljakas kui see ei kõla, aga mehed põevad samuti tupeseent.

Hari ennast natukene, enne kui teisi õpetama tuled!

Jah, seene võib saada seksi teel. Aga kindlasti võib seen vallanduda ka mitmel muul põhjusel. Vale toitumine, stress, nõrgenenud immuunsüsteem, mõni ravim, vale kehahooldusvahend (pesemine vale pesuvahendiga), igapäevaselt sidemete kasutamine, valest materjalist pesu jne. jne. Seks on vaid üks variant, mis võib seent põhjustada. Ma saan aru, et sa tahad kõigile naistele, kel seenega kokkupuude kahjurõõmsalt parastades teada anda, et nende mees petab, aga enamasti ei vasta see tõele.

https://www.kliinik.ee/teemalehed/naisetervis/aid-25283/naistearst-tupeseen-on-naiste-jaoks-sagedane-probleem

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Fakt on see, et enamasti kannatavad selle all suguelu elavad naised ja see on samuti fakt, et mehed levitavad tupeseent. Hari ise ennast. Kõigile muidugi meeldib mõelda, et nemad on need, kes said selle üksnes vale toidu tõttu. Jah soodustab selle välja löömist, aga sellepärast, et samal ajal elad mehega, kellel on eksilt saadud tupeseen. Ning vale toitumine võib olla põhjus, miks sa sellest enam jagu ei saa ja ikka ning jälle välja lööb. Esimene tupeseen saadakse ikkagi seksipartnerilt. Edasi hoiad sa teda oma toitumisega elus. Nii nagu papiiloomviiruse saate oma mehelt ja Eestis väga levinud.  Loogiline mõtlemine aitab – kuna harrastatakse kaitsmata ja paljude partneritega intiimelu, siis järelikult on ka intiimselt levitatav seen eesti naiste levinum probleem.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Ilu ja tervis Tupeseen või midagi taolist